Προς το περιεχόμενο

ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ADSL/VDSL ROUTER post here(γράψτε εδώ)


poulinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λογικα με courrier θα ερθει.


Καλημέρα,θα ήθελα να μου προτείνεται ένα καλό ADSL router για γραμμή wind.Έχω βάλει ενα παλιό τώρα της HoL επειδή μου κάηκε της wind και έχω συνέχεια αποσυνδέσεις και αισθητή πτώση της ταχύτητας απο 19ΜΒ στα 14ΜΒ.Το Budget αν είναι δυνατόν να μην ξεπερνάει τα 50 με 60 ευρώ.

tp link 8970 ή το 8980 ή πηγαινε στο 9980 αν μπορεις ωστε και vdsl να πας μετα να μην πληρωσεις αλλα λεφτα και να μην παει χαμενο το router.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

tp link 8970 ή το 8980 ή πηγαινε στο 9980 αν μπορεις ωστε και vdsl να πας μετα να μην πληρωσεις αλλα λεφτα και να μην παει χαμενο το router.

 

Πήγα στο public της γειτονιάς μου επειδή βιαζόμουν και είχε μόνο το tp link 8970 .Μια χαρά συντόνισε και εύκολο σετάρισμα.Απο ότι είδα έχει και USB οπότε θα μπορώ να μοιράσω και κανένα σκληρό δίσκο λογικά...Ευχαριστώ για τον χρόνο σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

επανέρχομαι γιατι δεν μπορω να βρω το tplink 9980 σε annex b. 

γνωριζει κάποιος σε ποιο μαγαζί μπορώ να το βρω? 

διαφορετικά προς τα που να κινηθώ? προς draytek? και αν ναι σε ποιο μοντελο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον , το 585 που εχω τα παιξε τελειως μετα απο τοσα χρονια , οποτε θα προχωρησω σε αγορα καινουργιου ρουτερ 

θελω κατι μαχ 60-70€  (adsl παντα)

 

Επισης θελω να μου πειτε αν υπαρχει κατι μεχρι αυτα τα χρηματα που να "μοιραζει" το bandwidth (online gaming - browsing)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασες εδώ ή εδώ;

 προσπάθησα να επικοινωνήσω αλλα κανείς δεν απαντάει. υπάρχει κάποιο άλλο μοντεμ προτεινώμενο το οποίο να μπορώ να το βρω σχετικά εύκολα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, 

θέλω και εγώ να πάρω ένα ρουτερ, είμαι με adsl ΟΤΕ αυτή τη στιγμή, σίγουρα χρειάζομαι bandwidth control το οποίο να μπορώ να το περιορίσω για κάθε Η/Υ ή συσκευή που είναι συνδεδεμένη στο δίκτυο.

Προς το παρόν στην Δάφνη δεν έχει ακόμα vdsl, αλλά μήπως να πάρω κάποιο το οποίο να είναι και έτοιμο για upgrade σε vdsl?

Πόσα χρήματα πρέπει να δώσω για να μπορώ να κάνω αυτά τα πράγματα?

το dd-wrt δίνει κάτι παραπάνω? Αξίζει να πάρω κάποιο μοντέλο που να μπορεί να περαστεί dd-wrt?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα στο public της γειτονιάς μου επειδή βιαζόμουν και είχε μόνο το tp link 8970 .Μια χαρά συντόνισε και εύκολο σετάρισμα.Απο ότι είδα έχει και USB οπότε θα μπορώ να μοιράσω και κανένα σκληρό δίσκο λογικά...Ευχαριστώ για τον χρόνο σου

δοκίμασε κάτι εαν θες.

