Προς το περιεχόμενο

Με οθόνη Quantum Quad HD το νέο LG G4


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όταν μου μιλούσες για amoled σου έδωσα παραπομπές για amoled. Εσύ επέμενες για amoled και σου έγραφα, επανελλημένα, ότι είσαι εκτός θέματος...

(Την ιστορια εκτος θεματος την σκαρφιστηκες αφοτου καταλαβες την ανακριβεια που εγραψες οτι οι amoled ειναι lcd. Φυσικα ξεχνας οτι εσυ αναφερθηκες πριν απο εμενα σε κινητα με amoled οθονες.)

 

Εδω σου μιλουσα για amoled:

 

Επισης, απο ποτε η καταναλωση της οθόνης του note ή του s6 εχει μεγαλη σχεση με την αναλυση της;

Ελάχιστα επηρεάζει η ανάλυση κ το πληθος των πιξελ την καταναλωση της οθόνης του note και του s6.

Γιατι ειναι δεδομενο οτι αυτο για την οθόνη του note και του s6;

 

Πες 5 απο τα "παρα πολλα επιχειρηματα" που δειχνουν υψηλοτερη καταναλωση οθόνης του note και του s6 λογω υψηλοτερης αναλυσης.

 

Εσυ ομως κανοντας quote το παραπανω , κανεις λογο και ποσταρεις "την λογική λειτουργίας των οθονών υγρών κρυστάλλων":

 

θέλεις να σου εξηγήσω την λογική λειτουργίας των οθονών υγρών κρυστάλλων; Αποκλείεται. Πάρε παραπομπή και διάβασε:

http://en.wikipedia.org/wiki/Liquid-crystal_display

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 146
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οντως δεν μπορω να καταλαβω γιατι μεγαλωσε φετος, εκτος και αν ειναι λαθος. Απο εκει και περα καλα κανουν και φευγουν απο 5'' εκει ειναι ολοι πλεον ας εχουν να πουλανε και κατι διαφορετικο, ασε που αν πας στις 5.5'' δεν ξαναγυρνας πισω.

 

3,7 και παλι 3,7. Για 5 5,5 6 κλπ. Καλυτερα ταμπλετ, θα σου βγει 80% φτηνότερα και θα εχεις μπαταρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνεις λοιπον οτι στις amoled θα δουμε μικροτερη διαφορα οταν αυξηθει η αναλυση απο οτι με τις lcd?

Επιτελους!

Δώσε μου παραπομπή σχολίου μου, που γράφω ότι : "στις amoled θα δουμε μικροτερη διαφορα οταν αυξηθει η αναλυση απο οτι με τις lcd"

Τόση ώρα πιστεύεις ότι γι αυτό διαφωνούμε; Δε νομίζω...

Απλά κατάλαβες τί έχεις κάνει εδώ και αρκετά post και απλά πουλάς τρέλα.

Γράψε κάτι εποικοδομητικό ή σταμάτα να γράφεις για να μην εκτίθεσαι άλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δώσε μου παραπομπή σχολίου μου, που γράφω ότι : "στις amoled θα δουμε μικροτερη διαφορα οταν αυξηθει η αναλυση απο οτι με τις lcd"

Τόση ώρα πιστεύεις ότι γι αυτό διαφωνούμε; Δε νομίζω...

Απλά κατάλαβες τί έχεις κάνει εδώ και αρκετά post και απλά πουλάς τρέλα.

Γράψε κάτι εποικοδομητικό ή σταμάτα να γράφεις για να μην εκτίθεσαι άλλο...

Για αυτο ξαναρωταω, συμφωνεις λοιπον οτι στις amoled θα δουμε μικροτερη διαφορα οταν αυξηθει η αναλυση απο οτι με τις lcd?

 

Αλλος εκτιθεται: αυτος που πιστευε οτι οι amoled ειναι lcd.  Αυτος που οταν εγω και o oldnew μιλαμε για την καταναλωση του soc δεν καταλαβαινει, κανει την "πατατα" και αναφερεται στην καταναλωση της οθονης.

