Προς το περιεχόμενο

Αποκλεισμός του Popcorn Time app στην Μ.Βρετανία


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αναφερθηκα σε εσενα και σε πληγωσε? να αναφερθω επειδη δεν το καταλαβες μαλλον το επιχειρημα μου, εχω προσφατα κανει ενα εκδρομικο χωρο στα πλαισια της εργασιας μου ,θα πρεπε καθε φορα που ερχεται καποιος εκει να με πληρωνει γιατι τον χρησιμοποια? ή θα πρεπε πχ να πληρωνει την οικογενεια μου μετα απο 50 ετη που ο εκδρομικος χωρος θα ειναι ακομα εκει.

εσυ πρεπει να αλλαξεις λογικη,οταν εγω δουλευω και δινω 8 ευρω για ταινια η οποια δεν αξιζει ουτε 3 δεν θα τα δωσω με την καμια ξανα,  και οταν μαλιστα μου σερβιρουν ξανα και ξανα τα παλια πιατα ως καινουρια ,οταν οι σειρες ερχονται 4 χρονια μετα και παλι δεν θα κατσω να περιμενω ,καλος ή κακως προσαρμοζεσαι και προσαρμοζεις το οτι ζητας και επιβιωνεις,εδω ολος ο κοσμος το κανει.

Αναφερθηκες στο φορουμ και εχω καθε δικαιομα να απαντησω/διαφωνησω οπου και οποτε θελησω αλλιως δεν ειναι φορουμ αλλα blog.

Στα πλαισια τις εργασιας σου εκανες εναν εκδρομικο χωρο μπραβο σου. Ο χωρος αυτος σου ανοικει; Αν ναι βαλε διοδια. 

Η ταινια και η καθε ταινια φτιαχνεται για να πουληθει με τη καθε τις προβολη.

Εσυ πρεπει να αλλαξεις λογικη αν εχεις 8 ευρω στη τσεπη και δεν σε φτανουν να ταισεις τον εαυτο σου μη ψαχνεις για πολιτελειες ψυχαγογιας κλπ ουτε μη γινεσαι κλεφτης με την υπεριφανεια του ρομπεν. Αν ειναι ετσι με τη λογικη σου να ερθω να παρω το σπιτι σου γιατι δεν το πουλας αρα το κλεβω ολοκληρο μιας και δεν θα εβγαινε στο σφυρι τα επομενα 4 χρονια και εγω καιγομαι για σπιτι εδω και τωρα.

 

Δεν εχει λογικη η λογικη σου απλα πιστευω πως στη προσωπικοτητα  σου θεωρεις οτι εισαι δικαιος και οτι κανεις ειναι καλο αλλα μονο ετσι δεν ειναι ψηλε.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

 

Ούτε καν, εγώ όσα κανάλια έχω βρει από το superrepo στο Kodi ¨εχουνε άθλια ποιότητα, ακόμα και τα yify Με 720P και 0 bitrate δε βλέπονται.

 

 

 

 

Ερώτηση: Εγώ που μένω γερμανία, αν πάω να δω κανά game of thrones από το popcorntime Θα φάω σίγουρα πρόστιμο έτσι; τουλάχιστον από ότι διάβασα στο ίντερνετ, λέει ότι μπορούνε να σε πιάσουνε

 

 

Φίλος, που μετακόμισε πρόσφατα Γερμανία, έφαγε πρόστιμο 1.500 Euro επειδή έκανε download torrent, οπότε ψάξτο πρώτα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι να μη μιλησεις γιατι εξαλλου δεν αποτελει δικαιομα σου το γεγονος πως αρκετες σειρες προσφερονται εκει που θελουν να προσφερονται και οταν θελουν να τις προσφερουν.

 

Αναφερθηκες στο φορουμ και εχω καθε δικαιομα να απαντησω/διαφωνησω οπου και οποτε θελησω αλλιως δεν ειναι φορουμ αλλα blog.

 

Άρα δεν έχει δικαίωμα να έχει γνώμη για κάτι ενώ εσύ έχεις δικαίωμα να έχεις γνώμη για κάτι άλλο. Και να κάνεις και γραφικές υποδείξεις.

