Προς το περιεχόμενο

Πιστωτική Κάρτα.. ΠΟΥ;


Swimmer21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ισχυει κυριως αν τους πετυχεις και στα μαγαζια ή ζητα μια αιτηση στα ταμεια και βγαλε την αffinitycαrd ...

για καθε αιτηση που κανεις καταγραφεται στον τειρεσια(λευκο),οποτε οι αλλες τραπεζες ξερουν τι κανεις...

 

Και αυτο ειναι κακο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 347
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αυτό θα κάνω μάλλον. Αλλα το ίδιο πράγμα το έχει στον Κωτσοβολο 400 ευρώ και στο Σκρουτζ 280 πχ

 

Αν δεν υπάρξει λύση, αναγκαστικά θα πάω εκει

Ρε φίλε τώρα λες τι εισόδημα έχεις. Μένεις με γονεις κτλ  ΚΑΙ ΔΕΝ μπορείς να πάρεις μετρητής ένα κινητό των 280 ευρώ και θες να μπλέκεις με πιστωτικές και τόκους και ιστορίες για 4 δόσεις;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε τώρα λες τι εισόδημα έχεις. Μένεις με γονεις κτλ  ΚΑΙ ΔΕΝ μπορείς να πάρεις μετρητής ένα κινητό των 280 ευρώ και θες να μπλέκεις με πιστωτικές και τόκους και ιστορίες για 4 δόσεις;;

 

Εχω δουλεια 2 μηνες τωρα, δεν ειναι οτι βαζω στην ακρη λεφτα μηνες.. Προφανως θα εχω υποχρεωσεις και δεν μπορω να δωσω 300 ευρω ετσι με τη μια, προτιμω 100x3 μηνες πχ

 

Να κανω και ενα UPDATE για οποιον ενδιαφερεται.. Μου εγκρινανε τελικα φοιτητικη πιστωτικη καρτα με οριο 500 ευρω απο την Eurobank!!

 

Το σλογκαν "βγαλε ευκολα πιστωτικη καρτα με την ταυτοτητα σου μονο" δεν ισχυει καθολου. Μου ζητησαν τα παντα οπως μου ζητησαν και για την κανονικη πιστωτικη απλα ηθελαν και αριθμο φοιτητικου πασου.

 

Εγινε ηλεκτρονικα η αιτηση και σε 2 μερες ηρθε ο κουριερ και υπεγραψα.

 

Για φοιτητικη πειραιως που προσπαθησα, δεν την εγκρινανε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω και ενα UPDATE για οποιον ενδιαφερεται.. Μου εγκρινανε τελικα φοιτητικη πιστωτικη καρτα με οριο 500 ευρω απο την Eurobank!!

 

Το σλογκαν "βγαλε ευκολα πιστωτικη καρτα με την ταυτοτητα σου μονο" δεν ισχυει καθολου. Μου ζητησαν τα παντα οπως μου ζητησαν και για την κανονικη πιστωτικη απλα ηθελαν και αριθμο φοιτητικου πασου.

 

Εγινε ηλεκτρονικα η αιτηση και σε 2 μερες ηρθε ο κουριερ και υπεγραψα.

 

 

Εριξα κι εγω μια αιτηση για να δουμε...

 

 

Η συνδρομη ισχυει απο την πρωτο χρόνο;

 

Ειναι 12€-->1€ τον μήνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την κατασταση των τραπεζων φταινε και οι ιδιες που εβγαζαν εικονικα λεφτα και νουμερα στα atm για αναληψη και αρκετοι που τις κρεμασαν απο το 2004-07 που τους επαιρναν τηλεφωνο να τους δωσουν δανειο ετσι για διακοπες, για πασχα, για χριστουγεννα. Το εκμεταλευτηκαν και Ελληνες και ξενοι.

Ενας πακιστανος στην παλια δουλεια μου του ειχαν δωσει το 2003 10.000 € (ειχε χαρτια και καλη δουλεια εδω, εβαφε την Αττική οδο) με τα πολλα και τα λίγα τους γειωσε, τα εστειλε πακισταν και εφτιαξε 2 σπιτια, αγορασε χωραφια και γενικοτερα τα εχω δει απο φωτογραφίες ζει πολυ καλα.

Τους ελεγε μαλιστα εγκω ηθελα 3 κιλιαρικα και εσεις μου δωσατε 10, ντεν εκω τωρα να τα ντοσω, καποια στιγμη αλλη!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παιδια καλησπερα,θα θελα την γνωμη σας για την πιστωτικη καρτα της eurobank.. τι να προσεχω ποιο πολυ? αν υπαρχουν περιεργες χρεωσεις? Υπαρχει ενα σαιτ https://www.epistrofi-eurobank.gr/οπου λεει ποιες ειναι οι εταιριες που συμμετεχουν στο προγραμμα επιστροφη.ειναι πραγματι αυτες οι εταιριες ή εχουν αλλαξει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Καλησπερα σας,ειμαι δημοσιος υπαλληλος εδω και εξι χρονια...πριν απο δυο περιπου βδομαδες εκανα αιτηση για πιστωτικη καρτα στην Τραπεζα Πειραιως και ενω απο το καταστημα μου ειπαν πως ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα βγει....εν τελει μετα απο δυο βδομαδες καλεσα μονος μου για να ενημερωθω σχετικα με την πορεια της αιτησης μου...με ενημερωσαν πως αυτη απορριφθηκε και πως ουτε οι ιδιοι γνωριζουν το λογο γιατι?

