Προς το περιεχόμενο

σχετικα νεος στο χωρο του προγραμματισμου


IronBacteria

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας παιδια και χαιρετε,ειμαι μαθητης β λυκειου γεγονος που σημαινει οτι δεν εχω απλετο χρονο στη διαθεση μου αλλα εχω διαθεση να μαθω προγραμματισμο.ονειρο μου ειναι να μπω στη διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος.εχω καποιες γνωσεις σε διαφορες γλωσσες(loops,if,λιγο objects,και μερικες ιδιαιτεροτητες απο καθε γλωσσα),δλδ βασικα πραγματα.οι γλωσσες αυτες ειναι python,vb,c++,java.ο λογος που αλλαζα συχνα γλωσσες ειναι συνηθως επειδη με πιανουν τα ψυχολογικα μου και δεν ξερω αν η γλωσσα που μαθαινω ειναι σχετικα δυνατη και αν θα με βοηθησει καθολου στην αστυνομια.anyway θελω τα φωτα σας να μου πειτε μια γλωσσα δυνατη που να μπορει να λυσει σχετικα καθε ειδους προβλημα που  θα μου εμφανιστει αλλα παραλληλα να μου διδαξει και ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟ δλδ το πως να σκεφτομαι(το δευτερο πιστευω ολες οι γλωσσες το κανουν).προς το παρω δεν ενδιαφερομαι για html,css php κτλπ για σελιδες servers κτλπ.περιμενω λοιπον!ΔΥΝΑΤΗ ΚΑΙ ΙΚΑΝΗ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ  :-D  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 123
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

python, c++, java

 

πιασε μια απο αυτες (οποια σου αρεσε / σε βολεψε περισσοτερο) και μαθε την καλα και μην αλλαζεις συνεχεια

(ναι, και οι 3 κανουν "για ολες τις δουλειες")

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι κάνουν οι τυπάδες στην ηλεκτρονική δίωξη? Έχει κανείς εμπειρία? Ή η φάση είναι "ααα αυτός έγραψε υβριστικά σχόλια σε ένα μπλογκ(πχ το πρόσφατο με τον γιακουμάκη), στείλε mail στην google να μας δώσει ip και μετά cyta να μας δώσει διεύθυνηση να τον συλλάβουμε" ??  Περισσότερο βύσμα θέλει παρά skills, αφού έχεις περάσει αστυνομία μέσω πανελλαδικών. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνα με πηγες μου,το τμημα μας ειναι απο τα καλυτερα ευρωπαικα και στα κορυφαια παγκοσμιως.οχι δεν ασχολουνται με τετοιες βλακειες αλλα με παιδοφιλους,με το ηλεκρτονικο εγκλημα και απατες μεσω αυτου γενικα κτλπ.ενα κοριτσακι η8ελε μεσω fb να αυτοκτονησει αν θυμαμαι καλα και μεσα σε 3 λεπτα το βρηκανε οι μπαγασες και το εσωσαν....(ΝΑΙ ΣΕ 3 ΛΕΠΤΑ ΜΟΝΟ!!!ΟΧΙ ΩΡΕΣ!!!!)


πιασε μια απο αυτες (οποια σου αρεσε / σε βολεψε περισσοτερο) και μαθε την καλα και μην αλλαζεις συνεχεια

(ναι, και οι 3 κανουν "για ολες τις δουλειες")

Η python μπλαχχχχ ,h c++ thumbs up και στην java δεν μου αρεσει το γεγενος οτι τα παντα πρεπει να βρισκονται μεσα σε classes.πολυ objective εκει ρε παιδι μου.μου αρεσει και με βολευει πολυ h c++.προς ολοταχως για αυτην λοιπον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο λογος που αλλαζα συχνα γλωσσες ειναι συνηθως επειδη με πιανουν τα ψυχολογικα μου και δεν ξερω αν η γλωσσα που μαθαινω ειναι σχετικα δυνατη και αν θα με βοηθησει καθολου στην αστυνομια.

