Προς το περιεχόμενο

Νέο ραντάρ της NASA μπορεί και ανιχνεύει καρδιακούς παλμούς


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

μόλις τι γαμ***με παιδιά την ταινία Terminator 3 που βλέπαμε και λέγαμε τι είναι αυτό μόλις γίνετε πραγματικότητα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

ειναι η πιο νεα version του μηχανηματος Αν δεις προσεκτικα εχει και το ονομα αυτου που εντοπιζει

όπως του χωριού Chautara στο Νεπάλ, στη παραπάνω φωτογραφία.

Ενταξει μεγαλε....εγραψες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γελαω με την δορυφορικη φωτο και το επιμερους στοιχειο του αρθρου με τα 6 εως 30 μετρα εμβελεια και με 1.5 μετρο  αποκλιση (στα 6 ειναι 25% αποκλιση , στα 30 ειναι 5% ) .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δορυφορικη φωτογραφια που κολλαει;

Στο αρχικό άρθρο:

http://mashable.com/2015/05/06/nasa-invention-saves-lives-nepal/

 

 

ολο βλακειες κανουν για να χρεωσουν τον κοσμο με την μ@λ@κι@ που ανακαλυψαν και καλα!

Don't like it? Don't buy it !

But DON'T ASK TO USE IT (or to be saved by it)

 

 

γελαω με την δορυφορικη φωτο και το επιμερους στοιχειο του αρθρου με τα 6 εως 30 μετρα εμβελεια και με 1.5 μετρο  αποκλιση (στα 6 ειναι 25% αποκλιση , στα 30 ειναι 5% ) .

Γιατί ακριβώς:?

http://mashable.com/2015/05/06/nasa-invention-saves-lives-nepal/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

η εικονα του δορυφορου με τα επι μερους στοιχεια , ειναι παραπλανητικα (και γινεται τοσο συχνα στις μερες μας που κατανταει αστειο  ) 

 

τα γιατι , εχουν πολυ συζητηση . 

εσωσε η ευφευρεση,  γραφει το αρθρο ,4 ζωες .

πιο παλια στον ιδιο τοπο (οχι πολυ παλια , πες κανα 70 χρονια ) , καποιος αλλος ηρθε και εφερε την λυση του πως να κατοικησουν πολλοι σε εναν χωρο με την εφευρεση της οικοδομησης προς τα πανω , με μπετα σιδεροβεργες και αρκετους τονους υλικα στοιβαγμενα κατακορυφα, ναι μεν κατοικησανε , αλλα σε μια στραβη οπως αυτη , ενταφιαστικανε κατα τις χιλιαδες . 

αν ειχανε μεινει σε καλυβες οπως κανανε χιλιαδες χρονια πριν , ουτε ταφοι θα γινοντουσαν τα σπιτια τους , ουτε εφευρεσεις της νασα να τους βρισκουν θα χρειαζοντουσαν , αντε να ειχανε εκδορες απο κανα καλαμι που τους ηρθε στο κεφαλι  και κατι να συζητανε για λιγο καιρο, αλλα οταν το καβαλαμε το καλαμι , μας παει αλλου ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@badweed φιλαράκι. ΕΣΥ εισαι. Εμπρός προς τα πίσω. Σαν τον κατακουζινο

 

 

βρισκω τον εαυτο μου αρκετα ενημερο στις εξελιξεις, παρολα αυτα , το "μπροστα"  40 χρονια τωρα ,δεν το εχω δει , το οτι γινονται πολλα δεν σημαινει οτι ειναι και προς την σωστη κατευθυνση , μπορει να ειναι και πολλα η ακομη και ολα , λαθος . 

 

 

ενα παραδειγμα  ειναι ,οτι οι ανθρωποι του χτες ζουσανε ευκολα μεχρι τα 80 και 90 χρονια  χωρις να εχουν γνωρισει τι ειναι το νοσοκομειο ,  σημερα με τους καρκινους τα αυτοκινητιστικα και τις καρδιοπαθειες , το να φτασουμε τα 70 θα ειναι θαυμα . (και η ποιοτητα ζωης οπως και το ποσο θα ζησουμε , ειναι για εμενα το πρωτο κριτηριο για το τι μπορει να ειναι το "μπροστα" )  

:) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρισκω τον εαυτο μου αρκετα ενημερο στις εξελιξεις, παρολα αυτα , το "μπροστα"  40 χρονια τωρα ,δεν το εχω δει , το οτι γινονται πολλα δεν σημαινει οτι ειναι και προς την σωστη κατευθυνση , μπορει να ειναι και πολλα η ακομη και ολα , λαθος . 

 

 

ενα παραδειγμα  ειναι ,οτι οι ανθρωποι του χτες ζουσανε ευκολα μεχρι τα 80 και 90 χρονια  χωρις να εχουν γνωρισει τι ειναι το νοσοκομειο ,  σημερα με τους καρκινους τα αυτοκινητιστικα και τις καρδιοπαθειες , το να φτασουμε τα 70 θα ειναι θαυμα . (και η ποιοτητα ζωης οπως και το ποσο θα ζησουμε , ειναι για εμενα το πρωτο κριτηριο για το τι μπορει να ειναι το "μπροστα" )  

:)

 

Δεν ξέρω τι να πρωτοσχολιάσω....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

[...]

 

ενα παραδειγμα  ειναι ,οτι οι ανθρωποι του χτες ζουσανε ευκολα μεχρι τα 80 και 90 χρονια  χωρις να εχουν γνωρισει τι ειναι το νοσοκομειο ,  σημερα με τους καρκινους τα αυτοκινητιστικα και τις καρδιοπαθειες , το να φτασουμε τα 70 θα ειναι θαυμα . (και η ποιοτητα ζωης οπως και το ποσο θα ζησουμε , ειναι για εμενα το πρωτο κριτηριο για το τι μπορει να ειναι το "μπροστα" )  

:)

 

Πάρ'το αλλιώς, θα βρεις τοίχο:

 

Life_Expectancy_at_Birth_by_Region_1950-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρ'το αλλιώς, θα βρεις τοίχο:

 

Life_Expectancy_at_Birth_by_Region_1950-

θα βρω τοιχο ; 

γιατι σε ρινγκ  ειμαστε ; 

 

εγω ξερω τι συναντω στους γυρω μου , στους ανθρωπους που γνωριζω .

που πεθαινουν και πριν κλεισουν τα 50 χρονια ζωης. 

 

θα προτιμουσα να φερεις σαν παραδειγμα το οτι εκει που ζεις , οι ανθρωποι ζουν 80 και 90 χρονια .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...