Προς το περιεχόμενο

Xperia Z1, Z1 Compact, Z3 Dual και Z Ultra με Android Lollipop την επόμενη εβδομάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μέσω tweet, η Sony μας ενημερώνει για τις επόμενες συσκευές της σειράς Xperia Z, οι οποίες θα λάβουν την αναβάθμιση σε Android Lollipop, όπως άλλωστε είχε υποσχεθεί η εταιρεία πριν μερικούς μήνες.Αυτές είναι το Xperia Z1, το Xperia Z1 Compact, το Xperia Z3 Dual και το Z Ultra, τα οποία θα δεχθούν την αναβάθμιση την επόμενη εβδομάδα, πιθανότατα μέσω OTA (over the air). Επιπλέον η Sony ανακοινώνει ότι τα επόμενα μοντέλα που παίρνουν σειρά για την ίδια αναβάθμιση σε σύντομο χρονικό διάστημα είναι το Xperia T2 Ultra και το Xperia C3.

 

Περισσότερα νέα για τα υπόλοιπα μοντέλα που ανήκουν στη σειρά Xperia Z αναμένεται να μάθουμε «σύντομα» ενώ ήδη έχει ολοκληρωθεί η αναβάθμιση των νεωτέρων Xperia Z2 και Xperia Z2 tablet. Πάντως με βάση την προηγούμενη ανακοίνωση της Ιαπωνικής εταιρείας, θα πρέπει να σημειωθεί η αλλαγή πολιτικής σε σχέση με τα μοντέλα που θα λάβουν την τελευταία έκδοση του Android αφού μόλις ένα μήνα πριν, η Sony απέκλειε την πιθανότητα το Lollipop να κυκλοφορήσει σε μοντέλα εκτός της σειράς Xperia Z.

 

">
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις αν θα παρει update και το sony xperia z c6603

Ναι θα το πάρει αλλά τελευταίο...

 

Στα δικά μας τώρα,ελπίζω να είναι ίδιο το update όπως αυτό που έδωσαν στο Z3/Z3C...κάνανε πολύ καλή δουλειά αυτή τη φορά απ'ότι είδα σε Z3 Compact ενός φίλου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ με ελληνικό vodafone Z3 δεν έχω πάρει καμία αναβάθμιση σε lollipop ακόμη...

Όντως δεν έχει έρθει σε όλους ακόμα αλλά μπορείς να την φλασάρεις με το Flashtool χωρίς να χάσεις φυσικά την εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναμένουμε και για περισσότερα μοντέλα εκτός της σειράς Ζ όπως το M2, E3, T3 που έχουν σχεδόν τα ίδια χαρακτηριστικά με T2 , C3 και βγήκαν πέρυσι ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ είμαι πολύ σκεπτικός και θα περιμένω αρκετά μέχρι να δω αν θα τη κάνω.

Ήδη διάβασα τα πρώτα παράπονα από διάφορους που έλαβαν την αναβάθμιση εκτός Ελλάδας (z3 compact).

 

Να σημειωθεί πως έχω ήδη πικρή εμπειρία από αναβάθμιση στο παρελθόν που υποβάθμισε την απόδοση του κινητού μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία αγωνία εδώ. Ας βγει η επίσημη, ας βγει η custom stock based που χρησιμοποιώ, ας την δοκιμάσουν οι τολμηροί κανέναν μήνα και μετά βλέπουμε. Πριν από λίγο τσέκαρα το κινητό μου και δούλευε μια χαρά με την τωρινή έκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα τώρα την λολλιποπ στο z3 compact δεν βλέπω και πολλές διάφορες, η καινούργια έκδοση δεν έχει αυτόματη ρύθμιση στην φωτεινότητα και είναι σπαστικό το τασκ γιατί πρέπει να να πατάς το πίσω βελάκι για να βγεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε επιτελους, το περιμενω πως και πως στο z ultra!!!

Λίγο off-topic. Κρατάει με μέτρια προς βαρια χρηση η μπαταρία στο z ultra εστω μία μέρα? Σε ενοχλούν καθόλου τα bezel? (Ρωτάω γιατι ειμαι ανάμεσα σε αυτό και το 1520 σαν 2η συσκευη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο το Ε4 δεν θα παει σε Lollopop μεχρι στιγμης σωστα ; :/ Τωρα να δουμε στο μελλον και ειναι νεο κινητο ... δεν ειναι παλιο να πεις δικαιολογημα δεν θα παει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...