Προς το περιεχόμενο

OTE TV go: Πληροφορίες για την απάντηση του OTE TV στο Nova GO


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 107
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν μας λεει αν μπορεις να βλεπεις μπαλλα πχ στην TV (μεσο δορυφορου) και να βλεπουν τα παιδια παιδικα στο laptop  την ιδια στιγμη, ξερει κανεις?

 

Φυσικά θα γίνεται...και στην Nova γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 400 ευρώ βασικό μισθο πουλάνε 40-50 ευρα το full πακέτο....

Δίνω 50€ τον μηνα forthnet+Nova,μου δίνει 24αρα γραμμη,αστικα/υπεραστικα δωρεαν,12 ώρες προς κινητά,Nova basic+cinema+hd και multiview...........ειναι λιγα αυτα που μου δινει?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με 400 ευρώ βασικό μισθο πουλάνε 40-50 ευρα το full πακέτο....

 

Αυτες οι τιμες ειναι πριν χρονια. O ΟΤΕ ΤV εχει 21 ευρω το full πακετο και κατα καιρους κανει προσφορες. Εγω το πηρα με 11 ευρω.

 

Η Νοβα εχει στρωσει απο τοτε που μπηκε ανταγωνισμος

Επεξ/σία από ardi21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά, για να το χρησιμοποιήσω θα πρέπει να έχουν αποφευχθεί οι περιορισμοί που έχει το ανταγωνιστικό project του NovaGO. Περιορισμοί (με σειρά προτεραιότητας) όπως:

  • Καθυστέρηση του stream.
  • Μη επιτρεπόμενη σύνδεση με HDMI.
  • Μη επιτρεπόμενη σύνδεση μέσω 3G/4G.

Πριν σχολιάσει κάποιος, τα επιχειρήματά μου είναι τα εξής:

 

Όσον αφορά την καθυστέρηση του stream, δεν μπορώ να δεχτώ πως θα παρακολουθώ ντέρμπι με διαφορά χρόνου 1', ούτε καν με 30''. Επειδή το NovaGO το τεστάρω αρκετούς μήνες παράλληλα με την προβολή από τον αποκωδικοποιητή στην TV, η καθυστέρηση (θεωρώ) πως είναι εσκεμμένη καθώς έχει τύχει 3 φορές σε ματς ποδοσφαίρου, εκεί που έχει καθυστέρηση 1+ λεπτού, ξαφνικά προς το τέλος (85'+) ταιριάζει απόλυτα (1-2'' διαφορά) με το live. Δεν θεωρώ πως είναι ιδέα μου, αλλά ακόμα και αν κάνω λάθος και να μην γίνεται πρακτικά να μην έχει καθυστέρηση λόγω του μέσου, δεν μου κάνει. Αν θέλω να μάθω ποιος έβαλε γκολ και πότε, ακούω και τους γείτονες.

 

Όσον αφορά το HDMI, κατανοώ πως η εταιρία ίσως χάνει με την μαζική προβολή αγώνων σε ευρύ κοινό μέσω μιας μεγάλης οθόνης χρησιμοποιώντας NovaGO με PayPerView μοντέλο, αλλά το να μην μπορώ να χρησιμοποιήσω ούτε την οθόνη του PC μου που την χρησιμοποιώ ως 2η, είναι για μένα απαράδεκτο.

 

Τέλος, κατανοώ πως ίσως η προβολή του περιεχομένου να μην συμφέρει τον συνδρομητή να πραγματοποιείται μέσω σύνδεσης 3G/4G, αλλά μπορείς με διάφορες τεχνολογίες να ρίξεις την ποιότητα του stream και έτσι να μπορεί ο χρήστης να παρακολουθήσει μέσω της σύνδεσης κινητής τηλεφωνίας από όποιο μέρος και αν βρίσκεται. Αφήστε τον καταναλωτή να νοιάζεται για την ογκοχρέωση που θα του επιφέρει αυτή η προβολή και ενεργοποιήστε το feature.

 

Προσωπικά μιλώντας, όποτε έχω βρεθεί εκτός σπιτιού, δεν χρησιμοποίησα ΠΟΤΕ το NovaGO αλλά την κλασσική μέθοδο του ραδιοφώνου για να παρακολουθήσω την εξέλιξη ενός ντέρμπι. Για εμένα, είναι παντελώς άχρηστο.

