Προς το περιεχόμενο

Star Wars: Episode VII - The Force Awakens. Δείτε το νέο trailer!


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή κάποιος παραπάνω ανέφερε πως χωρίς Darth δεν νοειται SW, θα δώσω ένα μικρό clue που φαίνεται απειροελάχιστα στο trailer και λέγεται Boba Fett...

 

Ο τυπάς με την μάυρη στολή και την κάπα και το μάγκικο περπάτημα.

 

Μάλλον θα γίνει ο νέος villain της σειράς ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

O Revan (και όχι Raven) έζησε περίπου 3000 χρόνια πριν και προφανώς δεν είναι αυτός. Οι wookies έχουν lifespan 300 χρόνια άρα τα 30 χρόνια που πέρασαν δεν τον γερασαν και ιδιαίτερα πέρα του γεγονότος ότι δεν γκριζαρουν γενικότερα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να σε τρομάξω αλλά και η δεύτερη τριλογία υπό τον Lucas ήταν.

Και ήταν και γαμώ :D.....ο πολεμος των κλωνων ηταν φοβερος με αρκετο lore :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Revan (και όχι Raven) έζησε περίπου 3000 χρόνια πριν και προφανώς δεν είναι αυτός. Οι wookies έχουν lifespan 300 χρόνια άρα τα 30 χρόνια που πέρασαν δεν τον γερασαν και ιδιαίτερα πέρα του γεγονότος ότι δεν γκριζαρουν γενικότερα

Ο Revan εζησε στους mandalorian wars που ηταν οταν υπηρχε ο παλιος ναος των jedi,και ηταν γυρω στα 250-300 χρονια πριν απο την new republic,οταν ακομα το Hutt σόι :P ηταν μεγαλο xD χαχαχαχα

Και εζησε αρκετα χρονια πανω απο το ανθρωπινο οριο,μιας και ηταν jedi,εγινε sith και αργοτερα εφυγε και εμεινε μονος του και ακολουθησε μια ουδετερη γραμμη που οπως το ξερουμε σαν grey jedi.Ενας απο τους μαθητες του ηταν που πρωτο εφτιαξε το Cross lightsaber που θα δουμε στην καινουργια ταινια :D

Αν και μου αρεσε παρα πολυ η εμφανιση του sith γιατι ειναι σχεδον ιδια με την μασκα του Revan απο κοτορ 1!!! :D :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3962 BBY

The Mandalorian launch a Coreward campaign known as the Mandalorian Triumph that sees them breach the Core Worlds as far as Duro. However, Revan and his friend Malak arrive at the Battle of Duro with a fleet of Interdictor-class cruisers, preventing the Mandalorians from escaping with war matériel. As a result, Supreme Chancellor Tol Cressa appoints Revan the Supreme Commander of the Republic Military

 

Αρα 4000 χρόνια περίπου πριν από το episode 4

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3962 BBY

The Mandalorian launch a Coreward campaign known as the Mandalorian Triumph that sees them breach the Core Worlds as far as Duro. However, Revan and his friend Malak arrive at the Battle of Duro with a fleet of Interdictor-class cruisers, preventing the Mandalorians from escaping with war matériel. As a result, Supreme Chancellor Tol Cressa appoints Revan the Supreme Commander of the Republic Military

 

Αρα 4000 χρόνια περίπου πριν από το episode 4

Dafqck,το βρηκα και το διαβαζω και εγω τωρα,κατι δεν πρέπει να θυμάμαι σωστά........εχεις δικιο!!!

Ηταν 3.500 χρονια πριν την new republic.......wtf with me!!!

Ένα παλικάρι πριν ρωτησε για το βιβλιο,εδω εχει ολα τα βιβλια που εχουν βγει σχετικα με το star wars universe.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ένα παλικάρι πριν ρωτησε για το βιβλιο,εδω εχει ολα τα βιβλια που εχουν βγει σχετικα με το star wars universe.

και με ένα ctrl+F και search για Revan βγάζει μόνο ένα αποτέλεσμα, "The Old Republic: Revan (2011)" :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και με ένα ctrl+F και search για Revan βγάζει μόνο ένα αποτέλεσμα, "The Old Republic: Revan (2011)" :P

Γιατί είναι χαρακτήρας από παιχνίδι(KoTOR) που μπήκε στο canon,εάν δεν απατώμαι και εμφανίστηκε στο extented uni σε κόμιξ,παρά σε βιβλία.

Όλα αυτά,επαναλαμβάνω, από ότι ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εγώ το έχω καταλάβει αυτό. Το ξεκίνησα και παίζει να το σταμάτησα στα 10 λεπτά.

 

Όποιος δεν έχει δει το Firefly δεν αξίζει να κάτσει να δει το Serenity. Είναι μια αρκετά καλή ταινία Sci-Fi. Δεν είναι και για 8 βέβαια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και με ένα ctrl+F και search για Revan βγάζει μόνο ένα αποτέλεσμα, "The Old Republic: Revan (2011)" :P

Μα πριν δεν ειπα για την ιστορια του,αλλα σαν ονομα και χαρακτηρας απο ποτε υπαρχει στα χαρτια και στο universe που εφτιαξε ο Lucas. :P :P Ασχετα ποτε τον εμφάνισαν στο κοινο(kotor,the old republic με το νεο expancion) 

Υπαρχει ενα galaxy map το οποιο εχει ολους τους χαρακτηρες και πλανητες απο την αρχη του universe και μεχρι το επεισόδιο 6 :D

Δεν θυμαμαι ρε γαμωτο ποιο ηταν αυτο το βιβλιο.......και μεσα στην λιστα που σου εδωσα δεν το εχει.

Edit:Πρεπει να ειναι στο star wars encyclopedia που βγηκε το 1998.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dafqck,το βρηκα και το διαβαζω και εγω τωρα,κατι δεν πρέπει να θυμάμαι σωστά........εχεις δικιο!!!

Ηταν 3.500 χρονια πριν την new republic.......wtf with me!!!

Ένα παλικάρι πριν ρωτησε για το βιβλιο,εδω εχει ολα τα βιβλια που εχουν βγει σχετικα με το star wars universe.

ευχαριστώ πολύ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...