 

----------------------------------------------------------

 

Τελος, εγραψα οτι η μεγαλυτερη αναλυση στις lcd αυξανει την καταναλωση της οθονης.

Που εγραψα παρακατω κατι που διαφωνει με αυτο οπως ισχυριστηκες; Μπορεις να κανεις quote το κομματι μου που διαφωνει στο οτι η μεγαλυτερη αναλυση στις lcd αυξανει την καταναλωση της οθονης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω σου μιλουσα για amoled:

 

 

Εσυ ομως κανοντας quote το παραπανω , κανεις λογο και ποσταρεις "την λογική λειτουργίας των οθονών υγρών κρυστάλλων":

Το έχουμε εξαντλησει. Όποτε στριμώχνεσαι εκεί το πας...

Το θεμα μιλούσε για LCD και όχι για amoled. Πετάγεσαι και μιλάς (offtopic) για amoled, κάνω ένα τυπογραφικό λάθος, το οποίο εκμεταλλεύεσαι και συνεχίζεις ακόμα πιο offtopic.

Σου δίνω τόσα επιχειρήματα στη συνέχεια και συνεχίζεις να με μειώνεις αναφέροντας το τυπογραφικό μου λάθος (το οποίο τουλάχιστον ήταν ontopic, για LCD έιναι το θέμα), τώρα παίζεις με τις λέξεις κάνοντας τη μία "πατάτα" μετά την άλλη...

Γιατί; Πιστεύεις ότι το να επαναλαμβάνεις το ίδιο και το ιδιο "σβήνει" τις "πατάτες" που έγραψες; Ότι θα εκνευριστώ και θα ρίξω το επίπεδο της συζήτησης;

Αυτό δεν πρόκειται να γίνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχουμε εξαντλησει. Όποτε στριμώχνεσαι εκεί το πας...

Το θεμα μιλούσε για LCD και όχι για amoled. Πετάγεσαι και μιλάς (offtopic) για amoled, κάνω ένα τυπογραφικό λάθος, το οποίο εκμεταλλεύεσαι και συνεχίζεις ακόμα πιο offtopic.

Σου δίνω τόσα επιχειρήματα στη συνέχεια και συνεχίζεις να με μειώνεις αναφέροντας το τυπογραφικό μου λάθος (το οποίο τουλάχιστον ήταν ontopic, για LCD έιναι το θέμα), τώρα παίζεις με τις λέξεις κάνοντας τη μία "πατάτα" μετά την άλλη...

Γιατί; Πιστεύεις ότι το να επαναλαμβάνεις το ίδιο και το ιδιο "σβήνει" τις "πατάτες" που έγραψες; Ότι θα εκνευριστώ και θα ρίξω το επίπεδο της συζήτησης;

Αυτό δεν πρόκειται να γίνει...

Koιτα να δεις, αυτο το "τυπογραφικο" εγινε 2 φορες και ποσταρες και 1-2 link  που αναφερονταν σε lcd. Περιεργο "τυπογραφικο" που εγινε τοσες φορες και μαλιστα ποσταρες κ σχετικο λινκ......

 

Και οταν καταλαβες οτι ηταν ανακριβεια που εγραψες οτι οι amoled ειναι lcd, τοτε  σκαρφιστηκες την ιστορια για εκτος θεματος, παρολο που εσυ πριν απο εμενα αναφεροσουν σε amoled οθονες.

 

Οι "πατατες" οι δικες σου μενουν και με 1-2 quote φαινονται. Οτι προσπαθεις να βρεις "πατατες" στους αλλους(χωρις φυσικα να κανεις quote), δειχνει οτι δεν υπαρχουν.