Η υπηρεσια και απο τις 2 εταιριες αναφερεται σε κινητα, tablets και laptops. Ειναι μια λυση, για τους συνδρομητες, να εχουν τις υπηρησιες που εχουν πληρωσει παντου. Δυστηχως δεν θα υπαρχει δυνατη προβολη απο τηλεορασης, βιντεοπροβολεις και οτι αλλο θα προσπαθουν καποιοι κοντινοι φιλοι και συγγενεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 400 ευρώ βασικό μισθο πουλάνε 40-50 ευρα το full πακέτο....

Εγω εδώ και 6 μήνες έχω Ote Tv full pack με vdsl 30mbps και τηλέφωνο απεριόριστα σταθερά και με καποια λεπτά προς κινητά σύνολο 50euro.Κατεβάζω συνέχεια με 3+ ΜΒ/s και σ/κ δεν σηκώνομαι απο τον καναπέ γιατί έχει ματσάρες απ'ολη την ευρώπη.Πιστεύω αξίζει περα για πέρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η υπηρεσια και απο τις 2 εταιριες αναφερεται σε κινητα, tablets και laptops. Ειναι μια λυση, για τους συνδρομητες, να εχουν τις υπηρησιες που εχουν πληρωσει παντου. Δυστηχως δεν θα υπαρχει δυνατη προβολη απο τηλεορασης, βιντεοπροβολεις και οτι αλλο θα προσπαθουν καποιοι κοντινοι φιλοι και συγγενεις.

Δηλαδή θα βάλεις καλώδιο HDMI από το λάπτοπ σου στην TV και θα σταματάει να παίζει?

 

Το άλλο που δεν αναφέρθηκε είναι η υπηρεσία θα είναι δωρεάν η θα είναι με κάποια συνδρομή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ακομα δεν εχω καταλαβει. Θα μπορεις να βλεπεις απο την TV σου και ταυτοχρονα ενα δευτερο ατομο απο tablet/pc/whatever? Η θα μπορεις μονο σε ενα απο τα 2?

 

Η λογικη λεει το δευτερο γιατι καλλιστα θα μπορεις να δινεις τους κωδικους σε γνωστους και φιλους και να μπαινουν δωρεαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε root-αρισμενο τηλεφωνο η ταμπλετ θα παιζει?

 

Πρός το παρών η λογική του είναι να κατεβάσεις το "HockeyApp" και από εκεί να κατεβάσεις την εφαρμογή "OTE TV GO".

Δε φαίνεται να υπάρχει κάποιος άλλος περιορισμός (πέρα από το ότι η συσκευή πρέπει να έχει SIM).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή θα βάλεις καλώδιο HDMI από το λάπτοπ σου στην TV και θα σταματάει να παίζει?

 

Το άλλο που δεν αναφέρθηκε είναι η υπηρεσία θα είναι δωρεάν η θα είναι με κάποια συνδρομή?

Δωρεάν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ακομα δεν εχω καταλαβει. Θα μπορεις να βλεπεις απο την TV σου και ταυτοχρονα ενα δευτερο ατομο απο tablet/pc/whatever? Η θα μπορεις μονο σε ενα απο τα 2?

 

Η λογικη λεει το δευτερο γιατι καλλιστα θα μπορεις να δινεις τους κωδικους σε γνωστους και φιλους και να μπαινουν δωρεαν.

 

Μόνο μία mobile συσκευή από τις 2 που επιτρέπονται, θα μπορεί να είναι ενεργή, όχι και οι 2 ταυτόχρονα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο μία mobile συσκευή από τις 2 που επιτρέπονται, θα μπορεί να είναι ενεργή, όχι και οι 2 ταυτόχρονα

 

Ναι απλα δεν εχω καταλάβει αν μαζι με την mobile συσκευη θα μπορεις να βλεπεις ταυτοχρονα και απο την TV. Αν θεωρειται δηλαδη και η τηλεοραση mobile συσκευη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι απλα δεν εχω καταλάβει αν μαζι με την mobile συσκευη θα μπορεις να βλεπεις ταυτοχρονα και απο την TV. Αν θεωρειται δηλαδη και η τηλεοραση mobile συσκευη.

 

Μπορείς να βλέπεις και από την τηλεόραση (ταυτόχρονα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...