Προς το περιεχόμενο

[tablet] dell venue 8 pro 1gb ram 32gb hdd windows 8.1 - 101€ τελική@amazon.de


gr234567

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ταυτόχρονα με την Dell Greece μίλα και με το Amazon το συντομότερο ώστε να είσαι εντός ορίων DOA. Σε βολεύει να σε καλύψει η Dell Greece αλλά στη χειρότερη θα σε καλύψει το Amazon. Εκτός αν έχει ειδικούς όρους η εγγύηση σχετικά με τα pixels. Ψάξ'το κι αυτό να το γνωρίζεις εκ των προτέρων για να δεις πώς θα το χειριστείς το θέμα.

Σ' ευχαριστώ, αυτό θα έκανα έτσι κι αλλιώς. Απλά, καλό θα ήταν να ξεκαθαριστεί και για τους υπόλοιπους κατόχους αν η Dell Greece όντως καλύπτει. 'Οσο για τα pixels, διάβασα ότι δεν είναι σαφής η πολιτική της Dell. Θα το ψάξω και θα ενημερώσω...

 

Λοιπόν, μετά από μια mini αναζήτηση δεν πρόκειται για pixels, αλλά για περιοχή, κάτι σαν white spot. Περισσότερα εδώ: http://forum.tabletpcreview.com/threads/white-spot-on-screen.59871/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

'Εκανα παραγγελία από το Amazon.de 16/3, παρέλαβα 27/3 και σ....... ξέρει ήδη κάτι παραπάνω ας ενημερώσει...

 

Μην αγχώνεσαι, η Amazon θα σου στείλει άλλο και θα σου πληρώσει και τα έξοδα αποστολής!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχε και το δικο μου προβλημα που παρελαβα εχθες. Εκανε fail να κανει σωστα το 1ο boot με τα "setting things up for you". Μιλησα στο chat με το Amazon.de και ηδη μου στελνουν αλλο χωρις να περιμενουν πρωτα να τους στειλω το ελλατωματικο. Επισης οντως μου ειπαν να τους σκαναρω την αποδειξη του ΕΛΤΑ για την επιστροφη του ταμπλετ ωστε να μου επιστρεψουντα εξοδα επιστροφης. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά κανένα review ... να ξερουμε πως σας φάνηκε η αγορά που κάνατε.. 

 

ενα handσ-on τώρα που το δουλέψατε αρνητικά - θετικά

 

ο 

alexzzz 

το εχει αν μπορει να μας πει τιποτα για το tablet

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έρχεται καν!! Σε εμένα έχουν περάσει 18 μέρες από την ημέρα παραγγελίας και ενώ estimated delivery date έδινε την 16 Απριλίου. Έστειλα mail στο Amazon και μου είπαν να περιμένω μέχρι τις 24 για να το ξαναστείλουν. Φυσικά απαίτησα επιστροφή μεταφορικών, κάτι που δέχτηκαν αμέσως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έρχεται καν!! Σε εμένα έχουν περάσει 18 μέρες από την ημέρα παραγγελίας και ενώ estimated delivery date έδινε την 16 Απριλίου. Έστειλα mail στο Amazon και μου είπαν να περιμένω μέχρι τις 24 για να το ξαναστείλουν. Φυσικά απαίτησα επιστροφή μεταφορικών, κάτι που δέχτηκαν αμέσως.

