Προς το περιεχόμενο

Πιστωτική Κάρτα.. ΠΟΥ;


Swimmer21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 2/5/2019 στις 12:52 ΠΜ, natural_sgf είπε

@Napier

4 σελίδες γράψαμε για πάρτη σου. Τι έγινε τελικά;

ναι εγκριθικε τελικα. περιμενω τωρα. δε ξερω ουτε πιστοτικο οριο ουτε τιποτα. θα δω τι θα μου στιλουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 347
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν εισαι στο νομο Κατσελη μαλλον τρελαινονται στα γελια και μονο που βλεπουν την αιτηση

Κατω απο την ομπρελα του ειναι ολοι οι στρατηγικοι κακοπληρωτες της χωρας 

Θα αρκεστεις σε μια prepaid

Επεξ/σία από vagos789
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, gamsgr είπε

Καλησπέρα παιδιά, έκανα αίτηση για πιστωτική με 12.500 εισόδημα αλλά είμαι στο ν.κατσέλη και το απέρριψαν; Ξέρετε εάν φταίει αυτό; Υπάρχει καμία τράπεζα που μπορεί να δώσει;

Ε σίγουρα το έλαβαν υπόψη τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, gamsgr είπε

Καλησπέρα παιδιά, έκανα αίτηση για πιστωτική με 12.500 εισόδημα αλλά είμαι στο ν.κατσέλη και το απέρριψαν; Ξέρετε εάν φταίει αυτό; Υπάρχει καμία τράπεζα που μπορεί να δώσει;

Αυτοί εφήρμοσαν τον νόμο Καραμολέγκος.

Σοβαρά κάποιοι δεν αντιλαμβάνεστε ότι η χρήση όποιων θετικών διατάξεων(δεν είμαστε εδώ για να κρίνουμε τι και πως), για τη διαγραφή χρεών, σε αποκλείει από μελλοντικές τραπεζικές συναλλαγές;

Θέλει τόση αναλυτική σκέψη;

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, christakos07 είπε

Αυτοί εφήρμοσαν τον νόμο Καραμολέγκος.

Σοβαρά κάποιοι δεν αντιλαμβάνεστε ότι η χρήση όποιων θετικών διατάξεων(δεν είμαστε εδώ για να κρίνουμε τι και πως), για τη διαγραφή χρεών, σε αποκλείει από μελλοντικές τραπεζικές συναλλαγές;

Θέλει τόση αναλυτική σκέψη;

Τραπεζική συναλλαγή αγαπητέ μου είναι και η πληρωμή μισθοδοσίας , η πληρωμή του λογαριασμού του τηλεφώνου , του ρεύματος κλπ   .

Επίσης δεν καταλαβαίνω την ειρωνία κάποιων και τις απόλυτες απαντήσεις. Επίσης όταν ήμουν στο Νομό Κατσέλη είχε δώσει τράπεζα καταναλωτικό δάνειο όποτε τώρα άλλαξε αυτό και όσο είναι σε αυτό το Νόμο υπάγονται στο ΤΕΙΡΕΣΙΑ  . Τέλος θα ήθελα να αναφέρω ότι δεν είναι υποχρέωση του καθενός να γνωρίζει τετοια τραπεζικά δεδομένα και προϋποθέσεις , επίσης τη πιστωτική δεν θα τη χρησιμοποιούσα για αγορές αλλά για λόγους υγείας....

Καλό βράδυ και εύχομαι κάποτε ο κόσμος να μάθει να σέβεται τους υπόλοιπους/Ες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, gamsgr είπε

Τραπεζική συναλλαγή αγαπητέ μου είναι και η πληρωμή μισθοδοσίας , η πληρωμή του λογαριασμού του τηλεφώνου , του ρεύματος κλπ   .

Επίσης δεν καταλαβαίνω την ειρωνία κάποιων και τις απόλυτες απαντήσεις. Επίσης όταν ήμουν στο Νομό Κατσέλη είχε δώσει τράπεζα καταναλωτικό δάνειο όποτε τώρα άλλαξε αυτό και όσο είναι σε αυτό το Νόμο υπάγονται στο ΤΕΙΡΕΣΙΑ  . Τέλος θα ήθελα να αναφέρω ότι δεν είναι υποχρέωση του καθενός να γνωρίζει τετοια τραπεζικά δεδομένα και προϋποθέσεις , επίσης τη πιστωτική δεν θα τη χρησιμοποιούσα για αγορές αλλά για λόγους υγείας....

Καλό βράδυ και εύχομαι κάποτε ο κόσμος να μάθει να σέβεται τους υπόλοιπους/Ες.

Όπως και οι υπόλοιποι τις τσέπες αυτών που ανακεφαλαιοποιησαν τις τράπεζες.

Το τραπεζική συναλλαγή γράφτηκε εκ παραδρομής. Φυσικά και εννοούσα συναλλαγές δανειακου χαρακτήρα, όπως η πιστωτική κάρτα.

Δυστυχώς ή ευτυχώς, όταν έχει υπάρξει αφερεγγυότητα μία φορά(ανεξάρτητα απο ποιος έχει την ευθύνη), το τραπεζικό ίδρυμα δε θα ρισκάρει εκ νέου.

 

Επεξ/σία από christakos07
  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, christakos07 είπε

Όπως και οι υπόλοιποι τις τσέπες αυτών που ανακεφαλαιοποιησαν τις τράπεζες.

