Προς το περιεχόμενο

Το MX4 Pro σε bundle με τα νέα high-end ακουστικά της Meizu, DT1350G


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο την άλλη δεν ξέρω κατά πόσο σωστά θα παίξει ένα τέτοιο ακουστικό με την προενίσχυση ενός κινητού τηλεφώνου....ίδωμεν 

 

ειναι ενα θεμα αυτο..βεβαια συνοδευεται με καλο chip ηχου και σιγουρα κατι θα εχουν κανει για την προενισχυση στο mx4.Για τα αλλα κινητα..τα γνωστα φανταζομαι,εγω ακομα δεν εχω βρει ενα κινητο με ικανοποιητικη προενισχυση ωστε να μην χρειαζεται να εχεις το volume συνεχεια τερμα και το Limiter στο Viper να κοβει peaks

5KHz-30.000Hz???????

Μυρίζει τυπογραφικό...

Τα εγραψαν αναποδα

Σίγουρα τυπογραφικό, ο άνθρωπος δεν μπορεί να ακούσει πάνω από 20KHz.

 

ναι αλλα ενα ακουστικο μπορει να τα δωσει,ασχετα αν θα τα ακους η οχι

Μια φορά δεν έκανες λάθος και αυτή την φορά βρέθηκε να το "διορθώσεις" ; :P

 

30000hz = 30Khz,  kilo=1000

 

και ναι δεν είναι λάθος... ο ΜΕΣΟΣ άνθρωπος ακούει έως περίπου 20khz υπάρχουν aidiophiles που ακούνε και 21 -27+

κατι εχεις καταλαβει λαθος.Το ευρος των συχνοτητων που ακουει ενας ανθρωπος δεν αλλαζει αν ειναι audiophile.Ισα ισα που λογω του οτι για να εισαι audiophile χρειαζεται τρελο χρημα,συνηθως οι audiophiles ειναι μεγαλης ηλικιας και το ακουστικο τους ευρος εχει αρχισει και μειωνεται ειδικα στις πανω συχνοτητες (khz). Μαλλον εχεις ακουσει οτι τα audiophile συστηματα μπορουν να αποδωσουν μεγαλυτερο ευρος συχνοτητων απο τα μη audiophile,κατι το οποιο ισχυει,ασχετα αν τα αυτια μας δεν το ακουσουν ποτε για τον προαναφερθεν λογο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...