Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για το Λύκειο...


AekDikefalos21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mια απορια ρε μαγκες που σας βλεπω και το συζητατε τοσες σελιδες..Οι καθηγητες και ο διευθυντης του σχολειου, δεν ξερουν να σας απαντησουν;Yποθετω τους ερχεται καθε χρονο χαρτι απο το υπουργειο..Δεν γινεται να μην ξερουν..

Σε μας τουλαχιστον μας ελεγαν δεν γνωριζουν(το νομοσχεδιο αυτο ψηφιστηκε 14/5/15 (τα σχολεια ηταν κλειστα) με την προϋποθεση να διαβασουμε για να βγαλουμε εναν βαθμο. 

 

Ακόμα και να μη γράψει τίποτα?? Μήπως το υπολογίσατε λάθος?

Θεωρητικα το χα πει το "να μην γραψει τιποτα". Με την εννοια οτι αν γραψεις αλγεβρα 3 και στα τετραμηνα εχεις 13 και 15, εχεις συνολικο μεσο ορο στην αλγεβρα 8,5. Αλλα απαιτειται ΓΕΝΙΚΟ ΜΕΣΟ ΟΡΟ ΤΑΞΕΩΣ 9,5 ΙΣΟ Ή ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ. Εχω δωσει λινκ για να υπολογισετε τους βαθμους σας http://www.fr-anodos.gr/%CE%95%CE%BA%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%83%CF%8D%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BC%CE%B1/%CE%A5%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%BF%CE%AF%CE%92%CE%B1%CE%B8%CE%BC%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%AF%CE%B1%CF%82.aspx . Θα δειτε ενα "σπιτακι"(εικονιδιο) και λεει "Περιεχομενα" πατηστε το βελακι προς τα δεξια και βρειτε την ταξη σας/κατευθυνση κτλπ και συμπληρωστετο. Και διαβαστε και τιποτα ;ρ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε μας τουλαχιστον μας ελεγαν δεν γνωριζουν(το νομοσχεδιο αυτο ψηφιστηκε 14/5/15 (τα σχολεια ηταν κλειστα) με την προϋποθεση να διαβασουμε για να βγαλουμε εναν βαθμο. 

 

Θεωρητικα το χα πει το "να μην γραψει τιποτα". Με την εννοια οτι αν γραψεις αλγεβρα 3 και στα τετραμηνα εχεις 13 και 15, εχεις συνολικο μεσο ορο στην αλγεβρα 8,5. Αλλα απαιτειται ΓΕΝΙΚΟ ΜΕΣΟ ΟΡΟ ΤΑΞΕΩΣ 9,5 ΙΣΟ Ή ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ. Εχω δωσει λινκ για να υπολογισετε τους βαθμους σας http://www.fr-anodos.gr/%CE%95%CE%BA%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%83%CF%8D%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BC%CE%B1/%CE%A5%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%BF%CE%AF%CE%92%CE%B1%CE%B8%CE%BC%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%AF%CE%B1%CF%82.aspx . Θα δειτε ενα "σπιτακι"(εικονιδιο) και λεει "Περιεχομενα" πατηστε το βελακι προς τα δεξια και βρειτε την ταξη σας/κατευθυνση κτλπ και συμπληρωστετο. Και διαβαστε και τιποτα ;ρ

Οπότε και να έχεις άλγεβρα 8,5 (υποθετικά μιλάμε) μπορείς να περάσεις χάρη στα άλλα μαθήματα. Με άλλα λόγια με το Γ.Μ.Ο <9,5. Άρα εγώ που έχω 17 μέσο όρο στο α' τετράμηνο, αν έχει ανεβεί ο μέσος όρος στο β' τετράμηνο δε νομίζω να έχω πρόβλημα...

Επεξ/σία από AekDikefalos21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου είπε και μια καθηγητρια οτι ειναι ευκολο να περασω αλλα μερικα παιδια πιστευουν οτι ειναι δυσκολο αν δεν γραψω καλα στις εξετασεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου είπε και μια καθηγητρια οτι ειναι ευκολο να περασω αλλα μερικα παιδια πιστευουν οτι ειναι δυσκολο αν δεν γραψω καλα στις εξετασεις...

