Προς το περιεχόμενο

Αποκλεισμός του Popcorn Time app στην Μ.Βρετανία


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και το popcorn time το κανει αυτο.Επισης υπαρχει και το kodi που βλεπεις οτι θες

 

Ούτε καν, εγώ όσα κανάλια έχω βρει από το superrepo στο Kodi ¨εχουνε άθλια ποιότητα, ακόμα και τα yify Με 720P και 0 bitrate δε βλέπονται.

 

 

 

 

Ερώτηση: Εγώ που μένω γερμανία, αν πάω να δω κανά game of thrones από το popcorntime Θα φάω σίγουρα πρόστιμο έτσι; τουλάχιστον από ότι διάβασα στο ίντερνετ, λέει ότι μπορούνε να σε πιάσουνε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

και η λυση ονομαζεται vpn ,oσο ο σκοταδισμος και η αποψη οτι ενα εργο πρεπει να αμοιβεται εφ ορου ζωης.Να μην μιλησω φυσικα για το γεγονος οτι αρκετες σειρες δεν τις βλεπουμε ποτε και εαν καποτε δεηθουνε ειναι μετα απο αρκετα χρονια

η λυση ειναι τραβα βρες δουλεια και δουλεψε. 

Ναι να μη μιλησεις γιατι εξαλλου δεν αποτελει δικαιομα σου το γεγονος πως αρκετες σειρες προσφερονται εκει που θελουν να προσφερονται και οταν θελουν να τις προσφερουν. 

Αλλαξε λογικη λιγακη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η λυση ειναι τραβα βρες δουλεια και δουλεψε. 

Ναι να μη μιλησεις γιατι εξαλλου δεν αποτελει δικαιομα σου το γεγονος πως αρκετες σειρες προσφερονται εκει που θελουν να προσφερονται και οταν θελουν να τις προσφερουν. 

Αλλαξε λογικη λιγακη.

 

Αφού προσφέρονται μόνο σε συγκεκριμένες περιοχές τότε δεν θα πρέπει να θεωρείται το κατέβασμά τους πειρατία αφού έτσι και αλλιώς δεν θα μπορούσαν να έχουν κέρδος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο popcorn time... το flixtor κάνει τα ιδια και επισης μπορεις να του βάλεις οτι torrent θες εσύ από οπουδήποτε να κάνει stream απλά με το magnet link του

 

Aυτο δεν το ηξερα με το magnet link

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ούτε καν, εγώ όσα κανάλια έχω βρει από το superrepo στο Kodi ¨εχουνε άθλια ποιότητα, ακόμα και τα yify Με 720P και 0 bitrate δε βλέπονται.

 

 

 

 

Ερώτηση: Εγώ που μένω γερμανία, αν πάω να δω κανά game of thrones από το popcorntime Θα φάω σίγουρα πρόστιμο έτσι; τουλάχιστον από ότι διάβασα στο ίντερνετ, λέει ότι μπορούνε να σε πιάσουνε

 

μεγάλο θεμα αυτό με την γερμανία, ΄΄εχω ένα φίλο και θυμαμαι την πρωτη φορα π μουχε πει να του κατεβασω ενα αλμπομ απο ενα συγκρότημα και να του το στειλω μεσω skype γτ φοβόταν ότι θα τον μάζευαν , επειδη απαγορευεται να κατεβαζεις από torrent κ  τρως πρόστιμο κανονικά και με τον νομο.. εγω γελουσα κ τον πειραζα γτ μου φαινόταν παραξενος ο νομος αυτος, αλλά αυτος ο καημενος ήταν κατατρομοκρατημένος... Κι όμως εκει δεν έχει να κατεβαζεις αβερτα ότι θες κ από όπου θες, ακόμη κ το youtube ειναι περιορισμένο...

 

αυτά να τα βλέπουμε κ εδω μιας και θεωρουμε πολλά πραγματα δεδομένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η λυση ειναι τραβα βρες δουλεια και δουλεψε. 

Ναι να μη μιλησεις γιατι εξαλλου δεν αποτελει δικαιομα σου το γεγονος πως αρκετες σειρες προσφερονται εκει που θελουν να προσφερονται και οταν θελουν να τις προσφερουν. 

Αλλαξε λογικη λιγακη.

