Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρικό μοτέρ σε τέντα


original911

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.Θέλω να βάλω ηλεκτρικό μοτέρ στην τέντα πιο πολυ για ευκολία και αυτό διότι εκει που μου έβαλαν την εξωτερική μονάδα του air condition δεν βολεύει να την ανεβοκατεβάζω χειροκίνητα.Υπάρχει περίπτωση να γίνεται στον μηχανισμό που έχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρώτα κάνα τεντά μηπως παίζει καμια πατέντα, αλλιώς το κόβω να χρειάζεσαι άλλον άξονα γιατι δε θα χωραει το μοτερ μεσα και θα θελει πιο χοντρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρώτα κάνα τεντά μηπως παίζει καμια πατέντα, αλλιώς το κόβω να χρειάζεσαι άλλον άξονα γιατι δε θα χωραει το μοτερ μεσα και θα θελει πιο χοντρο.

Αληθεια υπαρχει η λεξη τεντας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λέξη δε ξέρω αν υπάρχει :P το επάγγελμα πάντως υπάρχει και ήδη μου ρχονται 2 άτομα στο μυαλό καθως και ένα μαγαζί σε μια κοντινη γειτονια μου.

 

Κάπου είχα δει μια πατέντα που ειχε κανει ενας σε κλασσικό μηχανισμο με μανιβελα. Στη θεση της δηλαδη εμπαινε ενα ματζαφλαρι που πηγαινε σε ενα κουτακι διπλα απο τον μηχανισμο της τεντας και ειχε μεσα το μοτερακι με μειωτηρα και γενικως ο,τι χρειαζοταν για να μεταφερει την κινηση καθετα σα να γυριζες με το χερι τον μηχανισμο. Δε θυμαμαι ομως καν που το ειχα δει  :mellow: Ηταν εντελως πατεντα παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην απορρίπτεις τη λύση με το δράπανο. Κόβεις τη χειρολαβή απ'το υπάρχον κοντάρι και το βάζεις πάνω σ' ένα δράπανο μπαταρίας. Βρρρρ, πάνω η τέντα, στο τσακ μπαμ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιος βαριεται να ανεβοκατεβαζει την τεντα με το χερι.

 

 

ΥΓ. Η λυση του Haldol ειναι η καλυτερη και λιγοτερο ανεξοδη περιπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα καλα που να ερθεις και στο μπαλκονι μου που εχει 25 μέτρα τέντες και πες το και σε μενα οτι δε θα πρεπε να βαριεμαι... (συνολικα 6 τεντες και 2 πλαϊνά) Δεν ειναι θεμα βαρεμαρας παντα. Ασε που οντως μπορει να μη βολευει οπως λεει ο original911 στο αρχικο του ποστ με το aircondition :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...