Προς το περιεχόμενο

Batman: Arkham Knight. Νέο trailer και οι απαιτήσεις συστήματος


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδια δεν ειπα να παιξω ανετα το παιχνιδι

(ειδη μαζεψα 1€ σημερα για να παρω καποια αξιας 285-300€)

απλα πρωτη φορα ποια μου τυχαινει παιχνιδι που ουτε τοσο ΔΑ δεν θα μπορεσω να το παιξω.

πχ

GTA V

BF4

COD AW

τα παιξα στα low και νταξει....δεν λεω δεν ηταν και οτι καλυτερο αλλα τα ευχαριστηθηκα.

ΑΛΛΑ αυτο που το ανυπομονουσα τοσο πολυ!!!

 

ΝΟΟΟΟ!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

980 για ultra??? ρε δεν παμε καλα! ειχα 260χ μετα πηγα σε 270χ τωρα ειμαι με 280χ τι θα γινει αυτην την δουλεια θα κανουμε!!!

 

στο τελος παλι θα καταληξω σε κονσολα :cry:  :cry:  :cry:

Δηλαδή αν δεν μπορείς να παίξεις το παιχνίδι σε ultra, θα πας σε κονσόλα όπου δεν μπορείς να παίξεις κανένα παιχνίδι σε ultra; Τι λογική είναι αυτή;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομιζω οτι ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα με τις απαιτησεις. θελω να πω πως η αναβαθμιση "καθε λιγο και λιγακι" ειναι σχετικη. αν θες βεβαια να παιζεις τα παντα στο full, εννοειται πως θα τρεχεις και δεν θα φτανεις κάθε χρόνο γιατι αν μια εταιρεια θελει να φτιαξει ενα παιχνιδι που θα ειναι τεχνολογικα μπροστα απο οτιδηποτε αλλο, θα το κάνει. το ίδιο θα γινοτανε και στις κονσολες αν μπορουσες να τις αναβαθμισεις γιατι μπορει μια κονσολα να εχει 5-10 χρονια ζωης, αλλα ξεπερνιεται τεχνολογικα απο τους υπολογιστες στα πρώτα 2 έτη. οποτε μετα προσπαθουν να φτανουν στα ακρα το υπαρχον hardware ενω αντιστοιχα λιγοι χρηστες εχουν το ιδιο hardware στον υπολογιστη τους οποτε η διαφορα αργει να φανεί.

 

εγω πχ εχω στο laptop μια ταπεινη 635m που εχει κλεισει 3ετια. και το metal gear solid ground zeroes επαιξα full, και το oni and the blind forest full (που με εκπληξη διαπιστωσα απο τα σχολια στα forum οτι οι περισσοτεροι δεν το σηκωνουν καν, μιλαμε για 2d platform τιτλο), και το dead or alive 5 full, και assassins creed rogue με τα γραφικα στην μεση χωρις κολληματα, και Dying Light με ανω του μετριου αναλυση, και gta v στην μεση χωρις κολληματα, και το mortal kombat x (μιλαω για προσφατες κυκλοφοριες παντα για καλυτερο παραδειγμα),  και γενικα παιζω καθε παιχνιδι που βγαινει χωρις προβληματα. και μιλαμε για την mobile εκδοση της 635. γενικά εγώ δεν εδινα ποτε πανω απο 150 ευρω για καρτα γραφικων και επαιζα για 3 χρονια ανετα, χωρις υψηλες απαιτησεις βεβαια αλλα δεν εχω πεσει ποτέ κάτω απο την μεσαια αναλυση στην χειροτερη περιπτωση.

 

παντα μια κονσολα φανταζει καλυτερη επιλογη αλλα ουσιαστικα ειναι το ιδιο πραγμα. με τον ιδιο ρυθμο το hardware της παλιωνει, απλα μιας και δεν θα δεις καποιο παιχνιδι που να σου λεει "αναβαθμισε το ps4 σου" δεν δινεις σημασια ενω στον υπολογιστη το σκεφτεσαι. αντιστοιχα, στην κονσολα μπορει να βγαζουν multiformat τιτλους ριχνοντας τα γραφικα αφου δεν γινεται αναβαθμιση, ενω στους υπολογιστες φερνουν τον τιτλο ακριβως οπως τον θελουν.

