Προς το περιεχόμενο

Google Nexus 6 299 Wind [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


BrocasHelm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 918
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα σε ολους ετσι για την ιστορια κ για να μην νομιζει η wind οτι ημαστε βλακες. Παρελαβα το σαββατο το νεξους αλλα ηταν φουσκομενο στην μπαταρια κ τα ειχε πεταξει ολα μεσα. Το πηγα αμεσως στο καταστημα οπου οπως ηταν φυσικο δεν το δεχτηκαν πισω. Μιλα με τα κεντρικα μου λενε. Απο τα κεντρικα μου ειπαν να το παω στο καταστημα για αμεση αντικατασταση ελα ομως που τα μαγαζια μου ειπαν οτι δεν υπαρχει αποθεμα πουθενα.

Ετσι κ εγω το πηρα το σκουπιδι κ το πηγα στη cellcom προς μεγαλη μου εκπληξη 1 οι αποδειξη που εδωσαν η φωτοτυπια για την ακριβεια ειναι πλαστη. Απατη απλα. Ουτε ιμει ουτε τιποτα. 2 απατη το κινητο μου ειπαν οτι ηταν ανοιγμενο με καποιο τροπο στο συρταρακι που μπαινει η σιμ κ εχει σπασει . Πολυ πιθανον να μου το βγαλουν εκτος εγγυησης , 3 απατη, εγω αγορασα συσκευη ελληνικη απο μεγαλο παροχο υποτιθεται , λαθος εκανα κ εδω .. απο δανια η συσκευη μου. Προφανως απο την μεγαλη ζητηση εφεραν παρανομη εισαγωγη απο οπου να ναι κ οτι να ναι. Αυτα τα λιγα απο μενα ετσι για να ανοιξω τα ματια κ σε κανα δυο φιλους. Ελλαδα μια ζωη της λαμογιας

 

Σε όλους ήταν φωτοτυπία η απόδειξη αλλά το ΙΜΕΙ φαινόταν έστω και με δυσκολία. Εσένα δεν φαινόταν καθόλου ; Πλαστή ;;; 

Επίσης αν δεν κάνω λάθος η πλειοψηφία των συσκευών που έδωσε η Wind είναι από Δανία το γράφει άλλωστε και στο κουτί.

Εσύ παρέλαβες το Σάββατο μετά από τόσες μέρες ;!; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν διεκρινες τιποτα απολυτως . Σαββατο πρωι παρελαβα. Το οτι ειναι δανιας η συσκευες που εστειλε η wind το ξερεις οτι ειναι παρανομο ετσι; επρεπε να στειλει ελληνικες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Παράνομες ; Υπάρχει νόμος που να λέει ότι πρέπει να πουλάνε συσκευές ελληνικής αντιπροσωπείας; (δεν το γνωρίζω αλλά για να λειτουργούν τόσο μαγαζιά στο Skroutz υποθέτω δεν είναι ''παράνομο''). Τα ίδια κάνει και το e-shop άλλωστε εδώ και τόσα χρόνια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τι μου θυμισες τωρα! ... "Ο,τι είναι νομιμο είναι και ηθικο" ! :lol:  :cry:  :mad: (ασχετο με την wind για οσους δεν το θυμουνται)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι παρανομο ενας παροχος ελληνικης εταιριας να πουλαει παραλληλης εισαγωγης συσκευες αντι για ελληνικες αυτο με ρωτατε;

 

Δεν απορω γιατι υπαρχουν κακοι επαγγελματιες . Υπαρχει κ το καταλληλο κοινο απ οτι βλεπω. Το οτι μου πουλησαν μια συσκευη χωρις αποδειξη με το ιμει χωρις να ειναι πληρως λειτουργικη κ να αναλαμβανουν την αντικατασταση της το να μου εστειλαν οχι μονο σε εμενα φυσικα απλα ργω το καταλαβα δουλεμενη συσκευη με πειραγμενο το πορτακι για την σιμ εσεις τα βρισκεται ολα σωστα κ νομιμα.

Καλα μας κανουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να πούμε και την αλήθεια,ο φίλος έχει δίκιο, δεν νοείται πάροχος Ελληνικής εταιρίας να μην έχει ελληνικές συσκευές, μιλάω για Έλληνα πάροχο.Επίσης απόδειξη σε φωτοτυπία πρώτη φορά βλέπω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να πούμε και την αλήθεια,ο φίλος έχει δίκιο, δεν νοείται πάροχος Ελληνικής εταιρίας να μην έχει ελληνικές συσκευές, μιλάω για Έλληνα πάροχο.Επίσης απόδειξη σε φωτοτυπία πρώτη φορά βλέπω.

 

Δίκαιο έχεις αλλά με τέτοια προσφορά που έβγαλε και δεδομένο ότι ποτέ δεν υπήρχε το stock για να καλύψει την ζήτηση ας είναι και από Δανία...στα 299 προσωπικά δεν με νοιάζει αν ήτανε και από Κουρδιστάν φτάνει να έχει εγγύηση ...

 

Τώρα η αντιμετώπιση που έχει ο φίλος εννοείται ότι είναι απαράδεκτη ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και ο φίλος έχει απόλυτο δίκιο και πρέπει το λιγότερο να του δοθούν τα χρήματα του πίσω.

 

Όσον αφορά τις συσκευές που δεν είναι Ελληνικής αντιπροσωπίας, σε καμία Ελληνική επιχείρηση δεν απαγορεύεται να εισάγει προϊόντα από άλλη Ευρωπαϊκή αντιπροσωπεία. Κάτι τέτοιο κάνουν όλα σχεδόν τα σκρουτζομάγαζα και φυσικά οι συσκευές εφόσον είναι Ευρωπαϊκές καλύπτονται κανονικά από εγγύηση. Η αλήθεια είναι ωστόσο πως συνηθίζεται μεγάλες αλυσίδες να εισάγουν προϊόντα μόνο Ελληνικής αντιπροσωπείας. Τώρα στην περίπτωση της Wind προφανώς τα έφερε από έξω για να μπορέσει να τα δόσει σε αυτήν την τιμή.

