Προς το περιεχόμενο

ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ADSL/VDSL ROUTER post here(γράψτε εδώ)


poulinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά κατέληξα να πάω σε TP-Link TD-W9980. Θα το πάρω απο τα Public που το έχουν 89,90€, θα εξαργυρώσω και κάτι πόντους που έχω με το go4more της Εθνικής και θα μου πάει 59,90 οπότε πιστεύω είναι καλό deal.

 

Για τα Asus πάντως διάβασα οτι έχουν κάποια θέματα με μεγάλα attenuation και γενικά έχουν πιο πολλές πιθανότητες να συγχρονίσουν σε χαμηλότερη ταχύτητα απο την τωρινή. Επιπλέον τα MediaTek τσιπάκια τους δεν είναι τόσο καλά όσο τα άλλα και δεν υπάρχει και Dslam με MediaTek για να πεις οτι συγχρονίζει στο μέγιστο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

To ασυρματο του OTE καντο off και καρφωσε το καλωδιο στο ρουτερ σου....

 

Βρες τον οδηγο το πως ακριβως γινετε..πιστευω οτι σε λιγο θα εισαι κομπλε και με το ρουτερ και το ασυρματο σου....(ακριβως πως θα το κανεις δεν ξερω,αλλα ψαξε το λιγο,δεν ειναι δυσκολο).

 

Εδω τα λεει αναλυτικα..http://cz.tp-link.com/resources/document/Archer_C2_V1_User_Guide_1910010993.pdf

νομιζω το βρηκα μπηκα στο ρουτερ του οτε και στο access point το εκανα deactive και ειναι κομπλε....ολα πανε καλα ελπιζω δηλαδη το μελλον θα δειξει...κατι τελευταιο διαβασα πως αυτα τα ρουτερ(tp-link) ειναι καλο να τα εχεις στην επιλογη καναλιου auto γιατι βρισκουν το καλυτερο υπολογιζοντας μεχρι και την παραμετρο ποιο ειναι ποιο φορτομενο απο τους γειτονες στου οτε μετα απο πολλες δοκιμες το 12 ηταν το ποιο γρηγορο να το αφησω το καινουριο στο auto η να το βαλω μ την μια στο 12 επειδη το εχω δοκιμασμενο???και τελος αυτο εχει 2 μπαντες 2.4 ,5 να κανω συνδεση και με τις 2 η να κρατησω την 2.4 και μονο οταν παιζω ον λινε να μπαινω χειροκινητα στην 5???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω το βρηκα μπηκα στο ρουτερ του οτε και στο access point το εκανα deactive και ειναι κομπλε....ολα πανε καλα ελπιζω δηλαδη το μελλον θα δειξει...κατι τελευταιο διαβασα πως αυτα τα ρουτερ(tp-link) ειναι καλο να τα εχεις στην επιλογη καναλιου auto γιατι βρισκουν το καλυτερο υπολογιζοντας μεχρι και την παραμετρο ποιο ειναι ποιο φορτομενο απο τους γειτονες στου οτε μετα απο πολλες δοκιμες το 12 ηταν το ποιο γρηγορο να το αφησω το καινουριο στο auto η να το βαλω μ την μια στο 12 επειδη το εχω δοκιμασμενο???και τελος αυτο εχει 2 μπαντες 2.4 ,5 να κανω συνδεση και με τις 2 η να κρατησω την 2.4 και μονο οταν παιζω ον λινε να μπαινω χειροκινητα στην 5???

 

 

 

 

Μονο που στο αυτοματο ,μπορει να ειναι και καμια 50αρια ακομα ασυρματα στην γειτονια σου και να γινετε κολαση....Σου ειπα ψαξε με το wifi analyzer με το κινητο σου και δες τι καναλια υπαρχουν και διαλεξε το πιο καλο...