 

μια καρτα των 200 ευρω (το μέγιστο) πιστευω πως ειναι η καλυτερη επιλογη για 3-4 χρονια gaming. οχι τιποτα αλλο αλλα αν δεν σηκωνεις και ενα τιτλο θα κλαψεις μεν, αλλα μετα θα θυμασαι οτι δεν εσκασες 600 ευρω και θα σου περναει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά όσα λες αλλά όλα είναι υποκειμνικά. Άλλος το σκέφτεται σα και σένα και άλλος το σκέφτεται σα και μένα. Ύπαρχουν επιλογές όσο αναφορά την αναβάθμιση ενός PC και φυσικά σε καμία περίπτωση δε πρέπει να συγκρίνεται με κονσόλες. Το είπα και το ξαναλέω η απόδοση που μπορεί να σου δώσει ένα πολύ καλό PC δε θα τη δεις ποτέ σε κοσνόλα δε τίθεται καν θέμα σύγκρισης για μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα δύο τέτοια παιχνίδια το χρόνο για PS4 και τα βγαλε τα λεφτά του. Από τα λίγα παιχνίδια που θα δώσω 70 ευρώ για να το κατεβάσω στο σκληρό του PS4 από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ειχαν 60fps οι κονσολες θα πηγαινα εκει χτες. αλλα οτι και να λενε εγω τα 30fps δε τα αντεχω. ναι να παιξω σε 900p δεν εχω κανενα θεμα. ναι να μην εχω ultra texts οκ αλλα να μην εχω ποντικακι πληκτρολογιακι και να πρεπει να παιξω και στα 30fps ε δε το λες και ευχαριστηση. 

 

Αυτο το γαριδακι ποια με τα fps να δουμε για ποσο καιρο θα το τρωμε ακομα. Αλλο το 30fps της κονσολας και αλλο το 30fps του pc. Εγω προσφατα πηρα xbox 360 (απο το 98 pc gamer) και το εχω καταχαρει, ουτε με settings να ασχολουμε ουτε με drivers ουτε αν το μηχανημα μου σηκωνει το καθε παιχνιδι. Το βαζεις και παιζει, αλλου ειδους ανεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε καλά μη τα ισοπεδώνουμε όλα δεν είπε κανείς ότι η 970 δε παίζει μη τρελαθούμε. Η συζήτηση έχει να κάνει με το αν μπορείς να τα πας όλα τέρμα και να μη κολλάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι απαιτησεις που λενε ειναι ψευτικες και λενε οτι να ναι, εγω που εβαλα το The Evil Within σε Core 2 Quad 2.4GHz και GTX 560 επαιζε παρα πολυ καλα ακομα και που εκανα unlock τα fps με medium γραφικα επαιζε μεσο ορο ~40fps και το παιχνιδι απαιτει και καλα Core i7 το minimum.

 

Ουσιαστικα πιστευω οτι για να μπορεσουμε να παιξουμε οποιοδηποτε παιχνιδι βγαινει αρκει να εχουμε 4πυρηνη cpu και μια καρτα γραφικων GTX460 και ανω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το γαριδακι ποια με τα fps να δουμε για ποσο καιρο θα το τρωμε ακομα. Αλλο το 30fps της κονσολας και αλλο το 30fps του pc. Εγω προσφατα πηρα xbox 360 (απο το 98 pc gamer) και το εχω καταχαρει, ουτε με settings να ασχολουμε ουτε με drivers ουτε αν το μηχανημα μου σηκωνει το καθε παιχνιδι. Το βαζεις και παιζει, αλλου ειδους ανεση.

Τύπου iphone φαση; ολα έτοιμα ready to go;

Εντάξει το οτι τα τελευταία 3 χρόνια στο x360/ps3 ότι σοβαρός τίτλος υπάρχει (απο άποψη γραφικων) παίζει στην μιση native αναλυση με upscale δεν σου λεει κάτι το γνωρίζω, αλλα είναι ο λόγος για τον οπόιο δεν σε ενοχλούν τα 30fps στις κονσόλες. Υπάρχει πολύ θολούρα στην είκόνα για να παρατηρήσεις λεπτομέρεια.

Btw έχω x360 6 χρόνια τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το γαριδακι ποια με τα fps να δουμε για ποσο καιρο θα το τρωμε ακομα. Αλλο το 30fps της κονσολας και αλλο το 30fps του pc. Εγω προσφατα πηρα xbox 360 (απο το 98 pc gamer) και το εχω καταχαρει, ουτε με settings να ασχολουμε ουτε με drivers ουτε αν το μηχανημα μου σηκωνει το καθε παιχνιδι. Το βαζεις και παιζει, αλλου ειδους ανεση.

Αυτο το λες γιατι πηρες κονσολα στο τελος της,για αγορασε XboxOne που εχει και patch αντι για Drivers και πληρωνεις και το Online καθε χρονο,οπως και στο 360 σου,και πληρωνεις και ακριβοτερα τα παιχνιδια κοντα στα 60ευρω να δουμε τι θα εγραφες μετα :P

 

Ένα δύο τέτοια παιχνίδια το χρόνο για PS4 και τα βγαλε τα λεφτά του. Από τα λίγα παιχνίδια που θα δώσω 70 ευρώ για να το κατεβάσω στο σκληρό του PS4 από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του.