Εδω 1-2 quote δικα σου, ενω απανταγες για amoled(που πριν απο εμενα ειχες αναφερθει σε κινητα με amoled):

 

θέλεις να σου εξηγήσω την λογική λειτουργίας των οθονών υγρών κρυστάλλων; Αποκλείεται. Πάρε παραπομπή και διάβασε:

http://en.wikipedia.org/wiki/Liquid-crystal_display

 

Περιλαμβάνει και τις amoled (Samsung) και τις IPS (LG), γιατί είναι τεχνολογίας υγρών κρυστάλλων κατά βάση. Διάβασε, μάθε και μετά έλα να στηρίξεις ότι σε ίδιας τεχνολογίας οθόνες, έχουμε ίδια κατανάλωση με διαφορετικό αριθμό pixels. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Koιτα να δεις, αυτο το "τυπογραφικο" εγινε 2 φορες και ποσταρες και 1-2 link  που αναφερονταν σε lcd. Περιεργο "τυπογραφικο" που εγινε τοσες φορες και μαλιστα ποσταρες κ σχετικο λινκ......

 

Και οταν καταλαβες οτι ηταν ανακριβεια που εγραψες οτι οι amoled ειναι lcd, τοτε  σκαρφιστηκες την ιστορια για εκτος θεματος, παρολο που εσυ πριν απο εμενα αναφεροσουν σε amoled οθονες.

 

Οι "πατατες" οι δικες σου μενουν και με 1-2 quote φαινονται. Οτι προσπαθεις να βρεις "πατατες" στους αλλους(χωρις φυσικα να κανεις quote), δειχνει οτι δεν υπαρχουν.

Εδω 1-2 quote δικα σου, ενω απανταγες για amoled(που πριν απο εμενα ειχες αναφερθει σε κινητα με amoled):

 

Τόση "κακία" και ακόμα:

Στα προηγούμενα post μου ακόμα περιμένω απάντηση με λογικά επιχειρήματα αυτή τη φορά (αν είσαι σε θέση)...

Για ισχυρισμούς όπως:

 

Η χαμηλοτερη αναλυση στο g3(αρα "λιγοτερος φορτος" στην gpu) δεν οδηγησε σε ιδιαιτερα χαμηλοτερη καταναλωση της gpu του ωστε να κανει ιδιαιτερη διαφορα στην αυτονομια.

Αυτό πχ δεν είναι "πατάτα"... :-(

 

Αντιθετα, το lg g3 σε σχεση με το lg g2  αυξηθηκε αισθητα η καταναλωση του.

 

Ομως αυτο δεν αρκουσε για να αλλαξει ιδιαιτερα την αυτονομια του g3, για αυτο λεμε οτι "οσον αφορα για την αυξηση καταναλωσης ολου του κινητου(κ οχι μονο της οθονης) λογω υψηλοτερης αναλυσης, κανει διαφορα, αλλα μικρη."

Ούτε αυτό είναι "πατάτα"...

 

Aυτο ηταν το point μου:

οτι στις amoled δεν ανεβαινει ιδιαιτερα η καταναλωση οθονης με την αυξηση αναλυσης
Τhe stupendously high pixel density means brighter LEDs are needed to shine light through the increasingly tiny pixels of an LCD. The power burden from jumping from 1080p to 1440p should be lower on an AMOLED, but this will depend on a number of engineering factors.

Ουτε, φυσικά, αυτό είναι "πατάτα" (και μάλιστα από δική σου παραπομπή...) :-(

Να μαντέψω ότι στο επόμενο post σου θα μου γράψεις ΠΑΛΙ για το τυπογραφικό που έκανα πριν από 1150 post ή θα το "προπεράσεις" και θα συνεχίσεις να γράφεις άσχετα;

Είπαμε : όταν τρέχεις τελαυταία στιγμή στο wiki αυτά συμβαίνουν : φάσκεις κι αντιφάσκεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ισχυρισμούς όπως:

Αυτό πχ δεν είναι "πατάτα"... :-(

Ούτε αυτό είναι "πατάτα"...

Ειναι εντυπωσιακο που ποσταρες quote που δειχνουν την δικια σου "πατατα"!

 

Βλεπω ακομα να καταλαβεις οτι εγω και oldnew μιλαγαμε για την καταναλωση του soc του g3 (τοτε που πεταξες την "πατατα" αφου νομιζες οτι μιλαμε για καταναλωση οθονης).

