Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή ή παραμονή στην Forthnet;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας! 

 

Εδώ και αρκετό καιρό βρίσκομαι στο εξής δίλλημα <<Να παραμέινω στην Forthnet ή να αλλάξω πάροχο και αν αλλάξω σε ποιον να πάω;>>

 

Γύρω στα 7-8 χρόνια τουλάχιστον έχουμε Forthnet 2Play το οποίο στην παρούσα φάση μας παρέχει 

1) Απεριόριστα λεπτά για σταθερά

2) 30 λεπτά για κινητά

3) 24άρι internet

 

με 25 ευρώ τον μήνα.

 

Σαν παροχές μας φτάνουν (ένα VDSL δεν θα μας χαλούσε αλλά έχω ρωτήσει και μας έχουν πει ότι στην περιοχή που μένω (κέντρο Θεσσαλονίκης) δεν υπάρχουν οι απαραίτητες υποδομές για να έχω).

 

Το ζήτημα είναι ότι τον τελευταίο καιρό το internet δεν πηγαίνει όπως θα ήθελα, και στο παρελθόν η forthnet μας έχει κάνει και κάτι βλακείες. 

Ουσιαστικός λόγος για αλλαγή δεν υπάρχει και η αλήθεια είναι πως φοβάμαι να δοκιμάσω άλλους παρόχους εκτός ίσως από τον ΟΤΕ επειδή το δίκτυο είναι δικό του και κάνει ότι θέλει.

 

Άκουσα τώρα τελευταία για μια προσφορά που εβγαλε η οποία λέει ότι με 24,90 ευρώ το μήνα παρέχει αυτά που ουσιαστικά έχω και τώρα με 24μηνη δεύσμευση. 

+ 17,90 αν θέλω να βάλω το full pack του OTE TV πάλι με 24 μηνη δεύσμευση.

 

Το ζήτημα είναι αξίζει τον κόπο να κάνω την αλλαγή;

Και αν ναι τι <<κρυφές>> παραπάνω χρεώσεις μπορεί να υπάρχουν;

Η ποιότητα των υπηρεσιών που θα έχω θα είναι καλύτερη στην περιοχή που μενω;

Και η εξυπηρέτηση σε περίπτωση προβλήματος θα είναι και καλύτερη και ευγενικότερη από την Forthnet;

 

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων για τις απαντήσεις και τις συμβουλές σας!!!

 

Υ.Γ. πόσος καιρός σύμφωνα με την εμπειρία σας μπορεί να χρειαστεί για να ολοκληρωθεί όλη η διαδικασία μεταφοράς; Νομίζω πως ο ΟΤΕ λέει 2-3 μέρες αλλά θα ήθελα να ξέρω το χειρότερο σενάριο ώστε να είμαι προετοιμασμένη. Όταν λέω να ολοκληρωθεί η διαδικασία εννοώ να έχω ξανά κανονικά τηλέφωνο και internet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάς για αλλαγή, οπότε θα σου πω λίγο την δικιά μου εμπειρία. Είχα forthnet, αλλά πείστηκα να αλλάξω σε Wind μιας και η forthnet μου έδινε το 1/15 του ιντερνετ που πλήρωνα. Έτσι λοιπόν, έψαξα λίγο και κατέληξα στη Wind, η οποία υποσχέθηκε οτι θα μου δώσει απεριόριστα για σταθερά και μαζί ένα κινητό ως ένα welcome to team gift. Δέχτηκα και εγώ ο φουκαριάρης, πήρα το κινητό (το οποίο ήταν μια σκέτη μαλακία να προσθέσω) και τα λεπτά και τις 3-4 πρώτες μέρες ήταν καλά. Μετά το ιντερνετ άρχισε να γίνεται χειρότερο (μου είχαν πει οτι θα έκαναν τις ταχύτητες μου διπλάσιες από αυτές της Forthnet). Πήρα κατευθείαν στη γραμμή και ζήτησα να φύγω γιατί δεν με κάλυπτε. Αμ δε μου είπαν. Το συμβόλαιο ήταν για 24 μήνες, οπότε εντέλει έμεινα δύο χρόνια με μια σκατένια σύνδεση. Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι υπάρχουν πολλοί παράγοντες για μια μετάβαση. Επειδή και εγώ μένω Θεσ/νίκη, δεν είχαν υποδομές ώστε να πιάσει καλύτερο ίντερνετ, ενώ ο αδερφός μου που μένει Αθήνα πιάνει 24άρι άνετα στα προάστια με Wind οπότε δεν είναι σχεδόν ποτέ σίγουρο το αποτέλεσμα. Μοιράστηκα όμως την εμπειρία μου γιατί είδα ότι είσαι και εσύ Θεσ/νικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

