Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδια που χαρίζονται από μέλη του insomnia [giveaways]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

31 λεπτά πριν, panoc είπε

ε ενταξυ, μελος που εκανε εγραφη σημερα και το πρωτο που εκανε ειναι αιτηση στο γρουπ βρωμαει...

Και αν υπαρχουν ηδη ατομα που ειναι μελη εδω και κατι λιγους μηνες ή και παραπανω καιρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, icenex είπε

Και αν υπαρχουν ηδη ατομα που ειναι μελη εδω και κατι λιγους μηνες ή και παραπανω καιρο?

Φωτοτυπια ταυτοτητας, εκκαθαρσιστικο εφοριας και λογαριασμο ΔΕΚΟ που να φαινεται η μονιμη κατοικια... 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, panoc είπε

Φωτοτυπια ταυτοτητας, εκκαθαρσιστικο εφοριας και λογαριασμο ΔΕΚΟ που να φαινεται η μονιμη κατοικια... 😛

Καλα ειπαμε οχι και ετσι..για αυτο προτεινα μια λυση ωστε καπως να διασταυρωνουμε τα προφιλ.Πχ υπογραφη στο steam account με το ονομα του ινσομνια και υπογραφη στο ινσομνια με το ονομα του steam σε περιπτωση που εχουμε διαφορετικο ονομα αλλιως να κανει μινι συνεντευξη ο διαχειριστης του γκρουπ πριν βαλει καποιον.

Ξερω ειναι ολιγον τι παρανοικο το σεναριο να μπει καποιος σε ολο αυτον τον κοπο για να εχει προσβαση σε steamgifts διαγωνισμους αλλα και μονο οτι ειναι λιγα τα ατομα ανα διαγωνισμο και αρα περισσοτερες πιθανοτητες καποιος να κερδισει αξιζει τον κοπο.Εδω αλλοι φτιαχνουν πολλαπλα account για πιο ασημαντα πραγματα και χωρις αξια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, νομίζω το παλικάρι θα κάνει το βασικό, θα ψάχνει στο forum αν έχει ο αιτών σχόλια/αναρτήσεις
και θα ρίχνει μια ματιά σε κάποια να δει το συντακτικό αν είναι νορμάλ ή της google.

Όσο για τα διαφορετικά names, όπως βλέπουμε ήδη, όποιος κάνει αίτηση εκεί, εδώ γράφει πως έχει άλλο όνομα στην πλατφόρμα και ποιο είναι για να ξέρει ο διαχειριστής.....

Απλά υπομονή από όλους, γιατί ο άνθρωπος έχει και προσωπική ζωή με υποχρεώσεις και το κάνει αφιλοκερδώς για την εξυπηρέτηση όλων μας.

Μην ξεχνάτε, όσοι γίνεστε δεκτοί στο γκρούπ :
Να μπαίνετε στο προφίλ σας στο steamgifts και να κάνετε από εκεί εκ νέου ένα συγχρονισμό με το steam
γιατί το steamgifts δεν συγχρονίζει άμεσα - αλλά κάθε μερικές μέρες - με αποτέλεσμα να μην έχει ενημερωθεί ο λογαριασμός σας για την συμμετοχή στο γκρουπ και δεν μπορείτε να μπείτε σε κληρώσεις άμεσα

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα για αυτο εγραψα οτι ειναι καθαρα δικο του θεμα και κατα ποσο θελει κ μπορει να ασχοληθει.

Σορρυ αν ζαλισα μπαλες τα λεω ολα αυτα πιο πολυ για να μην δημιουργηθει παλι θεμα και πανε τα κλειδια σε ασχετους.

Ενταξει λιγο στην αρχη θα ειναι ζορι μεχρι να μπουνε αυτα τα ατομα που δεν ητανε εξαρχης στο γκρουπ γιατι λιγο πολλοι οσοι συμμετεχουν στο νημα οι μισοι η και παραπανω ητανε ηδη στο γρουπ (καλη ωρα η αφεντια μου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρακολουθώ το θέμα τώρα και μερικές ήμερες .. και μου ήρθε η εξής ιδέα..

Τι θα λέγατε αν δημιουργηθεί ένα θρεντ σχετικo του Steamgifts με κανόνες οπου θα "δηλώσουμε και παρουσία" ολοι με το Steam user name μας ( αφού καταλαβαίνω οτι δεν εχουν ολοι το ιδιο username παντού ) έπειτα να κλειδωθεί απο αρμόδιο του site ο οποίος θα αναλαμβάνει τυχόν προθήκες ατόμων του group αργότερα. 