 

Το ότι σε πιάνουν τα ψυχολογικά και δεν κάθεσαι να φέρεις την προσπάθεια που ξεκινάς μέχρι τέλους πιστεύεις ότι θα σε βοηθήσει στην αστυνομία;

 

Anyway, είσαι εντυπωσιασμένος αλλά δεν ξέρεις. Η καλύτερη συμβουλή που μπορώ να σου δώσω είναι:

  1. Προσγειώσου.
  2. Στρώσου.
  3. Δεν είσαι σε θέση που δικαιολογεί ιδιαίτερα να έχεις προτιμήσεις. Αυτιά ανοιχτά, στόμα κλειστό. Έχεις να μάθεις κυριολεκτικά από τα πάντα.
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η python μπλαχχχχ ,h c++ thumbs up και στην java δεν μου αρεσει το γεγενος οτι τα παντα πρεπει να βρισκονται μεσα σε classes.πολυ objective εκει ρε παιδι μου.μου αρεσει και με βολευει πολυ h c++.προς ολοταχως για αυτην λοιπον?

Internet και C++  δε θα έλεγα πως είναι το πιο ταιριαστό ζευγάρι.

Python ναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνα με πηγες μου, το τμημα μας ειναι απο τα καλυτερα ευρωπαικα και στα κορυφαια παγκοσμιως.οχι δεν ασχολουνται με τετοιες βλακειες αλλα με παιδοφιλους,με το ηλεκρτονικο εγκλημα και απατες μεσω αυτου γενικα κτλπ.ενα κοριτσακι η8ελε μεσω fb να αυτοκτονησει αν θυμαμαι καλα και μεσα σε 3 λεπτα το βρηκανε οι μπαγασες και το εσωσαν....(ΝΑΙ ΣΕ 3 ΛΕΠΤΑ ΜΟΝΟ!!!ΟΧΙ ΩΡΕΣ!!!!)

Η python μπλαχχχχ ,h c++ thumbs up και στην java δεν μου αρεσει το γεγενος οτι τα παντα πρεπει να βρισκονται μεσα σε classes.πολυ objective εκει ρε παιδι μου.μου αρεσει και με βολευει πολυ h c++.προς ολοταχως για αυτην λοιπον?

 

Όσον αφορά το προγραμματισμό  μάθε μια γλώσσα όσο πιο καλά και αυτή σου η εμπειρία θα σε βοηθήσει να μάθεις οποιαδήποτε άλλη χρειαστείς εκεί που θα δουλεύεις. 

 

Όσον αφορά τις πηγές σου αναθεώρησέ τες ή σε κοροιδεύουν ή είναι 99% ανενημέρωτες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το ότι σε πιάνουν τα ψυχολογικά και δεν κάθεσαι να φέρεις την προσπάθεια που ξεκινάς μέχρι τέλους πιστεύεις ότι θα σε βοηθήσει στην αστυνομία;

 

Anyway, είσαι εντυπωσιασμένος αλλά δεν ξέρεις. Η καλύτερη συμβουλή που μπορώ να σου δώσω είναι:

  1. Προσγειώσου.
  2. Στρώσου.
  3. Δεν είσαι σε θέση που δικαιολογεί ιδιαίτερα να έχεις προτιμήσεις. Αυτιά ανοιχτά, στόμα κλειστό. Έχεις να μάθεις κυριολεκτικά από τα πάντα.

 

Όλι λέει ο φίλτατος μαθαίνεις παραπάνω όταν απλά ακούς και δοκιμάζεις τα πάντα. Ακόμη όπως λέω και σε άλλους αρχάριους http://codeacademy.com

 

Και να πω και εγώ  την αλήθεια τσινάω όταν βλέπω κάτι να αλλάζει. Αλλά είναι τα ρπώτα 100 μέτρα με τά συνηθήζεις. Εξάλλου δεν έχεις κάτι που λέγεταθι deadline απλά κόψε μια ώρα από το WoW ή το Lol ή οποιδήποτε άλλο game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Internet και C++  δε θα έλεγα πως είναι το πιο ταιριαστό ζευγάρι.

