Προς το περιεχόμενο

Indiana Jones


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 2/3/2020 στις 8:00 ΜΜ, ThReSh είπε

Αρα μεχρι και την τελευταια ταινια του Indy 4 το 2008, ηταν Lucasfilms αυτονομη...

Μετα το 2012, εξαγοραστηκε, και κανει κουμαντο η disney... μαλιστα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...
  • Απαντ. 251
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο Χάρισον Φορντ φορά ξανά το καπέλο του Ιντιάνα Τζόουνς
https://www.naftemporiki.gr/story/1668929/o-xarison-fornt-fora-ksana-to-kapelo-tou-intiana-tzoouns

Χωρις σκηνοθετη τον Σπηλμπεργκ ομως....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει στερεψει η αγελαδα, ποσο γαλα να βγαλει ακομα. Θελουμε οι ηρωες μας να ειναι νεοι και νταβραντισμενοι, οχι παππουδες μεγαλυτεροι απο τους δικους μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

https://www.facebook.com/indianajones/photos/a.10150888336533284/10158179990663284/

 

A new Indiana Jones adventure begins July 29, 2022. Phoebe Waller-Bridge joins the cast alongside Harrison Ford in the fifth installment of the iconic franchise. The inimitable John Williams will also return to score the film.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, KilliK είπε

Ποια ειναι ετουτη παλι?Θα σπρωχνει το καροτσακι?:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παντως θα ειναι ρεκορ.Ο μεγαλυτερος σε ηλικια εβερ πρωταγωνιστης σε ταινια δρασης.Τουλαχιστον μεχρι ο Σλαι να βγαλει το επομενο Ραμπο :P .Υπαρχει μια διαφορα εδω ομως.Οι χαρακτηρες που νεοι στα 80ς ηταν aggressive -οπως αυτοι του Σλαι και αλλων action heroes της εποχης-εχουν ανοιγμα να γινουν πιο "μαλακοι" και "χαμηλων τονων" οταν τους βλεπουμε ξανα σε μεγαλυτερη ηλικια ειναι κατι που το περιμενουμε με το περασμα των χρονων.Ομως ο Φορντ ηταν ενας διαφορετικος ηρωας πιο συγκρατημενος και laid back.Οταν γερασει τι πορεια θα εχει?Ακομα πιο χαμηλων τονων?Ιδιος οπως πριν 30 χρονια?Και τα 2 στραβα ακουγονται.

Ολοι γερνανε-το θεμα ειναι να ξερεις να γερνας.Η ταμπακερα ειναι οτι ο Φορντ επρεπε να κανει ακομα 1-2 ταινιες σαν IJ στα 90ς αντι να παιζει σε φλομπες τυπου Air Force One.Τωρα ειναι αργα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αντιθετως πιστευω οτι οταν οντως ενας χαρακτηρας ειναι  "πιο συγκρατημενος και laid back" οπως λες, τοτε ακομη καλυτερα για τα comeback, γιατι το contrast με το παρελθον ειναι ακομη μικροτερο και γενικως πιο διαχειρισιμο.

Οπως και στην πραγματικη ζωη, εγω παντα λεω, 'δεν θελει κοπο, θελει τροπο'.
Δεν χρειαζεται να τον δουμε να κανει τον 'ταρζαν', αρκει που θα κανει πραγματα με τον μοναδικο και ευρηματικο τροπο που μονο ο Indy θα μπορουσε να κανει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπαρχει και το θεμα της υγειας του Φορντ.Ειχε ενα σοβαρο ατυχημα το 2015 και σε αυτην την ηλικια αυτα δυσκολα ξεπερνιουνται.Δεν εχει τιποτα να αποδειξει πλεον ειχε μια δυνατη καριερα ισως ειναι καλυτερα να αποσυρθει.Τι εχει να προσφερει στην υστεροφημια του μια ταινια οπου θα του βαζουν ψηφιακα το κεφαλι στο σωμα των σταντμεν?Η θα του κανουν λιφτινγκ με CGI? Τιποτα καλο.

Το ξερο του το κεφαλι φταιει γιατι οταν μπορουσε να κανει κανα-δυο ακομα IJ ταινιες στα 90ς δεν ηθελε.Και τωρα το μετανιωσε.

Ασ δωσουνε τον ρολο σε εναν νεο ηθοποιο ειναι καιρος.O Chris Pratt ειναι τωρα στην ιδια ηλικια που ηταν ο Φορντ οταν πηρε τον ρολο.Ασ κανουν μια ταινια που θα δειχνει την μεταβαση απο τον "παλιο" στον "νεο"

Επεξ/σία από mecanomecano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα πασα πιθανοτητα θα ειναι μεταβατικη η ταινια, για να παρουσιασουν τον νεο indy. Εγω παντως δεν εχω προβλημα να βλεπω ford και 100 χρονων να φθασει, αγαπημενος ηθοποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Dharma108 είπε

Κατα πασα πιθανοτητα θα ειναι μεταβατικη η ταινια, για να παρουσιασουν τον νεο indy. Εγω παντως δεν εχω προβλημα να βλεπω ford και 100 χρονων να φθασει, αγαπημενος ηθοποιος.

Ετσι ακριβως. Καποιοι ηθοποιοι ειναι σαν το 'παλιο καλο κρασι'. Οπως ηταν ο αειμνηστος Κονερι, ή ο εν ζωη Ρομπερτ Ρεντφορντ κλπ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οτι ξαναμασημενο φαγητό βλέπουμε συνέχεια . Κ εμένα μου αρέσει ο Ford κ μου αρέσει η νοσταλγία του Indy που τον έβλεπα απο μικρός κ μεγάλωσα με τις ταινίες του αλλα καμία καινούργια ιδέα δεν παίζει πλεον . Κ ολο το χρήμα εχει πέσει σε Netflix Amazon κλπ που οι καινούριες ιδέες τους σε κανουν να γυρνάς με τα χίλια στα παλιά  κ να τα ξαναβλέπεις για 30η φορα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγωγες σαν τα Indiana Jones, ειναι θα ελεγα μνημεια τεχνης.

Τι να συγκριθουν οι φτηνοπαραγωγες του κιλου, απο αμαζον και νετφλιξ;

Οπως ειπες, γυρνας με τα χιλια στα παλια, και τα ξαναβλεπεις για πολλοστη φορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...