JohnGTA σε ευχαριστω για την απάντηση σου.

 

Ακριβώς αυτός ειναι ο λόγος που η μόνη εναλλακτική που κοιτάζω ειναι ο ΟΤΕ. Για να ειμαι ειλικρινής ούτε και εγω ειμαι σύμφωνη με την λογική που τουλάχιστον είχε μέχρι τώρα οτι ειναι δικό μου το δίκτυο οποτε προκαλώ δυσκολίες στους υπόλοιπους και χρεώνω παραπάνω τις υπηρεσίες μου. Απο τη στιγμή όμως που θα μου βγαίνει το ίδιο μπήκα στο τρυπάκι να αρχίσω να σκέφτομαι την αλλαγή. Φοβάμαι όμως το χρονικό διάστημα που ενδεχομένως θα μείνω χωρίς τηλέφωνο και χωρίς internet και όταν υποτίθεται θα συνδεθούν ολα αυτά θα τρέχουν οπως πρεπει ή θα πρεπει να παίρνω τηλέφωνα στην εξυπηρέτηση του ΟΤΕ. Ξερω οτι οι ερωτήσεις μου ειναι υποθετικές αλλα γι αυτο ζητάω παρόμοιες εμπειρίες απο κόσμο που βρίσκεται στη Θεσσαλονικη και ειδικότερα στο κέντρο της πόλης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας! 

 

Εδώ και αρκετό καιρό βρίσκομαι στο εξής δίλλημα <<Να παραμέινω στην Forthnet ή να αλλάξω πάροχο και αν αλλάξω σε ποιον να πάω;>>

 

Γύρω στα 7-8 χρόνια τουλάχιστον έχουμε Forthnet 2Play το οποίο στην παρούσα φάση μας παρέχει 

1) Απεριόριστα λεπτά για σταθερά

2) 30 λεπτά για κινητά

3) 24άρι internet

 

με 25 ευρώ τον μήνα.

 

Σαν παροχές μας φτάνουν (ένα VDSL δεν θα μας χαλούσε αλλά έχω ρωτήσει και μας έχουν πει ότι στην περιοχή που μένω (κέντρο Θεσσαλονίκης) δεν υπάρχουν οι απαραίτητες υποδομές για να έχω).

 

Το ζήτημα είναι ότι τον τελευταίο καιρό το internet δεν πηγαίνει όπως θα ήθελα, και στο παρελθόν η forthnet μας έχει κάνει και κάτι βλακείες. 

Ουσιαστικός λόγος για αλλαγή δεν υπάρχει και η αλήθεια είναι πως φοβάμαι να δοκιμάσω άλλους παρόχους εκτός ίσως από τον ΟΤΕ επειδή το δίκτυο είναι δικό του και κάνει ότι θέλει.

 

Άκουσα τώρα τελευταία για μια προσφορά που εβγαλε η οποία λέει ότι με 24,90 ευρώ το μήνα παρέχει αυτά που ουσιαστικά έχω και τώρα με 24μηνη δεύσμευση. 

+ 17,90 αν θέλω να βάλω το full pack του OTE TV πάλι με 24 μηνη δεύσμευση.

