Προς το περιεχόμενο

Αγορά τηλεόρασης μέχρι 400ευρώ, value for money σε ίντσες?


antreaslam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν, η παλιά 42αρα (10ετιας), πεθαίνει, οπότε, ψάχνω, για τηλεόραση, value for money, με κύρια χαρακτηριστικά, εκτός της ποιότητας εικόνας, 

το πολύ καλό media player (να παίζει εξωτ.υπότιτλους, όλους τους τύπους αρχείων , και DTS ήχο, μέχρι 1080p φυσικά videos).

 

τώρα, αν είναι και smart, ακόμα καλύτερα.

 

1) Panasonic TX50A300

την έχει προσφορά το Media Markt

2) LG 42LB5500

3) LG 42LB5700

4) LB 42LV5820

5) οποιαδήποτε άλλη προσφορά ή γνώμη δεκτή, μια που μιλάμε για άμεση αγορά (παραγγελία αύριο δηλαδή)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω πόσο εύκολο είναι να κάνεις σύγκριση μοντέλο 2009 με μοντέλο 2014. Δες από κοντά τη Σάμσουνγκ αν μπορείς και κρίνε εσύ καλύτερα. Το σίγουρο είναι ότι οι 6 επιπλέον ίντσες της Σαμσουνγκ θα δείχνουν διαφορετικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ κατάλαβα με αυτά που έγραψες στο 1ο ποστ ότι σκοπεύεις να αντικαταστήσεις 42''. Αν είναι να αγοράσεις τηλεόραση μόνο για το media player και να πας από 47 σε 48 - γνώμη μου- δεν αξίζει. Κάνε λίγο οικονομία και πάρε μια καλή 48-50'' με 100Ηζ να πιάσει τόπο η αναβάθμιση. π.χ την http://www.skroutz.gr/s/4640095/Samsung-UE48H6200.html?from=autocomplete&keyphrase=48h6200.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα την Samsung UE48H5000, από skroutz ομαγαζο.
να πω εδώ κάτι πολύ θετικό.
Πήγα και την παρέλαβα ο ίδιος, και τα παιδιά, την τεσταραν μπροστά μου. ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ, γιατί είχε μια τεράστια χαρακιά...
 
Οι πρώτες εντυπώσεις, εξωτερικά:
Πολύ μικρό πλαίσιο (μου αρέσει), αλλά χαμηλός λαιμός σε σύγκριση με τη LG LH9000 47αρα, που έχω. Με αποτέλεσμα, σε χαμηλό τραπεζάκι, να χάνεται λιγο.
 
Τα χρώματά της, καθώς και η ποιότητάς της σε videos 720p, 1080p, είναι καταπληκτικά.
Δε με ξετρέλανε ο ήχος της.
Ο media player, έπαιξε ότι του εβαλα να παίξει, και με μια ρύθμιση, έπαιξε και εξωτ.ελληνικούς υπότιτλους αμέσως, σε μέτριο μέγεθος.
Το μόνο κακό του media player, είναι ότι δεν είναι σε μορφή λίστας, αλλά με εικονίδια, και δεν είναι τόσο εύχρηστος (Αλλά είναι πολύ γρήγορος στην απόκριση).
 
Η εικόνα των ψηφιακών καναλιών, είναι χειρότερη συγκρίνοντας με τη nova.
Η απόκριση στην αλλαγή καναλιών είναι ικανοποιητικά γρήγορη.
 
προς το παρών,αυτά...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλημέρα. Ενδιαφέρεται μια φίλη μου να αλλάξει τηλεόραση, μάξιμουμ με 350€ και δύσκολα, ιδανικά πάνω από 32", όχι σμαρτ...  Με μια πρόχειρη ματιά, έπεσα πάνω σε αυτή   http://www.comelectric.gr/ViewShopProduct.aspx?ProductId=2388420  αλλά επειδή δε ξέρω πολλά από τηλεοράσεις, ζητάω γνώμες. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αποτέλεσμα, σε χαμηλό τραπεζάκι, να χάνεται λιγο.

Όταν είναι σε χαμηλό ύψος, η τβ πάντα χάνει.

Καλό είναι να είναι στο ύψος των ματιών τουλάχιστον και αν είναι και λίγο ψηλότερα, ακόμα καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά!

Ψάχνω για μια τηλεόραση 38-40 ίντσες για απλή χρήση ( όχι smart, 3D ), αλλά να έχει καλή ποιότητα εικόνας όσο γίνεται ( color accuracy, pixel response time, contrast ) γύρω στα 400 ευρώ. Έχω βρει αυτό το μοντέλο της sony( την εμπιστευομαι σαν μάρκα στις τηλεοράσεις ) http://www.public.gr/product/tileoraseis/tileoraseis/tileorasi-40-sony-kdl-40rd450-led-full-hd/prod8000083pp/.

Πώς σας φαίνετε, θα μπορούσατε να μου προτείνετε κάτι;

Δε βλέπω να κυκλοφορούν review από επώνυμα site για αυτό το μοντέλο και για πολλά μοντέλα που βλέπω σε ελληνικά καταστήματα και με ανησυχεί. 

 

Ευχαριστώ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...