 

Τωρα για το 2,4 η για το 5αρι ,αυτο θα το δεις στην πορεια ,ψαχνοντας,τσεκαροντας κτλ κτλ...Οτι και να σου πω,εσυ θα δεις..τι συσκευες εχεις ,πως πανε κτλ κτλ..

 

Το καλο πλεον ειναι οτι εχεις ασυρματο,με πολλες ρυθμισεις που μπορεις να παιξεις...Και το πιο σημαντικο ειναι οτι εχεις επιτελους ιντερνετ... :-D  :-D  :-D  :-D  :-D

Τελικά κατέληξα να πάω σε TP-Link TD-W9980. Θα το πάρω απο τα Public που το έχουν 89,90€, θα εξαργυρώσω και κάτι πόντους που έχω με το go4more της Εθνικής και θα μου πάει 59,90 οπότε πιστεύω είναι καλό deal.

 

Για τα Asus πάντως διάβασα οτι έχουν κάποια θέματα με μεγάλα attenuation και γενικά έχουν πιο πολλές πιθανότητες να συγχρονίσουν σε χαμηλότερη ταχύτητα απο την τωρινή. Επιπλέον τα MediaTek τσιπάκια τους δεν είναι τόσο καλά όσο τα άλλα και δεν υπάρχει και Dslam με MediaTek για να πεις οτι συγχρονίζει στο μέγιστο του.

 

 

Η τιμη ειναι πολυ καλη και πολυ καλο και το μηχανημα...Απλα δεν παιζει μεσω telnet για να σκαλισεις διαφορα κολπα μεσα του...Επισεις δινουν πολυ λιγες παραμετρους απο τις γραμμες τους...

 

 

Τωρα για τα asus ΔΕΝ ΞΕΡΩ ακριβως για το συχρονισμα του(σε φιλο που πηρε ανεβηκε κατα πολυ) αλλα περνουν τοσες εντολες απο το μενου τους,οπου και να πεσεις ,θα το ανεβασεις Χ2 φορες πανω....Αρα δεν ειναι λογος για να μην γινει η αγορα του...

 

Τεσπα η αγορα ενος μοντεμ,ειναι γουστο και διαθεση για σκαλισμα....Η αποφαση δικια σου καθαρα και η τσεπη το ιδιο..

 

Δινω και το δικο μου αν θες ΤP-LINK για να παρω ASUS,στο κουτι ειναι...χαχαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

 

Μονο που στο αυτοματο ,μπορει να ειναι και καμια 50αρια ακομα ασυρματα στην γειτονια σου και να γινετε κολαση....Σου ειπα ψαξε με το wifi analyzer με το κινητο σου και δες τι καναλια υπαρχουν και διαλεξε το πιο καλο...

 

Τωρα για το 2,4 η για το 5αρι ,αυτο θα το δεις στην πορεια ,ψαχνοντας,τσεκαροντας κτλ κτλ...Οτι και να σου πω,εσυ θα δεις..τι συσκευες εχεις ,πως πανε κτλ κτλ..

 

Το καλο πλεον ειναι οτι εχεις ασυρματο,με πολλες ρυθμισεις που μπορεις να παιξεις...Και το πιο σημαντικο ειναι οτι εχεις επιτελους ιντερνετ... :-D  :-D  :-D  :-D  :-D

 

 

 

 

χααχχαχχα τρελεεεε....ευχαριστω παντως για ολα μαλλον θα το δοκιμασω στο 12 το εχω κανει...την μετριση εννοω και το 12 ειναι το ποιο γρηγορο...ευχαριστω και παλι αδερφε θα επαναλαβω και ας γινομαι κουραστικος εισαι στολίδι για το νημα!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω και πιστεψε με δε ξερω και πολλα..Απλα ψαχνω πολυ και βρισκω πραγματα.(οχι ολα σωστα) αλλα το παλευω..

