Προς το περιεχόμενο

Τα 9+1 χειρότερα χειριστήρια που έχουμε δει (και πιάσει) ποτέ στην ιστορία του gaming


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το χειριστήριο του xbox είναι απ τα ποιο βολικά που έχουν βγει. Πιστεύω θα μπορούσε να βάλει άνετα τον μοχλό του n64 διότι το αναλογικό ηταν σε fail σημείο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα περιέργως μου άρεσε αρκετά το gamepad του πρώτου Xbox (χωρίς να έχω και μεγάλα δάχτυλα). Το βασικό μου παράπονο ήταν τα δυσκολοπρόσιτα κουμπιά πάνω δεξιά (το άσπρο και το μαύρο), τα οποία όμως σπανίως αντιστοιχούσαν σε βασικές λειτουργίες των παιχνιδιών. Περισσότερο είχαν γκρινιάξει κάτι Κινεζοϊάπωνες και σία, που λόγω των μικρών τους χεριών δεν μπορούσαν με τίποτα να χρησιμοποιήσουν το χειριστήριο.

 

Η επόμενη έκδοση με τις μικρότερες διαστάσεις ήταν φυσικά πολύ καλύτερη από κάθε άποψη και, όπως αναφέρεται στο άρθρο, αποτέλεσε τον προπομπό των σύγχρονων gamepads του 360 και του Χ1 (αμφότερα ό,τι καλύτερο έχουν πιάσει ποτέ τα χέρια μου, μετά τα Pacman/Tomahawk εννοείται!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το controller του πρωτου XBOX ηταν φτιαγμενο για ΑΝΤΡΕΣ...οχι παιδακια , εξου και το μεγαλο του μεγεθος . Ετσι και αλλιως μετα αμα θυμαστε εβγαλαν και μικροτερη εκδοση .

 

Ακομα και σημερα του Playstation μοιαζει μινιατουρα στα χερια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το είχα για ενα φεγγάρι το αταρι τζαγκουαρ.....όντως το χειριστήριο του ήταν κάπως απαράδεκτο.Αλλά κατι παιχνιδάκια όπως το alien versus predator τα είχα λιώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως θα συμφωνήσω ότι το original χειριστήριο του... original Xbox ήταν απαράδεκτο. Είχαν φάει κράξιμο στην MS και ευτυχώς το διόρθωσε με την κυκλοφορία του S.

 

ΥΓ. Καλά το σχόλιο για τους...άντρες είναι για γέλια.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SEGA 3D Controller = από τα καλύτερα αναλογικά στην ιστορία ...μη μεταφράζετε όποιο χαζό άρθρο βλέπετε, ειδικά αν δεν έχετε δοκιμάσει πρώτα οι ίδιοι τα χειριστήρια.

 

αυτό πήγα να γράψω και γω. πιστεύω ότι το nights χωρίς αυτό έχανε την μισή μαγεία του ή για του jaguar που για το avp που το εκμεταλευόταν 100% και σου έδινε από τις καλύτερες τότε gaming εμπειρίες. 

 

μπήκα να διαβάσω ένα καλό review και διάβασα ένα κακό c/p από ένα ήδη κάκιστο άρθρο... well played

 

ps1: πως και δεν έβαλαν μέσα και του n64 που έβγαζες κάλους ανάμεσα από τα δάχτυλα ή του snes που στο track & field με το δίφραγκο έτσι όπως το έκανες για να τρέχει πιο γρήγορα σχεδόν έκαιγες τα χέρια σου (με την ίδια λογική πάντα)

 

ps2: και γιατί να είναι το 3d του saturn μέσα και όχι του dreamcast πχ O.o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τις 7 επώνυμες κονσόλες που είχα αν για κάποιες είχα παράπονο στο gamepad αυτές τότε θα ήταν για την κουμούτσα του N64 (που το έβρισκα παρόλα αυτά τέρμα μουράτο σε κείνη την ηλικία) οπου μετά από 6-7 ώρες μου πιάνονταν τα μικρά χεράκια και το stick ήταν λες και ήταν για επίδειξη εκεί.. Και φυσικά του PS2/PS3 γιατί δεν κάναν την εύλογη αλλαγή στο stick οι ακατάλληλοι. 

 

Για όλα τα υπόλοιπα φαντάζομαι ισχύει πως όποιος τα κακολογεί τα γνώρισε προχθές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου έκπληξη που είδα το controller του XBOX, κατά την γνώμη μου είναι ένα από τα χειρότερα ever, ποτέ δεν το συμπαθούσα, don't get me wrong, μου αρέσει το XBOX, θα ήθελα ένα μα τdcontrollers είναι για κλοτσές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...