Προς το περιεχόμενο

Η Apple θέλει να σκοτώσει το freemium μοντέλο του Spotify πριν την επανεκκίνηση της Beats


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ετσι κανει business η ΑΓΙΑ Apple. Για να βλεπω τα fanboyz να ξεσκιζοντε τωρα να μας λενε για innovation. Οπως εκλεψε τους παντες και τα παντα στο παρελθον, τωρα κανει το ιδιο πραγμα απλα βαζοντας φρενο στους ανταγωνιστες...saint-jobs.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lobbying λέγεται, είναι νομιμοτατο στις "ελευθερες αγορές" και το κάνει απλά επειδή μπορει.

 

 

lobbying λεγεται αυτο

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Lobbying

 

αυτο που κανει η apple ειναι μονοπωλιακες πρακτικες κ καταχρηση δεσποζουσας θεσης,2 σε 1 νοικοκυρεμενα

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αααααλλη μια φορα δεν ειναι το Piracy που harms τους consumers αλλα οι απληστες εταιριες.

 

1ον. apple περιμενω την ωρα που θα παρεις αυτο που σου αξιζει και κανενας bill gates δεν θα σε ξανασωσει. βεβαια τα ζωα μπηκαν στο μαντρι και δυσκολα βγαινουν...

 

2ον. Το spotify θα αφησει απλα χωρο για καποιον αλλον ή αναπόφευκτα για τον μεγαλο "θειο".

 

3ον. ΟΟΟΟΟΟΤΤΤΙΙΙΙ και να κάνεις ελάχιστοι θα πληρώσουν για να ακούσουν τη μουσική (λεμε τωρα) που βγαινει σημερα.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει τα φράγκα, πληρώνει πάνω και κάτω από τα τραπέζια, και γίνεται το δικό της. Κάποτε τη γούσταρα πολύ αυτή την εταιρεία.

Έτσι όπως έχει εξελιχθεί η μόνη ευχαρίστηση που μου εδωσε τελευταία ήταν όταν έσβησα το iphone για να το πουλήσω. Αλλά μιλάμε πολύ το είχα γουστάρει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ακούσεις μουσική, θα πρέπει να έχεις εγκατεστημένο, το σκουπίδι που λέγεται iTunes;

Παίζει να ειμαι απο τους λίγους που χρησιμοποιεί το iTunes συνειδητά, επειδή μου αρεσει.. :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lobbying λεγεται αυτο

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Lobbying

 

αυτο που κανει η apple ειναι μονοπωλιακες πρακτικες κ καταχρηση δεσποζουσας θεσης,2 σε 1 νοικοκυρεμενα

 

Αφού δεν είναι μονοπώλιο.

Ούτε καν έχει μπει στη συγκεκριμενη αγορα.

Μια χαρα lobbying ειναι, ας μην εχει στοχο κρατικο οργανισμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τυγχανει να εχω κανει εργασια σε μεταπτυχιακο για τον αθεμιτο ανταγωνισμο

 

lobbying δεν ειναι

 

προσπαθει να μπει στην σχετικη αγορα πωλησης ψηφιακου περιεχομενου εξαλειφοντας τον ανταγωνισμο (μονοπωλιακες πρακτικες) εκμεταλευομενη τα κεφαλαια της κ την θεση της στην αγορα πληροφορικης γενικοτερα (καταχρηση δεσποζουσας θεσης)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιώ spotify premium εδώ και αρκετούς μήνες. Μηνιαίο κόστος 5 ευρώ -μέσω προσφοράς cosmote-. Τα δίνω με ευχαρίστηση ως αντάλλαγμα για υλικό που δεν βρίσκω ούτε στο youtube, πχ. τώρα ακούω το τελευταίο άλμπουμ του Wim Mertens, που ούτε ως αποτέλεσμα δεν βγήκε στο google. Πρόσφατα προστέθηκε και υπηρεσία lyrics. Το υλικό μπορώ να το έχω σε σταθερές και κινητές συσκευές, είτε online είτε offline. Συνολικά, το θεωρώ ως μία πολύ λογική τιμή γι' αυτά που εισπράττω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπον Τζόβι: «Η Apple σκότωσε τη µουσική βιοµηχανία»

Ο Τζον Μπον Τζόβι έδειξε τον… ένοχο. «Ο Στιβ Τζοµπς», είπε, «σκότωσε τη µουσική βιοµηχανία. Αυτός ο ίδιος φέρει την ευθύνη». Ο τραγουδιστής των Bon Jovi στη συνέντευξή του στο περιοδικό των «Sunday Times» ήταν κατηγορηµατικός.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...