Ποια λεφτα του εβγαλε. Batman,Bloodborne,W3,MGS V κλπ. Με 1-2παιχνιδια απλα δεν βγαινει :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τύπου iphone φαση; ολα έτοιμα ready to go;

Εντάξει το οτι τα τελευταία 3 χρόνια στο x360/ps3 ότι σοβαρός τίτλος υπάρχει (απο άποψη γραφικων) παίζει στην μιση native αναλυση με upscale δεν σου λεει κάτι το γνωρίζω, αλλα είναι ο λόγος για τον οπόιο δεν σε ενοχλούν τα 30fps στις κονσόλες. Υπάρχει πολύ θολούρα στην είκόνα για να παρατηρήσεις λεπτομέρεια.

Btw έχω x360 6 χρόνια τωρα.

 

 

Αυτο το λες γιατι πηρες κονσολα στο τελος της,για αγορασε XboxOne που εχει και patch αντι για Drivers και πληρωνεις και το Online καθε χρονο,οπως και στο 360 σου,και πληρωνεις και ακριβοτερα τα παιχνιδια κοντα στα 60ευρω να δουμε τι θα εγραφες μετα :P

 

Ποια λεφτα του εβγαλε. Batman,Bloodborne,W3,MGS V κλπ. Με 1-2παιχνιδια απλα δεν βγαινει :D

 

Κοιτάτε να δείτε πως το βλέπω εγώ όσον αφορά τις κονσόλες last gen φυσικά μιας και δεν έχω εμπειρία για τις new αλλά λογικά μπορεί να τις πιάνει και αυτές.

 

1ον Ότι υπάρχει θολούρα το δέχομαι, δεν έχουν καθαρή εικόνα μπλα, μπλα το ξέρουμε, εγώ προσωπικά έχω την κονσόλα σε 32άρα και παίζω από το 1.5-2 μέτρα οπότε ποσώς παρατηρώ την θολούρα και τα pixels λόγω ανάλυσης, anti aliasing μπλα, μπλά. Σαφώς και αν είμουν στα 30-40εκ όπως είμαι στο Pc εκεί θα ήταν ενοχλητικό και το ίδιο επίσης αν παίζεις σε 40+" tv από το 1.5 μέτρο.

 

2ον Τα 30fps στην κονσόλα ναι δεν με ενοχλούν και δεν το λέω για κάποιον ιδιαίτερο λόγο (Αντίθετα όσες φορές έχω παίξει στο pc με 30fps δεν την πάλευα). Φυσικά και τα 60fps είναι καλύτερα αλλά δεν έχω πρόβλημα και με τα 30 (και έχω παίξει Crysis, Assasins Creed, Gta και άλλα διάφορα και σε pc και στην κονσόλα).

 

3ον Έχω σιχαθεί τις αναβαθμίσεις. Δεν είμαι άνθρωπος που του ρέουν από την τσέπη τα λεφτά, το 2008 έιχα πάρει καλούτσικο pc και αναγκάστηκα έκανα αναβάθμιση πιο μετά γιατί δεν την πάλευε (κοντά στα 1400 ευρώ δλδ πέρίπου στο σύνολο) και τώρα πάλι αναβάθμιση θέλω. Είμαι και πιο πολύ του stable gameplay χωρίς να δίνω βάση πολύ στα γραφικά.

Αν έπαιρνα το 2008 xbox 360 θα είχα δώσει 1400 ευρώ ως τώρα; Και τα new games είναι περίπου 10-15 ευρώ ακριβότερα από του PC. (Το online κομμάτι όντως ήταν fail, τώρα όμως είναι καλή φάση με τα free games κάθε μήνα)

 

Κάθε ένα σύστημα έχει τα υπέρ και τα κατά, απλά θέλησα να απαντήσω σε αυτό που είπε ο φίλος με τα fps καθώς το θεωρώ χαζό. Ναι έχει διαφορά, όχι δεν είναι unplayable ή να σε κάνει να αγανακτείς. Απλα το λένε για να πικάρουν αυτούς που έχουν κονσόλες, διότι pc master race και ξύσ'τα ... με γκασμά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτάτε να δείτε πως το βλέπω εγώ όσον αφορά τις κονσόλες last gen φυσικά μιας και δεν έχω εμπειρία για τις new αλλά λογικά μπορεί να τις πιάνει και αυτές.

