Προς το περιεχόμενο

Το Android 5.0 Lollipop βρίσκεται στο 9,7% των συσκευών. Το KitKat κυριαρχεί με 39,8%


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά, δεν είναι ότι ο περισσότερος κόσμος δεν θέλει να βάλει την 5.x. Είναι πως η πλειοψηφία όσων έχουν ξεμείνει με σχετικά παλιές (βλ. διετίας) συσκευές, δεν πρόκειται να πάρουν ποτέ την επίσημη αναβάθμιση.

 

Εδώ κινητά όπως το Grand Duos 2 (G7102) που βγήκαν πριν ενάμιση χρόνο, δεν πήραν ποτέ ούτε καν την 4.4.4. Έλεος πια. Αγοράζεις κάτι και μέσα σε λίγους μήνες πρακτικά σταματάει να υποστηρίζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ πρίν μια εβδομάδα έβαλα την 5.0.2 στο G2 μέσω PC suite.

Οι εντυπώσεις μου είναι άριστες μέχρι στιγμής

Σίγουρα ανανεώνεται κατά πολύ η γερασμένη εμφάνιση του UI του G2.

Αλλά νομίζω οτι και η ταχύτητα είναι λίγο καλύτερη (σε μενού,ρυθμίσεις αλλά και στο internet) όπως επίσης και η μπαταρία του.

Επίσης πολύ χρήσιμες οι ειδοποιήσεις στη lock screen.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει βγεί πάντως αν ενδιαφέρεσαι, http://www.sammobile.com/firmwares/download/44316/N9005XXUGBOB6_N9005EURGBOB1_EUR/

Δεν μπαίνει μέσα από το επίσημο πρόγραμμα της Samsung, το Kies. Πραγματικά δεν θέλω να ασχοληθώ.

Διάβασα κάποιους οδηγούς, μέχρι και Root Access έλεγαν ότι πρέπει να έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπαίνει μέσα από το επίσημο πρόγραμμα της Samsung, το Kies. Πραγματικά δεν θέλω να ασχοληθώ.

Διάβασα κάποιους οδηγούς, μέχρι και Root Access έλεγαν ότι πρέπει να έχεις.

Με το Odin έκανα τη δουλειά μου. Το λινκ που σου έστειλα έχει το επίσημο update και δεν επηρεάζει την εγγύηση..Δεν ξέρω που είδες για root, πάντως δεν νομίζω να ισχύει εφόσον υπάρχει επίσημη έκδοση εκει έξω απο τον Δεκέμβριο. Εγω το μόνο θέμα που αντιμετώπισα μετα το update είναι οτι το camera app αργεί αρκετα να ανοίξει. Αλλά μπορω να πω οτι απο επιδόσεις, μπαταρία και UI υπερτερεί αρκετά απ' ότι έχουμε δει μεχρι στιγμής.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπορώ να πω με βεβαιότητα ότι το Moto G πρώτης γενιάς σερνόταν άσχημα σε σχέση με το Kitkat. Για αυτό εγινε (με κάτοια θεματάκια μεν) downgrade σε Kitkat! Τώρα εγινε και πάλι η κινητάρα που είχα πάρει. Δε τρελάθηκα με το Lollipop όπως και πολλοί χρήστες από ότι έχω δει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εγω πριν μια βδομαδα την εβαλα στο gs4 κ κολλάει οσο δεν παει. Η μπαταρια χωρις πολλη χρηση δεν κραταει ουτε μιση μερα κ το ασπρο οπως λεει κ ο φιλος παραπανω εκτός απο ενεργειοφαγο ειναι κ χαλια. Τα ιδια μου λεει κ φιλος με το g3. Χιλιες φορες η κιτ κατ

 

Εγώ με S4 είχα προβλήματα με την 4.4 και έστρωσε με την 5.0.1. Go figure...

Πάντως σήμερα πρωί-πρωί μου ήρθε αναβάθμιση κοντά μισό giga, για τσέκαρε.

 

 

Back to topic, το Lollipop διπλασίασε το ποσοστό του σε ένα μήνα, ε, λογικό αφού το S4 πήρε το Lollipop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

KISS -LG SUITE..... δεν υπαρχει πιο αχρηστω λογισμηκο πραγματικα ,,,,ΤΑ  βλεπει το μηλο και γελαει και εγω χαχαχαχαχαχα  

 

το επομενο λογισμικο θα ειναι ΠΤΙ-ΜΠΕΡ !!

 

ICLOUD 1000000 χρονια μπροστα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο περιεργεια μπηκα στο You Tube να δω πως ειναι το γραφικο περιβαλλον στο Moto G 2014 γιατι διαβασα οτι τα δειχνει ασπρα.

 

Το βασικο που ειδα και δεν μου αρεσε ειναι οτι ενω πριν τα εικονιδια στο μενου ηταν πιο ευδιακριτα γιατι το φοντο απο πισω ηταν μαυρο τωρα το φοντο ειναι ασπρο.Μοιαζει χαλια.Ετσι ειναι και στα αλλα κινητα?

 

Ισως η επομενη/ες αναβαθμισεις να ειναι πιο "βαριες" και να υποστηριζονται μονο απο κινητα με 2Gb ram,δηλαδη νε μην βγουν ενημερωσεις καθολου για κινητα με 1 gb ram.Η να βγουν αλλα το κινητο να "σερνεται".Αν γινει αυτο θα ειναι παρα πολλα τα μοντελα και ο αριθμος των συσκευων που θα μεινουν στην τελευταια αναβαθμιση η που θα παρουν την αναβαθμιση αλλα θα "σερνονται".

 

Εντωμεταξυ καποια κινητα δεν αναβαθμιστηκαν στην L και το LG L90 αναβαθμιστηκε που ειναι πιο παλιο.Το οποιο απο οτι διαβασα εχει καλυτερη διαχειρηση μνημης και γενικα βελτιωθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

KISS -LG SUITE..... δεν υπαρχει πιο αχρηστω λογισμηκο πραγματικα ,,,,ΤΑ  βλεπει το μηλο και γελαει και εγω χαχαχαχαχαχα  

 

το επομενο λογισμικο θα ειναι ΠΤΙ-ΜΠΕΡ !!

 

ICLOUD 1000000 χρονια μπροστα ...

Και σε αλλο θεμα παλι ειχες μπει και σχολιαζες οτι η μπαταρια του Iphone 6(που την κραζουν ακομα και οι κατοχοι του)ειναι καλυτερη απο τα Android. Αν ησουν οντως ικανοποιημενος απο την συσκευη σου και το λειτουργικο δεν νομιζω οτι θα εμπαινες σε ξενα και θα εκραζες χωρις λογο :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...