Προς το περιεχόμενο

Τηλεφωνημα απο την MICROSOFT?


skepasti21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδες καλημερα, μολις ειχα ενα παραξενο τηλεφωνημα απο το εξωτερικο λογικα.Ηταν ενας τυπος και ισχυριζονταν οτι έπερνε τηλ απο την Microsoft και οτι εχω καποιο προβλημα με το pc μου.. εκτος το οτι δν μπορουσα να καταλαβω τιποτα απο οτι μου ελεγε, προσπαθουσε λεει να μου αποδειξει οτι οντως επερνε απο την Microsoft. Αρχικα μου ειπε να ανοιξω τις εντολες DOS στα windows και να πληκτρολογισω την εντολη ''assoc'' , ηθελε λεει να κανει αντιπαραβολη εναν κωδικο , δν πολυκαταλαβα..... αλλα μολις μου ειπε οτι στο τελος οτι εχω εναν 'ιιο'' και οτι ο υπολογιστης μου θα σταματησει να λειτουργει του ειπα να μην με ξαναενοχλησει και του το εκλεισα.  Εχει τυχει σε κανεναν σας , ξερει καποιος κατι σχετικα με αυτο το θεμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλυτερα να κατσεις να σκεφτεις σε τι σελιδες εμπαινες το τελευταιο διαστημα......και να μη ξαναμπεις!

και τι κατεβασες απο που...

 

σιγα μη σε παρει τηλ. η microsoft επειδη εσυ θα εχεις...ιο !!!!!!!!!!!  με αποκρυψη σε πηραν?

τιποτα Νιγηρια θαναι.....

 

το πιο σιγουρο  ειναι οτι θα εχει εισχωρησει ηδη στο υπολογιστη σου καποιος hacker....

δε κανεις κανενα format.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν παίρνουν απο MS σε μια εταιρία ψάχνουν κατα κύριο λόγο τoν υπεύθυνο για να δουνε τι λειτουργικό και προγράμματα έχει ο υπολογιστής της επιχείρησης, ΑΝ έχει υπολογιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες καλημερα, μολις ειχα ενα παραξενο τηλεφωνημα απο το εξωτερικο λογικα.Ηταν ενας τυπος και ισχυριζονταν οτι έπερνε τηλ απο την Microsoft και οτι εχω καποιο προβλημα με το pc μου.. εκτος το οτι δν μπορουσα να καταλαβω τιποτα απο οτι μου ελεγε, προσπαθουσε λεει να μου αποδειξει οτι οντως επερνε απο την Microsoft. Αρχικα μου ειπε να ανοιξω τις εντολες DOS στα windows και να πληκτρολογισω την εντολη ''assoc'' , ηθελε λεει να κανει αντιπαραβολη εναν κωδικο , δν πολυκαταλαβα..... αλλα μολις μου ειπε οτι στο τελος οτι εχω εναν 'ιιο'' και οτι ο υπολογιστης μου θα σταματησει να λειτουργει του ειπα να μην με ξαναενοχλησει και του το εκλεισα.  Εχει τυχει σε κανεναν σας , ξερει καποιος κατι σχετικα με αυτο το θεμα?

 

Πριν μια εβδομάδα μια φόρα στο κινητό και έκανα την βλακεία να το σηκώσω από κεκτημένη ταχύτητα ,τώρα τι αγγλικά ήταν αυτά 

 

δεν καταλάβαινα τίποτα μίλαγε και γρήγορα το έκλεισα από το φόβο μην φάω καμιά τρελή  χρέωση.

 

Και αργότερα με πήραν και 2 φορές στο σταθερό και αυτός που το σήκωσε μου είπε πως περισσότερο έμοιαζε με ηχογραφημένο μήνυμα.

 

Τέλος πάντων περιμένω τους επόμενους λογαριασμούς.  :devil:  :devil:  :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν μια εβδομάδα μια φόρα στο κινητό και έκανα την βλακεία να το σηκώσω από κεκτημένη ταχύτητα ,τώρα τι αγγλικά ήταν αυτά 

 

δεν καταλάβαινα τίποτα μίλαγε και γρήγορα το έκλεισα από το φόβο μην φάω καμιά τρελή  χρέωση.

 

Και αργότερα με πήραν και 2 φορές στο σταθερό και αυτός που το σήκωσε μου είπε πως περισσότερο έμοιαζε με ηχογραφημένο μήνυμα.

 

Τέλος πάντων περιμένω τους επόμενους λογαριασμούς.  :devil:  :devil:  :devil:

ωχ ρε φιλε τι μου εκανες τωρα!!! λες ???

