Προς το περιεχόμενο

Δύο ναυαρχίδες ετοιμάζει η Microsoft στην σειρά Lumia, τις Cityman και Talkman


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το 'οτι το s6  μολις βγήκε και ότι το 1020 εχει βγει απο το καλοκαιρι του 13 (το 930 πριν 1 χρονο) το σκεφτήκατε;

φανταστείτε αντίστοιχη κάμερα του 1020 με snap 815 και 3gb ram.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Ας βάλω λοιπόν ένα "και" ανάμεσα στο "σφαίρα" και στο "burst". Όπως είπες και εσύ παραπάνω:

 

 

Καταλαβαίνεις πολύ καλά τι ήθελα να πω. Ήσουν απόλυτος στο πρώτο σου μήνυμα σχετικά με το πιο είναι καλύτερο κινητό, για φωτογραφίες. Δεν είναι το S6, που έχω δουλέψει για λίγο. Υπάρχουν και άλλα, όπως είπα παραπάνω, όπως το panasonic lumix (android). Μεταξύ αυτών το 1020, και το 930, αλλά και κάποια κινέζικα. Καλώς ή κακώς πολλά πράγματα παίζουν ρόλο σε μια φωτογραφία, για αυτό (όπως νουθετείς εσύ εμένα) την επόμενη φορά να αναφέρεσαι στα προσωπικά σου γούστα.

 

Υγ. Πάντως το 930 βγάζει burst mode χώρις ρίχνει την ποιότητα, η οποία παραμένει στα 5mpx (η μικρή) και στα 16 (η μεγάλη). Μάλλον έχεις μείνει κολλημένος στο παρελθόν που δεν ήταν αναβαθμισμένος ο αλγόριθμος. ;)

Φιλε Agmourk, βλεπω συνεχιζεις να χρησιμοποιεις quote που ηταν απαντηση σε αλλο μελος του οποιου τα μηνυματα σβηστηκαν για τους προφανεις λογους.

Μπερδευεσαι εσυ , μπερδευεις και τους αλλους.

 

Για το burst mode, αυτο που ειναι με φουλ ποιοτητα, δυστυχως δεν ειναι τοσο... burst. Δεν τραβαει απο οτι θυμαμαι 10 το δευτερολεπτο σε φουλ ποιοτητα. Εκτος αν εννοεις burst τις 2-3 φωτο ανα δευτερολεπτο.

Διορθωσε με αν κανω λαθος.

Αν θελεις πραγματικα burst, τοτε πρεπει να ριξεις την ποιοτητα στα 8mpixel και ειναι χωρις oversampling της pureview τεχνολογιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 ΔΕ ΞΕΡΩ αν συμφωνειτε αλλα δε πιστευω οτι αξιζει η αναβαθμιση απο 930...

Το 930 και το 1520 με τα Specs που εχουν(κυριως στην Ram)ειναι υπεραρκετα μεχρι και για Windows 11,φαντασου λοιπον τα παραπανω κινητα που εχουν ακομα δυνατοτερα Specs. Κυριολεκτικα αχρηστα Specs για Windows 10 που απο οτι φενεται θα παιζουν μπαλα στο 1gb ram κυριως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω windows phone. Είχα σχεδόν όλες τις ναυαρχίδες Android και τώρα έχω το iPhone 6 plus. Είμαι πολύ ευχαριστημένος απο όλα τα κινητά που είχα μέχρι τώρα, και αποφάσισα οτι το επόμενο κινητό μου (όποτε και να είναι αυτό) θα είναι wp. Μετά απο τις αλλαγές και τα συμμαζέματα ιδίως στα μενού μπορώ να πώ οτι ψήθηκα. Τώρα, μπορεί να μην μου αρέσει, δεν αντιλέγω. Μεγαλύτερη νίκη όμως απ την Microsoft είναι το οτι με έκανε να το σκεφτώ και να το αποφασίσω, κι ας μην μου έδειξε τρομακτικα πράγματα μέχρι στιγμής. 

 

off topic: Ξέρει κανείς για ποιο λόγο σταμάτησε να πωλείται ΠΑΝΤΟΥ το Lumia 1520? Δεν υπάρχει πουθενά, ουτε Ελλάδα ούτε στο εξωτερικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω windows phone. Είχα σχεδόν όλες τις ναυαρχίδες Android και τώρα έχω το iPhone 6 plus. Είμαι πολύ ευχαριστημένος απο όλα τα κινητά που είχα μέχρι τώρα, και αποφάσισα οτι το επόμενο κινητό μου (όποτε και να είναι αυτό) θα είναι wp. Μετά απο τις αλλαγές και τα συμμαζέματα ιδίως στα μενού μπορώ να πώ οτι ψήθηκα. Τώρα, μπορεί να μην μου αρέσει, δεν αντιλέγω. Μεγαλύτερη νίκη όμως απ την Microsoft είναι το οτι με έκανε να το σκεφτώ και να το αποφασίσω, κι ας μην μου έδειξε τρομακτικα πράγματα μέχρι στιγμής. 

 

off topic: Ξέρει κανείς για ποιο λόγο σταμάτησε να πωλείται ΠΑΝΤΟΥ το Lumia 1520? Δεν υπάρχει πουθενά, ουτε Ελλάδα ούτε στο εξωτερικό.

Γιατι δεν θα πουλαγε καθολου το 930 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...