Προς το περιεχόμενο

E-Banking! Αποριες για δημιουργια online Λογαριασμου.


k_skidrow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

.τζαμπα δε γινεται τιποτα

 

οτι ειναι ασφαλεστερη η προπληρωμενη ειναι απο τη σκοπια οτι δεν ειναι συνδεμενη με τιποτα...ειναι ξεκαρφωτη

 

η χρεωστικη δεν ειναι ξεκαρφωτη .....ειναι παντα συνδεμενη με κατι  οποτε με την απλη λογικη εεχει λιγο παραπανω κινδυνο

 

ειναι απλα τι εχει συνιθισει ο καθενας μας και τι νομιζει οτι ειναι ασφαλεστερο....

 

Αν αισθάνεσαι ασφαλέστερος φυσικά και κάνε το αλλά δες το λογικά...

Έχεις φορτίσει την προπληρωμένη με 60 ευρώ και έχεις βάλει στον λογαριασμό που έχεις την χρεωστική 60 ευρώ.

Ο κίνδυνος και στις 2 είναι να σου κλέψουν κάπως τον αριθμό της κάρτας και να σου κλέψουν 60 ευρώ, Είναι ίδιος ούτε λιγότερος, ούτε περισσότερος, αν και κάτα πάσα πιθανότητα αν δεις ότι σου έχουν τραβήξει λεφτά θα τα πάρεις πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταλαβαινω το σκεπτικο σου αλλα εγω το βλεπω και απο την αλλη πλευρα τη τραπεζικη γιατι ειμαι 33 χρονια στη δουλεια σε αναλογο τμημα και εχω δει περιστατικα διαφορα αν και δεν ειναι τωρα το αναλογο πεδιο για συζητηση

 

ο λογαριασμος σου ο συνδεμενος με τη χρεωστικη διατρεχει το κινδυνο στην ουσια και οχι η καρτα που μπορει εστω και να χασεις 10 ευρω ,γιατι μπορει να χρησιμοποιηθει με δολο οχι για να παρθουν χρηματα αλλα να χρησιμοποιηθει για ξεπλυμα και να μην καταλαβεις τιποτα παρα μονο αν σε παρουν τηλεφωνο απο τη τραπεζα...καποια στιγμη θα ανοιξουμε ενα θεμα για συζητηση.πχ καποια mail για να βοηθησουμε καποιον που θελει να βγαλει χρηματα απο καποια χωρα της αφρικης η μεση ανατολη και ζηταει ενα λογαρισμο για ν δωσει σε μας και να βγαλει και κεινος τα δικα του

 

Για επιστροφη χρηματων ακομα και οταν αποδεικνυεται με βιντεο της τραπεζας οτι καποιος αλλος σε ατμ στα πηρε παιρνει αρκετο διαστημα να επιστραφουν δεν ειναι τοσο απλο.

 

Σηαμσια εχει να μπορει ο καθενας μας που κανει συναλλαγες να ειναι οσο το δυνατον ασφαλης ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Γνωρίζει κανείς τα δικαιολογητικά που χρειάζονται για την εγγραφή στο e banking της Eurobank?

ταυτότητα εκκαθαριστικό λογαριασμό από ΔΕΚΟ και άμα εργάζεσαι ή όχι ένα χαρτί πάνω κάτω αυτα ζητάνε όλες οι τράπεζες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

συνεχιζω σε αυτο το θεμα για να μην ανοιγω καινουριο, θελω να κανω ebanking σε ηλικιωμενο συγγενη μου, θα παρω βεβαια μαζι οτιδηποτε πιθανον ζητησουν οπως εκκαθαριστικο δεκο βεβαιωση για τον αριθμο του κινητου αλλα ηθελα να ρωτησω, εχει παει κανεις προσφατα(για την πειραιως προκειται) να μου πει αν θελει ραντεβου?τηλεφωνο προφανως δεν μπορω να παρω πριν την δευτερα αλλα μονο την δευτερα πρωι εχω κενο για να παω. θυμαμαι οτι μια φορα περιμενοντας στην ουρα καποιοι μας ''προσπερασαν'' επειδη η υπαλληλος ειπε οτι ειχαν ραντεβου, αλλα ηλεκτρονικη αιτηση για να παρω ραντεβου δεν βλεπω πουθενα. 

εντωμεταξυ το σαιτ τους δεν δειχνει καν τα δικαιολογητικα που θα χρειαστουν, γκουγκλαροντας σε πεταει σε μια σελιδα που σου λεει να κανεις ονλαιν εγγραφη με την καρτα σου,αλλα δεν λεει τι κανεις σε περιπτωση που δεν εχεις καρτα.

Επεξ/σία από Manolo7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Manolo7 είπε

συνεχιζω σε αυτο το θεμα για να μην ανοιγω καινουριο, θελω να κανω ebanking σε ηλικιωμενο συγγενη μου, θα παρω βεβαια μαζι οτιδηποτε πιθανον ζητησουν οπως εκκαθαριστικο δεκο βεβαιωση για τον αριθμο του κινητου αλλα ηθελα να ρωτησω, εχει παει κανεις προσφατα(για την πειραιως προκειται) να μου πει αν θελει ραντεβου?τηλεφωνο προφανως δεν μπορω να παρω πριν την δευτερα αλλα μονο την δευτερα πρωι εχω κενο για να παω. θυμαμαι οτι μια φορα περιμενοντας στην ουρα καποιοι μας ''προσπερασαν'' επειδη η υπαλληλος ειπε οτι ειχαν ραντεβου, αλλα ηλεκτρονικη αιτηση για να παρω ραντεβου δεν βλεπω πουθενα. 

εντωμεταξυ το σαιτ τους δεν δειχνει καν τα δικαιολογητικα που θα χρειαστουν, γκουγκλαροντας σε πεταει σε μια σελιδα που σου λεει να κανεις ονλαιν εγγραφη με την καρτα σου,αλλα δεν λεει τι κανεις σε περιπτωση που δεν εχεις καρτα.

Άνοιξα πρόσφατα λογαριασμό σε eurobank και εθνική. Δεν ήξερα ότι ήθελε ραντεβού και πήγα έτσι στην eurobank κι ευτυχώς έτυχε να ακυρωθεί ένα και με πήραν αμέσως. Στην εθνική έκλεισα ραντεβού μέσω τηλεφώνου με όλα τα δικαιολογητικά που χρειάζονται και εξυπηρετήθηκα αμέσως. Όσοι δεν είχαν κλείσει ραντεβού και περίμεναν να ανοίξουν λογαριασμό εξυπηρετήθηκαν αφού τελείωσαν όλα τα ραντεβού. Οπότε υποθέτω και η Πειραιώς έτσι θα λειτουργεί. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...