Python ναι!

τοσες ωραιες γλωσσες την python,μα γιατι?η c++ θεωρειται δυσκολη,για αυτο δεν την προτεινεις?

 

Όσον αφορά το προγραμματισμό  μάθε μια γλώσσα όσο πιο καλά και αυτή σου η εμπειρία θα σε βοηθήσει να μάθεις οποιαδήποτε άλλη χρειαστείς εκεί που θα δουλεύεις. 

 

Όσον αφορά τις πηγές σου αναθεώρησέ τες ή σε κοροιδεύουν ή είναι 99% ανενημέρωτες.

γιατι ρε τι εχουν οι πηγες μου? :D

 

Όλι λέει ο φίλτατος μαθαίνεις παραπάνω όταν απλά ακούς και δοκιμάζεις τα πάντα. Ακόμη όπως λέω και σε άλλους αρχάριους http://codeacademy.com

 

Και να πω και εγώ  την αλήθεια τσινάω όταν βλέπω κάτι να αλλάζει. Αλλά είναι τα ρπώτα 100 μέτρα με τά συνηθήζεις. Εξάλλου δεν έχεις κάτι που λέγεταθι deadline απλά κόψε μια ώρα από το WoW ή το Lol ή οποιδήποτε άλλο game.

δεν μπορεις να πεις οτι ειμαι εντελως αρχαριος αλλα οκ,την ξερω την σελιδα και δεν εχει καποια γλωσσαμ που να με ενδιαφερει αρκετα.to gaming λιγο δυσκολο να κοπει,εστω και μια ωρα,αλλα προς το παρων χρονος υπαρχει.φυσικα υπαρχουν και μερες που οταν με πιανουν κατι ωρες σηκωμαρες διαβαζω μονο προγραμματισμο...

γενικα παντως ρωτησα ποια γλωσσα ειναι καλη και δυνατη που μπορει πως να το πω have the job done quickly and efficiently.

 

οσον αφορα τις διαφορες συμβουλες που δινετε εκτος προγραμματισμου ειναι ευπροσδεκτες αλλα ας μην ξεφευγουμε απο το κυριως θεμα μας please

βρε να και κατι χρησιμο που δειχνει οτι η c++ βασταει γερα : http://www.lextrait.com/Vincent/implementations.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοσες ωραιες γλωσσες την python,μα γιατι?η c++ θεωρειται δυσκολη,για αυτο δεν την προτεινεις?

 

γιατι ρε τι εχουν οι πηγες μου? :D

 

δεν μπορεις να πεις οτι ειμαι εντελως αρχαριος αλλα οκ,την ξερω την σελιδα και δεν εχει καποια γλωσσαμ που να με ενδιαφερει αρκετα.to gaming λιγο δυσκολο να κοπει,εστω και μια ωρα,αλλα προς το παρων χρονος υπαρχει.φυσικα υπαρχουν και μερες που οταν με πιανουν κατι ωρες σηκωμαρες διαβαζω μονο προγραμματισμο...

γενικα παντως ρωτησα ποια γλωσσα ειναι καλη και δυνατη που μπορει πως να το πω have the job done quickly and efficiently.

 

οσον αφορα τις διαφορες συμβουλες που δινετε εκτος προγραμματισμου ειναι ευπροσδεκτες αλλα ας μην ξεφευγουμε απο το κυριως θεμα μας please

βρε να και κατι χρησιμο που δειχνει οτι η c++ βασταει γερα : http://www.lextrait.com/Vincent/implementations.html

 

Μ' αυτά τα μυαλά, δεν θα γίνεις ποτέ ανταγωνιστικός. Ψήσου να βρεις καμιά δουλειά στο ... δημόσιο. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ' αυτά τα μυαλά, δεν θα γίνεις ποτέ ανταγωνιστικός. Ψήσου να βρεις καμιά δουλειά στο ... δημόσιο. :D

 

Μα αυτό ήθελε εξαρχής... 

