Προς το περιεχόμενο

OTE TV go: Πληροφορίες για την απάντηση του OTE TV στο Nova GO


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι θα πουλησουμε το ταμπλετ για να παρουμε καινουργιο με σιμ.ασε μας ρε οτε. Στο σπιτι που εχω την δορυφορικη τι να κανω το go που θα μας αφηνετε να μπαινουμε μονο απο το δικο μας wifi? Κουλο δεν ειναι?εγω το θελω για την δουλεια μου που λειπω ολη μερα και εχω ιντερνετ απο αλλο παροχο..αχρηστο...

 

Έξω από το σπίτι θα μπορείς να βλέπεις όπου θέλεις αρκεί η συσκευή σου να είναι με sim και να είναι δηλωμένη, αυτό κατάλαβα,

 

Η απορία είναι 1) τι γίνεται με το λάπτοπ που δεν έχει κάρτα sim, θα μπορούμε να βλέπουμε εκτός σπιτιού και 2) όταν συνδέσουμε το λάπτοπ με την τηλεορασή μας θα μπορούμε να βλέπουμε σε ποιο μεγάλη οθόνη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 107
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το θεμα ειναι οτι δεν με ενδιαφερει στο σπιτι να βλεπω απο το ταμπλετ αφου εχω τον αποκοδικοποιητη αλλα στην δουλεια μου στις διακοπες μου στο χωριο..το ταμπλετ μου δεν παιρνει σιμ αλλα κ να επαιρνε δεν στελνει μην αφου ειναι η σιμ η δευτερη που σου δινει η cosmote για το ιντερνετ on the go και οχι η κανονικη που μπορει να στηλει μηνυμα.φυσικα και δεν θα κατσω στο κινητο να δω αγωνα και να μου βγουν τα ματια...στην τελικη ας αφηναν μονο μια συσκευη.το go τι σημαινει οτι μενω στο σπιτι ???τραγικο κατα την γνωμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οτι θελω να βλεπω εκτος σπιτιου αν ηταν ας μην το ελεγαν go.θελω να βλεπω στη δουλεια στο χωριο...σπιτι στο wifi μου τι να το κανω?ας εκαναν δωρο multiview τι να κανω το οτε go? Και να ειχα ταμπλετ με σιμ παλι δε νομιζω να επαιζε διοτι η cosmote μου εχει δωσει αλλη μια σιμ για το ιντερνετ on the go η οποια δεν νομιζω να εχει τη δυνατοτητα για αποστολη sms.. ασε που με αυτο τον τροπο σου λενε να εχεις συμβολαιο με cosmote , ιντερνετ του οτε και δορυφορικη..επιπλεον ταμπλετ με σιμ και λαπτοπ? Με σιμ??? Εεε ημαρτον!καταλαβαινω οτι δεν θελουν τα μοιραζουμε σε φιλους κ γνωστους αλλα ετσι χανει τον χαρακτηρα του..δεν ειναι go...ειναι stay...ας βρουν αλλο τροπο ,το δοκιμαζουν ενα χρονο τωρα ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οτι δεν με ενδιαφερει στο σπιτι να βλεπω απο το ταμπλετ αφου εχω τον αποκοδικοποιητη αλλα στην δουλεια μου στις διακοπες μου στο χωριο..το ταμπλετ μου δεν παιρνει σιμ αλλα κ να επαιρνε δεν στελνει μην αφου ειναι η σιμ η δευτερη που σου δινει η cosmote για το ιντερνετ on the go και οχι η κανονικη που μπορει να στηλει μηνυμα.φυσικα και δεν θα κατσω στο κινητο να δω αγωνα και να μου βγουν τα ματια...στην τελικη ας αφηναν μονο μια συσκευη.το go τι σημαινει οτι μενω στο σπιτι ???τραγικο κατα την γνωμη μου.

 

Από ότι ισχύει (για το πιλοτικό)*, και δεδομένου ότι έχεις δηλώσει το συγκεκριμένο cosmote νούμερο (για το οποίο έχεις τη δεύτερη κάρτα SIM), δεν απαταιτείται να στείλει μήνυμα η συσκευή. Μήνυμα απαιτείται να αποσταλεί μόνο αν συνδεθείς από άλλο δίκτυο/wifi (μη συσχετισμένο με εσένα και την υπηρεσία)

 

 

 