 

Το ζήτημα είναι αξίζει τον κόπο να κάνω την αλλαγή;

Και αν ναι τι <<κρυφές>> παραπάνω χρεώσεις μπορεί να υπάρχουν;

Η ποιότητα των υπηρεσιών που θα έχω θα είναι καλύτερη στην περιοχή που μενω;

Και η εξυπηρέτηση σε περίπτωση προβλήματος θα είναι και καλύτερη και ευγενικότερη από την Forthnet;

 

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων για τις απαντήσεις και τις συμβουλές σας!!!

 

Υ.Γ. πόσος καιρός σύμφωνα με την εμπειρία σας μπορεί να χρειαστεί για να ολοκληρωθεί όλη η διαδικασία μεταφοράς; Νομίζω πως ο ΟΤΕ λέει 2-3 μέρες αλλά θα ήθελα να ξέρω το χειρότερο σενάριο ώστε να είμαι προετοιμασμένη. Όταν λέω να ολοκληρωθεί η διαδικασία εννοώ να έχω ξανά κανονικά τηλέφωνο και internet.

Δεν αξίζει τον κόπο να κάνεις την αλλαγή γιατί θα πληρώνεις τέλη ενεργοποιήσης νέας σύνδεσης κ.τ.λ. . Άλλωστε η forthnet έχει και 12 ώρες δωρεάν προς κινητά από σταθερά στο double play με τα 25 ευρώ . Δες και εδώ http://www.forthnet.gr/ServicesBasketForm.aspx?a_id=7296

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! <br> Ο λόγος για τον οποίο δεν πηγαίνω στην wind είναι ότι έχω αρκετούς γνωστούς στη γειτονιά οι οποίοι έχουν wind και δεν είναι ευχαριστημένοι απο τις ταχύτητες της. <br> Και επίσης δεν έχω ανάγκη τα παραπάνω λεπτά προς κινητά απο την Forthnet διότι καλύπτω την επικοινωνία μου προς κινητά απο το προγραμμα του κινητού μου. <br> Αυτο το οποίο θα ήθελα να μάθω είναι αν η ποιότητα των υπηρεσιών του ΟΤΕ είναι καλύτερη απο αυτήν της Forthnet στο κέντρο της Θεσσαλονίκης. Κατα τα αλλα σαν περιεχόμενο υπηρεσιών είναι ίδιες αν δεν κάνω λάθος. <br><br> Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Double Play Forthnet 24 Mbps + απεριόριστα αστικά - υπεραστικά + 12 ώρες κινητά + δωρεάν αναγνώριση κλήσεων. 24,90 ευρώ! Δεν υπάρχει φθηνότερο αντίστοιχο πρόγραμμα ( μέχρι στιγμής ) σε καμιά άλλη εταιρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hello vivaki5.

α.,δεν μας λες τι προβληματα εχεις με την forthnet δεν μας λες τι εξοπλισμο εχειις οπως και δεν μας λες χαρακτηριστικα γραμμης.

αν το προβλημα σου ειναι πχ χαμηλο συγχρονισμο εκει ευθυνεται ο χαλκος οποτε αν αλλαξεις εταιρεια δεν θα αλλαξει τιποοτα σε ταχυτητα.

β.μπορει να φορας καποιοο Profile στην γραμμη και να εχεις χαμηλοτερη ταχυτητα.επισης αν μου πεις οτι εχεις κανα Huawei ή κανα zte ε δεν με παραξενευουην τα υπολοιπα.

κοινως η αλλαγη isp δεν ειναι λυση γιατι εξαρτατε τι προβλημα εχεις.

Help us to help you:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hello Poulinos

 

α) Το πρόβλημα που έχω με την Forthnet δεν είναι σοβαρό. Το μόνο κακό είναι ότι δεν πιάνω καλές ταχύτητες και αναρωτιέμαι αν αυτό ενδεχομένως θα λuθεί με τον ΟΤΕ. Βεβαια δεν είναι τόσο τραγική η κατάσταση...απλά σε άσχετο χρονικό διάστημα θα αρχίσει να πηγαίνει αργά το internet...Ο εξοπλισμός internet που έχω είναι ένα modem της NETGEAR αν θυμάμαι καλα το μοντέλο είναι 2200. Όσο για τα χαρακτηριστικά της γραμμής αν μου πείτε που θα μπορούσα να τα βρω και πως και ποια στοιχεία θα σας βοηθούσαν να κρίνετε αν είναι καλή η γραμμή ή όχι δεν έχω κανένα πρόβλημα να τα παραθέσω.

