Προς το περιεχόμενο

Σωστή απεγκατάσταση & εγκατάσταση drivers (οδηγών) για την κάρτα γραφικών


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχεις δικιο ηταν πολυ γενικη η ερωτηση μου, αλλα δεν ξερω να γραψω και περισσοτερα . Η καρτα γραφικων λεγεται radeon rx 560 , και εβαλα το cd που ειχε μεσα στο κουτι, το εγκατεστησα κανονικα και τωρα παιζει  το παιχνιδι χωρις να κολλαει ενω στην αρχη μου φαινοταν καπως πιο αργο. Τι να πω, ισως εφτιαξε απο μονο του :/ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 107
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να ρωτησω κατι ακομα.. το παιδι που μου εβαλε τους drivers ηταν απο εναν σκληρο δισκο και οχι απο αυτο που ειχε μεσα το καθε κουτι με τα εξαρτηματα. Μηπως πρεπει να βαλω αυτα που εχουν καλυτερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 2/22/2018 στις 1:03 ΠΜ, Costis92 είπε

Παιδια να ρωτησω κατι.. πηρα καινουριο pc και το παιδι που μου το συναρμολογησε επειδη εγω δεν ξερω καθολου εβαλε drivers απο ενα σκληρο δισκο που ειχε. Οταν εβαλα να παιξω λολ ομως ειδα οτι κολλαγε απειρα ενω υποτιθεται η καρτα γραφικων που εχω βαλει ειναι για πολυ πιο βαρια παιχνιδια και μου ειπε το παιδι να εγκαταστησω αυτο που ειχε η καρτα γραφικων απο μονη της. Το εγκαταστεσα και εβαλα παλι να παιξω κ οντως ειναι πολυ πιο γρηγορο το παιχνιδι αλλα και παλι φαινεται να κολλαει λιγο , ενω το πισι δεν εχει γενικοτερα αλλο θεμα. Τι πρεπει να κανω ?

Τι χαρακτηριστικά ο υπολογιστής; Ποιο παιχνίδι, και σε τι ανάλυση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 7/9/2018 στις 12:37 ΜΜ, giannhstsip είπε

Και σε sli πρέπει να γίνει αυτή η διαδικασία με το ddu?

Για να βαλεις δεύτερη ίδια κάρτα; Συνήθως όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Θα ήθελα τα φώτα σας σε ένα πρόβλημα μου .χθες έβγαλα τη προηγούμενη κάρτα μου hd7850 έβαλα την rx580 έκανα απεγκατάσταση όλους τους drivers αλλά με το που πήγα να βάλω τους καινούργιους μου έβγαζε error lanching installer .Αφού το έψαξα λίγο έκανα όλα τα βήματα που αναφέρονται με το ddu (κατά γράμμα ) και πάλι τπτ να αναφέρω ότι έχω κάνει και cmos .Υπάρχει Κάποιος άλλος τρόπος να αποφύγω το φόρματ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ποσταρω και δω μηπως εχει καμια ιδεα καποιος

 

καλησπερα παιδες

εχω ενα θεμα με ενα συστημα που εστησα προσφατα
με αυτη τη μητρικη
συνδεω ηχεια πισω στο πρασινο καρφακι και δεν εχω ηχο ειτε απο ηχεια ειτε απο ακουστικα
οι συσκευες σε αλλα ηλεκτρονικα λειτουργουν κανονικα

 
στα windows βλεπω οτι εχει ηχο(βαζω δλδ τραγουδι και παιζει στο equalizer )

drivers εχω δοκιμασει της μητρικης και των windows,χωρις καμια επιτυχια
 

εχω μπλοκαρει την μπροστινη εισοδο(δεν ειναι συνδεδεμενη) μηπως και αλλα τιποτα

 

επαιξα με τiς ρυθμισεις του bios περι ηχου αλλα τιποτα.ειναι τυπου uefi και εχω ηχο οταν ειμαι σε αυτο το περιβαλλον,μαλιστα εχει κ επιλογη για Mute και λειτουργει

 

δοκιμασα και live usb ubuntu και ουτε εκει εχω ηχο

 

αναλογα τους drivers Που θα περασω μου δειχνει διαφορετικη εικονα στο sound

https://1drv.ms/u/s!AiPgnoY8reZNqz9Dng4DjFMlcRWL

 

οπως βλεπετε δε μου δειχνει το πισω jack,ενω με αλλη ρυθμιση μου το δειχνει αλλα δε βλεπει καμια συσκευη σε αυτο οποτε παραμενει ανενεργο

 

δοκιμασα και οπως προτεινεται στη πρωτη σελιδα

 

 

θα ελεγα οτι ειναι off η onboard αλλα δε μπορω να δεχτω οτι εχω στο bios ηχο.απο την αλλη δε μπορω να εξηγησω πως δεν εχω στα ubuntu

να προσθεσω οτι φιλος με teamviewer εχει κανονικα ηχο
 

ιδεες? 

 

ευχαριστω προκαταβολικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, JTRGamer είπε

Καλησπέρα.Θα ήθελα να ρωτήσω γιατί ψάχνω στο google και δε το βρίσκω.Πως κάνω uninstall τους AMD chipset drivers?

Δοκίμασε με το ίδιο πρόγραμμα που κάνεις εγκατάσταση

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...
  • 1 μήνα μετά...
Στις 27/11/2015 στις 12:52 ΜΜ, SPANK είπε

Την διαδικασία την χρησιμοποιούμε οταν βάλουμε καινούργια κάρτα στον υπολογιστή μας ή αν εχουμε προβλήματα με τους drivers που ηδη έχουμε και χρησιμοποιούμε

εχω καρτα γραφικων nvidia..οταν βαλω amd,αν κουμπωσω πανω της την οθονη θα παιξει ωστε να κανω δουλεια μεσω του safemode? δεν εχω καλωδιο hdmi εχω μονο DP και ρωταω για σιγουρια ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Θα πάρω καινούρια κάρτα γραφικών. Τόσο καιρό είναι με τα γραφικά του ryzen 3 2200g. Η διαδικασία Ποια ακριβώς είναι?

Αν τα λέω σωστά, με ddu κάνω απεγκατάσταση drivers του 2200g, μετά κουμπωνω την νέα κάρτα κ μετά εγκατάσταση drivers από CD?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/11/2019 στις 8:29 ΠΜ, ilias78 είπε

Θα πάρω καινούρια κάρτα γραφικών. Τόσο καιρό είναι με τα γραφικά του ryzen 3 2200g. Η διαδικασία Ποια ακριβώς είναι?

Αν τα λέω σωστά, με ddu κάνω απεγκατάσταση drivers του 2200g, μετά κουμπωνω την νέα κάρτα κ μετά εγκατάσταση drivers από CD?

Εδώ κάνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση.... ποσα FPS ειναι το φυσιολογικο? Προσπαθησα να παιξω σημερα και ειχε 150 , κολλαει τρελα. Παιρνω στην κοσμοτε και μου λενε οτι δεν βλεπουν καποιο προβλημα

και δεν ξερουν γιατι κολλαει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...