Έστω οτι είναι και Region Locked το giveaway ισως να μπορεί να γίνει Bypass απο κάποιο VPN , για αυτό λοιπόν μετα που θα λήγει το giveaway του Steamgifts τσεκάρουμε το username αν υπάρχει στο θρεντ , Αν δεν .. επικοινωνούμε μέσω Steam και αν δεν απαντήσει πχ σε 2 ημέρες η αρχίσει ο νικητής τα κινεζικά τραβάμε άλλο κλήρο και τρώει σουτ απο το group.

* Δεν ξερω αν εχει ξανα αναφερθεί , δεν εχω δει ολες της απαντήσεις  ..

Μπορει να λεω και βλακειες .. 🤕

Επεξ/σία από Mr^Robot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με το καλο το νεο group. Στα παρακατω GA εβαλα μονο το group του insomnia και απο regions μονο Ελλαδα. Τα εβαλα και στο group στο steam.

 

signature.png

https://www.steamgifts.com/giveaway/vt7zE/struggling

 

signature.png
https://www.steamgifts.com/giveaway/jtZu9/tabletop-playground

 

signature.png

https://www.steamgifts.com/giveaway/qhab9/psychonauts

 

signature.png

https://www.steamgifts.com/giveaway/dxuml/the-ambassador-fractured-timelines

 

signature.png

https://www.steamgifts.com/giveaway/LnTVx/vampire-the-masquerade-shadows-of-new-york

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, icenex είπε

Εγω να κανω μια παρατηρηση οντως λιγο παραπανω καχυποπτος με το ολο θεμα?? O @xtrmsnpr πως θα καταλαβει αν αυτος που εκανε αιτημα στο group οτι ειναι Ελληνας? Θελω να πω τι τους εμποδιζει να μην χρησιμοποιησουν παλι το google translate για να καταφερουν να μπουνε στο group?

Και ενα αλλο θεμα ειναι οτι δεν ειναι ευκολο να διασταυρωσεις ποιος ειναι εδω μελος γιατι δεν εχουμε ολοι το ιδιο ονομα στο Insomnia με το steam μια λυση που σκεφτηκα ειναι να μπει σαν ορος να γραφουμε στο προφιλ του steam το ονομα που εχουμε εδω ωστε να το διασταυρωνει ο xtrmsnpr αλλα αυτο ειναι θεμα δικο του αν εχει ορεξη να κανει ολη αυτη την διαδικασια.

Ps. Παλι καλα xtrmsnpr  που δεν ημουν σε αυτους που ξεσκαρταρες αν και θα την βγαζαμε την ακρη μιας και σε εχω και στο steam φιλο..

 

 

3 ώρες πριν, panoc είπε

ε ενταξυ, μελος που εκανε εγραφη σημερα και το πρωτο που εκανε ειναι αιτηση στο γρουπ βρωμαει...

 

2 ώρες πριν, SoullessRider είπε

Εντάξει, νομίζω το παλικάρι θα κάνει το βασικό, θα ψάχνει στο forum αν έχει ο αιτών σχόλια/αναρτήσεις
και θα ρίχνει μια ματιά σε κάποια να δει το συντακτικό αν είναι νορμάλ ή της google.

Όσο για τα διαφορετικά names, όπως βλέπουμε ήδη, όποιος κάνει αίτηση εκεί, εδώ γράφει πως έχει άλλο όνομα στην πλατφόρμα και ποιο είναι για να ξέρει ο διαχειριστής.....

Απλά υπομονή από όλους, γιατί ο άνθρωπος έχει και προσωπική ζωή με υποχρεώσεις και το κάνει αφιλοκερδώς για την εξυπηρέτηση όλων μας.

Μην ξεχνάτε, όσοι γίνεστε δεκτοί στο γκρούπ :
Να μπαίνετε στο προφίλ σας στο steamgifts και να κάνετε από εκεί εκ νέου ένα συγχρονισμό με το steam
γιατί το steamgifts δεν συγχρονίζει άμεσα - αλλά κάθε μερικές μέρες - με αποτέλεσμα να μην έχει ενημερωθεί ο λογαριασμός σας για την συμμετοχή στο γκρουπ και δεν μπορείτε να μπείτε σε κληρώσεις άμεσα

 

 

Απαντάω σε όλους:

moderate δεν θα κάνω κανένα γκρουπ με ελεύθερες εισαγωγές γιατί hey, έχω και ζωή και δεν είναι και λογικό! Όταν λειτουργούσε σαν prive group ναι το έκανα, καταλαβαίνεται τον λόγο, άλλος όγκος! Τώρα βλέπω invite, επιβεβαιώνω, επόμενος.
Η μόνη λύση που έχω και την λέει και το παιδί από πάνω σε αυτό είναι, όπως γινόταν και στην πριβέ φάση, γράφετε εδώ μέσα:

Συζήτηση για το πριβε giveaways group - spin off από το giveaways topic

Λινκ από προφιλ steam και λινκ από προφιλ steamgifts, τα τσεκάρω μπήκες, κληρώθηκες,κέρδισες, χαμογέλασες!
Τώρα να τσεκάρω ημερομηνίες εγγραφής σε φόρουμς,μα μου σου του, όχι!