 

Αν ήμουν σε σχετική θέση, θα εξαγόραζα το pop-corn time χθες. Σε επίπεδο ευχρηστίας και παροχής υπηρεσιών, είναι κλάσεις ανώτερο από πολλές άλλες υπηρεσίες ενοικίασης ταινιών

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και το χρησιμοποιησα για κανα μηνα τελικα ξανγυρισα στους κλασικους torrent. Κυριως λογο υποτιτλων μιας και στο pop corn μια στις τρεις η δεν δουλευουν καθολου η δεν ειναι καλοι. Απο κει και περα, αν θελουν να καταπολεμησουν την πειρατιαμ λυσεις υπαρχουν. Το netfix ειναι μια απ αυτες. Αλλα μεχρι να δωσουν ελληνικους υποτιτλους, οι torrent ειναι σχεδον μονοδρομος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ δεν έχω πρόβλημα με xbmc και yatse στο τηλέφωνο σαν χειριστήριο, βλέπω hd και fhd Μια χαρά, Δεν ξέρω εάν μπορεί να με προσφέρει τα ίδια το pop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι θλιβερό πως οι διαφημιστικές εταιρείες έχουν ψήσει τόσο κόσμο να γίνει ιεραπόστολος κατα της "πειρατείας".

Μην τρωτε την παραμύθα τόσο ευκολα,γυρίστε στα βασικά και σκεφτείτε απλά..Βέβαια πολυ μεγαλη κουβεντα τωρα για να αναληθει εδω,και ισως κακώς την συνεχίζω...

(Αν και εγω προσωπικα προτιμώ να αγοράζω τα παιχνίδια αυθεντικά,προς αποφυγην παρεξηγήσεων,δεν το βρίσκω καθόλου κακο κάποιος να τα κατεβάζει) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα επιχειρηματα σου ειναι οικτρα ,δεν απαντας σε κανενα απο  τα ερωτηματα που  σε ρωτησα ,  ο ορος πληρωνω συνεχεια υφισταται γιατι τα πνευματικα δικαιωματα δινουν στην εκαστοτε εταιρια το δικαιωμα αρμεγματος πχ μιας προβολης της ταινιας πολεμος των αστρων εστω και αν ο πρωταγωνιστης εχει πεθανει ,και δεν προκειται να παρει μια , και κλεψια απο οτι γνωριζω διαφερει απο την κοπια , το γεγονος οτι  τωρα βαζεις στην κατηγορια και τους αγγλους γερμανους δεν σημαινει οτι το σωζεις.

ΥΓ ειχα μια υπεραρκετη συλλογη παιχνιδιων του ps3 ,οταν η εταιρια εβγαλε το ps4 ειπε οτι πρεπει να τα ξαναγορασω για να τα παιζω ξανα στη νεα κονσολα,εφυγα τελειως απο την sony και ειμαι στην nintendo πλεον ,γιατι αυτη η λογικη της ειναι αυτη που δεν μου αρεσει και ομως υποστηριζεις.

Δεν βγάζουν νόημα αυτά που λες.

Πρώτον, δεν έθεσες σε μένα κανένα ερώτημα αλλά σε άλλο χρήστη.

Δεύτερον, υπάρχει συγκεκριμένη νομοθεσία περί πνευματικών δικαιωμάτων, είτε σου αρέσει είτε όχι. Δεν έχεις κανένα δικαίωμα πάνω στην πνευματική ιδιοκτησία των άλλων, είτε σου αρέσει είτε όχι. Αν έχεις ένα χωράφι με ελιές και βγάζεις λάδι και χρήματα από αυτό κάθε χρόνο, δεν έχει ο γείτονας δικαίωμα να σου πάρει το λάδι τζάμπα "επειδή τόσα χρόνια το έχεις, δεν γίνεται να συνεχίσεις να βγάζεις χρήματα από αυτό!"...

Τρίτον, το PS3 βγήκε τον Δεκέμβριο του 2006 στην Αμερική και ο αντικαταστάτης του βγήκε Νοέμβριο του 2013, 7 χρόνια μετά. Μάλιστα άργησε κιόλας, γιατί το hardware του PS3 είχε γίνει πανάρχαιο και τελείως ξεπερασμένο μέχρι να έρθει το 4. Έτσι είναι η αγορά των κονσολών, ανά 5-6 χρόνια βγαίνει καινούρια γενιά μηχανημάτων. Εδώ οι εταιρείες στα κινητά βγάζουν καινούρια μοντέλα κάθε χρόνο και σε πείραξε ένας κύκλος 5ετίας; Όσο για τη Nintendo στην οποία λες ότι πήγες γι'αυτό το λόγο (!), έβγαλε τον διάδοχο του Wii (το Wii U) ΠΡΙΝ την Sony! 1 χρόνο πριν! Επίσης, όλες της οι κονσόλες κρατούν λιγότερο από όλες τις κονσόλες της Sony!