β) να πω ξανά ότι ουσιαστικό και σοβαρό πρόβλημα δεν έχω...συζήτηση κάνω για να δω αν αξίζει τον κόπο να προβώ στην αλλαγή από τη στιγμή που μιλάμε για το ίδιο χρηματικό ποσό ανα μήνα και τις ίδιες παροχές. Αντίστοιχα θα μπορούσαν να μου έχουν μπει ιδέες και για άλλες εταιρίες αλλά ξέρω πως δεν έχουν να μου προσφέρουν κάτι καλύτερο από την forthnet τουλάχιστον στην περιοχή που μένω. Ο λόγος που κοιτάζω τον ΟΤΕ είναι ότι είναι αυτός που έχει το δίκτυο και <<ακούγεται>> (προσωπικά δεν το ξέρω, αυτό προσπαθώ να διαπιστώσω μέσα από την κουβέντα που κάνω) ότι δίνει προτεραιότητα στους πελάτες του συγκριτικά με τους υπόλοιπους και ότι έχει καλύτερη ποιότητα υπηρεσιών (π.χ. πιο σταθερό internet ή υψηλότερες ταχύτητες).

 

Δεν ξέρω αν μπορούν να βοηθήσουν αλλά αυτές είναι οι μετρήσεις από ένα speedtest που έκανα μόλις τώρα:

Ping: 62ms

Download Speed: 5.01Mbps

Upload Speed: 0.87Mbps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α.καπου θα υπαρχει καποια καρτελλα status που θα εχει τα χαρακτηριστικα του adsl.attenuation margin και διαφορα τετοια.
αυτα θελουμε.
β.για το Netgear κατεβασε το τελευταιο firmware update για να εειμαστε σιγουροι οτι εχεις το τελευταιο.
γ.οι δοκιμες να ειναι παντα με καλωδιο και οχι ασυρματα διοτι μπορει να φταινε πολλα.
δ. ο οτε αν σου δωσει ιντερνετ στον ιδιο χαλκο χωρις να σου αλλαξει κατι τοτε θα εχεις χαμηλοτερη ταχυτητα λογω 9
margin αντιθτα μ το 6 της forthnet.
to speedtest δυστυχως δεν λεει πολλα.δεν ειναι τελειως αξιοπιστο συν οτι δεν μπορω να δω τα υπολοιπα χαρακτηριστικα της γραμμης.
σε παιδευω λιγακι αλλα μπας και βρουμε ακρη ασχετα με το αρχικο σου ερωτημα.
και το ρουτερ θα πρεπει να ειναι σεταρρισμενο σε pppoe/llc.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα Poulinos,

 

Μπήκα στις ρυθμίσεις του modem και δεν βρήκα κάτι σχετικό με αυτο που μου είπες. Τα μόνα ίσως σχετικα χαρακτηριστικά που βρήκα ειναι το VPI και VCI. Υπάρχει περίπτωση να μην μου τα δείχνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα

 

Και εδω μια εμπερεια απο OTE/CYTA/FORTHNET

Καλυτερη εξυπερετηση πελατων/τεχνικη υποστηρηξη =CYTA τουλαχιστων εδω στη Κρητη οι τεχνηκοι που ερχονται ειναι αψογοι.

 

ΟΤΕ βαλαμε 24 και πιαναμε 5!!!!!!!!!!! και λεγαν στο τηλ...αυτο εχεις...και με ενα υφος...περιμενες παραπανω;;;

 

τωρα εχουμε CYTA VDSL 50/10 και εχουμε συνχρωνησει μεχρι 49,7/8,6!!

Και συμφωνα με αποσταση δεν επρεπε να πιανουμε τοσο.

 

 

 

Και μπορει να φταιει ΠΟΛΑ πραγαμτα ως αφορα την συνδεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α.καπου θα υπαρχει καποια καρτελλα status που θα εχει τα χαρακτηριστικα του adsl.attenuation margin και διαφορα τετοια.

