Προς το περιεχόμενο

Google Nexus 6 299 Wind [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


BrocasHelm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελειώσανε. Πάρτε το χαμπάρι να μην περιμένετε άδικα. Ενημερώθηκα από γνωστό στην Wind μια και έφαγα και εγώ το άκυρο.

 

Πότε παρήγγειλες;

Πότε στο ακύρωσαν;

Σε είχαν ενημερώσει για παραλαβή ή σε πήραν για ακύρωση αμέσως μετά την παραγγελία;

 

 

EDIT:

 

---Μια γνωστή μου που δουλεύει στην Forthnet -άσχετη εταιρία- μου έλεγε πως όταν παίζουν εκπτώσεις ή ειδικές προσφορές έχουν κι εκείνοι κάποια θέματα με την τιμολόγηση. Είναι θέμα λογιστηρίου μου εξήγησε, και πρέπει η απόδειξη να κοπεί με συγκεκριμένο τρόπο ώστε να δηλωθεί σωστά η πώληση. Γενικά τα συστήματα των εταιριών μου είπε είναι απαρχαιωμένα τόσο ώστε να γίνονται λάθη. Αν δεν φτιάξει το λογιστήριο τις σωστές αποδείξεις δεν μπορούν να κάνουν τίποτα. Σε εκείνους πολλές φορές π.χ. μου έλεγε στέλνονται λογαριασμοί που ενώ υπάγονται σε προσφορά, έχει κοπεί ποσό μεγαλύτερο της προσφοράς, και πρέπει να λυθεί το θέμα από το λογιστήριο και όχι από την εξυπηρέτηση πελατών... Μπάχαλο, κοινώς.

 

--Την ρώτησα μήπως έχουμε γνωστό στην Wind, και όταν της είπα ότι μας έλεγαν για "συστεμικό λάθος στην τιμολόγηση" έγνεψε καταφατικά σα να έχει περάσει κι εκείνη λούκι, αλλά ως εργαζόμενη και όχι ως καταναλώτρια σαν εμάς... :P

 

Αν ισχύει και ότι θα φέρουν κομμάτια (και λύσουν το "συστημικό πρόβλημα") σε 1-2 βδομάδες από τότε που παραγγείλαμε, τότε πάμε για Ιούνιο όπως το κοβω xD

 

Περιμένω εναγωνίως να περάσει η μέρα, να ξανακαλέσω το 211 211 65 50. :devil:

Επεξ/σία από x_vagos_x
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία νέα Βαγγέλη. Μακάρι να παραλάβουμε όλοι αυτή τη βδομάδα.

 

Και αν παραλάβουμε απαιτείται να μαζευτούμε και να κλαίμε με δάκρυα χαράς πάνω από τα nexus μας :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να τα παραλάβετε παίδες, είναι ωραία συσκευή, την είχα για λίγες μέρες :)

 

Επίσης, δεύτερο μακάρι: Μακάρι να προβείτε σε καταγγελίες σε αντίθετη περίπτωση! Τα ξέρω και εγώ τα "δεν βαριέσαι", τα "δεν διορθώνεται τίποτα" και τα λοιπά μεμψίμοιρα αλλά μην τρελαθούμε τελείως, δεν είστε καθόλου λίγοι για να γίνετε δυσάρεστοι στους allegedly απατεώνες ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θερμη παρακληση.οποιος παρει αυριο,να μαθει ποτε θα παραλαβουμε.το παμε για τριτη βδομαδα.

 

υγ @caution εννοειται..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιος που να πήρε μετά τις 5 Μαϊου που παρέλαβα εγώ από κατάστημα;

Νομίζω ότι από ένα σημείο και μετά η επιμονή ορισμένων ξεπερνάει τα όρια της τρέλας.

Προσωπικά έχω φάει άκυρο από πάρα πολλές προσφορές και αυτή ήταν η πρώτη φορά που μου έκατσε.

Σε όλες τις προηγούμενες περιπτώσεις απλά αποδεχόμουν ότι δεν υπήρχε στοκ ή ότι ήταν δεσμευμένο ή ότι δεν ήθελαν-μπορούσαν να μου δώσουν; Απορώ που βρίσκουν το χρόνο ορισμένοι εδώ και 2 εβδομάδες να ασχολούνται ακόμα με το θέμα λες και είναι η πρώτη φορά που τρώμε άκυρο για μια προσφορά...

 

Τι να πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιος που να πήρε μετά τις 5 Μαϊου που παρέλαβα εγώ από κατάστημα;

Νομίζω ότι από ένα σημείο και μετά η επιμονή ορισμένων ξεπερνάει τα όρια της τρέλας.

Προσωπικά έχω φάει άκυρο από πάρα πολλές προσφορές και αυτή ήταν η πρώτη φορά που μου έκατσε.

Σε όλες τις προηγούμενες περιπτώσεις απλά αποδεχόμουν ότι δεν υπήρχε στοκ ή ότι ήταν δεσμευμένο ή ότι δεν ήθελαν-μπορούσαν να μου δώσουν; Απορώ που βρίσκουν το χρόνο ορισμένοι εδώ και 2 εβδομάδες να ασχολούνται ακόμα με το θέμα λες και είναι η πρώτη φορά που τρώμε άκυρο για μια προσφορά...

 

Τι να πω...

Nα μην πεις τιποτα φιλε μου παρα να δωσεις θετικη ενεργεια και σκεψη στα παιδια που περιμενουν να παραλαβουν οπως παρελαβες και εσυ ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιος που να πήρε μετά τις 5 Μαϊου που παρέλαβα εγώ από κατάστημα;

Νομίζω ότι από ένα σημείο και μετά η επιμονή ορισμένων ξεπερνάει τα όρια της τρέλας.