Κακώς όμως πάω να βγάλω νόημα από αυτά που λες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος, που μετακόμισε πρόσφατα Γερμανία, έφαγε πρόστιμο 1.500 Euro επειδή έκανε download torrent, οπότε ψάξτο πρώτα ...

Πολύ πιθανόν να τον πιάσανε κότσο τον φίλο σου. Αυτό που γίνεται στην Γερμανία δεν θεωρείται παράνομο αλλά βγάζουν λεφτά από τα άτομα που τρομάζουν και συνεχίζουν να το κάνουν χρόνια τώρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βγάζουν νόημα αυτά που λες.

Πρώτον, δεν έθεσες σε μένα κανένα ερώτημα αλλά σε άλλο χρήστη.

Δεύτερον, υπάρχει συγκεκριμένη νομοθεσία περί πνευματικών δικαιωμάτων, είτε σου αρέσει είτε όχι. Δεν έχεις κανένα δικαίωμα πάνω στην πνευματική ιδιοκτησία των άλλων, είτε σου αρέσει είτε όχι. Αν έχεις ένα χωράφι με ελιές και βγάζεις λάδι και χρήματα από αυτό κάθε χρόνο, δεν έχει ο γείτονας δικαίωμα να σου πάρει το λάδι τζάμπα "επειδή τόσα χρόνια το έχεις, δεν γίνεται να συνεχίσεις να βγάζεις χρήματα από αυτό!"...

Τρίτον, το PS3 βγήκε τον Δεκέμβριο του 2006 στην Αμερική και ο αντικαταστάτης του βγήκε Νοέμβριο του 2013, 7 χρόνια μετά. Μάλιστα άργησε κιόλας, γιατί το hardware του PS3 είχε γίνει πανάρχαιο και τελείως ξεπερασμένο μέχρι να έρθει το 4. Έτσι είναι η αγορά των κονσολών, ανά 5-6 χρόνια βγαίνει καινούρια γενιά μηχανημάτων. Εδώ οι εταιρείες στα κινητά βγάζουν καινούρια μοντέλα κάθε χρόνο και σε πείραξε ένας κύκλος 5ετίας; Όσο για τη Nintendo στην οποία λες ότι πήγες γι'αυτό το λόγο (!), έβγαλε τον διάδοχο του Wii (το Wii U) ΠΡΙΝ την Sony! 1 χρόνο πριν! Επίσης, όλες της οι κονσόλες κρατούν λιγότερο από όλες τις κονσόλες της Sony!

Κακώς όμως πάω να βγάλω νόημα από αυτά που λες...

μαλιστα  ,ανικανος να αιτιολογησει κατι αλλα εμμενει να μειωνει τον συνομιλητη του ,καλως φιλε ζησε στον ιδεατο σου κοσμο ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο popcorn time... το flixtor κάνει τα ιδια και επισης μπορεις να του βάλεις οτι torrent θες εσύ από οπουδήποτε να κάνει stream απλά με το magnet link του

και το popcorn το κάνει, copy paste το magnet link ή drag and drop το torrent file ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το popcorn έχει ενσωματωμένη λειτουργία για vpn για όποιον ενδιαφέρεται...τώρα για το αν η το κατέβασμα έργων είναι κλοπή ή όχι εγώ ένα έχω να πω:
Θέλω έναν απο εσάς εδώ μέσα να μου πει ότι θα μπορούσε να αντιγράψει (όχι να κλέψει) ένα αυτοκίνητο (με λίγα κλικ και χωρίς κόστος) έστω και παράνομα και δεν θα το έκανε. Αν ο τραγουδιστής θέλει να πληρωθεί ας πάει στην πίστα να τραγουδήσει, ο ηθοποιός ας πάει στα θέατρα και τα games σε online servers...τις copies μόνο τα θύματα τις πληρώνουν! 
It's better to be pirate than to join the navy....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...