σε μερικες μερες θα εχεις και το ταμπλετ.και εμενα 3 μερες μετα τη ληξη του εκτιμομενου χρονου παραλαβης μου ηρθε ενα μειλ που ελεγε οτι το πακετο μου παρεληφθη και πηρε ελληνικο tracking το οποιο αναγραφοταν μαζι με την υπηρεσια που θα μου το παρεδιδε στην περιπτωση μου το ταχυδρομειο της περιοχης μου με πληρη στοιχεια επικοινωνιας διευθυνση και ωραριο λειτουργιας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά κανείς από εσάς που παρέλαβε να γράψει κανένα έστω σύντομο review με τα βασικά τύπου: ταχύτητα, οθόνη, video playback κτλ. Γενικά την εμπειρία σας αν είσθε ευχαριστημένοι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα γραψω εγω ορισμενα πραγματα απο τη δικη μου εμπειρια με το ταμπλετ.γενικα δεν ειμαι φιλος των ταμπλετ και εξακολουθω να μην ειμαι.το συγκεκριμενο το πηρα μονο λογω λειτουργικου συστηματος και τιμης,ωστε να το παιρνω μαζι μου οταν πηγαινω σε δουλεια για απλη χρηση ιντερνετ,office,skype,και emails.στο θεμα επιδοσεων δεν εχει τιποτα το ιδιαιτερο να δειξει χωρις αυτο να σημαινει οτι εχει καποιο θεμα.ανταποκρινεται μια χαρα και ειναι αρκετα γρηγορο θα ελεγα βαση των τεχνικων χαρακτηριστικων του.οπως ειπα και πριν δεν ειμαι fan των ταμπλετ και δεν εχω ιδιαιτερη εμπειρια σε οθονες αφης οποτε για εμενα το συγκεκριμενο δεν ειχε κανενα θεμα.καλες γωνιες θεασης αμεση αποκριση στις εντολες του χεριου.μετα απο πληρη ενημερωση του λειτουργικου η χρηση του δισκου φτανει καπου στο 50%.εγω εβαλα και μια 64αρα καρτα και εγκαθιστω εκει προγραμματα.η οθονη καλο θα ηταν να ειναι μεγαλυτερη για να δουλευτει με ανεση οχι πως ειναι απαγορευτικη η χρηση του με την συγκεκριμενη.απλα χρειαζεται η αναλογη μεγεθυνση των στοιχειων ειδικα αν διαθετουμε χοντρα δαχτυλα.βιντεο δεν εχω δοκιμασει ακομα αλλα απ`οτι λενε αλλοι δεν παρουσιαζει καποια δυσκολια στην αναπαραγωγη FHD.ιδιαιτερη εντυπωση μου εκανε το πολυ γρηγορο φορτωμα του λειτουργικου απο προηγουμενο τερματισμο.μερικα δευτερολεπτα και ειναι ετοιμο για χρηση.και στο λαπτοπ εχω Ι5 επεξεργαστη με ssd αλλα καμια σχεση.το δικο μου τελικο συμπερασμα ειναι οτι ειναι μια τιμια προταση για οσους δεν θελουν να αποχωριστουν τα windows και δεν εχουν ιδιαιτερες απαιτησεις.δεν εχω μετανιωσει την αγορα του αλλα δεν μπορω να πω οτι ειμαι ενθουσιασμενος,ισως επειδη ειμαι φανατικος του ποντικιου και των κλασικων windows.ακομα και με τα 8.1 σε οθονη αφης δεν εχω καταφερει να τα συμπαθησω ιδιαιτερα και μου λειπει το ποντικι.

δεν ξερω αν βοηθησα στην λυση αποριων αλλα εκφραζω τα δικα μου μονο συμπερασματα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα γραψω εγω ορισμενα πραγματα απο τη δικη μου εμπειρια με το ταμπλετ.γενικα δεν ειμαι φιλος των ταμπλετ και εξακολουθω να μην ειμαι.το συγκεκριμενο το πηρα μονο λογω λειτουργικου συστηματος και τιμης,ωστε να το παιρνω μαζι μου οταν πηγαινω σε δουλεια για απλη χρηση ιντερνετ,office,skype,και emails.στο θεμα επιδοσεων δεν εχει τιποτα το ιδιαιτερο να δειξει χωρις αυτο να σημαινει οτι εχει καποιο θεμα.ανταποκρινεται μια χαρα και ειναι αρκετα γρηγορο θα ελεγα βαση των τεχνικων χαρακτηριστικων του.οπως ειπα και πριν δεν ειμαι fan των ταμπλετ και δεν εχω ιδιαιτερη εμπειρια σε οθονες αφης οποτε για εμενα το συγκεκριμενο δεν ειχε κανενα θεμα.καλες γωνιες θεασης αμεση αποκριση στις εντολες του χεριου.μετα απο πληρη ενημερωση του λειτουργικου η χρηση του δισκου φτανει καπου στο 50%.εγω εβαλα και μια 64αρα καρτα και εγκαθιστω εκει προγραμματα.η οθονη καλο θα ηταν να ειναι μεγαλυτερη για να δουλευτει με ανεση οχι πως ειναι απαγορευτικη η χρηση του με την συγκεκριμενη.απλα χρειαζεται η αναλογη μεγεθυνση των στοιχειων ειδικα αν διαθετουμε χοντρα δαχτυλα.βιντεο δεν εχω δοκιμασει ακομα αλλα απ`οτι λενε αλλοι δεν παρουσιαζει καποια δυσκολια στην αναπαραγωγη FHD.ιδιαιτερη εντυπωση μου εκανε το πολυ γρηγορο φορτωμα του λειτουργικου απο προηγουμενο τερματισμο.μερικα δευτερολεπτα και ειναι ετοιμο για χρηση.και στο λαπτοπ εχω Ι5 επεξεργαστη με ssd αλλα καμια σχεση.το δικο μου τελικο συμπερασμα ειναι οτι ειναι μια τιμια προταση για οσους δεν θελουν να αποχωριστουν τα windows και δεν εχουν ιδιαιτερες απαιτησεις.δεν εχω μετανιωσει την αγορα του αλλα δεν μπορω να πω οτι ειμαι ενθουσιασμενος,ισως επειδη ειμαι φανατικος του ποντικιου και των κλασικων windows.ακομα και με τα 8.1 σε οθονη αφης δεν εχω καταφερει να τα συμπαθησω ιδιαιτερα και μου λειπει το ποντικι.

δεν ξερω αν βοηθησα στην λυση αποριων αλλα εκφραζω τα δικα μου μονο συμπερασματα

Δοκίμασε και με bluetooth ποντίκι, για μένα είναι τελείως διαφορετικό απο την χρήση με τα χέρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...