Προς το περιεχόμενο

Απαραδεκτο skroutzomagazo !


aspirini

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και Μη διαθέσιμο να έλεγε δε καταλαβαίνω γιατί να μην επιτρέψει τα χρήματα από τη στιγμή που ο πελάτης υπαναχωρεί απο τον σύμβαση και μάλιστα δεν είχε καν παραλάβει το προϊόν ακόμα! Απλά απαράδεκτοι. Επιστροφή χρημάτων ήταν υποχρεωμένοι να κάνουν ακόμα και αν ο πελάτης είχε πάρει το προϊόν και το επέστρεφε στο κατάστημα... Φανταστείτε τι θα σου λέγανε όμως σε αυτή τη περίπτωση!

Δεν εχει ουσια η "σωστη" εξυπηρετηση μετα απο κράξιμο σε κανένα κατάστημα. Αυτό είναι απλά γλύψιμο και θα επρεπε και ο καθε καταναλωτης μετα απο τετοια αντιμετωπιση να μη ξαναπροτιμήσει το καταστημα (εφοσον πρωτα κανει την δουλεια του για να τους εκμεταλευτει :P ) Και μενα με εχουν εξυπηρετησει σε πολυ μεγαλη αλυσιδα μετα απο ταλαιπωρια και αρκετο κραξιμο, εκανα απλα την δουλεια μου και αντε τσαο μετα. Καθολου επαγγελματισμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα θα έπρεπε να σου επιστρέψει τα χρήματα αλλά και εσύ κάνε ενα τηλέφωνο πρώτα ή στείλε ενα mail να συνεννοηθείς πριν κάνεις την κατάθεση..Συνήθως πρώτα συνεννοήσε και μετά την κάνεις, εσύ τα έκανες ανάποδα! :)


Και Μη διαθέσιμο να έλεγε δε καταλαβαίνω γιατί να μην επιτρέψει τα χρήματα από τη στιγμή που ο πελάτης υπαναχωρεί απο τον σύμβαση και μάλιστα δεν είχε καν παραλάβει το προϊόν ακόμα! Απλά απαράδεκτοι. Επιστροφή χρημάτων ήταν υποχρεωμένοι να κάνουν ακόμα και αν ο πελάτης είχε πάρει το προϊόν και το επέστρεφε στο κατάστημα... Φανταστείτε τι θα σου λέγανε όμως σε αυτή τη περίπτωση!

Δεν εχει ουσια η "σωστη" εξυπηρετηση μετα απο κράξιμο σε κανένα κατάστημα. Αυτό είναι απλά γλύψιμο και θα επρεπε και ο καθε καταναλωτης μετα απο τετοια αντιμετωπιση να μη ξαναπροτιμήσει το καταστημα (εφοσον πρωτα κανει την δουλεια του για να τους εκμεταλευτει :P ) Και μενα με εχουν εξυπηρετησει σε πολυ μεγαλη αλυσιδα μετα απο ταλαιπωρια και αρκετο κραξιμο, εκανα απλα την δουλεια μου και αντε τσαο μετα. Καθολου επαγγελματισμος.

Καλά στο Ελλάντα δεν υπάρχει τι πρέπει και τι λεει ο νόμος, υπάρχει το τι γουστάρω να κάνω γιατί έτσι είναι οι Ελληνάρες. Εγώ είχα αγοράσει ενα μικρόφωνο που βγήκε ελλατωματικό και ζήτησα τα χρήματα μου πίσω ή να αγοράσω άλλο μικρόφωνο (μεγαλύτερης αξίας) τους είπα οτι θα τους κάνω και καταγγελία στον συνήγορο του πολίτη αλλα δεν χαμπαριάζανε τίποτα.

Στο τέλος το κράτησε το μικρόφωνο το αγόρι μου και εγω πήρα άλλο από άλλο κατάστημα. Σκέφτηκα που να μπλέκω με τον συνήγορο του πολίτη, πότε θα πάρω τα χρήματα μου πίσω κλπ. Έχει πάρει κανένας τα χρήματα του με αυτή την διαδικασία να μας πει πόσο καιρό παίρνει κάτι τέτοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιορισμένη διαθεσιμότητα σημαίνει ότι έχει λίγα κομμάτια. Μπορεί βέβαια να γίνει κάποιο λάθος στην αποθήκη και στο e-shop, αλλά σε αυτή τη περίπτωση πρέπει άμεσα να επιστραφούν τα χρήματα στον πελάτη. Με τέτοιες συμπεριφορές δεν το καταλαβαίνουν ότι χάνουν πελάτες; Γιατί τώρα εάν εσένα σου επέστρεφε τα χρήματα χωρίς να σε ταλαιπωρήσει, στο μέλλον εάν χρειαζόσουν κάτι θα τον είχες υπόψην σου.

Εαν η συμπεριφορα τους ηταν οπως θα επρεπε θα τους εστελνα +10 ευρω για να παρω μια αλλη καρεκλα που ειχαν και μου αρεσε.Εννοειται πως χανουν πελατες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλη βδομάδα κάνω παραγγελία καρέκλας από το ένα λόγο κατάστημα και επιλέγω πληρωμή με κατάθεση σε τράπεζα. Κατα την ολοκλήρωση της παραγγελίας μου τους αφήνω υποσημείωση πριν προχωρήσω σε κατάθεση του ποσού να μου επιβεβαιώσουν ότι το κόστος των μεταφορικών είναι το αναγραφόμενο. Με παίρνουν τηλέφωνο όλα καλά δεν υπάρχει επιπλέων κόστος μεταφορικών αλλά το προϊόν δεν ειναι διαθέσιμο θα το έχουμε τέλος του μήνα. Οταν έκανα την παραγγελία το προϊόν ήταν διαθέσιμο και παραμενει Ενώ δεν έχουν στοκ. Ευτυχώς που δεν την πάτησα όπως ο φίλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπαν και πιο πάνω, αντικαταβολή και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

το κοστος μεταφορικων ηταν 7 ευρω με μεταφορικη.Εαν επελεγα αντικαταβολη η μεταφορα θα γινοταν με courrier  και το κοστος γινοταν 13 ευρω για την courrier + 5  ευρω η αντικαταβολη=18 ευρω..

Η καταθεση ηταν μονοδρομος .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...