Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για JRPGs


_J_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλλο Persona (που είναι και αυτό Shin megami tensei τίτλος αλλά δεν είναι κύριος Shin megami τίτλος) και άλλο οτιδήποτε περιέχει με μεγάλα γράμματα SHIN MEGAMI TENSEI στον τίτλο του. Εντελώς διαφορετικές εμπειρίες. 

 

Κατά τα άλλα δεν χρειάζεσαι HDMI converter. Αγόρασε ένα component cable για Wii και έχεις αυτόματα τα ίδια αποτελέσματα οπτικά με το HDMI. Από την άλλη αν έχεις PC έχεις την δυνατότητα emulator το οποίο επίσης προτείνεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Component cable για WiiU???Μονο components για απλο wii βρισκω.

Μπορεις να στειλεις καποιο link?Συμφωνω για το emulator αλλα το να το παιζεις σε κανω κανονικο Wii ειναι καλυτερα φανταζομαι ;)


Αν αγορασω ενα απλο Components για Wii το ιδιο δεν ειναι? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμ...θα ψαξω να βρω.ηδη στο skroutz βλεπω πως ξεκινανε απο 10Ε.

Υπαρχει τροπος να παιξω το Xenoblade με χειριστιριο game cube?

Γιατι δεν εχω το classic controller και βλεπω πως ειναι λιγακι τσιμπιμενες οι τιμες! :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο mh tri θυμάμαι είχα βγάλει τα μάτια μου όταν διάβαζα τι κάνει το κάθε item. To component καλώδιο με έσωσε και βελτίωσε πολύ την εικόνα του παιχνιδιού. Αλλά και σε άλλα παιχνίδια όπως το metroid prime, ειδικά στα σκοτεινά σημεία με το component καλώδιο μπορείς να διακρίνεις πιο εύκολα τους αντιπάλους κτλ. Αν θυμάμαι καλά ένα της speedlink πρέπει να έχω που πέρα απ την εικόνα είναι πολύ καλό και ποιοτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 το καλοκαίρι βγαίνει το xenoblade Chronicles X με κόσμο πέντε φορές μεγαλύτερο απ το πρώτο που είναι ήδη τεράστιος, και αυτός από μόνος του είναι λόγος αγοράς της κονσόλας ειδικά αν είσαι φαν των jrpg.

 

Πραγματικά παίζει να αγοράσω WiiU αποκλειστικά για το Xenoblade Chronicles X.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη τη στιγμη το κατεβαζω απο το θειο και πρεπει να θυμηθω πως το εβαζες σε usb αλλα και τι χρησιμοποιουσα στo Wii!

Eχουν περασει πολλα χρονια και δε θυμαμαι και πολλα! :P :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι αν σου κατσει η προσφορα που βγαινει ανα καιρους. Τα χριστουγεννα επαιξε απο Γερμανο Wii U Premium με mario Bros U στα 199ευρω και τον Νοεμβριο περιπου Wii U Premium με Monster Hunter 3 και Wii U gamepad στα 300ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ειναι παρα πολλα!!!Η Nintendo ειναι ενας κολοσσος αλλα πλεον δε ξερω!Την βλεπω να εχει ξεμεινει απο ιδεες.Εχει πραγματικα πολυ καλα games αλλα παντα ειναι και θα ειναι τα κλασσικα.(Mario,Zelda,Metroid Pokemon κλπ).

Δεν λεω πως δεν ειναι παιχνιδαρες αλλα κατι πρεπει να κανει!Να επαναφερει παλια Games Kid Icarus πχ!

Ενα Resident Evil αποκλειστικα για Wii U!Συνεχεια του Οkami.

Yπαρχουν πολλες ιδεες και καινουργιες και φρεσκες.Απλα αυτο το να κανει games κιριως για casual gamers νομιζω πως ειναι και το σημαντικοτερο που αυτη τη στιγμη ειναι πισω ακομα και απο XBOX One που κατα την γνωμη μου παντα δεν εχει τιποτα απολυτως.

Απο την αλλη την βλεπεις να συνεργαζεται με τη Sega σε διαφορα games.Ποσο δυσκολο ειναι δηλαδη να κανουν ενα Sonic Adventure 3 μονο για Wii U?! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ειναι παρα πολλα!!!Η Nintendo ειναι ενας κολοσσος αλλα πλεον δε ξερω!Την βλεπω να εχει ξεμεινει απο ιδεες.Εχει πραγματικα πολυ καλα games αλλα παντα ειναι και θα ειναι τα κλασσικα.(Mario,Zelda,Metroid Pokemon κλπ).

Δεν λεω πως δεν ειναι παιχνιδαρες αλλα κατι πρεπει να κανει!Να επαναφερει παλια Games Kid Icarus πχ!

Ενα Resident Evil αποκλειστικα για Wii U!Συνεχεια του Οkami.

Yπαρχουν πολλες ιδεες και καινουργιες και φρεσκες.Απλα αυτο το να κανει games κιριως για casual gamers νομιζω πως ειναι και το σημαντικοτερο που αυτη τη στιγμη ειναι πισω ακομα και απο XBOX One που κατα την γνωμη μου παντα δεν εχει τιποτα απολυτως.

Απο την αλλη την βλεπεις να συνεργαζεται με τη Sega σε διαφορα games.Ποσο δυσκολο ειναι δηλαδη να κανουν ενα Sonic Adventure 3 μονο για Wii U?! :)

Το εχουμε ξαναπει και πιο παλια οτι αν ηθελε να εχει περισσοτερες πωλησεις θα ειχε ριξει την τιμη του Wii U Premium στα 150 με 160ευρω και θα ξεπερναγε και το Xbox(κατι σαν την τιμη του Wii παλια).

 

Το προβλημα ξερεις ποιο ειναι. Οτι λογικα μεχρι και φετος παλι παραμενει η εταιρια με τα καλυτερα exclusive παιχνιδια,ενω οι αλλες 2 εταιριες πλεον επαναπαυονται στα Multiplattform. Ουτε ειναι τυχαιο οτι οι πωλησεις τ ου Ps4 οφειλονται αποκλειστικα στην χαμηλη του τιμη σε σχεση με προηγουμενα χρονια,γιατι παιχνιδια αξιολογα για να παιξεις εκτως του Bloodborne δεν εχει.

Και για να εχουμε καλο ερωτημα ποσα δηλαδη ειναι καλα τα χρηματα για την γνωμη σου για Wii U???

 

Εγω μεχρι και την προηγουμενη γενια ημουν κυριως με Sony λογω Ni No Kuni και Dragon Quest VIII για Ps3 και Ps2 αντιστοιχα που ειναι απο τα αγαπημενα μου JRPG.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο ακριβως ειπες!150E θα ηταν οτι πρεπει.Οσο για τα exclusives θα συνφωνησω και σε αυτο απλα κατα τη γνωμη μου θελεις και τιτλους οι οποιοι θα απευθηνονται σε μεγαλυτερες ηλικιες.Για φετος αν εξαιρεσεις το Xe oblade δε θυμαμαι καποιον αλλον δυνατο τιτλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...