 

.Εδω μεσα εχει παιδια που πετανε σε αυτα τα πραγματα...εγω ειμαι θεατης απλος μπροστα τους....Τεσπα...Ευχαριστω και παιξε με τα ασυρματα,κανει θαυματα το εργαλειο σου...(ακουστηκε καπως ετσι),χαχαχαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σας

Πριν απο λιγο ηρθε email media market με προσφορα (οχι τιποτα τρελο) σε ρουτερ tp link td-w8970 και σκεφτομαι για την αγορα του.

Θα αντικατασταση ενα thomson  tg585 v8 με συνδεση Forthnet.

Αξιζει παιδια η αγορα του για λιγο καλυτερες ταχυτητες και σταθερες συνδεσης απο το υπάρχων?

Επισης σκεφτομαι με την θυρα usb  ειτε να κουμπώσω ενα σκληρο δισκο επανω (δεν ξερω αν πεφτει η ταχυτητα μεταδοσης με wifi) η να βαλω τον εκτυπωτη ωστε και η τρεις υπολογιστες που εχω σπιτι να εχουν προσβαση

 

 

Απο αυτο που εχεις ειναι ΜΑΚΡΑΝ πιο καλο....και η τιμη του πολυ καλη θα ελεγα....θα σου κανει ολα τα γουστα..

 

Καταρχην ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.

Ακομα δεν εκανα την κινηση να το αγορασω (ισα που προλαβαινω την προσφορα) γιατι περιμενα απο eshop μερια την τρελη κυριακη.

Τελικα εβγαλε και αυτην ενα TpLINK archer c50c1200 με 6 ευρω περιπου παραπανω,και θελω να σε ρωτησω ποια πιστευεις ειναι καλυτερο για την χρηση που το θελω.

Στιο σπιτι υπαρχουν 3 σταθερη υπολογιστες συνδεμενη με wifi (η δυο παιζουν LoL κλπ) 2 ταμπλετ, 3 κινητα και ενα προσωπικό 10΄που το εχω μονο για να κατεβαζω ταινιες (μονο το βραδυ)

Οπως φαινεται σε lan δεν εχω τιποτα γιατι δεν με βολευει η θεση του ρουτερ που βρισκεται στο σαλονι.

Στο παιδικο βρισκονται η 3 σταθεροι υπολογιστες με 2 τοιχους εσωτερικους να τους χωριζει απο το   thomson  tg585 v8 

Κινητα ταμπλετ δουλευουν σε 24 βαση και στην περισοοτερες φορες εντος σαλονιου.

Δεν ξερω αν αξιζει να το αναφερω οτι η σταθεροι περνουν wifi απο κατι πομποδέκτες TP-LINK.

Περιμενω μια απαντηση για να προβω στην αγορα τους

Ευχαριστω πολυ

 

Φυσικα αν εχουμε κατι καλυτερο σε αυτα τα χρηματα πολυ ευχαριστως να ακουσω προταση 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.

Ακομα δεν εκανα την κινηση να το αγορασω (ισα που προλαβαινω την προσφορα) γιατι περιμενα απο eshop μερια την τρελη κυριακη.

Τελικα εβγαλε και αυτην ενα TpLINK archer c50c1200 με 6 ευρω περιπου παραπανω,και θελω να σε ρωτησω ποια πιστευεις ειναι καλυτερο για την χρηση που το θελω.

Στιο σπιτι υπαρχουν 3 σταθερη υπολογιστες συνδεμενη με wifi (η δυο παιζουν LoL κλπ) 2 ταμπλετ, 3 κινητα και ενα προσωπικό 10΄που το εχω μονο για να κατεβαζω ταινιες (μονο το βραδυ)

Οπως φαινεται σε lan δεν εχω τιποτα γιατι δεν με βολευει η θεση του ρουτερ που βρισκεται στο σαλονι.

Στο παιδικο βρισκονται η 3 σταθεροι υπολογιστες με 2 τοιχους εσωτερικους να τους χωριζει απο το   thomson  tg585 v8 

Κινητα ταμπλετ δουλευουν σε 24 βαση και στην περισοοτερες φορες εντος σαλονιου.

