Προς το περιεχόμενο

Νέο MacBook ανακοίνωσε η Apple με οθόνη 12 ιντσών και επεξεργαστές Intel Broadwell


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 349
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αγορά MacBook pro πριν ένα μήνα 2700€.

Χρειάζεται να συνδεθώ ενσύρματα,ψάχνω την ethernet...πουθενά!

Πρέπει να πάρω αντάπτορα...γελάνε και τα τσιμέντα.

Και καλά στο Air έχει λογική ,στο pro όμως πιο το σκεπτικό να κουβαλάς ένα ακόμα εξάρτημα;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν αντάπτορες από USB C σε USB και από USB C σε ΗDMI ή VGA. Φυσικά θα πωλούνται ξεχωριστά :)

και αν εχεις συνδεσει εξωτερικη οθονη και θελεις να βαλεις ενα στικακι τι γινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα laptop που δεν μπορεί να λειτουργήσει και σαν tablet (είτε διπλώνοντας προς τα πίσω το πληκτρολόγιο είτε αφαιρώντας το) δεν χρειάζεται μια touch οθόνη!

 

Μια χαρα χρειαζεται για εργασιες on the go ή απλα και μονο για την εμπειρια χρησης ή γιατι θελω να εχω μια ακομα επιλογη απο ποντίκι ή touchpad.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ με το συγκεκριμένο μηχάνημα να γράψω μουσική με cubase,logic pro;ή μήπως χρειάζεται τα μεγαλύτερα μοντέλα;Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αν εχεις συνδεσει εξωτερικη οθονη και θελεις να βαλεις ενα στικακι τι γινεται?

Απλά δεν θα θέλεις. Διότι αν θέλεις πας για PRO η ΑΙR.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αγορά MacBook pro πριν ένα μήνα 2700€.

Χρειάζεται να συνδεθώ ενσύρματα,ψάχνω την ethernet...πουθενά!

Πρέπει να πάρω αντάπτορα...γελάνε και τα τσιμέντα.

Και καλά στο Air έχει λογική ,στο pro όμως πιο το σκεπτικό να κουβαλάς ένα ακόμα εξάρτημα;

 

Και στο pro υπάρχει σκεπτικό και είναι απλό: Δεν χωράει η ethernet με το πάχος που έχει στο πλάι το pro. 

 

και αν εχεις συνδεσει εξωτερικη οθονη και θελεις να βαλεις ενα στικακι τι γινεται?

 

Φαντάζομαι πως θα βγεί κάτι που θα βγάζει εισόδους/εξόδους για όλα (φόρτιση, usb, thunderbolt). Με το αζημίωτο προφανώς!

 

Μια χαρα χρειαζεται για εργασιες on the go ή απλα και μονο για την εμπειρια χρησης ή γιατι θελω να εχω μια ακομα επιλογη απο ποντίκι ή touchpad.

 

Δεν έχει περάσει από τα χέρια μου ή απο το γραφείο ΚΑΝΕΝΑ laptop με οθόνη αφής, που να είδα έστω και μια φορά κάποιον να χρησιμοποιεί αυτή τη δυνατότητα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στο pro υπάρχει σκεπτικό και είναι απλό: Δεν χωράει η ethernet με το πάχος που έχει στο πλάι το pro. 

 

 

Φαντάζομαι πως θα βγεί κάτι που θα βγάζει εισόδους/εξόδους για όλα (φόρτιση, usb, thunderbolt). Με το αζημίωτο προφανώς!

 

 

Δεν έχει περάσει από τα χέρια μου ή απο το γραφείο ΚΑΝΕΝΑ laptop με οθόνη αφής, που να είδα έστω και μια φορά κάποιον να χρησιμοποιεί αυτή τη δυνατότητα...

Για όλα έχεις μια απάντηση άνευ ουσίας... macακιας !! what else??!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει περάσει από τα χέρια μου ή απο το γραφείο ΚΑΝΕΝΑ laptop με οθόνη αφής, που να είδα έστω και μια φορά κάποιον να χρησιμοποιεί αυτή τη δυνατότητα...

 

Αυτο δεν σημαινει για καποιους αλλους δεν ειναι χρησιμο, βασικα μου θυμίζει pc gamers που λενε οτι το gamepad ειναι αχρηστο αφου υπαρχει πληκτρολογιο+ποντίκι.

 

Εγω αν θα αγοραζα κατι σε αυτη την κατηγορια θα διαλεγα μαλλον το Dell XPS 13.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...