αναφερθηκα σε εσενα και σε πληγωσε? να αναφερθω επειδη δεν το καταλαβες μαλλον το επιχειρημα μου, εχω προσφατα κανει ενα εκδρομικο χωρο στα πλαισια της εργασιας μου ,θα πρεπε καθε φορα που ερχεται καποιος εκει να με πληρωνει γιατι τον χρησιμοποια? ή θα πρεπε πχ να πληρωνει την οικογενεια μου μετα απο 50 ετη που ο εκδρομικος χωρος θα ειναι ακομα εκει.

εσυ πρεπει να αλλαξεις λογικη,οταν εγω δουλευω και δινω 8 ευρω για ταινια η οποια δεν αξιζει ουτε 3 δεν θα τα δωσω με την καμια ξανα,  και οταν μαλιστα μου σερβιρουν ξανα και ξανα τα παλια πιατα ως καινουρια ,οταν οι σειρες ερχονται 4 χρονια μετα και παλι δεν θα κατσω να περιμενω ,καλος ή κακως προσαρμοζεσαι και προσαρμοζεις το οτι ζητας και επιβιωνεις,εδω ολος ο κοσμος το κανει.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναφερθηκα σε εσενα και σε πληγωσε? να αναφερθω επειδη δεν το καταλαβες μαλλον το επιχειρημα μου, εχω προσφατα κανει ενα εκδρομικο χωρο στα πλαισια της εργασιας μου ,θα πρεπε καθε φορα που ερχεται καποιος εκει να με πληρωνει γιατι τον χρησιμοποια? ή θα πρεπε πχ να πληρωνει την οικογενεια μου μετα απο 50 ετη που ο εκδρομικος χωρος θα ειναι ακομα εκει.

εσυ πρεπει να αλλαξεις λογικη,οταν εγω δουλευω και δινω 8 ευρω για ταινια η οποια δεν αξιζει ουτε 3 δεν θα τα δωσω με την καμια ξανα,  και οταν μαλιστα μου σερβιρουν ξανα και ξανα τα παλια πιατα ως καινουρια ,οταν οι σειρες ερχονται 4 χρονια μετα και παλι δεν θα κατσω να περιμενω ,καλος ή κακως προσαρμοζεσαι και προσαρμοζεις το οτι ζητας και επιβιωνεις,εδω ολος ο κοσμος το κανει.

Μου θυμίζεις αυτούς που κατεβάζουν πειρατικά παιχνίδια γιατί τους φαίνονται ακριβά τα γνήσια. Ό,τι και να λες, απο τη στιγμη που κανεις stream κάτι το οποίο ο δημιουργός του δεν το έχει διαθέσει δωρεάν, το κλέβεις. Ο δημιουργός του προϊόντος μπορεί να το κοστολογήσει όσο θέλει και για όσο διάστημα θέλει. Ελεύθερη αγορά είναι. Αν δεν σου αρέσει η τιμολόγηση, πολύ απλά δεν το αγοράζεις - δεν σου δίνει κανείς το δικαίωμα να το κλέψεις όμως.

 

Επίσης, δεν καταλαβαίνω αυτό που λες "το πληρώνω ξανά και ξανά"... ποιος σε υποχρεώνει να το πληρώνεις συνέχεια; Είτε θα το πληρώσεις μια φορά και θα το αγοράσεις και θα το έχεις για πάντα, είτε θα εγγραφείς σε μια από τις streaming υπηρεσίες τύπου Netflix και θα πληρώνεις μηνιαία συνδρομή και θα βλέπεις ό,τι θες (χωρίς όμως να τα κατεβάζεις).

 

Αν δεν σου αρέσει μια ταινία που κάνει 8 ευρώ και δεν αξίζει ούτε 3, τότε πολύ απλά μην την αγοράσεις. Όταν δεις ένα παντελόνι που κάνει 200 ευρώ για δεν κάνει ούτε για 50, θα πας να το κλέψεις από αντίποινα;

 