αυτα θελουμε.

β.για το Netgear κατεβασε το τελευταιο firmware update για να εειμαστε σιγουροι οτι εχεις το τελευταιο.

γ.οι δοκιμες να ειναι παντα με καλωδιο και οχι ασυρματα διοτι μπορει να φταινε πολλα.

δ. ο οτε αν σου δωσει ιντερνετ στον ιδιο χαλκο χωρις να σου αλλαξει κατι τοτε θα εχεις χαμηλοτερη ταχυτητα λογω 9

margin αντιθτα μ το 6 της forthnet.

to speedtest δυστυχως δεν λεει πολλα.δεν ειναι τελειως αξιοπιστο συν οτι δεν μπορω να δω τα υπολοιπα χαρακτηριστικα της γραμμης.

σε παιδευω λιγακι αλλα μπας και βρουμε ακρη ασχετα με το αρχικο σου ερωτημα.

και το ρουτερ θα πρεπει να ειναι σεταρρισμενο σε pppoe/llc.

 

 

 

 

Λοιπόν μετά από αρκετό ψάξιμο από χθές νομίζω ότι βρήκα αυτά που μου ζήτησες: 

 

Connection Speed: 15512 kbps

Line Attenuation : 24.5 db

Noise Margin: 6.6 db

 

για downstream 

 

Connection Speed: 1023 kbps 

Line Attenuation: 12.6 db

Noise Margin: 13.3 db

 

για upstream

 

Χαρακτηρίζονται καλά ή όχι;

 

Αν ανανεώσω το λογισμικό του modem θα χρειαστεί να το ξανασετάρω; Υπάρχει περίπτωση να χρειαστεί να βάλω μετα την ανανέωση τίποτα κωδικούς; ή θα βρει ξανά τις ρυθμίσεις μόνο του και θα συνδεθεί χωρίς κανένα πρόβλημα στο internet? Ρωτάω γιατί όντως μου εμφανίζει ότι υπάρχει διαθέσιμη ανανεωμένη έκδοση λογισμικού. (να θυμίσω εδώ ότι το modem μου είναι ένα NETGEAR DGN 2200)

 

Αν π.χ. πάω σε ΟΤΕ θα μπορώ να τους ζητήσω να πάνε το margin σε 6 απ΄ο το 9 ή το 9 είναι το χαμηλότερο που δίνουν; (αν καταλαβαίνω σωστά όσο χαμηλότερο το margin τόσο καλύτερα τα πράγματα εε;  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατσε στ'αυγα σου vivaki... εισαι μια χαρα, δεν θα κερδισεις τιποτα με το να πας στον ΟΤΕ, ισα-ισα που ειναι πιο ακριβός οταν συγκρινεις πακετα με τα ιδια χαρακτηριστικα. CYTA μην το σκεφτεσαι καν, δινει Voice Over IP τηλεφωνια και δεσμευεσαι να χρησιμοποιεις το δικο της modem και μονο αυτο, αν βαλεις δικο σου δεν θα εχεις τηλεφωνο...

 

Αν κανεις firmware update στο Netgear, μετα θα πρεπει να ξαναφτιαξεις τη συνδεση, δεν ειναι τιποτα δυσκολο... απλα κανεις τις ρυθμισεις για PPPoE συνδεση (VPI 8 / VCI 35 / Encapsulation LLC) και να βαλεις και το ονομα χρηστη (π.χ [email protected]) και το password.

