Προς το περιεχόμενο

Witch: Chapter 0 [cry]. Το tech demo της Square Enix στο Build 2015 δείχνει τις δυνατότητες του DirectX 12


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μία εταιρεία που καταφέρνει σε ότι και να φτιάξει να φτάνει την κονσόλα η το pc στο 101% των δυνατοτήτων, με εντυπωσιακά αποτελέσματα! 

Αναμένουμε την συνέχεια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βιντεακι μας δειχνει το μελλον και οχι το παρων.Σε κανα 2-3 χρονακια που οι single καρτες θα εχουν ιδιες επιδοσεις με τις 4 titax x,τα ξαναλεμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε δεν ξέρεις τότε...

 

μια underclocked GTX 480 έχει καλύτερες επιδόσεις απο το PS4 (και μιλάμε για κάρτα 5 γενιές πίσω... )

 

ή θα έχεις κάνει κάτι λάθος στην σύνθεση σου με αποτέλεσμα να υπάρχει bottleneck

 

ή έχει βάλει κατα πολύ καλύτερες ρυθμίσεις στο pc σου απο αυτές που παίζει το PS4 και για αυτό δεν βλέπεις μεγάλη διαφορά στο framerate...

 

με 400€ περίπου κάνεις pc που δεν είναι μεν τέρας αλλά κάνει το PS4 σκόνη... και με καινούργια κομμάτια, γιατι με μεταχειρισμένα θα έχεις ακόμη καλύτερες επιδόσεις.

 

 

 

εδώ βλέπεις τι κάνουν αυτοί στο εργαστήριο.. μέχρι που να φτάσει στην παραγωγή θα θέλεις λιγότερα για να παίξεις.

 

 

Εγώ προσωπικά έχω δεί πρόσφατα GTX 780i με 350 ευρώ σε αγγλικό site (τώρα out of stock βέβαια γιατι ήταν λίγες για το ξεστοκάρισμα)

 

Και οι κάρτες αυτές πριν λίγο καιρό ήταν κοντά στο χιλιάρικο...

 

επίσης μην ξεχνάμε τα πλάνα που έχουν τόσο η Nvidia όσο και η AMD για τα επερχόμενα GPU τους... που είμαι βέβαιος -όχι μόνο λόγω του ανταγωνισμού της amd με επεξεργαστες στα 14nm κτλ- πως θα έχουν τεράστιες διαφορές απο τις κλασικές 2-10% καλύτερες γιατι η αγορα το πηγαίνει προς τα εκεί.. βγάζουν οθόνες 21:9, 4κ, 5κ, 8κ, συνηθίζουν τον κόσμο στα 120 και 140hz κτλ και όλα αυτά ήδη υπάρχουν 1-2 χρόνια (κάποιες τεχνολογίες λιγο παραπάνω) οπότε αναγκαστικά θα γίνουν mainstream στο άμεσο μέλλον και κάπως θα πρέπει οι κάρτες γραφικών να τα τρέχουν αυτά.... 

 

 

μά όλο το άρθο πάνω στο ότι εκμεταλλεύονται το νέο Directx12 και τους drivers της nvidia.............

Θα σου προτεινα πριν απαντας να σκεφτεσαι λιγο καλυτερα.... i7 4770k overclocked, mainboard asus ranger, ati r9 290x 4gb oc, 16gb ram 2400mhz. Βλεπεις πουθενα bottleneck? Και εσυ πως κρινεις την ταχυτητα μεταξυ 2 συστηματων? με benchmark?  Ξαναλεω οτι τα εχω διπλα διπλα και τα εχω λιωσει στις συγκρισεις. Σαφως και το συγκεκριμενο pc που εχω ειναι πιο δυνατο αλλα εχει προβληματα σε σχεση με το ps4. Εχε υποψιν σου οτι στο ps4 γινεται optimization ενω στο pc οχι. Αυτο οταν παιζεις ενα παιχνιδι ειναι το Νο1...Και επισης το παραδειγμα σου περι gtx 480 ειναι το λιγοτερο ακυρο..Για να μην αναφερθω στην συνθεση των 400 ευρω (απο το youtube το ειδες και το ανεφερες???)  το οποιο ειναι ακομα πιο αστειο...(ειμαι τεχνικος η/υ απο το 96' μεχρι και σημερα και ξερω πολυ καλα την δουλεια μου). προφανως δεν ξερεις τι εχει πανω το ps4. Δεν ειναι το θεμα τι καρτα φοραει αλλα το τι εχει γινει πανω σε αυτη (custom ati 7870) και ξαναλεω το optimization.  Εχω και τα 2 συστηματα οποτε αν θες ελα να τα δεις με τα ματια σου. Σε πληροφορω οτι το ps4 ειναι πολυ πιο αξιολογη επιλογη οσο αναφορα το gaming για πολλους λογους. To καθενα εχει τα + και τα - του. Ο καθενας επιλεγει αυτο που του ταιριαζει. Αλλα ας το αφησουμε γιατι το θεμα δεν εχει να κανει pc vs ps4 αλλα το tech temo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη, όλα καλά τα λέει και συμφωνώ, αλλά άμα βλέπει το ίδιο πράμα σε 720p και 1080p πρέπει να πάει να κοιταχτεί σε γιατρό.

Γιατι στη μια περιπτωση θα δεις δεντρο στην αλλη θα δεις δασος; 

Το ιδιο ακριβος πραγμα θα δεις απλα αμα καθεσαι αρκετα κοντα στη tv θα δεις λιγες παραπανω λεπτομεριες στις υφες πραγμα που κλαιν αν το παιχνιδι ειναι για τα μπαζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι στη μια περιπτωση θα δεις δεντρο στην αλλη θα δεις δασος; 

Το ιδιο ακριβος πραγμα θα δεις απλα αμα καθεσαι αρκετα κοντα στη tv θα δεις λιγες παραπανω λεπτομεριες στις υφες πραγμα που κλαιν αν το παιχνιδι ειναι για τα μπαζα.

 

Οφθαλμίατρο γρήγορα! Κλείστε ραντεβού να πάτε μαζί με τον άλλον στο video.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οφθαλμίατρο γρήγορα! Κλείστε ραντεβού να πάτε μαζί με τον άλλον στο video.

Τον τελευταίο καιρό έχω βρει ανθρώπους που λένε ότι δεν βλέπουν διαφορά από τα 1080ρ στα 720ρ σε μόνιτορ και άλλους που βλέπουν διαφορές από το 1080ρ στα 1440ρ... :blink:

Τελικά ο καθένας βλέπει ότι τον συμφέρει. Αν έχει κονσόλα θα σου πει ότι δε βλέπει διαφορά στις αναλύσεις. Αν αγοράσει κινητό με 1440ρ (το ίδιο άτομο) θα σου πει ότι η καινούρια οθόνη είναι πολύ πιο καθαρή απότι στο "παλιό" κινητό του, που είχε 1080ρ...

Καμία ελπίδα... :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οφθαλμίατρο γρήγορα! Κλείστε ραντεβού να πάτε μαζί με τον άλλον στο video.

Πανε στον οφθαλμιατρο εσυ γρηγορα εγω ειμαι πιλοτος.

 

Και μη μου παιζεις στα 1080p upscaled απο τα 720p και μου γκαβωθεις. Γελοιε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...