 

Όσον αφορά την απόδειξη, από ότι κατάλαβα σε όλους έστειλαν μια κακά εκτυπωμένη απόδειξη. Το ΙΜΕΙ αναγράφεται κανονικά σε εμένα απλά είναι πάρα πολύ αχνό. Εγώ πήρα τηλέφωνο και μου έστειλαν μέσω email αντίγραφο τιμολογίου όπου φαίνονται όλα καθαρά για κάθε ενδεχόμενο. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τελικά από όσα διαβάζω εδώ πέρα, θα πρέπει να αισθάνομαι και τυχερός που πήρα λειτουργική συσκευή παραεισαγωγής από Έλληνα πάροχο τηλεφωνίας.Τι λέτε ρε παιδιά!Η wind μας συμπεριφέρθηκε από την αρχή με τον χειρότερο τρόπο.Μας είχε 15 μέρες στα μαύρα σκοτάδια και στο τέλος έδωσε (ως επί το πλείστον) συσκευές από όποια χώρα τις βρήκε φθηνότερα(μάλλον του Κουρδιστάν ήταν ακριβές που ανέφερε ο φίλος).Μόνο σαν έλληνας πάροχος δε φέρθηκε, αλλά ούτε καν σαν μέτριο σκρουτζομάγαζο, που τουλάχιστον αυτό,σου ξεκαθαρίζει από την αρχή αν, πότε και από που θα πάρεις τη συσκευή.Εσείς δλδ τα συγχωρείτε όλα, επειδή στο τέλος σας έδωσε την προσφορά που διαφήμησε?Βέβαια, ξέχασε στη διαφήμιση της να γράψει ότι μιλάμε για συσκευή EU(όπως το αναφέρει και το πιο μικρό μαγαζάκι), ξέχασε να πει ότι όποιος μπλέξει με DOA θα του μείνει μια αξέχαστη εμπειρία, ξέχασε να βάλει μελάνι στο φωτοτυπικό, ξέχασε να πει ημερομηνία παραλαβής, ξέχασε πως διορθώνουν ένα "συστημικό λάθος" κ.α. που δε μου έρχοντε αυτή τη στιγμή.Εγώ προσωπικά, από αυτό το μαγαζάκι δεν θέλω ποτέ ξανά πάρε-δώσε, και αν και είμαι φανατικά αντίθετος των ολιγοπωλείων, της εύχομαι να βάλει λουκέτο βράδυ, αν και κρίμα στον τόσο κόσμο που θα μείνει άνεργος.Αν αυτές τις κουτοπόνηρες πρακτικές-απάτες τις έζησα εγώ για την αγορά μιας απλής συσκευής, φαντάζομαι τι περνάνε αυτοί που έχουν μια πιο συχνή επαφή μαζί της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν μου έστειλαν την νέα συσκευή αντικατάσταση απο doa είχαν μέσα και καινούργια απόδειξη αγοράς πεντακαθαρη στην οποία όμως η τιμή του κινητού δεν ηταν στα 299 όπως στην προιγουμενη αλλά ηταν στα 450 ευρώ... δεν ξέρω το γιατί και δεν ξέρω αν παιζει ρολο με την "παρτίδα" τες πα αφού είναι μια χαρά το κινητό αυτό πλεον δεν το εψαξα παραπάνω. Απλα μπήκα σε σκεψεις και με αυτό μιας και όσοι πήραν την συσκευή της προσφοράς της wind οι περισότεροι εχουν προβλήματα, Β διαλογής παρτίδα να πω; δεν ξέρω πραγματικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν μου έστειλαν την νέα συσκευή αντικατάσταση απο doa είχαν μέσα και καινούργια απόδειξη αγοράς πεντακαθαρη στην οποία όμως η τιμή του κινητού δεν ηταν στα 299 όπως στην προιγουμενη αλλά ηταν στα 450 ευρώ... δεν ξέρω το γιατί και δεν ξέρω αν παιζει ρολο με την "παρτίδα" τες πα αφού είναι μια χαρά το κινητό αυτό πλεον δεν το εψαξα παραπάνω. Απλα μπήκα σε σκεψεις και με αυτό μιας και όσοι πήραν την συσκευή της προσφοράς της wind οι περισότεροι εχουν προβλήματα, Β διαλογής παρτίδα να πω; δεν ξέρω πραγματικά.

 

Αν θυμάμαι σωστά 5 άτομα αντιμετώπισαν πρόβλημα από τους ......?? 50+ συνολικά στο forum που είχαμε παραλάβει ; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πόσοι ακόμα που δεν γράφουν στο φόρουμ. Όσοι παραλάβατε συσκευές δανέζικες με ξεθωριασμένη απόδειξη, μήπως να τσεκάρετε λίγο ημερομηνία και ώρα που κόπηκε η απόδειξη; Εμένα το μυαλό μου πάει σε σενάριο του στυλ: Βγάλαμε προσφορά που δεν μπορούμε να καλύψουμε και βρήκαμε έναν"μαύρο" έμπορο με αγνώστου προελεύσεως και ποιότητας συσκευές και τις πήραμε κοψοχρονιά χωρίς τιμολόγιο και φωτοσοπιάσαμε αποδείξεις γιατί δεν μπορούσαμε να κόψουμε κανονικές.

 

Βέβαια μπορεί να έχω απλά μεγάλη φαντασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...