βάλε να κατεβάσει τόρρεντ με πάνω απο 35+άτομα να διαμοιράζουν το αρχείο(δηλαδή οι seeders που έχεις συνδεθεί να είναι πάνω απο αυτό το νούμερο)

το 8970 μου έκανε νερά στον συγκεκριμένο τομέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα στο public της γειτονιάς μου επειδή βιαζόμουν και είχε μόνο το tp link 8970 .Μια χαρά συντόνισε και εύκολο σετάρισμα.Απο ότι είδα έχει και USB οπότε θα μπορώ να μοιράσω και κανένα σκληρό δίσκο λογικά...Ευχαριστώ για τον χρόνο σου

 

Μια χαρα αγορα.firmware update καντο.

Για όποιον ενδιαφέρεται tp link td-w9980 69.90€ web offer στα media markt

Μια χαρα τιμουλα :)πολυ καλα.

 

Καλησπέρα,

επανέρχομαι γιατι δεν μπορω να βρω το tplink 9980 σε annex b. 

γνωριζει κάποιος σε ποιο μαγαζί μπορώ να το βρω? 

διαφορετικά προς τα που να κινηθώ? προς draytek? και αν ναι σε ποιο μοντελο?

draytek αν πας υπαρχει το 2760n αλλα ποναει λιγο η τιμη.

 

Λοιπον , το 585 που εχω τα παιξε τελειως μετα απο τοσα χρονια , οποτε θα προχωρησω σε αγορα καινουργιου ρουτερ 

θελω κατι μαχ 60-70€  (adsl παντα)

 

Επισης θελω να μου πειτε αν υπαρχει κατι μεχρι αυτα τα χρηματα που να "μοιραζει" το bandwidth (online gaming - browsing)

 

δες για 8970,898,9980 σε tp link αν κανει αυτα που θες.εχει μεσα κατι qos και κατι τετοια.απλα το 9980 ειναι και vdsl για μελλοντικη χρηση με μικρη διαφορα τιμης.

 προσπάθησα να επικοινωνήσω αλλα κανείς δεν απαντάει. υπάρχει κάποιο άλλο μοντεμ προτεινώμενο το οποίο να μπορώ να το βρω σχετικά εύκολα?

 

σε draytek σου γραψα πιο πανω.

Καλησπέρα, 

 

θέλω και εγώ να πάρω ένα ρουτερ, είμαι με adsl ΟΤΕ αυτή τη στιγμή, σίγουρα χρειάζομαι bandwidth control το οποίο να μπορώ να το περιορίσω για κάθε Η/Υ ή συσκευή που είναι συνδεδεμένη στο δίκτυο.

 

Προς το παρόν στην Δάφνη δεν έχει ακόμα vdsl, αλλά μήπως να πάρω κάποιο το οποίο να είναι και έτοιμο για upgrade σε vdsl?

 

Πόσα χρήματα πρέπει να δώσω για να μπορώ να κάνω αυτά τα πράγματα?

 

το dd-wrt δίνει κάτι παραπάνω? Αξίζει να πάρω κάποιο μοντέλο που να μπορεί να περαστεί dd-wrt?

draytek 2760,tp link 9980.δες και τα 2 στο αντιστοιχο site τους.πιστευω θα σεκαλυψουν.για dd-wrt ας πει καποιος αλλος.

 

παιδια 9980 μονοδρομος εχετε καποιο αλλο να προτείνετε; ξενερωσα που εχασα την προσφορα που ειπε ο φιλος απο πανω :(

asus υπαρχει και draytek υπαρχει αλλα οι τιμες λιγο ακριβες.

http://www.skroutz.gr/c/775/adsl-modem.html?keyphrase=asus+vdsl

 

Τουλάχιστον είναι καλύτερα τα vdsl router που δίνει η cyta από αυτά που δίνει για adsl?

εξαρτατε καθε φορα τι δινουν. γενικοτερα ναι υποτιθεται οτι ειναι καλυτερα τωρα στην πραξη εξαρτατε καθε φορα τι δινουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Να κάνω κι εγώ με την σειρά μου την απορία μου: TP-Link 9980 ή το Archer VR200 AC750 που το έχει περίπου στην ίδια τιμή;;

 

 

το archer δινει και 802.11 ac αντιθετα με το 9980.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...