Ρε παιδια ανυσηχω τωρα γιατι και μενα στο υπνο με επιασε αυτος  ο τζιτζιφιόγκος... με ''καταφερε'' να μπω στη γραμμη εντολων  των Windows και να πληκτρολογισω την εντολη ''assoc'' αλλα μεχρι εκει ...πληκτρολογοντας αυτην την εντολη σου βγαζει ένα κατεβατο δεδομενα, που στην προτελευταια γραμμη υπαρχει ενας κωδικος,  και αρχισε ο άλλος να μου υπαγορευει έναν δικο του κωδικο και με ρωτουσε αν είναι ο ιδιος με αυτόν που εβλεπα στο δικο μου pc ...και εκει καπου ξυπναω από τον λιθαργο και του λεω να μην με ξαναενοχλησει και του το κλεινω...ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΕΣ ΤΕ ΜΟΥ ΟΤΙ ΔΝ ΕΚΑΝΑ ''ΚΑΠΟΙΑ'' ΠΑΤΑΤΙΑ!!!!!! Επισης που στο καλο βρηκαν το σταθερο μου???

καλυτερα να κατσεις να σκεφτεις σε τι σελιδες εμπαινες το τελευταιο διαστημα......και να μη ξαναμπεις!

και τι κατεβασες απο που...

 

σιγα μη σε παρει τηλ. η microsoft επειδη εσυ θα εχεις...ιο !!!!!!!!!!!  με αποκρυψη σε πηραν?

τιποτα Νιγηρια θαναι.....

 

το πιο σιγουρο  ειναι οτι θα εχει εισχωρησει ηδη στο υπολογιστη σου καποιος hacker....

δε κανεις κανενα format.....

εχω το kaspersky Internet security 2013 στο pc μου, δν πιστευεις ότι με καλυπτει αυτό? δν θα εβρισκε ''κατι'' αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρχισαν να παίρνουν και Ελλάδα; Ρε τα λαμόγια!! Μακάρι πάντως να πάρουν και μένα έχουν να φάνε τρολαρισμα !!! Ψάξτε στο YouTube έχει αρκετά βίντεο όπου προσπαθούν να πουλήσουν την και καλά "υποστηριξη" τους και τρώνε πόρτα!!!

 

Edit: Παίδες μην φοβάστε τίποτα δεν έχετε ούτε ιό ούτε τιποτα. Έτσι τα λένε για να σας ψαρωσουν και να σας βάλουν να τους πληρώσετε!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να πιστεύω οτι ήταν τυχαίο που πήραν εμένα , κ να μην το "προκάλεσα" εγώ όλο αυτό. Αν με εννοεί κάποιος ας μου πει την γνώμη του...

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τηλεφώνημα είναι τυχαίο κατά 99.9999%

Για δες λίγο

Αν ακουγωντουσαν κάπως έτσι είναι σίγουρα αυτοί που αναφέρομαι (προφορά Ινδού ή Πακιστανού) Μην φοβάσαι το assoc απλά δείχνει σε μια λίστα Όλα τα file extensions. Αυτοί ψάχνουν πρώτα τρόπο να σε τρομαξουν και μετά σου λένε να κατεβάσεις πρόγραμμα για απομακρυσμένη πρόσβαση (συνήθως το logmein) και έπειτα σε καθοδηγούν για να τους δώσεις τα στοιχεία πιστωτικής σου κάρτας!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

<p>Χρησιμοποιει καποιος το DRIVERS PACK SOLUTIONS ? Eμενα παντως με εχει βολεψει απίστευτα....μετα όμως από την εμπειρια μου με τους ''τεχνικους'' της microsoft μπηκα στο τρυπακι να ψαχτω λιγο γυρω από το scamming ... στο ψαξιμο πανω συναντησα ένα γνωριμο ονομα το ποιο το εχω δει ουκ ο λιγες φορες.... ο λογος για το AMMY.exe το οποιο το kaspersky μου το βγαζει συνεχως για ιο αλλα εγω επειδή τα ξερω όλα νομιζα ότι είναι false alarm από το kaspersky, το αγνοουσα (!) Τεσπα ο λογος που τα γραφω όλα αυτά είναι ότι το εν λογω αρχειο είναι μερος του drivers pack solutions , το εσβησα βεβαια και το drivers pack solutions δειχνει να δουλευει όπως πριν, αλλα μου δημιουργηθηκαν οι ''αμφιβολιες'' για την ''αθωοοτητα'' του λογω Software λογω της παρουσίας του ammyy.exe και οσων διαβασα και ειδα στο youtube για το εν λογω προγραμμα.</p>

Επεξ/σία από skepasti21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Ammyy είναι πρόγραμμα για απομακρυσμένο έλεγχο του υπολογιστή σου! Είναι απόλυτα ασφαλές! Ωστόσο το αρχείο που έχεις εσύ μπορεί να μην είναι όντως το ammyy αλλά κάποιος ιός που έχει αυτό το όνομα για να σε παραπλανήσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Ammyy είναι πρόγραμμα για απομακρυσμένο έλεγχο του υπολογιστή σου! Είναι απόλυτα ασφαλές! Ωστόσο το αρχείο που έχεις εσύ μπορεί να μην είναι όντως το ammyy αλλά κάποιος ιός που έχει αυτό το όνομα για να σε παραπλανήσει!

και το ότι το kaspersky μου το εβγαζε σαν ιο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...