Δεν ξερω αν αξιζει να το αναφερω οτι η σταθεροι περνουν wifi απο κατι πομποδέκτες TP-LINK.

Περιμενω μια απαντηση για να προβω στην αγορα τους

Ευχαριστω πολυ

 

Φυσικα αν εχουμε κατι καλυτερο σε αυτα τα χρηματα πολυ ευχαριστως να ακουσω προταση 

 

αυτό που παραθέτεις ειναι σκέτο ρούτερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι άλλο χρειάζομαι?

Τώρα το τομσον που έχω δεν είναι ένα σκέτο ρουτερ,εκτός αν από αυτά που αναφέρω για αγορά χρειάζεται και κάτι άλλο για να λειτουργήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.

Ακομα δεν εκανα την κινηση να το αγορασω (ισα που προλαβαινω την προσφορα) γιατι περιμενα απο eshop μερια την τρελη κυριακη.

Τελικα εβγαλε και αυτην ενα TpLINK archer c50c1200 με 6 ευρω περιπου παραπανω,και θελω να σε ρωτησω ποια πιστευεις ειναι καλυτερο για την χρηση που το θελω.

Στιο σπιτι υπαρχουν 3 σταθερη υπολογιστες συνδεμενη με wifi (η δυο παιζουν LoL κλπ) 2 ταμπλετ, 3 κινητα και ενα προσωπικό 10΄που το εχω μονο για να κατεβαζω ταινιες (μονο το βραδυ)

Οπως φαινεται σε lan δεν εχω τιποτα γιατι δεν με βολευει η θεση του ρουτερ που βρισκεται στο σαλονι.

Στο παιδικο βρισκονται η 3 σταθεροι υπολογιστες με 2 τοιχους εσωτερικους να τους χωριζει απο το   thomson  tg585 v8 

Κινητα ταμπλετ δουλευουν σε 24 βαση και στην περισοοτερες φορες εντος σαλονιου.

Δεν ξερω αν αξιζει να το αναφερω οτι η σταθεροι περνουν wifi απο κατι πομποδέκτες TP-LINK.

Περιμενω μια απαντηση για να προβω στην αγορα τους

Ευχαριστω πολυ

 

Φυσικα αν εχουμε κατι καλυτερο σε αυτα τα χρηματα πολυ ευχαριστως να ακουσω προταση 

 

 

 

Φιλε μου καλησπερα..

 

Δεν θα σου πω τι να αγορασεις απλα θα σου πω τι θα εκανα εγω,αν ειχα τετοιο (πακετο συσκευων) οπως εσυ στο σπιτι σου..

 

Αφου ειπες για το lol και μιας και εχω την γυναικα που παιζει και τον ξεδελφο μου πακετο και μου ειχαν σπασει τα νευρα στο σπιτι με το ping τους,τους εβαλα καλωδιο απο το ρουτερ και ηρεμησα...Αυτο εγινε ευκολα σε εμενα,μιας και ειναι κοντα και δεν ειχα θεμα με τα νεα καλωδια..Οχι ευκολο για ολους και αναλογα το σπιτι...Αλλα το καλωδιο ειναι και η λυση για το lol,οπως και το να κανεις fast/fast ,την γραμμη σου απο τον παροχο σου...(μπορει να το εχεις ηδη,δεν ξερω)

 

1) λυση

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ να πας με καποιο τροπο το μοντεμ στο δωματιο με τα pc,τοτε θα λυσεις και το θεμα με τα pc σου εκει..Βεβαια νεα καλωδια και τραβηγμα μεσα στο σπιτι,το ξερεις εσυ και αν γινετε,παντως θα ηταν το ιδανικο...και παλι θεμα με το σημα για το σαλονι.

 

2)λυση

Αν δεν γινετε με καλωδια,τοτε θα εκανα το εξης...

