Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για JRPGs


_J_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Underrated jrpg της προηγουμενης γενιας ηταν σιγουρα το Ni No Kuni οπως και της πιο προηγουμενης ηταν το DragonQuest VIII. Παιχνιδιαρες με Π κεφαλαιο που της ''φαγανε'' οι γνωστες σαβουρες που παιζουμε στην Ελλαδα. Εδω ακομα και το καλυτερο αυτη την στιγμη παιχνιδι για Ps4 το Bloodborne(κυριως απο πλευρας ποιοτικου exclusive)και το περναει το Minecraft για Ps3 τι να λεμε δηλαδη http://www.gameslife.gr/gfk-hellas-april-43149

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Έχεις το Fire emblem στο wii? εγω δυστυχώς όταν βγήκε δεν τη γνώριζα τη σειρά και δεν το εχω. Τώρα ειναι πανάκριβο :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Fire Emblem του Wii είναι το δυσκολότερο Fire Emblem παιχνίδι ever και μάλλον το δυσκολότερο strategy παιχνίδι που φτιάχτηκε ποτέ. Πρέπει να είσαι πυρηνικός αστρογεννετικός (παρα)φυσικός για να μπορέσεις να λάβεις υπόψη σου όλες τις παραμέτρους για να κάνεις κάποιο βήμα χωρίς να κινδυνεύεις να φας τρελό wipe. Είναι το παιχνίδι που ξεπερνάει το φυσιολογικό και μπαίνει με άνεση στην κατηγορία uber-hardcore για λίγους. Καλύτερα το παιχνίδι του Gamecube που είναι περισσότερο "βατό" και μαζεμένο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω το white knight chronicles 2 (εχει και το πρωτο μεσα) και το ni no kuni  και ακομα δεν εχω αξιωθει να τα παιξω!!!
μονο που τα εφτιαξε level-5 τα πηρα με κλειστα ματια!!! αντε να βγει το final fantasy XV να γουσταρουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • 5 μήνες μετά...

Υπάρχει και το Eternal Sonata για όποιον ενδιαφέρεται. Το Valkyria Chronicles είναι παιχνιδάρα αλλά δεν είναι το rpg που έχουμε στο μυαλό μας συνήθως. Είναι tactical.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και το Eternal Sonata για όποιον ενδιαφέρεται. Το Valkyria Chronicles είναι παιχνιδάρα αλλά δεν είναι το rpg που έχουμε στο μυαλό μας συνήθως. Είναι tactical.

Παραμένει rpg...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...