Προς το περιεχόμενο

Πιστωτική Κάρτα.. ΠΟΥ;


Swimmer21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειπα το ξερω οτι δεν ειναι αυτο που θελει, απλα επειδη με εχει βολεψει και για αγορες με paypal του το προτεινα, το πιθανοτερο ηταν να ειχε ναι. Γιατι δεν δοκιμαζεις πρωτα να παρεις αυτο που θες με δοσεις κωτσοβολου? εκτος αν τη θες ετσι και αλλιως την πιστωτικη. http://www.kotsovolos.gr/site/promocontent.jsp?cmsid=13742

Αυτό θα κάνω μάλλον. Αλλα το ίδιο πράγμα το έχει στον Κωτσοβολο 400 ευρώ και στο Σκρουτζ 280 πχ

 

Αν δεν υπάρξει λύση, αναγκαστικά θα πάω εκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 347
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ε αν ειναι τοσο μεγαλη η διαφορα και δεν γινεται αλλιως δωστα εκει να τελειωνεις και μη μπλεκεις ουτε με πιστωτικες ουτε με δοσεις και στο τελος να το πληρωσεις και αρκετα περισσοτερο, αποψη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε αν ειναι τοσο μεγαλη η διαφορα και δεν γινεται αλλιως δωστα εκει να τελειωνεις και μη μπλεκεις ουτε με πιστωτικες ουτε με δοσεις και στο τελος να το πληρωσεις και αρκετα περισσοτερο, αποψη μου.

Νταξει ναι αλλά και τη πιστωτική δε θα τη ξεσκισω.. Πχ δεν θα κάνω πανω απο 4 δόσεις, έχω την δυνατότητα άλλωστε.

 

Θα τσεκαρω και αλλες τράπεζες και φοιτητική και βλέπουμε.

 

Ενδιαφέρον είναι και αυτό με το ταμιευτήριο, θα το ψαξω.

 

Αν έχει ανάλογη εμπειρία κανεις ας την μοιραστεί

 

Πάντως με το πάρτυ που έγινε την προηγούμενη 10ετια, την πληρώνουμε και εμείς που θέλουμε να κάνουμε λογικές αγορες και χάσαμε ενα πολύ χρησιμο εργαλείο αγορών (αν χρησιμοποιηθεί σωστα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως με το πάρτυ που έγινε την προηγούμενη 10ετια, την πληρώνουμε και εμείς που θέλουμε να κάνουμε λογικές αγορες και χάσαμε ενα πολύ χρησιμο εργαλείο αγορών (αν χρησιμοποιηθεί σωστα).

 

ακριβώς αυτή τη σκέψη είχα κάνει κι εγώ.

 

έχε υπόψην πάντως οτι το Ταχ. Ταμ. είναι πλέον στο group της eurobank.

οπότε και να υπήρχε αυτό που λες , ίσως τώρα να μην υπάρχει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η eurobank λέει δίνει students visa χωρίς πολλά πολλά

http://www.eurobank.gr/online/home/viewServices.aspx?id=303&mid=1077&lang=gr

Εδώ

http://www.eurobank.gr/online/HOME/generic.aspx?id=561&mid=&lang=gr

λέει 1500€ πιστωτικό όριο(lol, δεν παίζει) αλλά αλλού διαβάζω ότι είναι πολύ πιο χαμηλο(400€)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι χωρίς πολλά πολλά, δεν θα στην εγκρινουν και δεν θα σου πουν και το λογο..

 

Θα δοκιμασω πάντως.

 

Επίσης τι είναι το 2% επιτόκιο επι του μηνιαίου υπόλοιπου;

 

Αν πληρώνω κανονικά ολόκληρη τη δόση του μήνα, δεν χρεωνομαι κάτι άλλο σωστα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δε καταλαβαίνω με ποια λογική δίνουν (ή έτσι λένε τουλάχιστον) ευκολότερα κάρτα σε φοιτητές.

δηλαδή ποιο αξιόπιστος είναι ο φοιτητής από μένα που εργάζομαι;

που θα τα βρει ο φοιτητής να τα δώσει;

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο φοιτητής συνήθως έχει γονεις που τον συντηρουν γιατι ειμαστε στην Ελλάδα.

Αν έχει άτοκες δόσεις κι εσυ πληρωνεις όλο το ποσό κάθε μήνα (όχι μόνο την ελάχιστη καταβολη), τοτε δεν χρεώνεσαι κάτι παραπάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,

 

Πήγα στη Τράπεζα Πειραιώς και έδωσα όλα τα δικαιολογητικά κανονικά και εκανα αίτηση για πιστωτική κάρτα.

 

Με πήραν όμως πριν 2 μέρες να μου πουν οτι δεν έγινε δεκτή η αίτηση μου.

 

Υπάρχει κάποια τράπεζα η οποία βγάζει πιο "εύκολα" πιστωτικές καρτες;

 

Εχω καθαρό εισόδημα 610 ευρώ το μήνα.

Μένω με τους γονεις μου.

Δεν έχω αμάξι στο όνομα μου.

Δεν έχω δάνεια.

Δεν πληρώνω ενοίκιο.