 

Εφθασες στο σημειο να ποσταρεις quote για το g2, ενω τα υπολοιπα quote αναφερονται στο τεστ που εγινε στο g3 και μιλαγαμε με τον οldnew...

Νεα "πατατα" λοιπον, ουτε αυτο δεν μπορεις να ξεχωρισεις.

 

 

Υ.Γ.: Το να λες οτι καποιος ισχυρισμος ειναι λαθος και απλα να το κανεις quote δεν αρκει, πρεπει να το δειξεις(καταλαβαινω ομως οτι δεν μπορεις, για αυτο τα κανεις quote ετσι απλα). Πχ εγω σου εδειξα και εμαθες οτι τελικως οι amoled δεν ειναι υγρων κρυσταλλων, οπως ισχυριζοσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι εντυπωσιακο που ποσταρες quote που δειχνουν την δικια σου "πατατα"!

 

Βλεπω ακομα να καταλαβεις οτι εγω και oldnew μιλαγαμε για την καταναλωση του soc του g3 (τοτε που πεταξες την "πατατα" αφου νομιζες οτι μιλαμε για καταναλωση οθονης).

Ήμουν έτοιμος να ποστάρω κι αυτή σου την "πατάτα" και με πρόλαβες:

 

Τι αλλαξε λοιπον; Το οτι η gpu επρεπε να κανει render χαμηλοτερη αναλυση.

Ομως αυτο δεν αρκουσε για να αλλαξει ιδιαιτερα την αυτονομια του g3, για αυτο λεμε οτι "οσον αφορα για την αυξηση καταναλωσης ολου του κινητου(κ οχι μονο της οθονης) λογω υψηλοτερης αναλυσης, κανει διαφορα, αλλα μικρη."

Αυτό κι αν είναι πατάτα... Στο ανάλυσα σε προηγούμενο post και το έκανες "γαργάρα"

Επίσης:

 

Oσο για την αυξηση καταναλωσης ολου του κινητου(κ οχι μονο της οθονης) λογω υψηλοτερης αναλυσης, κανει διαφορα, αλλα μικρη.

Υπαρχει και το χαρακτηριστικο παραδειγμα του lg g3 που το εβαλαν να δουλεψει με χαμηλοτερη αναλυση , αλλα η αυτονομια του δεν αλλαξε ιδιαιτερα.

Αυτό ήταν μεγάλη "πατάτα" που επίσης....

 

Επισης, απο ποτε η καταναλωση της οθόνης του note ή του s6 εχει μεγαλη σχεση με την αναλυση της;

Ελάχιστα επηρεάζει η ανάλυση κ το πληθος των πιξελ την καταναλωση της οθόνης του note και του s6.

Αυτό, το αναίρεσες με μια πηγή σου, και το έκανες "γαργάρα" ακόμα και στο προηγούμενο post...

Πες όσες δικαιολογίες θέλεις, εδώ είναι γραπτός λόγος όχι προφορικός για να λες "δεν ξέρω, δεν είδα, δεν ακουσα τίποτα"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχιζεις: Ειναι εντυπωσιακο που ποσταρες quote που δειχνουν την δικια σου "πατατα"!!

 

Υ.Γ.: Το να λες οτι καποιος ισχυρισμος ειναι λαθος και απλα να το κανεις quote δεν αρκει, πρεπει να το δειξεις(καταλαβαινω ομως οτι δεν μπορεις, για αυτο τα κανεις quote ετσι απλα). Πχ εγω σου εδειξα και εμαθες οτι τελικως οι amoled δεν ειναι υγρων κρυσταλλων, οπως ισχυριζοσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ.: Το να λες οτι καποιος ισχυρισμος ειναι λαθος και απλα να το κανεις quote δεν αρκει, πρεπει να το δειξεις(καταλαβαινω ομως οτι δεν μπορεις, για αυτο τα κανεις quote ετσι απλα). Πχ εγω σου εδειξα και εμαθες οτι τελικως οι amoled δεν ειναι υγρων κρυσταλλων, οπως ισχυριζοσουν.