 

 

Εχω εκκαθαριστικο γυρω στα 13,500 ευρω...

Εχω αυτοκινητο στο ονομα μου...

Νοικιαζω σπιτι μονος μου...

 

Το μονο προβλημα που μπορω να σκεφτω ειναι για καποιες δοσεις που ειχα καθηστερησει στον Κωτσοβολο ( 3 στον αριθμο,γυρω στα 55 ευρω) και μ ειχαν στειλει χαρτι στο σπιτι απο αλλη τραπεζα βεβαια...

Να σημειωσω οτι δεν χρωσταω πουθενα αλλου και πως η μισθοδοσια μου ειναι στη τραπεζα Πειραιως...

Μηπως γνωριζει κανεις αν μ εχουν βαλει στον Τειρεσια γι αυτο το ποσο ή που θα μπορουσα να βγαλω πιστωτικη καρτα πιο ευκολα??Θελω να ειναι μεχρι 1000 ευρω,οχι παραπανω,για να κανω μια αγορα με δοσεις...Ευχαριστω εκ τω προτερων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα φιλε μου το ιδιο και εγω εφαγα πολλες φορες ακυρο απο Πειραιως για μαλλον δοσεις Κωτσοβολου τις οποιες πληρωσα αλλα μαλλον ειχε γινει το κακο

Μηπως εβγαλες ακρη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα μ ειναι οτι το συγκεκριμενο στον Κωτσοβολο εχει εξοφληθει πολυ πιο μπροστα απο οτι ηταν να εξοφληθει...αλλα προφανως δεν τους νοιαζει αυτο...αλλα οτι καθηστερεις...Εκανα μια δοκιμη και στη Eurobank,αλλα μου ειπαν οτι πρεπει να εχεις λογαριασμο στην τραπεζα για να βγαλεις πιστωτικη λογω capital controls...οποτε δεν ξανα ασχοληθηκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας,ειμαι δημοσιος υπαλληλος εδω και εξι χρονια...πριν απο δυο περιπου βδομαδες εκανα αιτηση για πιστωτικη καρτα στην Τραπεζα Πειραιως και ενω απο το καταστημα μου ειπαν πως ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα βγει....εν τελει μετα απο δυο βδομαδες καλεσα μονος μου για να ενημερωθω σχετικα με την πορεια της αιτησης μου...με ενημερωσαν πως αυτη απορριφθηκε και πως ουτε οι ιδιοι γνωριζουν το λογο γιατι?

 

 

Εχω εκκαθαριστικο γυρω στα 13,500 ευρω...

Εχω αυτοκινητο στο ονομα μου...

Νοικιαζω σπιτι μονος μου...

 

Το μονο προβλημα που μπορω να σκεφτω ειναι για καποιες δοσεις που ειχα καθηστερησει στον Κωτσοβολο ( 3 στον αριθμο,γυρω στα 55 ευρω) και μ ειχαν στειλει χαρτι στο σπιτι απο αλλη τραπεζα βεβαια...

Να σημειωσω οτι δεν χρωσταω πουθενα αλλου και πως η μισθοδοσια μου ειναι στη τραπεζα Πειραιως...

Μηπως γνωριζει κανεις αν μ εχουν βαλει στον Τειρεσια γι αυτο το ποσο ή που θα μπορουσα να βγαλω πιστωτικη καρτα πιο ευκολα??Θελω να ειναι μεχρι 1000 ευρω,οχι παραπανω,για να κανω μια αγορα με δοσεις...Ευχαριστω εκ τω προτερων...

Δοκίμασες από alpha bank αίτηση πιστωτικής? Διότι αναφέρθηκε πως έδωσαν και σε μια άνεργη κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δοκιμασω καποια στιγμη...αλλα πιστευω λογω του περιστατικου με Κωτσοβολο ( Με τον οποιο συνεργαζεται η Αλφα μπανκ παρεπιπτοντως) θα φαει ακυρο και απο εκει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

υπαρχει καποια πιστωτικη χωρις συνδρομη?

Την Alpha Bonus Visa την είχα βγάλει χωρίς συνδρομή,κάνε μια γύρα τις τράπεζες και ρώτησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει καποια πιστωτικη χωρις συνδρομη?

 

Νομιζω οι καρτες της Alpha δεν εχουν συνδρομη αν κανεις πανω απο ενα τζιρο καθε χρονο, το οποιο ομως ειναι ευκολο ειδικα αν η καρτα σου ειναι επιβραβευσης οποτε εχεις λογο να τη χρησιμοποιεις παντου (πχ Aegean Visa)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...