Προς το περιεχόμενο

[tablet] dell venue 8 pro 1gb ram 32gb hdd windows 8.1 - 101€ τελική@amazon.de


gr234567

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 του μηνού (sic) παραγγελία, μόλις ήρθαν τα δικά μου. Και ας έλεγαν παράδοση 30 του μηνός. 

Καλημέρα, σου ήρθε απο τα ελτα η απο courier ?

Tracking number σου έδωσαν ?

Ρωτάω γιατί σε περίπτωση που το χτυπήσω ο ταχυδρόμος στη περιοχή μου είναι άφαντος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, σου ήρθε απο τα ελτα η απο courier ?

Tracking number σου έδωσαν ?

Ρωτάω γιατί σε περίπτωση που το χτυπήσω ο ταχυδρόμος στη περιοχή μου είναι άφαντος.

Ενα που εχω παραγγειλει εγω παντως εχει tracking number κανονικα. 

 

17 του μηνού (sic) παραγγελία, μόλις ήρθαν τα δικά μου. Και ας έλεγαν παράδοση 30 του μηνός. 

Με γεια! Πες μας πρωτες εντυπωσεις αν βρεις χρονο!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, σου ήρθε απο τα ελτα η απο courier ?

Tracking number σου έδωσαν ?

Ρωτάω γιατί σε περίπτωση που το χτυπήσω ο ταχυδρόμος στη περιοχή μου είναι άφαντος.

 

Ναι, από την πρώτη ώρα είχα tracking number. Με γενική ταχυδρομική μου ήρθε. Εντυπώσεις σήμερα δύσκολα παιδιά. Ίσα ίσα το άνοιξα και κάνω update. Πήρα και άσπρο και μαύρο, το άσπρο που άνοιξα είναι πανέμορφο εξωτερικά. Κάτι μεταξύ iphone 5c και Nokia lumia τα πλαστικά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, από την πρώτη ώρα είχα tracking number. Με γενική ταχυδρομική μου ήρθε. Εντυπώσεις σήμερα δύσκολα παιδιά. Ίσα ίσα το άνοιξα και κάνω update. Πήρα και άσπρο και μαύρο, το άσπρο που άνοιξα είναι πανέμορφο εξωτερικά. Κάτι μεταξύ iphone 5c και Nokia lumia τα πλαστικά του.

Καλοριζικα!!! Θα περιμενουμε εντυπωσεις!!!! Μιας και εχει 1 GB Ram θα ηθελα να μας πεις πως τα πει με αναπαραγωγη HD ταινιας απο USB Stick μεσω καποιου media player Οπως το vlc ή καποιο αλλο.

Φανταζομαι οτι για βασικα πραγματα οπως Mail, office και IE το 1 RAM θα ειναι αρκετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα τηλ στην Dell και ρώτησα αν το καλύπτει!!Το έψαξε ένας εξυπηρετικός κύριος και μου είπε όχι!!

 

Να συμπληρώσω σε αυτό ότι και εγώ κάλεσα την DELL (Ελλάδας) και μου είπαν ότι το  Venue 8 Pro επισήμως δεν το έχουν φέρει ποτέ στην Ελλάδα.

Μονο το Venue 11 έχουν διακινήσει ως κωδικό και μόνο για αυτό έχουν τα ανταλλακτικά εφόσον χρειαστεί κάτι.

 

Να πω την αλήθεια θα το παίξω λίγο τρελίτσα και θα επικοινωνήσω ξανά με την DELL μέσω email να μου απαντήσουν επισήμως ποιος εντός Ελλάδας θα με εξυπηρετήσει στο service εφόσον χρειαστώ.

 

Θα το σκαλισω δηλαδή λίγο παραπάνω - κυρίως απο περιέργεια - διότι από την στιγμή που υπάρχει επίσημος service provider στην Ελλάδα και το προίόν είναι αγορασμένο από χώρα της EU, δεν καταλαβαίνω πως μπορούν να αρνηθούν να παραλάβουν το προϊόν το οποιό θα είναι εντός εγγύησης.

Ακόμα και αν αυτό σημαίνει ότι θα καθυστερήσουν τα ανταλλακτικά (το οποίο σε ένα βαθμό είναι κατανοητό) επειδή δεν το έχουν φέρει ποτέ απο το επίσημο κανάλι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να συμπληρώσω σε αυτό ότι και εγώ κάλεσα την DELL (Ελλάδας) και μου είπαν ότι το  Venue 8 Pro επισήμως δεν το έχουν φέρει ποτέ στην Ελλάδα.

Μονο το Venue 11 έχουν διακινήσει ως κωδικό και μόνο για αυτό έχουν τα ανταλλακτικά εφόσον χρειαστεί κάτι.

 

Να πω την αλήθεια θα το παίξω λίγο τρελίτσα και θα επικοινωνήσω ξανά με την DELL μέσω email να μου απαντήσουν επισήμως ποιος εντός Ελλάδας θα με εξυπηρετήσει στο service εφόσον χρειαστώ.

 

Θα το σκαλισω δηλαδή λίγο παραπάνω - κυρίως απο περιέργεια - διότι από την στιγμή που υπάρχει επίσημος service provider στην Ελλάδα και το προίόν είναι αγορασμένο από χώρα της EU, δεν καταλαβαίνω πως μπορούν να αρνηθούν να παραλάβουν το προϊόν το οποιό θα είναι εντός εγγύησης.

Ακόμα και αν αυτό σημαίνει ότι θα καθυστερήσουν τα ανταλλακτικά (το οποίο σε ένα βαθμό είναι κατανοητό) επειδή δεν το έχουν φέρει ποτέ απο το επίσημο κανάλι.

'Εκανα παραγγελία από το Amazon.de 16/3, παρέλαβα 27/3 και σήμερα βρήκα το χρόνο να το ανοίξω. Δυστυχώς ήμουν λίγο άτυχος, διότι η οθόνη του έχει ένα-δυο pixels μαζί που εμφανίζονται λίγο φωτεινότερα σε κάθε χρώμα. 'Εκανα chat με την Dell USA, τους ανέφερα ότι ζω στην Ελλάδα και το αγόρασα από Γερμανία και με παρέπεμψαν στην Dell Greece. Για να δούμε τι παίζει, αν κάποιος ξέρει ήδη κάτι παραπάνω ας ενημερώσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ταυτόχρονα με την Dell Greece μίλα και με το Amazon το συντομότερο ώστε να είσαι εντός ορίων DOA. Σε βολεύει να σε καλύψει η Dell Greece αλλά στη χειρότερη θα σε καλύψει το Amazon. Εκτός αν έχει ειδικούς όρους η εγγύηση σχετικά με τα pixels. Ψάξ'το κι αυτό να το γνωρίζεις εκ των προτέρων για να δεις πώς θα το χειριστείς το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...