 

1ον Ότι υπάρχει θολούρα το δέχομαι, δεν έχουν καθαρή εικόνα μπλα, μπλα το ξέρουμε, εγώ προσωπικά έχω την κονσόλα σε 32άρα και παίζω από το 1.5-2 μέτρα οπότε ποσώς παρατηρώ την θολούρα και τα pixels λόγω ανάλυσης, anti aliasing μπλα, μπλά. Σαφώς και αν είμουν στα 30-40εκ όπως είμαι στο Pc εκεί θα ήταν ενοχλητικό και το ίδιο επίσης αν παίζεις σε 40+" tv από το 1.5 μέτρο.

 

2ον Τα 30fps στην κονσόλα ναι δεν με ενοχλούν και δεν το λέω για κάποιον ιδιαίτερο λόγο (Αντίθετα όσες φορές έχω παίξει στο pc με 30fps δεν την πάλευα). Φυσικά και τα 60fps είναι καλύτερα αλλά δεν έχω πρόβλημα και με τα 30 (και έχω παίξει Crysis, Assasins Creed, Gta και άλλα διάφορα και σε pc και στην κονσόλα).

 

3ον Έχω σιχαθεί τις αναβαθμίσεις. Δεν είμαι άνθρωπος που του ρέουν από την τσέπη τα λεφτά, το 2008 έιχα πάρει καλούτσικο pc και αναγκάστηκα έκανα αναβάθμιση πιο μετά γιατί δεν την πάλευε (κοντά στα 1400 ευρώ δλδ πέρίπου στο σύνολο) και τώρα πάλι αναβάθμιση θέλω. Είμαι και πιο πολύ του stable gameplay χωρίς να δίνω βάση πολύ στα γραφικά.

Αν έπαιρνα το 2008 xbox 360 θα είχα δώσει 1400 ευρώ ως τώρα; Και τα new games είναι περίπου 10-15 ευρώ ακριβότερα από του PC. (Το online κομμάτι όντως ήταν fail, τώρα όμως είναι καλή φάση με τα free games κάθε μήνα)

 

Κάθε ένα σύστημα έχει τα υπέρ και τα κατά, απλά θέλησα να απαντήσω σε αυτό που είπε ο φίλος με τα fps καθώς το θεωρώ χαζό. Ναι έχει διαφορά, όχι δεν είναι unplayable ή να σε κάνει να αγανακτείς. Απλα το λένε για να πικάρουν αυτούς που έχουν κονσόλες, διότι pc master race και ξύσ'τα ... με γκασμά

Σε αυτο ομως φταιες κυριως εσυ που εδωσες εξ αρχης ενα τοσο μεγαλο ποσο, αντι πχ να εδινες 700-800ευρω και αργοτερα με τα υπολοιπα 600ευρω να πηγαινανε σε αναβαθμισεις.Σε βαθος χρονου θα ησουν περισσοτερο κερδισμενος απο τα 1400ευρω που εδωσες μαζεμενα.

Αλλωστε ενας i5 socket 1155 μεχρι και σημερα θεωρειται κορυφη για παιχνιδια,και μιλαμε για επεξεργαστη κοντα 4ετιας.Τα 8gb μεχρι και φετος ειναι μια χαρα υπεραρκετα για παιχνιδια αρα αυτο που μενει ειναι η καρτα γραφικων που σε 1080p υπαρχουν και πολλες φθηνες λυσεις δεν ειναι αναγκαστικο να τα σκασεις χοντρα για Gtx 970 και 980 για να παιξεις.

 

Επισης μην ξεχνας και την χρηματικη διαφορα που εχουν τα παιχνιδια κονσολων με Pc κυριως λογω Digital αγορων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτο ομως φταιες κυριως εσυ που εδωσες εξ αρχης ενα τοσο μεγαλο ποσο, αντι πχ να εδινες 700-800ευρω και αργοτερα με τα υπολοιπα 600ευρω να πηγαινανε σε αναβαθμισεις.Σε βαθος χρονου θα ησουν περισσοτερο κερδισμενος απο τα 1400ευρω που εδωσες μαζεμενα.

Αλλωστε ενας i5 socket 1155 μεχρι και σημερα θεωρειται κορυφη για παιχνιδια,και μιλαμε για επεξεργαστη κοντα 4ετιας.Τα 8gb μεχρι και φετος ειναι μια χαρα υπεραρκετα για παιχνιδια αρα αυτο που μενει ειναι η καρτα γραφικων που σε 1080p υπαρχουν και πολλες φθηνες λυσεις δεν ειναι αναγκαστικο να τα σκασεις χοντρα για Gtx 970 και 980 για να παιξεις.

 

Επισης μην ξεχνας και την χρηματικη διαφορα που εχουν τα παιχνιδια κονσολων με Pc κυριως λογω Digital αγορων.

 

Σύνολο με την αναβάθμιση έδωσα κοντα στα 1400.

Το 2008 κοντα στα 700 ευρώ είχα πάρει το pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...