Προς το περιεχόμενο

Τι μάρκα espresso σας αρέσει?τι είναι το Arabica και το Robusta?


mastoras007

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμενα μου αρεσει πολυ ο hausbrandt.Οταν δλδ βλεπω μια καφετερια με το λογοτυπο του απ εξω τοτε μπαινω και παιρνω καφε.Ξερεται αν ειναι 100% arabica?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ ψηφίζω dimello!!! Πραγματικά από την ώρα που τον δοκίμασα, πέρσι το καλοκαίρι στα Κύθηρα, μόνο αυτόν θέλω!

Σύμφωνο απόλυτα δυστυχώς λίγες καφετέριες τον δουλεύουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ψηφίζω dimello!!! Πραγματικά από την ώρα που τον δοκίμασα, πέρσι το καλοκαίρι στα Κύθηρα, μόνο αυτόν θέλω!

Σύμφωνο απόλυτα δυστυχώς λίγες καφετέριες τον δουλεύουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος είναι από Αθήνα να πάει από ταφ είναι στην ομόνοια στην εμμανουηλ Μπενάκη. Όλοι οι καφέδες είναι ωραίοι αλλά εκεί για εμένα είναι κορυφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειμαι φαν του καπουτσινο,εχω δοκιμασει arabica και brazilian απο τα everest.Και οι 2 καλοι,με προτιμηση δικια μου στον brazilian.

Για μικελ,καλος ο καφες αλλα νιωθεις πολυ αφρογαλα.Προσωπικα προτιμω everest γιατι ειναι διπλα στο σπιτι παρα μικελ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η hausbrandt είναι εταιρία καφέδων και όχι καφές, άμα κάθε φορά πίνεις διαφορετική ποικιλία λογικό να σου φαίνεται διαφορετικός ο καφές

Και η dimello το ίδια από ότι ξέρω φτιάχνουν και δικά τους μαγαζιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειμαι φαν του καπουτσινο,εχω δοκιμασει arabica και brazilian απο τα everest.Και οι 2 καλοι,με προτιμηση δικια μου στον brazilian.

Για μικελ,καλος ο καφες αλλα νιωθεις πολυ αφρογαλα.Προσωπικα προτιμω everest γιατι ειναι διπλα στο σπιτι παρα μικελ.

πανακρυβα τα everest, δεν τους κανω τη χαρη να αγορασω καφε απο κει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πανακρυβα τα everest, δεν τους κανω τη χαρη να αγορασω καφε απο κει

Ποσα χρονια εχεις να πας; Στα σαντουιτς ναι,ειναι ακριβοι.Στον καφε εχει brazilian τον μικρο με 1€,τον κανονικο εναμιση και τον μεγαλο στα 2€.Μικελ τον καπουτσινο στο μεγεθος του κανονικου το πληρωνω 2€.

Σε αποσταση για Μικελ θελω 7 με 10 λεπτα να παω,στα everest παω σε 1-2 λεπτα το πολυ.Χωρια απ αυτο περναω και 2-3 φαναρια/μεγαλες διασταυρωσεις για να παω και στα 2 μικελ που ειναι κοντα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσα χρονια εχεις να πας; Στα σαντουιτς ναι,ειναι ακριβοι.Στον καφε εχει brazilian τον μικρο με 1€,τον κανονικο εναμιση και τον μεγαλο στα 2€.Μικελ τον καπουτσινο στο μεγεθος του κανονικου το πληρωνω 2€.

Σε αποσταση για Μικελ θελω 7 με 10 λεπτα να παω,στα everest παω σε 1-2 λεπτα το πολυ.Χωρια απ αυτο περναω και 2-3 φαναρια/μεγαλες διασταυρωσεις για να παω και στα 2 μικελ που ειναι κοντα μου.

1) το cappuchino που εχουν 1 ευρω ειναι μονο

2) ειναι brazilian που σημαινει χαλια ποιοτητα

3) brazilian διπλο βρισκεις σε καταστηματα οχι γνωστα με 1 ευρω και οχι με 1,50

4) σε μαγαζια οπως γρηγορης,coffe island βρισκεις cappuchino XL αραμπικα με 2 ευρω

5)μικελ ειναι οντως πολυ ακριβος και χαλια σαν καφες,ειναι σαν να πινεις γαλα με ζαχαρη,συμφωνο οτι δεν αξιζει

6)everest μια φορα αγορασα σαντουιτσ και ηταν απο τα χειροτερα που εχω δοκιμασει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Όλες αυτές οι εταιρείες που αναφέρατε το πρώτο που πουλάνε είναι εξυπηρέτηση και μετά καφέ....   Τις τιμές που ξέρουμε, κάτι 25 ευρώ, κάτι 40 ευρώ είναι σκέτη κοροϊδία και λυπάμαι που το λέω υπάρχουν θύματα που πληρώνουν τόσα λεφτά..... Σκεφτείτε μόνο ένα. Ο καφές είναι χρηματιστήριο και η τιμή του σήμερα που μιλάμε είναι κάτω από 2,5 ευρώ... φανταστείτε μέχρι τα 30 που πουλάνε....

Μη γινόμαστε θύματα αυτών των εταιρειών που θησαυρίζουν  πάνω στις δικές μας πλάτες......

Υπάρχουν καφέδες που αξίζουν τα πραγματικά λεφτά τους....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...