Προς το περιεχόμενο

ZTE B880 (Xiao Xian 2). Με fingerprint reader στα $144


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το οικονομικότερο smartphone με αναγνώστη δαχτυλικού αποτυπώματος ανακοίνωσε η ZTE. Το ZTE B880 ή Xiao Xian 2 στην αγορά της Κίνας διαθέτει οθόνη 5 ιντσών ανάλυσης 720 x 1280 pixels (268ppi).Το πάχος της συσκευής είναι 8,9 χιλιοστά ενώ το βάρος της 126 γραμμάρια. Προσφέρει WiFi, Bluetooth και GPS καθώς και συνδεσιμότητα 4G LTE.

 

Βασίζεται στο MediaTek MT6735 SoC, που είναι τετραπύρηνο, με συχνότητα λειτουργίας 1,3GHz , το οποίο συνοδεύεται από 1GB RAM και 8GB αποθηκευτικού χώρου (επεκτάσιμου μέσω κάρτας μνήμης microSD έως και κατά 32GB).

 

Στην πρόσοψη εφοδιάζεται με κάμερα 8,0 Megapixels, ενώ στο πίσω μέρος με κάμερα 13 Megapixels (f/2.2) που συνοδεύεται από LED flash. Λίγο χαμηλότερα από τον φακό της κύριας κάμερας, στο πίσω μέρος βρίσκεται ο αναγνώστης δαχτυλικού αποτυπώματος.

 

Η μπαταρία του είναι 2400mAh. Το λογισμικό βασίζεται στο Android 5.0. Το κόστος της συσκευής στην Κίνα είναι περίπου $144.

 

Link.png Site: PhoneArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανάκριβο μάλλον λόγω Fingerprint. Κάνε τουλάχιστον να μην είναι σαν το σευτελίκι της Sammy γιατί το βλεπω απατο. Το χρυσοπληρώνεις που το χρυσοπληρώνεις, να δουλεύει έστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανάκριβο μάλλον λόγω Fingerprint. Κάνε τουλάχιστον να μην είναι σαν το σευτελίκι της Sammy γιατί το βλεπω απατο. Το χρυσοπληρώνεις που το χρυσοπληρώνεις, να δουλεύει έστω.

wat8.jpg?w=497&h=332

  • Like 17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανάκριβο μάλλον λόγω Fingerprint. Κάνε τουλάχιστον να μην είναι σαν το σευτελίκι της Sammy γιατί το βλεπω απατο. Το χρυσοπληρώνεις που το χρυσοπληρώνεις, να δουλεύει έστω.

WTF ρε φίλε... 128 ευρώ για αυτά τα specs τι περίμενες; 20 ευρώ και δώρο άλλο ένα;

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

WTF ρε φίλε... 128 ευρώ για αυτά τα specs τι περίμενες; 20 ευρώ και δώρο άλλο ένα;

 

Ίδια τιμή θα είχε χωρίς το περιττότατο fingerprint που προβλέπεται άθλιο; (υποθέτω, μπορεί να βγεί καλό αλλά ξέρω γω, νορμάλ άνθρωπος είμαι λογίζομαι το λογικο σε τετοιο κόστος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίδια τιμή θα είχε χωρίς το περιττότατο fingerprint που προβλέπεται άθλιο; (υποθέτω, μπορεί να βγεί καλό αλλά ξέρω γω, νορμάλ άνθρωπος είμαι λογίζομαι το λογικο σε τετοιο κόστος)

αντε κανα 10 ευρώ ποιο κάτω να ηταν... μην κοιτάς κάτι thl, eleaphone κλπ που δίνουν spec με το κιλό και σε τιμή χώμα και ποιότητα μηδέν (για ποιότητα συναρμολογισης μιλάω και αντοχή στο χρόνο που είναι κάτι σαν λαχείο σε αυτές τις συσκευές), η zte προσέχει αυτά ακόμη και στα low end...

να φανταστώ το mate 7 της Huawei το βλέπεις σαν αστείοααπό άποψη τιμής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε κανα 10 ευρώ ποιο κάτω να ηταν... μην κοιτάς κάτι thl, eleaphone κλπ που δίνουν spec με το κιλό και σε τιμή χώμα και ποιότητα μηδέν (για ποιότητα συναρμολογισης μιλάω και αντοχή στο χρόνο που είναι κάτι σαν λαχείο σε αυτές τις συσκευές), η zte προσέχει αυτά ακόμη και στα low end... να φανταστώ το mate 7 της Huawei το βλέπεις σαν αστείοααπό άποψη τιμής

 

Huawei ZTE Lenovo Xiaomi είναι αξιόπιστες εταιρίες όντως. Αλλά όταν σε ΜΑΡΚΑ (η ZTE ειναι) βλέπεις τιμή χώμα και fingerprint εε και εκεί ότι δίνεις παίρνεις. Ειδικά σε πολύ οικονομικές συσκευές όχι μόνο κινέζοι αλλά και κορεατες, γιαπωνεζοι, αμερικανοι κοβουν από κάπου για να προσθέσουν αλλού. Αντι fingerprint να ήταν FHD να σου λεγα εγω vfm και όχι elephone, thl, giayu πως λέγεται inew και λαλακιες..

*το mate γαμάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαρωνουν οι κινεζικες μαρκες φετος. να δεις που σε 5 χρονια η σασμουνκ μπορει να ανανκοινωσει οτι φευγει απο την αγορα. ηδη πριν το s6 ανακοινωσε σαρωτικη πτωση πωλησεων. σωθηκε τωρα απο s6 αλλα με 100 κατι ευρω αυτα εδω δε ξερω ποσο θα κρατησει. 

 

εγω προσωπικα εχω σταματησει να προσεχω την μαρκα που κρατανε οι αλλοι ολα ιδια ειναι πια, 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καθε τρεις και λιγο και ενα νεο σμαρτφον .....εχει πηξει η αγορα και δε νομιζω ο μεσος καταναλωτης πλεον να κοιταζει χαρακτηριστικα αφου ολα τα εχουν ολα .....τα υπολοιπα λεπτομερειες εχουν καταντησει για ψαγμενους και μονο!!! βαλτε κανα αρθρο περι nvidia Vs AMD να γινει χαμος .....εχει καταντησει βαρετο η παρουσιαση ενος νεου σμαρτφον !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fhd με τόσο αδύναμο επεξεργαστή και τσιπ γραφικών μάλλον θα σερνοταν

 

Και το fingerprint τους μάρανε. Το έχει απλά για να το έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...