 

Θέλω μια πιστωτική κάρτα έστω και με όριο 500 ευρώ (αυτό δηλωσα στην αίτηση) ώστε να αγοράσω πχ ένα κινητό σε 4 δοσεις και να πληρώνω σταθερά κάθε μήνα, μην τα δώσω όλα μαζί.

 

Υπάρχει κάποιος άλλος τροπος να αγοράσω με δόσεις;

 

Ξέρω για τον Κωτσοβολο αλλά θα το δεχτούν εκεί;

 

Ευχαριστώ

 

Αν δεν έχεις καταθετικό λογαριασμό (ταμιευτηρίου ή μισθοδοσίας) και κάποια χρόνια συνεργασία με την τράπεζα σε οποιοδήποτε επίπεδο, πολύ δύσκολα θα σου βγάλει κάρτα.

Αν ο μισθός σου μπαίνει σε κάποια τράπεζα δοκίμασε να βγάλεις σε αυτή.

 

ΥΓ Φίλος μου προσπαθούσε να βγάλει κάρτα στην Alpha Bank και του την απορρίπτανε. Μια μέρα μπήκε με την φίλη του στo κατάστημα Longchamp στο Mall, συμπλήρωσε μια αίτηση για την Desire Visa (από την Alpha Bank) και την κάνανε δεκτή.....Γενικά αν τα δεις σκούρα προσπάθησε σε μαγαζιά που συνεργάζονται και εκδίδουν κάρτες επιβράβευσης, π.χ. notos galleries, καλογήρου, longchamp, wind, vodafone, κτλ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα προπερσι μου εβγαλε η eurobank φοιτητικη με 500 ευρω οριο και περσι εβγαλα την yes visa 1500 ευρω οριο με 8450 εισοδημα. Για οσους ψωνιζουν mall golden eko κτλ η yes δινει μερικες φορες μεχρι και 10 % πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα προπερσι μου εβγαλε η eurobank φοιτητικη με 500 ευρω οριο και περσι εβγαλα την yes visa 1500 ευρω οριο με 8450 εισοδημα. Για οσους ψωνιζουν mall golden eko κτλ η yes δινει μερικες φορες μεχρι και 10 % πισω.

 

Sorry για το off-topic, αλλά δεν είναι λίγο "άκυρο" 1500 οριο για 8500 ετήσιο εισόδημα; Υπάρχουν κάποια άλλα κριτήρια;

 

Στην Ιρλανδία με αρκετά πολλαπλάσιο εισόδημα έπρεπε να κάνω τεμενάδες για να μου δώσουν 1500 όριο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω και εγω οταν εκανα την αιτηση δεν ημουν σιγουρος. Βεβαια τη φοιτητικη την ειχα συνεχεια στο οριο αλλα πληρωνοταν στην ωρα της. Μηπως ειδαν αυτη τη χρηση και μου την εδωσαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο φοιτητής συνήθως έχει γονεις που τον συντηρουν γιατι ειμαστε στην Ελλάδα.

 

αυτό δε στέκει με την καμία, θα έλεγα ότι κάνει χειρότερα τα πράγματα.

 

γιατι να μη το πάρουμε αλλιώς,

οι γονείς έχουν ένα επιπλέον βάρος έχοντας παιδί που σπουδάζει, άρα περιορίζονται ακόμα περισσότερο τα οικονομικά τους.

στην ουσία πρέπει να συντηρούν και 2ο σπίτι (σχεδόν).

 

αλλά κι έτσι να ήταν, κι εγώ έχω γονείς που με στηρίζουν (πράγμα που όντως γίνεται), επιπλέον δουλεύω κιόλας, αλλά δεν είμαι φοιτητής.

 

τέσπα δε θα βγάλουμε άκρη και ούτε είναι αυτό το θέμα μας.

 

εμένα πάντως με πήραν τηλ για να μου προτείνουν να βγάλω κάρτα απο την τράπεζα που συνεργάζομαι (δε κατάλαβα αν ήταν κατευθείαν απο την τράπεζα ή απο τίποτα συνεργάτες) τους εξήγησα ότι πολύ θα το ήθελα αλλά το θεωρώ αδύνατο να μου εγκριθεί.

παρόλο αυτά επέμεναν λέγοντας μου ότι κάτι μπορεί να γίνει. (προφανώς θα παίρνανε προμήθεια).

έκανα την αίτηση αλλα΄στο τέλος έφαγα άκυρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ Φίλος μου προσπαθούσε να βγάλει κάρτα στην Alpha Bank και του την απορρίπτανε. Μια μέρα μπήκε με την φίλη του στo κατάστημα Longchamp στο Mall, συμπλήρωσε μια αίτηση για την Desire Visa (από την Alpha Bank) και την κάνανε δεκτή.....Γενικά αν τα δεις σκούρα προσπάθησε σε μαγαζιά που συνεργάζονται και εκδίδουν κάρτες επιβράβευσης, π.χ. notos galleries, καλογήρου, longchamp, wind, vodafone, κτλ

ισχυει κυριως αν τους πετυχεις και στα μαγαζια ή ζητα μια αιτηση στα ταμεια και βγαλε την αffinitycαrd ...

για καθε αιτηση που κανεις καταγραφεται στον τειρεσια(λευκο),οποτε οι αλλες τραπεζες ξερουν τι κανεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...