Προς το περιεχόμενο

Google Nexus 6 299 Wind [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


BrocasHelm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εγω το εδωσα σε καταστημα Wind στη Δικαιοσυνης Ηρακλειο να το ¨"προωθησουν¨¨ χτες . Μαλακια μου φαινεται εκανα επρεπε να χρεωθω μια κουριερ και κατευθείαν στην cellcom. γιατι μαλλον θα το βγαλουν εκτος DoA ετσι. Πριν κατεβω κεντρο ειχα ρωτησει στη Δημοκρατιας ενα γωνιακο Αρμαος και μου ειπαν οτι αυτοι δεν μπορουν να το κρατησουν , δεν ξερουν τη διαδικασια και δεν εχουν τετοια "σχεση" με τη wind .. Η ιστορια μυριζει μπλεξιμο , το πρωτο σκαλωμα που τρωνε ειναι το παραστατικο που δεν ειναι πρωτοτυπο και δε φαινεται το IMEI.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια απολογουμαι αν ξαναγραφτηκε αλλα πως βλεπουμε Manufacture Date;  Kαθως και πως καταλαβαινουμε αν ειναι εισαγωγης/παραεισαγωγης/ελληνικης αντιπροσωπειας κλπ? Παρελαβα και γω Δευτέρα 25 Μαιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για manufacture date: Με κλειστή συσκευή πατας το volume down και το power ταυτόχρονα. Μολις μπεις στο μενου παλι με τα πλήκτρα της έντασης διαλέγεις "Barcode" και με το κουμπι power μπαίνεις στο μενού. Το τρίτο barcode έχει μια ημερομηνία.

 

Για το αν είναι παραεισαγωγής κοιτάς το κουτί. Αν λέει Nordics είναι παραεισαγωγής. Αν δεν λέει βασικά οτιδήποτε πέραν GR είναι παραεισαγωγής.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αν και δεν πηγα πολυ πισω στις σελιδες...το nexus 5 ειχε θεμα με το flickering..

το αντικατεστησε η procordia(lg,zte,apple)χωρις καν να ρωτησει απο που ειναι...

η wind εχει καποιο μερος και τα επισκευαζει αν μπορει αλλιως τα προωθει σε αλλες εταιριες στυλ αρβατο κτλ..αν δεν μπορουν τοτε κανουν αντικατασταση ή ισως ακολουθουν εντολες και στα βγαζουν με υγρασια αρα χωρις εγγυηση... τα ιδια τραβανε και σε ολες τις αλλες εταιριες κινητης με τα iphone

το doa δεν ειναι νομος...εκτος και αν το διαφημιζουν..

AMOLED Burn-in Fixer δοκιμαστε το...

το πιο περιεργο ειναι γιατι η google οταν ειχε την μοτορολα εδωσε το nexus στην lg και τωρα που την πουλησε-σκοτωσε τα ανελαβε η μοτορολα :P

μηπως κανουν support και τα σερβις της lenovo αφου εξαγοραστηκε?

ρωτησατε την google https://support.google.com/nexus/contact/play_c2c_android/?ctx=nexus_wpo_ts ?

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικο μου πριν παραδωσει πνευμα ειχε κολλησει η οθονη γεματη bright yellow artefacts  σαν πυροτεχνημα , χωρις να εχει υπερθερμανθει σε standby ηταν , να υποθεσω οτι εσκασε απο κατω κατι ,αυτες οι μπαταριες polymer δεν ειναι που μπορει να σου σκασουν αν εχουν διαρροη ; Περα απο το SAR δηλαδη εχουμε φατσα καρτα μια πιθανη βομβα xD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον μετα απο μαραθώνιο με υπεύθυνους κ.λ.π σημερα με ενημέρωσαν πως θα κανουν αντικατασταση στην συσκευη μου και αυριο παραλαμβανω την καινούργια τελος καλο ολα καλα αυτο που καταλαβα ειναι πως ποτε μην κανετε παραγγελια στην wind μεσω τηλεφώνου η internet γιατι υπαρχει τρομερό μπλέξιμο με το κομματι του doa αν σας τύχει κατι τέτοιο βεβαια...

Καλυτερα απο το καταστημα απευθείας για να το αναλαβουν μετα οι ίδιοι στο κατάστημα.

 

Επίσης να απαντησω και στον φιλο πιο πανω που εγραψε πως στην cellcom του εκαναν αντικατάσταση με καινουργια συσκευη οπως ειπα και ποιο πριν η cellcom δεν κανει αντικατασταση με καινουργια συσκευή ποτε γιατι δεν εχει καινουργιες συσκευές, αυτο που εκαναν στον φιλο ειναι οτι του εδωσαν μια ανακατασκευασμενη αυτο εννοούσαν οταν του ειπαν πως του το αλλαξαν με καινουργιο, αυτα απο εμενα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον μετα απο μαραθώνιο με υπεύθυνους κ.λ.π σημερα με ενημέρωσαν πως θα κανουν αντικατασταση στην συσκευη μου και αυριο παραλαμβανω την καινούργια τελος καλο ολα καλα αυτο που καταλαβα ειναι πως ποτε μην κανετε παραγγελια στην wind μεσω τηλεφώνου η internet γιατι υπαρχει τρομερό μπλέξιμο με το κομματι του doa αν σας τύχει κατι τέτοιο βεβαια...