 

Θα αγορασα με 100 ευρω το μοντεμ της asus ,οπου κανει παπαδες με τις ρυθμισεις του(δεν ξερω και τι συνδεση εχεις(adsl η vdsl) και θα ανεβαζα και ταχυτητα(+ κερδος απο το νεο μοντεμ) ,αφου με το μοντεμ αυτο κανεις σχεδον τα παντα...

 

Και αφου παιζουν τοσα ασυρματα μεσα στο σπιτι και δεν μπορεις για νεα καλωδια κτλ κτλ ,θα κολλαγα και καπου στην μεση,στο χωλ,καπου αορατα ενα 

http://www.public.gr/product/perifereiaka/networking/access-points-routers/tp-link-tl-wa850re-umiversal-wi-fi-range-extender-asyrmato-router-300mbps/prod4350290pp/

οπου θα μου εκανε τουμπανο το σημα για ολες η οποιες συσκευες θα ηθελα και σε νεκρα σημεια του σπιτιου οπου το σημα απο το σαλονι δε νπαει καλα....Υπαρχουν και πιο ακριβες ,αλλα και με αυτο θα εχει τρελη διαφορα το σημα για αυτα που θες πιστευω...

 

Ξερω οτι το κοστος ,παει 130 και λιγο,αλλα σκεψου οτι με τοσα περνεις σκετο ενα καλο μοντεμ και ουσιαστικα παλι το σημα θα ειναι σχεδον το ιδιο αφου το σημειο ειναι μακρια και με τοιχους αναμεσα..εκτος και αν πας για πολλα χρηματα και παρεις κανενα τερας,οπου ειναι για ολη την γειτονια και θα κερνας τον κοσμο...

 

Δεν ξερω τι αλλο,αλλα για εμενα αυτο θα εκανα,αν ειχα το πακετο των χρηματων να δωσω...Αυτο που θες να παρεις ειναι ρουτερ(οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω) απλα.ισως μονο λιγο καλυτερο σημα,οχι κατι τρελο η μεγαλη διαφορα..AN παλι δεν θες να δωσεις τοσα χρηματα,παρε μονο το ενισχυτη σηματος για τα δωματια και ασε το ιδιο μοντεμ σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα επερνα αυτο...

 

TP-LINK TD-W9980

 

Σ'ευχαριστώ πολύ. Μου φαινότανε καλύτερη επιλογή το vr-200 λόγω ac κυρίως, όμως βλέπω να προτείνεται πολύ το 9980 κ πολύς κόσμος το έχει και είναι ικανοποιημένος οπότε θα περιμένω μήπως κάτσει καμιά προσφορά και να το αγοράσω μελλοντικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

 

Σε προηγούμενο ποστ ρώτησα για το TP-Link Archer VR200 και έπειτα απο λίγο ψάξιμο και διαβάζοντας καλές εντυπώσεις (σχετικά λίγες γιατί είναι καινούριο μοντέλο) και κριτικές στα ιντερνετς προχώρησα στην αγορά του. Μόλις το παρέλαβα, το έστησα σε 5 λεπτά και του έκανα firmware update. Προς μεγάλη απογοήτευση είδα οτι το margin ανέβηκε κατα 1 και το line atternuation απο 21.9 με το ZTE του ΟΤΕ πήγε στο απίστευτο 24.8 (το ίδιο πριν και μετά το firmware update).Παραθέτω και τα στατιστικά της γραμμή πριν και μετά, και ερωτώ: τι κάνουμε τώρα;

post-221710-0-02987300-1459778887_thumb.jpg

post-221710-0-50555800-1459778893_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

 

Σε προηγούμενο ποστ ρώτησα για το TP-Link Archer VR200 και έπειτα απο λίγο ψάξιμο και διαβάζοντας καλές εντυπώσεις (σχετικά λίγες γιατί είναι καινούριο μοντέλο) και κριτικές στα ιντερνετς προχώρησα στην αγορά του. Μόλις το παρέλαβα, το έστησα σε 5 λεπτά και του έκανα firmware update. Προς μεγάλη απογοήτευση είδα οτι το margin ανέβηκε κατα 1 και το line atternuation απο 21.9 με το ZTE του ΟΤΕ πήγε στο απίστευτο 24.8 (το ίδιο πριν και μετά το firmware update).Παραθέτω και τα στατιστικά της γραμμή πριν και μετά, και ερωτώ: τι κάνουμε τώρα;

