Προς το περιεχόμενο

Batman: Arkham Knight. Νέο trailer και οι απαιτήσεις συστήματος


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοιτάτε να δείτε πως το βλέπω εγώ όσον αφορά τις κονσόλες last gen φυσικά μιας και δεν έχω εμπειρία για τις new αλλά λογικά μπορεί να τις πιάνει και αυτές.

 

1ον Ότι υπάρχει θολούρα το δέχομαι, δεν έχουν καθαρή εικόνα μπλα, μπλα το ξέρουμε, εγώ προσωπικά έχω την κονσόλα σε 32άρα και παίζω από το 1.5-2 μέτρα οπότε ποσώς παρατηρώ την θολούρα και τα pixels λόγω ανάλυσης, anti aliasing μπλα, μπλά. Σαφώς και αν είμουν στα 30-40εκ όπως είμαι στο Pc εκεί θα ήταν ενοχλητικό και το ίδιο επίσης αν παίζεις σε 40+" tv από το 1.5 μέτρο.

 

2ον Τα 30fps στην κονσόλα ναι δεν με ενοχλούν και δεν το λέω για κάποιον ιδιαίτερο λόγο (Αντίθετα όσες φορές έχω παίξει στο pc με 30fps δεν την πάλευα). Φυσικά και τα 60fps είναι καλύτερα αλλά δεν έχω πρόβλημα και με τα 30 (και έχω παίξει Crysis, Assasins Creed, Gta και άλλα διάφορα και σε pc και στην κονσόλα).

Και στο pc και στο x360 τα παιχνίδια τα παίζω στην ίδια 32" τηλεόραση απ'την ίδια αποσταση, με gamepad ή key/mouse. το AC4 που ήταν badly optimized στο pc, το έπαιξα στo pc με locked 30 fps, δεν μου φάνηκε τόσο ασχημο μιας κ είχα φορτώσει txaa x4 κ όλα full, αλλα μετα απο καθε cutscene παρατηρούσα πως κάτι δέν...τέλος πάντων στα 30 fps έπαιξα αλλα δεν είχα ανεβοκατεβάσματα στα fps γι'αυτο και μου φαινόταν smooth, οταν υπαρχει ανισορροπία μεταξύ των frametimes τότε παρατηρείς κυρίως τα άσχημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...