Μην το κάνουμε κυπριακό το ζήτημα-γιατί ήμουν σίγουρος ότι εκεί θα κατέληγε η φάση, έγινε λίγο πιο γρήγορα απότι υπολόγιζα.

Θέτε? Δε θέτε? Δε θα χαλάσουμε και τις καρδιές μας.

 

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πιστεύω ότι είμαστε εντάξει με το γκρουπ ανοιχτό για τα μέλη που υπάρχουν εδώ.
Μπορείτε αν θέλετε να βάλετε ίδια εικόνα προφίλ (αυτή που έχετε στο steam) & στο insomnia για να μην αλλάζετε ονόματα. (Γνώμη μου). Αυτό έχω κάνει εγώ. Καλημέρα :)

Επεξ/σία από geodevil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pollop είπε

Τι σου έκανα ο άμοιρος και με μαυρολίστιασες;🤣

Εκανα βλακεια που εβαλα μονο Ελλαδα? Το εκανα για να μην μπαινουν ξενοι με translate αλλα μαλλον απεκλεισα καταλαθος και τους Ελληνες του εξωτερικου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, geodevil είπε

Εγώ πιστεύω ότι είμαστε εντάξει με το γκρουπ ανοιχτό για τα μέλη που υπάρχουν εδώ και όποιος θέλει βάζει + ενα region lock Greece στα giveaways ως έξτρα μέτρο. Μπορείτε αν θέλετε να βάλετε ίδια εικόνα προφίλ (αυτή που έχετε στο steam) & στο insomnia για να μην αλλάζετε ονόματα. Αυτό έχω κάνει εγώ. Καλημέρα :)

 

17 λεπτά πριν, Arkin είπε

Εκανα βλακεια που εβαλα μονο Ελλαδα? Το εκανα για να μην μπαινουν ξενοι με translate αλλα μαλλον απεκλεισα καταλαθος και τους Ελληνες του εξωτερικου.

Εγώ τα ξαναειπα, δε παίζει να αλλάξω το region μου σε Ελλάδα( αλλά ούτε όνομα,ούτε και φώτο θα άλλαζα ποτέ, αυτά είναι χαζομάρες) για να μπαίνω στα giveaways που γίνονται εδώ. Αν είναι να χρησιμοποιηθεί region locked περιορισμός, δεν υπάρχει κανένας λόγος για κανένα γκρουπ! Επίσης υπάρχουν άτομα που όντως μένουν εκτός Ελλάδας..

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, xtrmsnpr είπε

 

Εγώ τα ξαναειπα, δε παίζει να αλλάξω το region μου σε Ελλάδα για να μπαίνω στα giveaways που γίνονται εδώ. Αν είναι να χρησιμοποιηθεί region locked περιορισμός, δεν υπάρχει κανένας λόγος για κανένα γκρουπ!

Αν ειναι σε επομενα GA να το εχουμε ανοιχτο το region και απλα να περιοριζονται οι ξενοι μεσω του group. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα δεν ειναι κυπριακο, μια ανησυχια εξεφρασα που ουτως η αλλως οπως ειπα ειναι καθαρα στην δικη σου ευχερεια το πως θα ενεργησεις.

Πιο πολυ το ειπα σε ομαδικο πνευμα και οχι για προσωπικο οφελος μιας και οποιος μπει στο προφιλ μου θα δει οτι δεν κανω συμμετοχη σε ολα τα giveaways παρα μονο παιχνιδια που εχω στο wishing list η εν παση περιπτωση σε παιχνιδια που θελω να παιξω.Τουτεστιν δεν μπαινω σε διαγωνισμους μονο κ μονο για να παρω ενα τσαμπα παιχνιδι.Αυτο μπορει να μην σημαινει πολλα αλλα τουλαχιστον δεν στερω απο καποιον το να κερδισει ενα παιχνιδι που θελει ενω σε εμενα λογικα θα σκονιζοταν στην βιβλιοθηκη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...