Δε μπορείς να μου δείξεις κάτι που ήδη γνωρίζω πολύ καλύτερα από σένα και το απέδειξα (πολλές φορές στην πορεία). Εξάλλου δεν έχω τίποτα να αποδείξω σε έναν άνθρωπο που πιστεύει ότι οι amoled δεν αυξάνουν σχεδόν καθόλου κατανάλωση, όσο αυξάνει η ανάλυση και άλλα πολλά στην πορεία... Αν ήξερες τη λογική τους δε θα το έγραφες καν. Φυσικά και δεν καταλαβαίνεις το μέγεθος του λάθους αυτού... ή σε βολεύει να μην το καταλάβεις...

Σου έχω ζητήσει επανελημένα να διαβάσεις τα πόστ που αναλύω τους λόγους που είναι πατάτες και κάνεις τον "τυφλό"... :-(

Συνεχιζεις: Ειναι εντυπωσιακο που ποσταρες quote που δειχνουν την δικια σου "πατατα"!!

Ενώ το να γράφεις κάτι τόσο "εμπεριστατωμένο" είναι για σεμινάριο λογικής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες όσες δικαιολογίες θέλεις, εδώ είναι γραπτός λόγος όχι προφορικός για να λες "δεν ξέρω, δεν είδα, δεν ακουσα τίποτα"...

Συμφωνω οσο δεν παει..

 

Εδω 1-2 quote δικα σου, ενω απανταγες για amoled:

 

θέλεις να σου εξηγήσω την λογική λειτουργίας των οθονών υγρών κρυστάλλων; Αποκλείεται. Πάρε παραπομπή και διάβασε:

http://en.wikipedia.org/wiki/Liquid-crystal_display

 

Περιλαμβάνει και τις amoled (Samsung) και τις IPS (LG), γιατί είναι τεχνολογίας υγρών κρυστάλλων κατά βάση. Διάβασε, μάθε και μετά έλα να στηρίξεις ότι σε ίδιας τεχνολογίας οθόνες, έχουμε ίδια κατανάλωση με διαφορετικό αριθμό pixels. 

---------------------------------------------------------------

 

Δε μπορείς να μου δείξεις κάτι που ήδη γνωρίζω πολύ καλύτερα από σένα και το απέδειξα (πολλές φορές στην πορεία). 

Ξερεις τοσα πολλα, που νομιζες οτι οι amoled ειναι lcd και ποσταρες και λινκ σχετικα...

 

Ξαναρωταω, συμφωνεις λοιπον οτι στις amoled θα δουμε μικροτερη διαφορα οταν αυξηθει η αναλυση απο οτι με τις lcd? Ναι ή οχι; Μια λεξη αρκει (για πολλοστη φορα δεν θα απαντησεις ή θα υπεκφυγεις για προφανεις λογους... )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω 1-2 quote που μενουν, ενω απανταγες για amoled(που πριν απο εμενα ειχες αναφερθει σε κινητα με amoled):

Απάντησα εδώ και πολλά post:

 

Αρχικά ήθελα να πατήσω για LCD, γιατί το θέμα ήταν για IPS, χωρίς να διαβάσω με λεπτομέρεια είδα, στα περιεχόμενα της σελίδας, ότι είχε και τη σύγκριση με amoled και θεώρησα ότι θα κάνει μια πιο λεπτομερή αναφορά σε αυτές (δυστυχώς έχει μόνο μια παράγραφο, αλλά έχει άμεση παραπομπή στη λεπτομερή τους περιγραφή). Οπότε ήταν εντός του θέματος. Αυτά που έγραψα για τις amoled στη συνέχεια δείχνουν αν ξέρω τί είναι ή όχι. Ήθελα να γράψω τα πάντα εκτός από to "υγρών κρυστάλλων" στην υπογραμμισμένη φράση (όπου "υγρών κρυστάλλων" βάλε "TFT"). Αυτός είναι και ο λόγος που σου έδινα την παραπομπή: το ότι υπάρχουν και οι amoled μέσα, γιατί είναι TFT κατά βάση και δεν είναι άσχετο link, όπως έγραψες.