 

 

To καθενα μοντεμ (διαβαζει) διαφορετικα την καθε γραμμη...Αν εχει και διαφορρετικο τσιπακι απο την καμπινα,τοτε συμβαινει ακομα πιο εντονο..

 

Το πιο μεγαλο του αδελφακι το 900 ,ειναι κλειδωμενο ,μπαινεις αλλα πολυ λιγα πραγματα και μαλιστα το μεγαλο εχει και Broadcom ,τι να πω..

 

 

Μπορεις να μπεις μεσω telnet (σε αφηνει???) να κατεβασεις το snr...

 

Aν ναι τοτε,κανενα προβλημα,μαλιστα μπορει να παει και πιο καλα..

 

 

Αν ειναι κλειδωμενο,τοτε δυστηχως θα πρεπει να ζησεις μαζι του.

Σ'ευχαριστώ πολύ. Μου φαινότανε καλύτερη επιλογή το vr-200 λόγω ac κυρίως, όμως βλέπω να προτείνεται πολύ το 9980 κ πολύς κόσμος το έχει και είναι ικανοποιημένος οπότε θα περιμένω μήπως κάτσει καμιά προσφορά και να το αγοράσω μελλοντικά.

 

Ψαξε καλα στο ιντερνετ και δες αν το vr αφηνει να πειραξεις μεσω telnet διαφορα κολπα μεσα του....Γιατι το 9980 ,ειναι κλειδωμενο..

 

Εκτος και αν δεν ψαχνεσαι τοσο....αυτο το κακο εχει το 9980...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια εχω ενα προβλημα εβαλα ιντερνετ και τηλεφωνο cyta στο σπιτι δουλευει μια χαρα το ιντερνετ και το τηλεφωνο που ειναι συνδεδεμενο με το ρουτερ στο σαλονι ομως οταν βαζω μια αλλα τηλεφωνικη συσκευη στο ενα δωματιο η και στο αλλο δωματιο δεν δουλευουν τα τηλεφωνα αυτα των δωματιω μονο αυτο που ειναι συνδεδεμενο με το ρουτερ αν παρω το ρουτερ κ το βαλω στο ενα δωματιο πχ κ συνδεσω πανω του το τηλφωνο δουλευει αλλα αν βαλω αλλη τηλεφ συσκευη στο σαλονι εκεινη την ωρα δεν δουλευει μονο δηλ το τηλεφωνο που συνδεευις στο ρουτερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια εχω ενα προβλημα εβαλα ιντερνετ και τηλεφωνο cyta στο σπιτι δουλευει μια χαρα το ιντερνετ και το τηλεφωνο που ειναι συνδεδεμενο με το ρουτερ στο σαλονι ομως οταν βαζω μια αλλα τηλεφωνικη συσκευη στο ενα δωματιο η και στο αλλο δωματιο δεν δουλευουν τα τηλεφωνα αυτα των δωματιω μονο αυτο που ειναι συνδεδεμενο με το ρουτερ αν παρω το ρουτερ κ το βαλω στο ενα δωματιο πχ κ συνδεσω πανω του το τηλφωνο δουλευει αλλα αν βαλω αλλη τηλεφ συσκευη στο σαλονι εκεινη την ωρα δεν δουλευει μονο δηλ το τηλεφωνο που συνδεευις στο ρουτερ

 

 

ποιο μοντεμ σου εχουν δωσει.?? τα αλλα τηλ που βαζεις ειναι παλια,αναλογικα.??? τους βαζεις analogue telephony adapter..??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...