 

Ooops wait i see what u did there..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοσες ωραιες γλωσσες την python,μα γιατι?η c++ θεωρειται δυσκολη,για αυτο δεν την προτεινεις?

Γιατί πρέπει να ξεκινήσεις από κάπου. Επίσης, αφού λες πως έχεις κάποια εμπειρία πες

μας τί σου ξινίζει στη python. Αν είσαι έτσι, τότε θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις με C. Σε

βλέπω, θέλεις πιο hardcore καταστάσεις...

 

Πες μας κάποιες ωραίες γλώσσες. Μόνο C++ μας αναφέρεις. Ούτε Java σ'αρέσει, ούτε

Javascript, ούτε Ruby, ...

 

 

γενικα παντως ρωτησα ποια γλωσσα ειναι καλη και δυνατη που μπορει πως να το πω have the job done quickly and efficiently.

Python? Ruby? (quickly, efficiently)

Προσωπικά λατρεύω C/C++/Python, με σειρά αναφοράς, οπότε μη με παρεξηγείς για τις προτάσεις μου.

 

 

Εσύ τι θες να κάνεις τελικά; Σου έχουν πει πως θα βρεις άνετη και σίγουρη δουλειά

στο δημόσιο; Εκεί ούτε με C++ θα ασχολοηθείς ούτε με Python, ούτε με ΓΛΩΣΣΑ. @@

θα ξίνεις. Εκτός κι αν σε επηρέασαν οι πολλές ταινίες. Μπορείς να περάσεις σε Αστυνο-

μική και όπως αναφέρθηκες παραπάνω να μπεις εκεί που θες. Αν πραγματικά σε ενδι-

αφέρει ο τομέας του Computer Science, τότε απλά, όπως ανέφεραν και οι παραπάνω

(defacer κ.α.), μάθε να ακούς χωρίς να μιλάς και πολύ. Οπότε πάρε πιο σοβαρά απόψεις

για γλώσσες προγραμματισμού και λοιπά που ειπώθηκαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί πρέπει να ξεκινήσεις από κάπου. Επίσης, αφού λες πως έχεις κάποια εμπειρία πες

μας τί σου ξινίζει στη python. Αν είσαι έτσι, τότε θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις με C. Σε

βλέπω, θέλεις πιο hardcore καταστάσεις...

 

Πες μας κάποιες ωραίες γλώσσες. Μόνο C++ μας αναφέρεις. Ούτε Java σ'αρέσει, ούτε

Javascript, ούτε Ruby, ...

 

 

Python? Ruby? (quickly, efficiently)

Προσωπικά λατρεύω C/C++/Python, με σειρά αναφοράς, οπότε μη με παρεξηγείς για τις προτάσεις μου.

 

 

Εσύ τι θες να κάνεις τελικά; Σου έχουν πει πως θα βρεις άνετη και σίγουρη δουλειά

στο δημόσιο; Εκεί ούτε με C++ θα ασχολοηθείς ούτε με Python, ούτε με ΓΛΩΣΣΑ. @@

θα ξίνεις. Εκτός κι αν σε επηρέασαν οι πολλές ταινίες. Μπορείς να περάσεις σε Αστυνο-

μική και όπως αναφέρθηκες παραπάνω να μπεις εκεί που θες. Αν πραγματικά σε ενδι-

αφέρει ο τομέας του Computer Science, τότε απλά, όπως ανέφεραν και οι παραπάνω

(defacer κ.α.), μάθε να ακούς χωρίς να μιλάς και πολύ. Οπότε πάρε πιο σοβαρά απόψεις

για γλώσσες προγραμματισμού και λοιπά που ειπώθηκαν.

ειναι σιγουρο πως εχω κατασταλαξει στην αστυνομια.γιατι δεν προκειται να βοηθησει καμια γλωσσα?τι προτεινεις να αρχισω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...