Προς το περιεχόμενο

Fear the Walking Dead (TV series)


Bermudakias33

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 372
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ηταν αρκετα αργο αλλα μου αρεσει που θα μας δειχνει πως κατερευσε ο ανθρωπινος πολιτισμος...

 

Απορια: Μεχρι τωρα δεν ξεραμε οτι στην αρχη της επιδημιας οι ανθρωποι που πεθαιναν δεν γινοταν ζομπι εκτος και αμα τους δαγκωνε ζομπι? Η εγω δεν το θυμαμαι καλα?

 

Αυτό νομίζαμε στην αρχή του TWD. Ότι ο ιός μεταδιδόταν με το δάγκωμα. Στην πραγματικότητα είναι όλοι μολυσμένοι και αυτό που γίνεται με το δάγκωμα, είναι απλά μια πολύ άσχημη μόλυνση η οποία οδηγεί ταχύτατα στον θάνατο.

Γι'αυτό και σώθηκε ο Herschel που του έκοψαν το πόδι, αφού περιόρισαν τη μόλυνση σε στύλ γάγγραινας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενω μου αρεσει γενικα περισσοτερο αποτι περιμενα, πεφτει σε 2 μεγαλα λαθη στο 2ο επεισοδιο

 

- Παιζει υπερβολικα πολυ με bad decision characters, σε σημειο που ο Καρλ πλεον μοιαζει λογικο μπασταρδακι

- Βιαζεται πολυ.

Κατανοω την αναγκη να δειξουν ζομπια και αιμα, αλλα τι ακριβως σκοπευουν να κανουν? Να δειξουν μεσα σε 3 επεισοδια τον κοσμο να καταληγει στο επιπεδο που πρωτογνωρισαμε τον Ρικ?

Τι ενδιαφερον εχει? Μια σειρα c/p το TWD

 

ΟΚ, ισως φοβουνται να το κανουν character drama μην χασουν θεατες, αλλα οπως το πανε σε 5 επεισοδια θα ειμαστε TWD v2 και οι χαρακτηρες θα ξερουν οσα ξερει ο Νταριλ 6 σεζον μετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου αρέσει πολύ η σειρά και την βλέπω με εντελώς καθαρό μυαλό απο twd, δεν με ενδιαφέρει τι έγινε και τι γινόταν στο twd , το σιχάθηκα πριν τελειώσω την τελευταία season και το παράτησα , αν ήταν κ αυτό μια απ τα ίδια δεν θα το έβλεπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ καλό το πρώτο-δεύτερο επεισόδιο, φέρνει ατμόσφαιρα των πρώτων επεισοδίων του twd

Επεξ/σία από SpirosKerkyra
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενω μου αρεσει γενικα περισσοτερο αποτι περιμενα, πεφτει σε 2 μεγαλα λαθη στο 2ο επεισοδιο

 

- Παιζει υπερβολικα πολυ με bad decision characters, σε σημειο που ο Καρλ πλεον μοιαζει λογικο μπασταρδακι

- Βιαζεται πολυ.

Κατανοω την αναγκη να δειξουν ζομπια και αιμα, αλλα τι ακριβως σκοπευουν να κανουν? Να δειξουν μεσα σε 3 επεισοδια τον κοσμο να καταληγει στο επιπεδο που πρωτογνωρισαμε τον Ρικ?

Τι ενδιαφερον εχει? Μια σειρα c/p το TWD

 

ΟΚ, ισως φοβουνται να το κανουν character drama μην χασουν θεατες, αλλα οπως το πανε σε 5 επεισοδια θα ειμαστε TWD v2 και οι χαρακτηρες θα ξερουν οσα ξερει ο Νταριλ 6 σεζον μετα

 

Ακόμα αργεί πολύ χρονολογικά μέχρι να φτάσει στο σημείο του pilot του TWD που ξυπνάει ο Rick.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμενα καλο μου φαινεται αν και το τρεχουν αρκετα απο οτι βλεπω, γενικα ωρες ωρες εχει ενδιαφερον πλανα που συνδυάζουν τις 2 σειρες κανοντας σε να πιστεψεις οτι δεν υπαρχουν ανθρωποι εκει εξω η οτι εχουν γινει ολοι zombie αλλα στο γυρναει την τελευταια στιγμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω όμως να μάθουμε πως ξεκίνησε ο ιός...

Εγώ πάλι δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος ότι θα μας δείξουν κάτι τέτοιο. Κι αυτό το στηρίζω στο ότι κανείς από όλους όσους έχουμε γνωρίσει στο TWD μέχρι τώρα (είτε "καλοί" είτε "κακοί") δε γνώριζε τίποτα παραπάνω για τον ιό. Κι έχουμε γνωρίσει πολλούς κι απο διαφορετικές περιοχές ε... Αν δηλαδή υπήρχε η γνώση του που προήλθε ο ιός, δεν θα "έπρεπε" κάπως κάπου κάποιος από τους μετέπειτα να το μάθαινε; Ok, θα μου πει κάποιος: μπορεί απλά να το ήξεραν μετρημένοι άνθρωποι κι επίτηδες να μην το διέρρευσε κανείς. Πάσο, απλά μου φαίνεται περίεργο κι αυτό (just guessing anyway).

