Προς το περιεχόμενο

[tablet] dell venue 8 pro 1gb ram 32gb hdd windows 8.1 - 101€ τελική@amazon.de


gr234567

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακριβώς πρόκειται για υπολογιστή-netbook,

με οθόνη αφής και με x86 αρχιτεκτονική,

 

άρα εκ των πραγμάτων πρόκειται για vfm σε μια αγορά που έχει κατακλυστεί από tablet-παιχνίδια.

 

Και ειδικά στα λεφτα αυτά το ότι έχει το πληρέστερο λειτουργικό είναι το αποκορύφωμα του vfm.

Είναι μεγάλη υπόθεση να έχεις ανά πάσα στιγμή καταφύγιο το desktop.

 

Τα δε Windows 8 είναι άψογα σε σταθερό,

στο tablet σε απόδοση δίνουν ρέστα.

(Καλά για XP το ακούω ανέκδοτο να το συζητάμε, για πάμπολλους λόγους.)

 

Για το UEFI έχω την εντύπωση ότι στο BIOS υπάρχουν συνήθως ρυθμίσεις για απενεργοποίηση,

και περνάς ό,τι θες.

Άλλωστε σε λίγο καιρό θα περαστούν τα 10άρια με κάποιο τρόπο μάλλον ανάλογο.

 

Χαζη ερωτηση, αυτο βγαινει και σε desktop περιβαλλον; Τρεχει ολες τις κλασικες εφαρμογες των windows (desktop εκδοση);

Λοιπόν αυτό ακριβώς είναι Windows PC, δηλαδή tablet και desktop μαζί.

 

Έχω Windows tablet, και με ασφάλεια μπορώ να πω ότι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Το λειτουργικό είναι το πλεονέκτημα των Windows tablet.

Στο desktop μεγαλώνω τα εικονοστοιχεία και τις γραμματοσειρές

και το χειρίζομαι άψογα ακόμα και σε αυτές τις ίντσες (αν και δεν το περίμενα για να πω την αλήθεια).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 1GB μνήμης είναι αρκετό?

πχ, για android tablet εγώ θα το θεωρούσα λίγο, αλλά δεν έχω ασχοληθεί με windows tablet για να έχω επαληθευμένη άποψη.

 

 

 

off topic, τα win 8.1 δεν θα πάρουν αυτόματα και δωρεάν την αναβάθμιση σε 10? νομίζω κάτι τέτοιο είχε ανακοινώσει η Microsoft.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Windows 8.1 θα πάρουν δυνατότητα για δωρεάν αναβάθμιση σε Windows 10.

Όποιος επιθυμεί θα αξιοποιήσει τη δυνατότητα αυτή.

 

Εγώ στο Windows tablet μου έχω 2GB ram οπότε άποψη προσωπική δεν έχω για τα tablet με 1GB.

Από άλλους που ακούω και έχουν Windows tablet με 1GB ram, άψογα τα λένε.

Φυσικά μην ξεχνάμε ότι πρόκειται για netbook ουσιαστικά.

 

(Καλά για Android ας μην κάνουμε καθόλου τη σύγκριση με Windows,

άλλη αρχιτεκτονική, άλλη φιλοσοφία λειτουργικού, και το σημαντικότερο άλλη χρήση πόρων.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

(Καλά για Android ας μην κάνουμε καθόλου τη σύγκριση με Windows,

άλλη αρχιτεκτονική, άλλη φιλοσοφία λειτουργικού, και το σημαντικότερο άλλη χρήση πόρων.)

Έχεις δίκιο, δεν το είπα σαν σύγκριση αλλά σαν σημείο αναφοράς των δικών μου εμπειριών χρήσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα όχι ούτε και εγώ είπα κάτι για να σε κακίσω.

Αλλά αυτή τελικά είναι η αλήθεια.

 

Σαφώς διαφορετική εμπειρία χρήσης,

και απλά για μένα το netbook αφής (aka Windows tablet) είναι ανώτερο από οποιοδήποτε mobile OS tablet.

 

(Χώρια το optimization των Windows 8 σε σχέση με το σπάταλο Android.)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη και εγω μετα απο περιπλανηση σε καποια απο τα τοπ iOS (iPad Air 2) και Android (Sony Xperia Z2 tablet) αποφασισα να περασω στον κοσμο των Windows tablets (αυτο πηρα)......δεν μπορω παρα να συμφωνησω με τον φιλο obi......δεν τιθεται θεμα συγκρισης παιδες κανονικων Windows με οποιοδηποτε mobile λειτουργικο!!

 

Αλλη κατασταση....πολυ πιο σοβαρη και completely with no limits!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nope , δεν έχει HDMI.

 

(Από την άλλη, πριν αγοράσω το android tablet που έχω, είχα φαγωθεί να έχει οπωσδήποτε HDMI...και ακόμα να το χρησιμοποιήσω!)

 

Το αυτό... έλεγα ότι το onda μου έχει hdmi. Πήρα και micro hdmi καλώδιο και το έβαλα μία φορά όλο όλο για να δω αν δουλεύει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη το χαλβαδιαζω απο χθες που ανοιχτηκε το thread μπορει καποιος να μου πει πως συμεριφερεται γενικα σαν συσκευη?ψαχνομαι να παρω ενα windows tablet αλλα δεν ξερω τη συμπεριφορα εχει με αυτα τα specs.για παραδειγμα ο επεξεργαστης μπορει να ανταπεξελθει σε φυσιολογικη χρηση?τιποτα το εξειδικευμενο απλα για να μην παιρνω το φορητο οπου πηγαινω.καμια χρηση βαριων προγραμματων.εχω το pc Και τα φορητα γι`αυτο.απλα δεν θελω να κανω "κλικ" και να αντιδρα μετα απο 1 λεπτο.το 1gb ram ειναι αρκετο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε σε ένα πλαίσιο, γερμανό, public, δοκίμασε και κρίνε μόνος σου.

το να δοκιμασω 5 λεπτα ενα δεν παει να πει οτι θα βγαλω συμπερασμα για το πως δουλευει.ρωταω αν καποιος εχει καποιο με ιδια χαρακτηριστικα και το δουλευει να πει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...