Προς το περιεχόμενο

Και σε ροζ χρώμα τα iPhone 6s και iPhone 6s Plus που θα υποστηρίζουν Force Touch σύμφωνα με την WSJ


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Το geekbench μήπως κάνει συνεργασία και με καμία Intel ? γιατί σε λίγο θα μας πείτε οτι επεξεργαστής ειναι μόνο αριθμός πυρήνων και συχνότητα.

φιλε μου και η ιντελ και η nvidia και αλλοι εχουν κανει μαιμουδιες με bench αλλα η apple αυτο που κανει ειναι απλη απατη και τρομερο marketing .. ενας απλος διπύρηνος ειναι που απλα εχει optimized σετ εντολων για καποια πραγματα .. ειναι απλα κωμικο να συγκρινεται με τετραπυρηνο snapdragon η furmark εδω το εξηγει

http://www.futuremark.com/pressreleases/understanding-3dmark-results-from-the-apple-iphone-5s-and-ipad-air

 

διαβασε το προσεχτικα και να εχεις υποψη σου οτι ασχολουμαι με επεξεργαστες χομπιστικα και machine code παλια στον 8086 και στον μοτορολα 68000 .. δεν ειμαι και ιντελ engineer αλλα μαλλον καταλαβαινω κατι παραπανω..εξαλου δε χρειαζεται να ακουσεις εμενα διαβασε το αρθρο απλα 

 

ωστοσο καρτουλα γραφικων εχει καλη το iphone και πολυ efficient os για να λεμε και του στραβου το δικιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου και η ιντελ και η nvidia και αλλοι εχουν κανει μαιμουδιες με bench αλλα η apple αυτο που κανει ειναι απλη απατη και τρομερο marketing .. ενας απλος διπύρηνος ειναι που απλα εχει optimized σετ εντολων για καποια πραγματα .. ειναι απλα κωμικο να συγκρινεται με τετραπυρηνο snapdragon η furmark εδω το εξηγει

http://www.futuremark.com/pressreleases/understanding-3dmark-results-from-the-apple-iphone-5s-and-ipad-air

 

διαβασε το προσεχτικα και να εχεις υποψη σου οτι ασχολουμαι με επεξεργαστες χομπιστικα και machine code παλια στον 8086 και στον μοτορολα 68000 .. δεν ειμαι και ιντελ engineer αλλα μαλλον καταλαβαινω κατι παραπανω..εξαλου δε χρειαζεται να ακουσεις εμενα διαβασε το αρθρο απλα 

 

ωστοσο καρτουλα γραφικων εχει καλη το iphone και πολυ efficient os για να λεμε και του στραβου το δικιο

Καλά αφού κατάλαβες ΕΣΥ που είσαι πιο έμπειρος απο μένα, οτι η Apple έχει κάνει απάτη που μάλιστα δεν ειναι τίποτα μπροστά στην Intel και την nvindia μου αρκεί.....

 

Όσο για το marketing είδες να λέει πουθενά οτι έχει τον γρηγορότερο επεξεργαστή και να το διαφημίζει ή να κάνει μαϊμουδιές ξεγελώντας τα benchmark?

Εδώ το iPad air 2 που έχω και πατάει κάτω το iPhone 6 και μάλιστα επειδή ειναι 3 πυρηνο στο multitasking ειναι πάνω από 35% ταχύτερο απο το iPhone 6. Κάθισε να το διαφημίσει ως το ταχύτερο iOS device ever?

Επίσης μην είσαι τόσο σίγουρος οτι το επόμενο iPhone θα ειναι διπύρηνο. Δεν έχεις ασχοληθεί παρά μόνο επιφανειακά με την Apple και δεν περιμένω να καταλάβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεφύγαμε τώρα αλλά πραγματικά ποιος χέστηκε για τα οποιαδήποτε benchmarks όταν η συσκευή πετάει υπό κανονική χρήση.

Το benchmarking είναι καθαρά σπορ και τίποτα άλλο. Ούτε χρήσιμο είναι ούτε αξιόπιστο. 

 

Το optimized os είναι πιο σημαντικό αν και η Apple μας τα χάλασε λίγο σε αυτό τώρα τελευταία. Ευελπιστώ με το iOS9 να μπουν σε τάξη τα πράγματα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...