ΟΚ, όλοι έχουμε κατά καιρούς κατεβάσει ή κάνει stream παράνομα ταινίες. Και για εξοικονόμηση χρημάτων και γιατί στην Ελλάδα δεν παίζονται ή αργούν να έρθουν. Κατανοητό. Αυτό δε σημαίνει ότι είναι σωστό όμως και πρέπει να το φωνάζουμε και να περηφανευόμαστε θεωρώντας  αναφαίρετο δικαίωμά μας να τα βλέπουμε όλα τζάμπα μια και πληρώνει ο Άγγλος και ο Γερμανός καταναλωτής.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου θυμίζεις αυτούς που κατεβάζουν πειρατικά παιχνίδια γιατί τους φαίνονται ακριβά τα γνήσια. Ό,τι και να λες, απο τη στιγμη που κανεις stream κάτι το οποίο ο δημιουργός του δεν το έχει διαθέσει δωρεάν, το κλέβεις. Ο δημιουργός του προϊόντος μπορεί να το κοστολογήσει όσο θέλει και για όσο διάστημα θέλει. Ελεύθερη αγορά είναι. Αν δεν σου αρέσει η τιμολόγηση, πολύ απλά δεν το αγοράζεις - δεν σου δίνει κανείς το δικαίωμα να το κλέψεις όμως.

 

Επίσης, δεν καταλαβαίνω αυτό που λες "το πληρώνω ξανά και ξανά"... ποιος σε υποχρεώνει να το πληρώνεις συνέχεια; Είτε θα το πληρώσεις μια φορά και θα το αγοράσεις και θα το έχεις για πάντα, είτε θα εγγραφείς σε μια από τις streaming υπηρεσίες τύπου Netflix και θα πληρώνεις μηνιαία συνδρομή και θα βλέπεις ό,τι θες (χωρίς όμως να τα κατεβάζεις).

 

Αν δεν σου αρέσει μια ταινία που κάνει 8 ευρώ και δεν αξίζει ούτε 3, τότε πολύ απλά μην την αγοράσεις. Όταν δεις ένα παντελόνι που κάνει 200 ευρώ για δεν κάνει ούτε για 50, θα πας να το κλέψεις από αντίποινα;

 

ΟΚ, όλοι έχουμε κατά καιρούς κατεβάσει ή κάνει stream παράνομα ταινίες. Και για εξοικονόμηση χρημάτων και γιατί στην Ελλάδα δεν παίζονται ή αργούν να έρθουν. Κατανοητό. Αυτό δε σημαίνει ότι είναι σωστό όμως και πρέπει να το φωνάζουμε και να περηφανευόμαστε θεωρώντας  αναφαίρετο δικαίωμά μας να τα βλέπουμε όλα τζάμπα μια και πληρώνει ο Άγγλος και ο Γερμανός καταναλωτής.

τα επιχειρηματα σου ειναι οικτρα ,δεν απαντας σε κανενα απο  τα ερωτηματα που  σε ρωτησα ,  ο ορος πληρωνω συνεχεια υφισταται γιατι τα πνευματικα δικαιωματα δινουν στην εκαστοτε εταιρια το δικαιωμα αρμεγματος πχ μιας προβολης της ταινιας πολεμος των αστρων εστω και αν ο πρωταγωνιστης εχει πεθανει ,και δεν προκειται να παρει μια , και κλεψια απο οτι γνωριζω διαφερει απο την κοπια , το γεγονος οτι  τωρα βαζεις στην κατηγορια και τους αγγλους γερμανους δεν σημαινει οτι το σωζεις.

ΥΓ ειχα μια υπεραρκετη συλλογη παιχνιδιων του ps3 ,οταν η εταιρια εβγαλε το ps4 ειπε οτι πρεπει να τα ξαναγορασω για να τα παιζω ξανα στη νεα κονσολα,εφυγα τελειως απο την sony και ειμαι στην nintendo πλεον ,γιατι αυτη η λογικη της ειναι αυτη που δεν μου αρεσει και ομως υποστηριζεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...αποκλεισμός του pirate bay ουσιαστικός δεν έγινε ποτε βρίσκομαι UK και δεν είχα ποτε κανένα πρόβλημα να κατεβάσω links του pirate bay με την μια...!!! γελάω απλά..!! μπορεί να το  περηφανεύεται ο άχρηστος λαός εδώ, αλλα δεν έγινε ποτε..!!! γελάω απλά..!!

large

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιοι χρησιμοποιούν τέτοιες εφαρμογές την ώρα που υπάρχουν torrent clients με επιλογή "download pieces in order" ωστε και να βλέπεις την ταινία όσο κατεβαίνει και να σου μένει το αρχείο στο τέλος.