Το τραπεζική συναλλαγή γράφτηκε εκ παραδρομής. Φυσικά και εννοούσα συναλλαγές δανειακου χαρακτήρα, όπως η πιστωτική κάρτα.

Δυστυχώς ή ευτυχώς, όταν έχει υπάρξει αφερεγγυότητα μία φορά(ανεξάρτητα απο ποιος έχει την ευθύνη), το τραπεζικό ίδρυμα δε θα ρισκάρει εκ νέου.

Αυτό που όλοι είναι άριστοι στις υποχρεώσεις τους, κανείς δεν φοροδιαφεύγει, κανείς δεν έχει βρεθεί σε δυσκολία και πάντα φταίνε οι άλλοι με ξεπερνάει. Λες και αν δεν είχαν πάει τα χρήματα στις ανακεφαλαιοποίησεις δεν θα τα είχε πάρει το κράτος (των τελευταίων ετών) με κάποιον άλλον τρόπο/φόρο.

 

14 ώρες πριν, gamsgr είπε

Καλησπέρα παιδιά, έκανα αίτηση για πιστωτική με 12.500 εισόδημα αλλά είμαι στο ν.κατσέλη και το απέρριψαν; Ξέρετε εάν φταίει αυτό; Υπάρχει καμία τράπεζα που μπορεί να δώσει;

@gamsgr Αν το δεις από την πλευρά της τράπεζας/δανειστή νομίζω πως και εσύ θα σου έριχνες άκυρο και είναι λογικό. Τώρα για το άλλο σου ερώτημα, δύσκολο, αλλά μόνο αν δοκιμάσεις και σε άλλες τράπεζες θα το μάθεις. Δεν μπορεί να στο απαντήσει κάποιος από εδώ.

Επίσης, δεν νομίζω πως αφορά τόσο πολύ την τράπεζα για το αν τα χρήματα της θα χρησιμοποιηθούν για λόγους υγείας (BTW περαστικά κιόλας ότι και αν είναι), για αγορά 70αρας samsung ή για διακοπές στη Μύκονο, όσο το να τα πάρει πίσω.

Επεξ/σία από giorgos4ever
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, gamsgr είπε

τη πιστωτική δεν θα τη χρησιμοποιούσα για αγορές αλλά για λόγους υγείας

Η χειροτερη ιδεα, θα ειχες ενα επιτοκιο 20% σε μια δυσκολη φαση 

https://www.cnbc.com/id/100840148

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

46 λεπτά πριν, vagos789 είπε

Η χειροτερη ιδεα, θα ειχες ενα επιτοκιο 20% σε μια δυσκολη φαση 

https://www.cnbc.com/id/100840148

Εντωμεταξύ με ένα όριο μεταξύ 400-1000 ευρώ, δεν ξέρω τι ανάγκες υγείας μπορεί να καλύψει κάποιος.

Σε τέτοια ζητήματα καλύτερα δανεικά(και αγύριστα), από το οικογενειακό περιβάλλον, παρά από τράπεζες.

Επεξ/σία από christakos07
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βρει δουλεια ενας φοιτητης και ειναι συνεπης,μπορει να βγαλει πιστωτικη;

Και επισης,μπορει να ζητησει μικρο οριο ο ιδιος,και οχι να του βγαλουν για 1000€;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Nikolas00 είπε

Αν βρει δουλεια ενας φοιτητης και ειναι συνεπης,μπορει να βγαλει πιστωτικη;

Και επισης,μπορει να ζητησει μικρο οριο ο ιδιος,και οχι να του βγαλουν για 1000€;

Μάλλον όχι, η ιδιότητα του φοιτητή και το ότι δεν θα έχει δουλέψει πολύ καιρό θα μετρήσουν αρνητικά 

Το όριο θα ήταν μικρό ούτως ή άλλως 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Nikolas00 είπε

Αν βρει δουλεια ενας φοιτητης και ειναι συνεπης,μπορει να βγαλει πιστωτικη;

Και επισης,μπορει να ζητησει μικρο οριο ο ιδιος,και οχι να του βγαλουν για 1000€;

Ναι!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Nikolas00 είπε

Αν βρει δουλεια ενας φοιτητης και ειναι συνεπης,μπορει να βγαλει πιστωτικη;

Και επισης,μπορει να ζητησει μικρο οριο ο ιδιος,και οχι να του βγαλουν για 1000€;

Υπαρχουν και για φοιτητες και συνηθως μπαινουν εγγυητες οι γονεις https://www.piraeusbank.gr/el/idiwtes/kartes/pistotiki-karta/university-visa.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά μιλώντας για πιστωτική κάρτα (μιας και στην οικογένεια δεν χρησιμοποιήσαμε ποτέ και δεν έχω επαφή), υπάρχει κάποιο αρνητικό στο να κάνεις όλες τις αγορές σου από εκεί και απλά να εξοφλείς στο τέλος κάθε μήνα; Ή να τη χρησιμοποιείς για να αγοράζεις πχ τηλεόραση που θα έπαιρνες ούτως ή άλλως με άτοκες δόσεις;

Οι τράπεζες χάνουν απ' αυτά περιμένοντας ότι κάποιοι έστω θα τη φορτώσουν και θα πληρώνουν επιτόκια στο θεό ή κάτι δεν καταλαβαίνω καλά;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...