Προς το περιεχόμενο

007 - Spectre


Kasrith

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι άραγες το χειρότερο Bond soundtrack που έχει υπάρξει σήμερα και θα υπάρξει ποτέ, ή θα το ακούνε σε 20 χρόνια και θα λένε ά είναι το ίδιο γραφικό με το A View to a Kill?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι άραγες το χειρότερο Bond soundtrack που έχει υπάρξει σήμερα και θα υπάρξει ποτέ, ή θα το ακούνε σε 20 χρόνια και θα λένε ά είναι το ίδιο γραφικό με το A View to a Kill?

μακράν ότι χειρότερο.

Οτι πρέπει για την ταινία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα και εγω γυρισα απο την εν λογω ταινια. Ενα 6-6.5 απο μενα αντε ο θυληκος πληθυσμος να βαλει 7-7.5 αν τους αρεσει κυριως ο Daniel.

 

Παλι καλα που υπαρχουν και τα 1+1 cosmote deals να μην κλαιω τα λεφτα για την ταινια. Δεν ειχα δει τις τελευταιες 2 ταινιες και ειπα δεν γμιεται ας την δω μπας και αξιζει.

 

Ενω η αρχη δεν ηταν ασχημη ετσι οπως την τραβηξανε την ταινια στο τελος ελεγες τι σοι σεναριο σκεφτηκανε οι τυπαδες. James Bond χωρις gadgets το ειδαμε και αυτο(μαρεσει που ειχε και διαφημιση πριν αρχισει η ταινια με το Sony Z5 το κινητο του James bond το οποιο με το ζορι το εδειξε στην ταινια).

 

Οι επιλογες των κακως τις θεωρω προσωπικα κακες και αδιαφορες με εξαιρεση του γνωστω κυριου Batista που γελασα με την σκηνη του τραινου(δεν λεω λεπτομερειες για να μην ριξω Spoilers). Σαν δραση σε 2.30 ωρες ταινια πετυχα κυριως 3 φασεις ολες και ολες,και το τελος το τραβηξανε πολυ απο την ερημο μεχρι τις τελευταιες σκηνες.Η κυρια Monica τι την βαλανε στην ταινια τι δεν την βαλανε στο τελος ουτε καν το θυμοσουν οτι επαιζε και αυτη.Τελειως αδιαφορη,διχως νοημα η προσθηκη της.

 

Αυτο που μου αρεσε ηταν οι διαφορετικες τοποθεσιες σαν ποικιλια περισσοτερο στην ταινια και λιγο ο M.

 

Γενικα σαν ταινια ειναι η εννοια ειτε την ενοικιασης,ειτε αν πατε 2 ατομα με τις γνωστες προσφορες των sms. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα η ταινια δεν ηταν τοσο κακη οσο λεγαν αλλα ατομα... Τοσο rage λες και τους κλεψαν το πορτοφολι καναν..

Για διαλογους χωρις νοημα, χωρις ερμηνειες κτλ που λεγαν..

Απλα ηταν μια μετρια ταινια τιποτα παραπανω, τιποτα παρακατω.

 

6.5/10 αντικειμενικα

 

+ 1.25 τα κουστουμια του bond + 1.25 aston martin + 2.5 (για το μωρακι <3333) = 7/10 υποκειμενικα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου αρεσει που εκλεψαν το twist απο το Austin Powers 3.  :-D

δεν  μπορω να καταλαβω γιατι πλεον ολα πρεπει να συνδεονται μεταξυ τους, αυτο ειναι fan fiction του χειριστου βαθμου.

ποιος πρωτοξεκινησε την μοδα; ο Lucas με τα prequels?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μια απο τα ίδια με αυτά που είπαν οι περισσότεροι

Μετριότατη ...

Την Aston την πνιξανε σε μια σκηνή ..

Την Μονικα την κάνανε κομπάρσο ..

Το σενάριο ήταν της πλάκας...

Απο gadget τίποτα ...

 

Τρατζικ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απόλυτη μετριότητα η ταινία κατά την άποψή μου. Αν δεν ήταν blockbuster θα είχε πάει άκλαφτο. Το soundtrack μου άρεσε πολύ πάντως. Γούστα είναι αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Το είδα χτες.
Με εξαίρεση την πολύ καλή σκηνοθεσία και την Lea Seydoux που μου άρεσε, το σενάριο της ταινίας το λες άνετα... κακό! Είναι μια ταινία που χαίρομαι που δεν έδωσα λεφτά να τη δω στον κινηματογράφο, που δε θα την ξανάβλεπα & που αξίζει κανείς να τη δει μόνο αν βαριέται ή επειδή του αρέσει ο 007.
Αφήνω εντελώς ασχολίαστο τον θόρυβο που έγινε για την Monica Bellucci, που στη ταινία εμφανίζεται συνολικά 5 λεπτά!
Η υπερβολή γύρω από τον (Superman) James Bond ξεπερνάει και την τύχη που είχε ο Αστυνόμος Σαΐνης και τη γλύτωνε με τον πιο κουφό τρόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρομερή πατάτα! Ήταν μόλις η 2η ταινία στη ζωή μου (σε όλες τις πιθανές σωματικές και πνευματικές καταστάσεις) που αποκοιμήθηκα. Αυτό τα λέει όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...