 

Επισης θα πρεπει να φτιαξεις και τις ρυθμισεις για το ασυρματο, το οποιο επισης ειναι ευκολο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Λοιπόν μετά από αρκετό ψάξιμο από χθές νομίζω ότι βρήκα αυτά που μου ζήτησες: 

 

Connection Speed: 15512 kbps

Line Attenuation : 24.5 db

Noise Margin: 6.6 db

για downstream 

Connection Speed: 1023 kbps 

Line Attenuation: 12.6 db

Noise Margin: 13.3 db

για upstream

Χαρακτηρίζονται καλά ή όχι;

Αν ανανεώσω το λογισμικό του modem θα χρειαστεί να το ξανασετάρω; Υπάρχει περίπτωση να χρειαστεί να βάλω μετα την ανανέωση τίποτα κωδικούς; ή θα βρει ξανά τις ρυθμίσεις μόνο του και θα συνδεθεί χωρίς κανένα πρόβλημα στο internet? Ρωτάω γιατί όντως μου εμφανίζει ότι υπάρχει διαθέσιμη ανανεωμένη έκδοση λογισμικού. (να θυμίσω εδώ ότι το modem μου είναι ένα NETGEAR DGN 2200)

Αν π.χ. πάω σε ΟΤΕ θα μπορώ να τους ζητήσω να πάνε το margin σε 6 απ΄ο το 9 ή το 9 είναι το χαμηλότερο που δίνουν; (αν καταλαβαίνω σωστά όσο χαμηλότερο το margin τόσο καλύτερα τα πράγματα εε;  ;)

 

sorry για To delay αλλα τωρα σχολασα.συγχρονιζεις 15 mbit/1mbit οποτε σε speedtest θα πρεπε να εχεις περιπου αυτα.το

speedtest το ετρεξες wireless ή με καλωδιο?

εχεις πολυ καλη γραμμη

οχι λογικα δεν θα χρεειαστει να το ξανασεταρεις με την ενημερωση.καντην .αλλα ακομα και να χρειαζοταν να το ξανασεταρεις δεν ειναι κατι.ενα Username/password και το wireless φτιαχνεις.

την ανανεωση με καλωδιο καντην οχι ασυρματα.οχι ο οτε δεν θα σου δωσει κατω απο 9(συνηθως).

οσο χαμηλοτερο το Margin τοσο πιο καλη ταχυτητα αλλα ταυτοχρονα τοσο πιο ευκολο να σου κανει αποσυνδεση.αν εχεις καλη γραμμη που εχεις δεν εχεις θεμα με το 6 margin και με ακομα χαμηλοτερα.σε χαλια γραμμη οπως το 6 μπορει να ειναι θεμα.στην ουσια δεν βρισκεεις τις ρυθμισεις μονο του αφου ειναι ρουτερ εμποριου απλα δεν χανει τις ρυθμισεις.

 

Κατσε στ'αυγα σου vivaki... εισαι μια χαρα, δεν θα κερδισεις τιποτα με το να πας στον ΟΤΕ, ισα-ισα που ειναι πιο ακριβός οταν συγκρινεις πακετα με τα ιδια χαρακτηριστικα. CYTA μην το σκεφτεσαι καν, δινει Voice Over IP τηλεφωνια και δεσμευεσαι να χρησιμοποιεις το δικο της modem και μονο αυτο, αν βαλεις δικο σου δεν θα εχεις τηλεφωνο...

 

Αν κανεις firmware update στο Netgear, μετα θα πρεπει να ξαναφτιαξεις τη συνδεση, δεν ειναι τιποτα δυσκολο... απλα κανεις τις ρυθμισεις για PPPoE συνδεση (VPI 8 / VCI 35 / Encapsulation LLC) και να βαλεις και το ονομα χρηστη (π.χ [email protected]) και το password.

 

Επισης θα πρεπει να φτιαξεις και τις ρυθμισεις για το ασυρματο, το οποιο επισης ειναι ευκολο...

συνηθως δεν τις χανει τις ρυθμισεις.αν και σε πολλα ρουτερ μπορεις να τις παρεις μεχρι και backup και μετα να τις κανεις restore.

Καλημέρα Poulinos,

 

Μπήκα στις ρυθμίσεις του modem και δεν βρήκα κάτι σχετικό με αυτο που μου είπες. Τα μόνα ίσως σχετικα χαρακτηριστικά που βρήκα ειναι το VPI και VCI. Υπάρχει περίπτωση να μην μου τα δείχνει;

τζαμπα  κοιταγα στo manual και μετα ειδα οτι τα βρηκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...