Υποψιάζομαι ότι ένας καλός λόγος είναι να μπεις σε ένα ωραίο interface με κατηγορίες ταινιών, βασικές περιγραφές και ενδεικτικές εικόνες όπου και ακόμα και αν δεν έχεις αποφασίσει εκ των προτέρων τι θα δεις, μπορείς εύκολα, εύχρηστα και γρήγορα να το κάνεις τότε αντί να ψάχνεις το κάθε κουραστικό site με δεκαπέντε εκατομμύρια pop up για το πώς θα ρίξεις 2 πόντους από τη μέση και θα σου φυτρώσουν κάτω από αυτή...Δεν έχω ασχοληθεί με το πρόγραμμα, δε βλέπω ταινίες, ένας φίλος μου όμως μου το έδειξε και μπορώ να πω ότι το πρώτο πράγμα που μου ήρθε στο μυαλό ήταν το παραπάνω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποψιάζομαι ότι ένας καλός λόγος είναι να μπεις σε ένα ωραίο interface με κατηγορίες ταινιών, βασικές περιγραφές και ενδεικτικές εικόνες όπου και ακόμα και αν δεν έχεις αποφασίσει εκ των προτέρων τι θα δεις, μπορείς εύκολα, εύχρηστα και γρήγορα να το κάνεις τότε αντί να ψάχνεις το κάθε κουραστικό site με δεκαπέντε εκατομμύρια pop up για το πώς θα ρίξεις 2 πόντους από τη μέση και θα σου φυτρώσουν κάτω από αυτή...Δεν έχω ασχοληθεί με το πρόγραμμα, δε βλέπω ταινίες, ένας φίλος μου όμως μου το έδειξε και μπορώ να πω ότι το πρώτο πράγμα που μου ήρθε στο μυαλό ήταν το παραπάνω.

 

Δεκτό αυτό. Απλά το επιχείρημα των περισσότερων για την "καινοτομία" της εφαρμογής εστιάζεται στο streaming και μου την δίνει όταν πλασάρεται τόσο πολύ για το πόσο γαμάτη εφαρμογή είναι για αυτό τον λόγο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εϊναι γαμάτη γιατί τώρα βλέπουν οι γονείς μου και δεν χρειάζεται να τους κατεβάζω ταινίες και να τους τις πηγαίνω στο σπίτι.

Και μην μου πείτε γιατί δεν τις κατεβάζουν μόνοι τους, αρκεί να σας πω ότι η μητέρα μου μετα βίας έμαθε fb και ο πατέρας μου δεν μπορεί να στείλει ένα email.

Μεγάλοι άνθρωποι-αυτή είναι η επιτυχία του ποπκορν: είναι για όλους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεκτό αυτό. Απλά το επιχείρημα των περισσότερων για την "καινοτομία" της εφαρμογής εστιάζεται στο streaming και μου την δίνει όταν πλασάρεται τόσο πολύ για το πόσο γαμάτη εφαρμογή είναι για αυτό τον λόγο. 

Ε ντάξει, δε νομίζω ότι ανακάλυψε τη φωτιά στον τομέα αυτό.Χωρίς να το έχω δει πάνω από 5 λεπτά, πιστεύω πως το μεγάλο του πλεονέκτημα είναι ότι είναι απλό και μαζεμένο στη χρήση του.Για περιπτώσεις όπως του φίλου από πάνω που λέει για τους γονείς του νομίζω είναι ότι πρέπει.Υπάρχει πολύς κόσμος εκεί έξω που δε θέλει να μπλέκει με πολλά πολλά.

Είμαι περίεργιος πάντως να δω πόσο θα αντέξει και αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιοι χρησιμοποιούν τέτοιες εφαρμογές την ώρα που υπάρχουν torrent clients με επιλογή "download pieces in order" ωστε και να βλέπεις την ταινία όσο κατεβαίνει και να σου μένει το αρχείο στο τέλος.

Και στο Android αμα θες σου μενει το αρχειο. Απλα ξετσεκαρεις την επιλογη clear case και η ταινια παραμένει αποθηκευμενη.. Πας στο folder και την κανεις copy paste οπου γουσταρεις..

Επειδη αναφέρθηκε οτι δεν γίνεται στο Android..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...