 

Από την άλλη, αν δεν μας πούνε τίποτα για την προέλευση του ιού, προσωπικά δεν μου φαίνεται να έχει άλλο σοβαρό λόγο ύπαρξης αυτή η -μίνι- σειρά. Δε νομίζω δηλαδή ότι έχει κάτι άλλο καινούριο ή χρήσιμο να μας προσφέρει πέραν αυτού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ πιο ωραίο το δεύτερο επεισόδιο!! Βλέπουμε οτι αρχίζουν και αλλάζουν συμπεριφορά οι άνθρωποι αμέσως μόλις γίνεται ένας μικρός χαμός.

Όσοι λένε οτι Το πάνε γρήγορα, ο χοντρουλης ο μαθητής έδωσε την απάντηση: "όταν θα πέσει ο πολιτισμός, θα πέσει πολύ γρήγορα"

ΥΓ: άντε και μαθαίνουμε από που ήρθε ο ιός... Τι θα δώσει αυτό στις δύο σειρές?<br>
Δηλαδή μια απάντηση του τύπου ήταν κυβερνητικό πείραμα ή εμφανίστηκε ξαφνικά όπως ο εμπολα θα σας ευχαριστήσει και θα βλέπετε τις σειρές καλύτερα?

Επεξ/σία από _linuslost_
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ: άντε και μαθαίνουμε από που ήρθε ο ιός... Τι θα δώσει αυτό στις δύο σειρές?<br>

Δηλαδή μια απάντηση του τύπου ήταν κυβερνητικό πείραμα ή εμφανίστηκε ξαφνικά όπως ο εμπολα θα σας ευχαριστήσει και θα βλέπετε τις σειρές καλύτερα?

1ον, θα μας ικανοποιήσει την περιέργεια, απλά... Μεγάλη υποόθεση ε, μην το υποτιμάς. :D

 

2ον, αν δωθεί έστω ένα tip για την προέλευση του ιού, αυτόματα (και ενόψει της συνέχειας του TWD) θα γεμίσουν τα forum και τα sites θεωρίες για λύση του προβλήματος, θεραπείες κλπ. Εδώ είδες τι έγινε με το μεσιέ... 2 @@ριες είπε για θεραπεία και τέτοια και ψάρωσε κόσμος και γινόταν κουβέντα για το θέμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα αργεί πολύ χρονολογικά μέχρι να φτάσει στο σημείο του pilot του TWD που ξυπνάει ο Rick.

Αυτο ειναι το προβλημα. Πρεπει να ειμαστε λιγες μερες/1 βδομαδα στο outbreak και η γνωση των χαρακτηρων για τα do/don't κτλ κοντευει να φτασει σε επιπεδα που οι αλλοι απεκτησαν χρονια μετα στο TWD

Πως θα δικαιολογησουν οι Αντζελιτος να ξερουν τους κανονες του παιχνιδιου σε λιγες μερες και η παρεα του Ρικ να εκανε μηνες να τους μαθει?

Ωραίο και το 2ο επεισόδιο. Ελπίζω όμως να μάθουμε πως ξεκίνησε ο ιός...

Έρωτας η κόρη της ξανθιάς. Μου θυμίζει Elizabeth Olsen.

Δεν θα μας το πουνε

ο Κιρκμαν εχει πει ρητα οτι δεν θα δοθει απαντηση στο origin και πιθανοτατα δεν θα υπαρξει και τελος "closure" καθως γι'αυτον το zombie apocalypse δεν ειναι η ιστορια, απλα μια δικαιολογια να πει τις ιστοριες που θελει και ως εκ τουτου δεν θεωρει οτι εχει σημασια πως ξεκινησε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ακόμα αργεί πολύ χρονολογικά μέχρι να φτάσει στο σημείο του pilot του TWD που ξυπνάει ο Rick.

Αυτο ειναι το προβλημα. Πρεπει να ειμαστε λιγες μερες/1 βδομαδα στο outbreak και η γνωση των χαρακτηρων για τα do/don't κτλ κοντευει να φτασει σε επιπεδα που οι αλλοι απεκτησαν χρονια μετα στο TWD

Πως θα δικαιολογησουν οι Αντζελιτος να ξερουν τους κανονες του παιχνιδιου σε λιγες μερες και η παρεα του Ρικ να εκανε μηνες να τους μαθει?

Ωραίο και το 2ο επεισόδιο. Ελπίζω όμως να μάθουμε πως ξεκίνησε ο ιός...

Έρωτας η κόρη της ξανθιάς. Μου θυμίζει Elizabeth Olsen.

Δεν θα μας το πουνε

ο Κιρκμαν εχει πει ρητα οτι δεν θα δοθει απαντηση στο origin και πιθανοτατα δεν θα υπαρξει και τελος "closure" καθως γι'αυτον το zombie apocalypse δεν ειναι η ιστορια, απλα μια δικαιολογια να πει τις ιστοριες που θελει και ως εκ τουτου δεν θεωρει οτι εχει σημασια πως ξεκινησε

Σε ποιους κανόνες αναφέρεσαι? Εγώ μια χαρά "ερασιτέχνες" τους ειδα!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα κανεις; Ηδη καναν την σύνδεση οτι ο ένας αρρώστησε και ο άλλος πυροβολήθηκε, στο 4ο θα εχουν σκεφτεί οτι όλοι ειμαςτε μολυσμένοι

Εντωμεταξύ σε 2 μέρες μεσα όλοι κάνουν όρο ήθελες, οι πρωταγωνιστής μετα το σκηνικό με τον μαύρο αποφασίζουν να πανε σην έρημο θεωρώντας - πως το σκέφτηκαν? - οτι παρότι δεν ηταν άρρωστος, η αρρώστια φταίει και αρα έρχεται επιδημία κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...