*  αποδεχτείτε να αποστείλετε το σχετικό SMS (χωρίς χρέωση) που απαιτεί η εφαρμογή για να επιτρέψει την πρόσβαση από μη συσχετισμένο με τη συνδρομή σας δίκτυο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα εκανα την συνδεση στη cosmote και δεν ξερω τι παιζει με το internet on the go.νομιζω ομως οτι εχει αλλο νουμερο.μπερδεμα πραγματικο.θα μπορω να μπαινω κ απο ταμπλετ κ απο κινητο?απο ολα τα wifi? Παντωςαν δε μπορω να δω απο ταμπλετ θα ηθελα να το ξερω να κοβα οσο προλαβαινω την συνδρομη μου στον οτε πριν περασει το 14 ημερο γι αυτο κ ασχολουμαι τοσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα εκανα την συνδεση στη cosmote και δεν ξερω τι παιζει με το internet on the go.νομιζω ομως οτι εχει αλλο νουμερο.μπερδεμα πραγματικο.θα μπορω να μπαινω κ απο ταμπλετ κ απο κινητο?απο ολα τα wifi? Παντωςαν δε μπορω να δω απο ταμπλετ θα ηθελα να το ξερω να κοβα οσο προλαβαινω την συνδρομη μου στον οτε πριν περασει το 14 ημερο γι αυτο κ ασχολουμαι τοσο.

 

Δεν έχω ιδέα πως δουλεύουν οι διπλές SIM και αν είναι άλλο νούμερο κτλ.

Αλλά ίσως (ΙΣΩΣ ~ χωρίς να γνωρίζω κάτι) να μπορείς να δηλώσεις τη SIM του internet on the go για τη συνδρομή σου στο OTE TV GO.

Δυστυχώς, δε γνωρίζω κάτι. Λίγος καιρός μένει ακόμα για να το ενεργοποιήσουν (λογικά όμως το 14ήμερο δεν το προλαβαίνεις).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.deasy.gr/fresh-fish/9467,Telos_Aprilioy_to_OTE_TV_Go.html

 

αν ειναι ετσι οπως τα λενε ειναι μια χαρα..κ αν σου δινουν οπως λεγεται κ 10g ιντερνετ το μηνα για αποκλειστικη χρηση της υπηρεσιας τοτε θα ειναι τελειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Μόλις έλαβα το παρακάτω μήνυμα:

 

 

 

ΘA ΘEΛAME NA ΣAΣ ENHMEPΩΣOYME OTI H ΠIΛOTIKH ΔIAΘEΣH THΣ YΠHPEΣIAΣ OTE TV GO KAI H ΠPOΣΦOPA 10GB ΓIA OTE TV STREAMING MEΣΩ TOY ΔIKTYOY 3G/4G THΣ COSMOTE ΛHΓOYN ΣTIΣ 04/05.MΠOPEITE NA ΣYNEXIΣETE NA XPHΣIMOΠOIEITE THN YΠHPEΣIA OTE TV GO MEΣΩ THΣ OTE ADSL/VDSL ΣYNΔEΣH ΣAΣ 'H AΠO OΠOIOΔHΠOTE WIFI,MEΣΩ THΣ ΣYΣKEYHΣ ΣTHN OΠOIA EXETE THN COSMOTE SIM KAPTA. AN ΘEΛETE NA XPHΣIMOΠOIHΣETE TO OTE TV GO MEΣΩ TOY ΔIKTYOY 3G/4G THΣ COSMOTE, MΠOPEITE NA ENEPΓOΠOIHΣETE TO COSMOTE ΠAKETO ΓIA OTE TV GO,ΠOY ΠPOΣΦEPEI 2GB ΓIA XPHΣH THΣ YΠHPEΣIAΣ MONO ME 7€ ΛOΓΩ ΠPOΣΦOPAΣ.ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛTE SMS ME TH ΛEΞH GO ΣTO 1333.

 

 

με ό,τι αυτό συνεπάγεται...

 

Θα το δοκιμάσω και μετά τι 04/05 για να δώ αν μπορώ να χρησιμοποιήσω τα mb/gb του πακέτου μου ή αν με "κόβει"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά κάποιους που ρωτάνε αν θα μπορούν να συνδέουν την συσκευή με κάποια τηλεόραση.

Δεν ξέρω πόσο σχετικό είναι αυτό που θα πω, αλλά σε δοκιμή που έκανα με την εφαρμογή fox play, μπορούσα να κάνω screen mirroring από το tablet στην τηλεόραση και δούλευε μια χαρά. Προφανώς χρειάζεται smart tv και συσκευή που να έχει τέτοια δυνατότητα, αλλά με αυτόν τον τρόπο είναι εφικτο.

 

Εφόσον λοιπόν γίνεται στο fox play υποθέτω ότι με τον ίδιο τρόπο θα γίνεται και με το ote tv go αν κάποιος θέλει να βλέπει σε 2 τηλεοράσεις διαφορετικό πρόγραμμα ταυτοχρονα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιπλέον, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι από σήμερα Δευτέρα 27/4, που ξεκινά η εμπορική πιλοτική διάθεση της υπηρεσίας OTE TV GO, τo νέο βελτιωμένο application είναι διαθέσιμο στο Google play store & το App store. Υπάρχει διαφορετική εφαρμογή για κινητά τηλέφωνα και tablet/iPad. Στην εφαρμογή για Tablet/iIPAD, υπάρχει η σχετική ένδειξη OTE TV GO (για Tablet)  στο Google Play store ή OTE TV GO (για iPad) στο App Store.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...