Προς το περιεχόμενο

Θέματα με τον ανεμιστήρα του PS3


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αρα εχουν ξεκολλησει οι κολλησεις κατω απο το φις της μητρικης?

αν θελεις βγαλε μια φωτο κοντικη και καθαρη να δουμε τι εχει γινει να σου πω τι θα κανεις

δες αυτο 

 

Επεξ/σία από postfire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 2/22/2018 στις 8:38 ΜΜ, postfire είπε

αρα εχουν ξεκολλησει οι κολλησεις κατω απο το φις της μητρικης?

αν θελεις βγαλε μια φωτο κοντικη και καθαρη να δουμε τι εχει γινει να σου πω τι θα κανεις

δες αυτο 

 

τα είχα βρεί αυτά παλιότερα!!! εβαλα τις συνδέσεις ακριβώς έτσι τότε που ειχες το θέμα με το βύσμα ! αλλά οταν πηγα να διορθώσω ξανα το πρόβλημα με τα καλωδια .. οπως πηγα να κολλησω καλύτερα την μια επαφη οπως την κολλαει αυτος απο πισω εφυγε η κολληση πανω απο την πλακετα σαν να έφυγε ο χαλκος απο την πλακέτα κ δεν ξερω αν η διοδος που φαινεται διπλα πηγαινε εκει στο σημείω κολλησης η ηταν ανεξάρτητη ! κ εγω τωρα εκεί πλεον δεν εχει κολληση για να ξανα μπει το καλώδιο ! οποτε κοιτάω απο που αλλου μπορώ να πάρω τον έλεγχο ! 20180224_031941_.jpg.cc6a9d9a86c16b8907b42413e1dc0463.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

http://www.psdevwiki.com/ps3/Motherboard_Revisions#JTP-001

με πολυμετρο μπορεις να βρεις την γραμμη και να ενωσεις εκει

αν δεν γνωριζεις καλυτερα πηγαινε το σε καποιον που ξερει μην κανεις παραπανω ζημια

Επεξ/σία από postfire
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φτάνει να μετρήσεις με το πολύμετρο γιατί ενδιάμεσα μπορεί να παρεμβάλλονται κι άλλα στοιχεία !! σχετικός είμαι !!! αλλιώς δεν θα το είχα ανοίξει καθόλου ! έγινε αυτή η πατάτα τώρα κ ξεκόλλησε η κόλληση κ απορώ πως έγινε !! έχω κ ειδικό κολλητήρι γιαυτό τον λόγο με πολύ λίγα watt !! κανένα service manual κανείς δεν έχει βρεί ; που να έχει μέσα το σχεδιάγραμμα με τα ηλεκτρονικά στοιχεία πως είναι σχεδιασμένα.. για να δούμε που πάει ακριβώς κ τι τιμές παίρνεις ! εγώ περισσότερο θέλω να δω αν η δίοδος αυτή συνδέεται σχηματικά με την επαφή αυτή που μου ξεκόλλησε !!  γιατί τώρα όπως είναι εκεί δεν μπορώ να δω κ ούτε από πριν μπορούσα να δω ! έπρεπε να έχω πάρει ένα μικροσκόπιο φορητό ! προφανώς σε κανέναν δεν έχει τύχει ! η επόμενη λύση θα είναι να βάλω εξωτερικό ροοστάτη για να ρυθμίζω εγώ τις στροφές !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να δω αν από την επαφή μέχρι την δίοδο υπήρχε αγωγός ή όχι ! γιαυτό θέλω το schematic ! ή αν μπορεί κάποιος να βγάλει μια φώτο από κάποιο δικό του για να μου την στείλει !!! να δω αν ανάμεσα στην δίοδο κ την επαφή ...υπάρχει όντως αγωγός !!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Ps3 60gb αλλαγή ανεμιστήρα

Καλημέρα παιδιά.

Εχω ενα ps3 cechc04 στο οποίο άλλαξα ανεμιστήρα διότι είχε εκείνο με τα 19blade και έβαλα με τα 15 blade ,κυρίως γιατί έκανε περισσότερο θόρυβο με τον προηγούμενο.

Μεταξύ αυτών των δύο ποιος είναι καλύτερος;

Και δεύτερον θέλω να αλλάξω πάστες στο ps3 ποια μου προτείνεται 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παλια που ειχα ασχοληθει λιγο με τους ανεμιστηρες στο ps3,ειχα διαβασει οτι καλυτερος ειναι με τα 19blade. Made in japan, πιο ησυχος και καλυτερο ρουλεμαν.

Για παστα προτεινω   Arctic MX-4,  NOCTUA NT-H1

 
 

 

Επεξ/σία από Mr_Terror
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν από 1 χρόνο του είχα βάλει την artic-mx4 και δεν θα ελεγα πως είμαι ευχαριστημένος.Τωρα σε σχέση noctua nt-h1 με noctua nt-h2 ποια είναι καλύτερη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

παλια που ειχα ασχοληθει λιγο με τους ανεμιστηρες στο ps3,ειχα διαβασει οτι καλυτερος ειναι με τα 19blade. Made in japan, πιο ησυχος και καλυτερο ρουλεμαν.

Για παστα προτεινω   Arctic MX-4,  NOCTUA NT-H1

 
 

Εσύ ποια έχεις βάλει στο PS3 σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, JohnHacked είπε

Εσύ ποια έχεις βάλει στο PS3 σου;

Πάνω έγραψα artic mx4 2019 edition,γενικά αν υπάρχει κάποια ποιο αποτελεσματική σε ps3 

Επεξ/σία από THE GG GAMER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...