Καλυτερα απο το καταστημα απευθείας για να το αναλαβουν μετα οι ίδιοι στο κατάστημα.

 

Επίσης να απαντησω και στον φιλο πιο πανω που εγραψε πως στην cellcom του εκαναν αντικατάσταση με καινουργια συσκευη οπως ειπα και ποιο πριν η cellcom δεν κανει αντικατασταση με καινουργια συσκευή ποτε γιατι δεν εχει καινουργιες συσκευές, αυτο που εκαναν στον φιλο ειναι οτι του εδωσαν μια ανακατασκευασμενη αυτο εννοούσαν οταν του ειπαν πως του το αλλαξαν με καινουργιο, αυτα απο εμενα.

 

Ναι κάτι τέτοιο υπέθεσα και εγώ ότι έκαναν. όταν είπα καινούργια εννοούσα ότι δεν μου έφτιαξαν την παλιά. αφού ξεμπέρδεψες και εσύ μια χαρά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε ολους!

 

Το δικο μου Nexus της προσφορας της Wind (παραγωγη 5/12/2014 NORDICS RETAIL DK) παρουσιαζει το γνωστο προβλημα με το βιντεο. Τραβαω βιντεο σε συνθηκες απολυτης ησυχιας και οταν παιζω το playback ακουγεται θορυβος. Το κινητο το εχω στειλει στη cellcom οι οποιοι εχουν ζητησει διευκρινισεις απο τη Motorola στην Αμερικη σχετικα με το συγκεκριμενο προβλημα καθως ισχυριζονται οτι το εχουν ολα τα nexus. Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω εσας, ειναι αν οντως το παρουσιαζουν και οι δικες σας συσκευες. 

 

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Θα ελεγα να ρωτήσετε με Pm μελη που το πηραν από το άλλο θεμα της vodafon ώστε να σας πουν (αν το εχουν τσεκαρει) τι συμβαινει σε άλλες παρτιδες. Εχετε μεγαλο δειγμα για να το διασταυρώσετε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις με ενημερωσαν οτι η διαδικασια DOA εχει κολλησει με αιτιολογια στο Συστημα Δεν Υπαρχει Αποδειξη . 

παραγωγη 5/12/2014 NORDICS RETAIL εισαγωγεας SMART 4 ALL ΕΠΕ ηταν το δικο μου .Καμια ιδέα ; ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους ετσι για την ιστορια κ για να μην νομιζει η wind οτι ημαστε βλακες. Παρελαβα το σαββατο το νεξους αλλα ηταν φουσκομενο στην μπαταρια κ τα ειχε πεταξει ολα μεσα. Το πηγα αμεσως στο καταστημα οπου οπως ηταν φυσικο δεν το δεχτηκαν πισω. Μιλα με τα κεντρικα μου λενε. Απο τα κεντρικα μου ειπαν να το παω στο καταστημα για αμεση αντικατασταση ελα ομως που τα μαγαζια μου ειπαν οτι δεν υπαρχει αποθεμα πουθενα.

Ετσι κ εγω το πηρα το σκουπιδι κ το πηγα στη cellcom προς μεγαλη μου εκπληξη 1 οι αποδειξη που εδωσαν η φωτοτυπια για την ακριβεια ειναι πλαστη. Απατη απλα. Ουτε ιμει ουτε τιποτα. 2 απατη το κινητο μου ειπαν οτι ηταν ανοιγμενο με καποιο τροπο στο συρταρακι που μπαινει η σιμ κ εχει σπασει . Πολυ πιθανον να μου το βγαλουν εκτος εγγυησης , 3 απατη, εγω αγορασα συσκευη ελληνικη απο μεγαλο παροχο υποτιθεται , λαθος εκανα κ εδω .. απο δανια η συσκευη μου. Προφανως απο την μεγαλη ζητηση εφεραν παρανομη εισαγωγη απο οπου να ναι κ οτι να ναι. Αυτα τα λιγα απο μενα ετσι για να ανοιξω τα ματια κ σε κανα δυο φιλους. Ελλαδα μια ζωη της λαμογιας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θα πει δεν υπάρχει απόθεμα;

Σταμάτησε το εργοστάσιο να βγάζει Nexus; Σταμάτησε να φέρνει το Nexus η Wind;

 

Νομίζω πως η νομοθεσία στην περίπτωση DOA είναι αρκετά σαφής, αντικατάσταση με νέα συσκευή εντός εύλογο χρονικού διαστήματος, αντικατάσταση με άλλη ίσης αξία ή τα χρήματα πίσω στο ακέραιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...