Προσωπικά έχω φάει άκυρο από πάρα πολλές προσφορές και αυτή ήταν η πρώτη φορά που μου έκατσε.

Σε όλες τις προηγούμενες περιπτώσεις απλά αποδεχόμουν ότι δεν υπήρχε στοκ ή ότι ήταν δεσμευμένο ή ότι δεν ήθελαν-μπορούσαν να μου δώσουν; Απορώ που βρίσκουν το χρόνο ορισμένοι εδώ και 2 εβδομάδες να ασχολούνται ακόμα με το θέμα λες και είναι η πρώτη φορά που τρώμε άκυρο για μια προσφορά...

 

Τι να πω...

 

Μισό γιατί θα τρελαθούμε!!

 

Άλλο να τρως άκυρο όπως έγινε σε πολλούς που ενημερώθηκαν ότι τέλος το απόθεμα,και άλλο να σου λένε Τρίτη 9-5 θα γίνει η παράδοση απ' τον κούριερ και την Δευτέρα να σε ενημερώνουν ότι υπήρξε λάθος στην τιμολόγηση και ότι θα ενημερώσουν για νέα ημερομηνία παράδοσης!!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα μιλησα πριν λιγο μου ειπαν οτι υπαρχει το προβλημα τιμολογησης...και θα με ενημερωσουν μεσα στην βδομαδα τους ρωτησα επανειλημενα αν ειναι σιγουρο οτι θα παραλαβω κοιταξαν ονομα και τηλεφωνο και μου ειπαν οτι ηταν απο τις πρωτες παραγγελιες και οτι σιγουρα θα παραλαβω.Αν μαθει καποιος κατι αλλο ας το πειτε.Ευχαριστω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πήρα τηλέφωνο (πρώτη φορά μετά την παραγγελία) .

Με μεγάλη σιγουριά , η κυρία που μίλησα μου είπε ότι υπήρχε κάποιο πρόβλημα και ότι θα παραλάβουμε κανονικά .

Θα έχουμε ενημέρωση μέσα στην εβδομάδα (κλασσικά) .

Τι να πώ , ας παραλάβουμε και ας είναι και 1 μήνα μετά την παραγγελία .....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, ακόμη επιμένουν ότι θα παραλάβουμε ΣΊΓΟΥΡΑ( και φυσικά άγνωστο πότε). Το "ζήσε Μάη να φας τριφύλλι" ξεπεράστηκε. Πάμε για "Αύγουστο που είναι παχιές οι μύγες"?

 

Αποστολή από το XT910 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πήρα τηλέφωνο (πρώτη φορά μετά την παραγγελία) .

Με μεγάλη σιγουριά , η κυρία που μίλησα μου είπε ότι υπήρχε κάποιο πρόβλημα και ότι θα παραλάβουμε κανονικά .

Θα έχουμε ενημέρωση μέσα στην εβδομάδα (κλασσικά) .

Τι να πώ , ας παραλάβουμε και ας είναι και 1 μήνα μετά την παραγγελία .....

 

Επιβεβαιώνω κι εγώ.

 

"Αφού βλέπω το όνομά σας κανονικά στην λίστα παραγγελιών, θα παραλάβετε. [μπλα μπλα μπλα συστημικό λάθος μπλα μπλα]. Μέσα στη βδομάδα θα σας καλέσουν."

 

Αυτά είπε όταν τον ρώτησα αν τίθεται θέμα ακύρωσης, μιας και δεν με έχουν ενημερώσει ούτε αν θα παραλάβω ούτε αν έχουν ακυρώσει.

 

Δυο βδομάδες περιμένουμε. Δεν θα πάθουμε τίποτα άλλες μια-δυο xD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως σήμερα μου ήρθε το tempered glass που είχα παραγγείλει(που φτάσαμε, παραγγελία από Κίνα να έρχεται πιο σύντομα από παραγγελία από Ελλάδα). θα το εκλάβω σαν καλό οιωνό για το ότι τις επόμενες μέρες θα παραλάβω και το κινητό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιος που να πήρε μετά τις 5 Μαϊου που παρέλαβα εγώ από κατάστημα;

Νομίζω ότι από ένα σημείο και μετά η επιμονή ορισμένων ξεπερνάει τα όρια της τρέλας.

Προσωπικά έχω φάει άκυρο από πάρα πολλές προσφορές και αυτή ήταν η πρώτη φορά που μου έκατσε.

Σε όλες τις προηγούμενες περιπτώσεις απλά αποδεχόμουν ότι δεν υπήρχε στοκ ή ότι ήταν δεσμευμένο ή ότι δεν ήθελαν-μπορούσαν να μου δώσουν; Απορώ που βρίσκουν το χρόνο ορισμένοι εδώ και 2 εβδομάδες να ασχολούνται ακόμα με το θέμα λες και είναι η πρώτη φορά που τρώμε άκυρο για μια προσφορά...

 

Τι να πω...

αν ακομα περιμενες και συ,τα ιδια θα εκανες προφανως.μη ξεχνας πως η wind μας εχει κρεμασει,ακομα και την ιδια μερα του ραντεβου που θα παραλαμβαναμε ταχα!αν αυτο δεν ειναι κοροιδια τι ειναι?αυτος ειναι ο λογος που επιμενω.

 

τελος,για ποιο χρονο μιλας?το ενα ποστ που γραφουμε και το ενα τηλεφωνο?πιστεψε με,αλλου χανεται ο χρονος στη ζωη μας

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...