Προς το περιεχόμενο

ενεργοποίηση windows 7


Silenzio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημέρα,

 

παιδιά χτες το βράδυ έκανα αλλαγή hardware σε ένα pc (από asus am3 760 chip + athlon έβαλα gigabyte 990 chipset με fx-4100 + αλλαγή vga). Και ενώ ήμουν έτοιμος για νέα εγκατάσταση windows είδα ότι άνοιξε το pc και δε χρειάστηκε τελικά αυτή η διαδικασία όμως ενώ ήταν ενεργοποιημένο το λειτουργικό (windows 7 64 ultimate) μου έβγαλε μήνυμα εντός 3ημερών να ξαναενεργοποιηθεί και το θέμα είναι ότι δε γίνεται μέσω ιντερνετ αλλά μόνο τηλεφωνικά από κάτι άκυρα νούμερα που δε μπορώ να καλέσω.

Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη, δε ξέρω τι να κάνω.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τι καταλαβα δεν αλλαξες σκληρο που ηταν το λογισμικο αλλα αλλαξες μητρικη και μαλλον δεν τα αναγνωριζει πλεον,μαλλον πρεπει να βρεις τον κωδικο σου ηφορματ και βαλε αλλα...πουλανε εδω στις αγγελιες με 30ευρο τα κλειδια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν αλλάζουμε συγκεκριμένα κομμάτια του hardware μετα ο υπολογιστή δεν μπορεί να αναγωρίσει λογω drivers κτλπ την προηγούμενη εγκατάσταση των windows τώρα εσένα πως άνοιξε κιολας εισαι τυχερός , σου προτείνω να δοκιμάσεις καθαρή εγκατάσταση και να δεις αν ενεργοποιούνται σωστά αλλιώς μετα μιλάς με microsoft hellas και θα σου λύσουν στα σίγουρα το πρόβλημα εφόσο εχεις αυθεντικό κλειδάκι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστά σκληρό δεν άλλαξα και ναι ήμουν τυχερός που άνοιξε το pc. Το κλειδί το έχω γνήσιο είναι από εδώ αγορασμένο υποτίθεται retail (αυτό θα δείξει) στο μήνυμα λέει συγκεκριμένα ότι ο κωδικός αυτός ήταν δηλωμένος με συγκεκριμένο hardware και τώρα μόνο τηλεφωνικά γίνεται ενεργοποίηση ώστε να δηλωθεί το νέο hardware, αυτό εγώ δε μπορώ να το καταλάβω, ξέρει κανείς κάποιο τηλέφωνο που να λειτουργεί και να μη χρεώνει ?

 

σε τελευταία λύση θα δοκιμάσω να κάνω επανεγκατάσταση windows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ εχω πάρει κλειδί απο εδώ αλλα δεν ειχα θέμα με δηλωμένο .... hardware εγώ πιστεύω οτι με μια καθαρή εγκατάσταση δεν θα εχεις πρόβλημα αλλιώς παρε στο 801 500 3000

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια, επειδή δε μπορούσα να καλέσω το 801 500 3000 που αναφέρεις πήρα στο 211 1206 500 που είναι το ίδιο πράγμα ουσιαστικά (όταν είπες για microsoft hellas με βοήθησες γιατί εγώ είχα βρει κάτι τηλέφωνα εξωτερικού που δεν ίσχυε κανένα χτες βράδυ και είχα απελπιστεί), μου είπαν ότι πρέπει να είμαι μπροστά στον υπολογιστή για να γίνει η ενεργοποίηση (θέλουν να δουν ένα id) οπότε θα τους πάρω όταν θα είμαι σπίτι μετά τις 15.00 και θα διαπιστώσω αν όντως είναι γνήσιο το κλειδάκι.

 

Μακάρι αν λύνεται και με καθαρή εγκατάσταση απλά βαριέμαι να πω την αλήθεια, θα προτιμούσα αν γίνεται μέσω τηλεφώνου, εκτός και αν τους το αναφέρω μετά το κλειδώσουν και δε μπορώ να το περάσω μετά ούτε με επανεγκατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν βγάλεις άκρη μόνος σου και το κλειδάκι ειναι οκ τα παιδιά στην microsoft θα στο λύσουν το πρόβλημα ειναι πολύ εξυπηρετικοί και ανυπόμονοι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις αλλαγές που έχεις κάνει πρέπει να κάνεις φορματ.Το ID που σου ζητάνε θα το δεις μόνο αν επιλέξεις να κάνεις τηλεφωνική ενεργοποίηση απο το pc.

 

Tα σταδια της διαδικασιας:

 

-Μετά το φορματ εισάγεις το κλειδί που έχεις.

 

-Αν δεν το δεχτεί επιλεγείς τηλεφωνική ενεργοποίηση, θα στο εμφανίσει σαν επιλογή.

 

-Επιλέγεις χώρα Ελλαδα

 

-Στο παράθυρο που θα εμφανιστεί, σου δίνει το τηλέφωνο που πρέπει να καλέσεις και το id.

 

-Η διαδικασία είναι αυτοματοποιημένη εισάγεις το ιd και σου επιστρέφει έναν νέο κωδικό που βάζεις στο κατάλληλο πεδίο.

 

-Αν δεν ενεργοποιηθούν, τότε επιλεγείς να μιλήσεις με φυσικό πρόσωπο και του εξηγείς την κατάσταση σου, πιθανόν θα σου δώσουν νέο κλειδί δεν είναι όμως 100% σίγουρο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά τελικά ξαναπέρασα λειτουργικό από την αρχή και πάλι ήθελε τηλεφωνική ενεργοποίηση επειδή άλλαξε το hardware, πήρα στο 211 1206 500 και πέρασα το id στο αυτοματοποιημένο τηλεφώνημα όπως είπε ο φίλος Gtr34 χωρίς να συνδεθώ πάλι με εκπρόσωπο και όλα καλά μου έδωσε νέο id και ενεργοποιήθηκε το λειτουργικό !!  Σας ευχαριστώ πολύ !!!!  μου έφυγε ένα βάρος (στον ύπνο μου έβλεπα όνειρα για το πως θα τα ενεργοποιήσω έλεος όμως).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ισχύει αυτό, στο άλλο pc άλλαξα μητρική και παρέμεινε ενεργοποιημένο το λειτουργικό. Και εκεί έχω βάλει κλειδάκι αγορασμένο από εδώ ως retail και καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως το τσεκάρω αυτό ? γνωρίζεις ?

εντωμεταξύ έχω παρατηρήσει ότι όσοι πουλάνε τέτοια κλειδιά  είναι από θεσσαλονίκη, ξέρει κανείς τι παίζει ? μήπως μας δουλεύουν ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...