Κοιτα να διαβασεις και να μαθεις πραγματα. Το "περασα" την ταξη δεν λεει κατι. Αμα ειναι ετσι, πηγαιντε σε κανενα επαλ ή σταματηστε το ΓΕΛ. Ετσι κι αλλιως δεν ειναι υποχρεωτικο. Διαβαστε και γραψτε οτι ξερετε. Το να περασεις "τουριστας" την ταξη και να πας στην επομενη που απαιτει πραγματα της προηγουμενης ταξης και να μην γνωριζεις τιποτα, εχεις κανει μια τρυπα στο νερο. Και ειναι απλο. Χρειαζεται ΓΕΝΙΚΟ ΜΕΣΟ ΟΡΟ 9,5. Τελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία. Αρα με μ.ο. β' τετραμηνου 16-17 και λίγο διάβασμα είμαι κομπλε... Επίσης, δεν είμαι τουρίστας.. Απλώς έχω πρόβλημα στα μαθηματικα, φυσική κλπ... Ετσι, θα παω θερωρητικη γιατί είμαι καλος στα αρχαία και την έκθεση. Αυτό που θέλω να ακολουθήσω δεν έχει την απαίτηση να γνωρίζεις τέλεια φυσική και άλγεβρα ά λυκειου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία. Αρα με μ.ο. β' τετραμηνου 16-17 και λίγο διάβασμα είμαι κομπλε... Επίσης, δεν είμαι τουρίστας.. Απλώς έχω πρόβλημα στα μαθηματικα, φυσική κλπ... Ετσι, θα παω θερωρητικη γιατί είμαι καλος στα αρχαία και την έκθεση. Αυτό που θέλω να ακολουθήσω δεν έχει την απαίτηση να γνωρίζεις τέλεια φυσική και άλγεβρα ά λυκειου....

Οταν ειπα το τουριστας, το εννουσα γενικα(συγνωμη αν νομιζες οτι εννουσα εσενα). Οι περισσοτεροι εχουν προβλημα με μαθηματικα φυσικη ;ρ χαχα αλλα ενταξει. Ακολουθεις εκει που θες ωστε να περασεις καπου μετα να ακολουθησεις ενα επαγγελμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν ειπα το τουριστας, το εννουσα γενικα(συγνωμη αν νομιζες οτι εννουσα εσενα). Οι περισσοτεροι εχουν προβλημα με μαθηματικα φυσικη ;ρ χαχα αλλα ενταξει. Ακολουθεις εκει που θες ωστε να περασεις καπου μετα να ακολουθησεις ενα επαγγελμα. 

Δε πειράζει φίλε. Καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις :P Και συγνώμη αν σας έχω κουράσει με το θέμα. Απλώς θέλω να ξεμπερδέψω απ'τη γενική παιδεία της πρώτης και να πάω στη θεωρητική. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ ρώτησα εχθές σε μια καθηγήτρια που την εμπιστεύομαι που την είχαμε 3 ωρες και κάναμε συζήτηση μέσα στην τάξη είπε πως είναι πολύ δύσκολο να μείνει από την στιγμή που μετράει και το project στους μέσους όρους.Όποτε χαλαρά :P

Μήπως ξέρεις τη πράξη που πρέπει να κάνω για να το υπολογίσω? Γιατί με ρωτάνε πολλοί τις τελευταίες μέρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τον μέσο ορο θέλεις να υπολογισεις; Τα προσθέτεις όλα και διαιρεις με τον συνολικό αριθμο των μαθημάτων. Αν θελεις απλα τον μεσο ορο παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον μέσο ορο θέλεις να υπολογισεις; Τα προσθέτεις όλα και διαιρεις με τον συνολικό αριθμο των μαθημάτων. Αν θελεις απλα τον μεσο ορο παντα

Χωρίς τη γυμναστική έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω βαλει 100 φορες το λινκ για να πατε να βαλετε τους βαθμους σας αλλα... βαρεμαρα.

Χρήσιμο το link αλλά δε βλέπω να λέει ποια μαθήματα συμψηφίζονται και αν η γυμναστική μετράει στον Μ.Ο... Γι'αυτό ρωτάω εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...