...αλλά δε σε "βολεύει"... Καλά, θα ψάξω να σου βρω μια πιο "βολική" ,για σένα ειδικά, και θα σου την στείλω...

 

Ξαναρωταω, συμφωνεις λοιπον οτι στις amoled θα δουμε μικροτερη διαφορα οταν αυξηθει η αναλυση απο οτι με τις lcd? Ναι ή οχι; Μια λεξη αρκει (για πολλοστη φορα δεν θα απαντησεις ή θα υπεκφυγεις για προφανεις λογους... )

Είσαι σοβαρός; Πήγαινε στο πάνω μέρος της σελίδας και διάβασε τον τίτλο (ναι, αυτόν με τα μεγάλα γράμματα) δυνατά, ώστε να μπορείς να ακούς τον εαυτό σου και έλα να ξαναγράψεις.

Αυτό το ερώτημα δεν θα το ρωτούσες αν ήξερες πώς δουλεύουν οι amoled (στο έχω γράψει και σε προηγούμενο post, από αυτά που έκανες "γαργάρα" και ακόμα περιμένω απάντηση...), στην έχω αναλύσει (αν και άσχετος), αλλά δεν την κατάλαβες... Πραγματικά δεν έχεις ιδέα. Διάβασε τουλάχιστον την πηγή σου (μετέφρασε τα αγγλικά σωστά αυτή τη φορά) και σκέψου τί ρωτάς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ειπωθηκε: για πολλοστη φορα δεν θα απαντησεις ή θα υπεκφυγεις για προφανεις λογους...

Παμε αλλη μια:

Ξαναρωταω, συμφωνεις λοιπον οτι στις amoled θα δουμε μικροτερη διαφορα οταν αυξηθει η αναλυση απο οτι με τις lcd? Ναι ή οχι; Μια λεξη αρκει

 

Απάντησα εδώ και πολλά post:

...αλλά δε σε "βολεύει"... Καλά, θα ψάξω να σου βρω μια πιο "βολική" ,για σένα ειδικά, και θα σου την στείλω...

Εσενα δεν βολεύει. Σκαρφιστηκες οτι ηταν "τυπογραφικο".

 

Βεβαια κανεις μια φορα το "τυπογραφικο" κ γραφεις για lcd ενω απαντουσες για amoled.

Δευτερο "τυπογραφικο", ποσταρεις λινκ για lcd. Τρίτο "τυπογραφικο": λες ότι οι amoled ειναι lcd.

 

Και ακολουθει κ αλλο " τυπογραφικο":

 

Αυτός είναι και ο λόγος που σε όλα τα reviews τις δείχνουν με contrast άπειρο ή γιατί εμφανίζουν καλύτερη θέαση κάτω από τον ήλιο, ενώ έχουν χαμηλή φωτεινότητα (σε σχέση πχ με IPS) ή γιατί έχουν το καλύτερο μαύρο απ' όλες τις άλλες LCD...

... ..οι amoled "έχουν το καλύτερο μαύρο απ' όλες τις άλλες LCD"..

Απο ολες τις αλλες Lcd. Μιας κ αυτες ειναι lcd οπως εγραψες παραπανω κ ποσταρες κ σχετικο λινκ...

 

Πολλα τα "τυπογραφικα".....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ειπωθηκε:ι για πολλοστη φορα δεν θα απαντησεις ή θα υπεκφυγεις για προφανεις λογους...

Παμε αλλη μια:

Ξαναρωταω, συμφωνεις λοιπον οτι στις amoled θα δουμε μικροτερη διαφορα οταν αυξηθει η αναλυση απο οτι με τις lcd? Ναι ή οχι; Μια λεξη αρκει

Χρειάζονται τουλάχιστον 8: δεν έχεις ιδέα από οθόνες (κυρίως amoled), έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...