Προς το περιεχόμενο

ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ADSL/VDSL ROUTER post here(γράψτε εδώ)


poulinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπόν επειδή ο καιρός κοντεύει για να αλλάξω μόντεμ ρούτερ, τι υπάρχει για 60-90€ ;

μου φαίνεται πολύ λογικό το ποσό μιας και θέλω κάτι με δυνατό wifi και αξιόπιστο.

να πάω για την κλασσική αξία το tp link 8970 η υπάρχει κάτι αλλο απο netgear πχ;

για draytek και συναφή δεν το κόβω πολλά τα €.

VDSL δεν νομίζω να υπάρξει στην περιοχή σε σύντομο χρονικό διάστημα(νίκαια) μιας και απέχω περίπου 1800μ απο αστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το tplink ειναι καλη λυση, αλλιως πηγαινε σε zyxel και καθαρισες για παντα με τρομερο ασυρματο. Σε netgear μη πας.

 

Μια αλλη πολυ καλη σειρα που εχω χρησιμοποιησει σε home καταστασεις ειναι η Χ της linksys.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το tplink ειναι καλη λυση, αλλιως πηγαινε σε zyxel και καθαρισες για παντα με τρομερο ασυρματο. Σε netgear μη πας.

 

Μια αλλη πολυ καλη σειρα που εχω χρησιμοποιησει σε home καταστασεις ειναι η Χ της linksys.

ευχαριστώ

το netgear dgn2200 το είχε αγοράσει φίλος πριν μερικά χρόνια και είναι πολύ καλό για αυτά που κάνει,μου άρεσε και το μενού μέσα και γι αυτό το σκεφτόμουν.

κάποια πρόταση σε zyxel;

το tp link 8970 το σκεφτόμουν σαν all aroung λύση μιας και έχει και gigabit lan για τον σταθερό και αφαιρούμενες κεραίες οπότε και μπορώ να βάλω μεγαλύτερες(έχω δει κάτι 8dbi για το συγκεκριμένο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κι εγώ με το DGN2200 είμαι ευχαριστημένος (εκτός από μια ιδιοτροπία που μάλλον φταίει το DSLAM της hol. Αν έχεις hol μην το ρισκάρεις). Μπορείς να του βάλεις και custom firmware που έχει κάποια extra πραγματάκια (αλλαγή SNR κ.λπ). Αλλιώς το 8970 που έχει δοκιμαστεί και πολύ εδώ μέσα :)

Επεξ/σία από infin1tyGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε zyxell στη τιμη που θες κοιτας στο HNU αν θυμαμαι καλα. Κοιτα και τη σειρα ΗΝ - Fx , και f1.

 

H tplink εχει βγαλει το 9970 που ειναι το ιδιο με το 8970 σε vdsl..... 10 ευρω παραπανω νομιζω. Καλο αυσρματο και αυτο με τις 2χ5 dbi κεραιες που εχει.

Επεξ/σία από rfc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε zyxell στη τιμη που θες κοιτας στο HNU αν θυμαμαι καλα. Κοιτα και τη σειρα ΗΝ - Fx , και f1.

 

H tplink εχει βγαλει το 9970 που ειναι το ιδιο με το 8970 σε vdsl..... 10 ευρω παραπανω νομιζω. Καλο αυσρματο και αυτο με τις 2χ5 dbi κεραιες που εχει.

ναι το έχω δει το συγκεκριμένο αλλα δεν ξέρω αν ποτέ στην περιοχή θα έρθει vdsl και να μπορέσω οικονομικά να το αντέξω. Ασε που έχει παρα πολλά που δεν θα μου χρειαστούν.

Το έχω/είχα και αυτό στα υπόψιν.

Θα δω και τα zyxel και απο που μπορώ να τα βρώ και πόσο.

Κι εγώ με το DGN200 είμαι ευχαριστημένος (εκτός από μια ιδιοτροπία που μάλλον φταίει το DSLAM της hol. Αν έχεις hol μην το ρισκάρεις). Μπορείς να του βάλεις και custom firmware που έχει κάποια extra πραγματάκια (αλλαγή SNR κ.λπ). Αλλιώς το 8970 που έχει δοκιμαστεί και πολύ εδώ μέσα :)

το 2200 λες; αυτό που δεν έχει κεραίες έξω όμως.

forthnet έχω όπως και ο φίλος και δουλεύει πολύ καλά παρ όλη την κακή γραμμή (κλειδώνει στα 9 κάτι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω wifi κεραία για pc ώστε να παίρνω ασύρματα από το speedport router του οτε. Η απόσταση είναι 5-10 μέτρα με οπτική επαφή και η γραμμή είναι vdsl.

Ψάχνω κάτι φθηνό αλλά να κάνει την δουλειά του. Έχετε κάποια πρόταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Έχω vdsl σύνδεση με τον ΟΤΕ, και παίζω online call of duty και δεν είμαι ευχαριστημένος με την σύνδεση (με καλώδιο) νιώθω πως έχει lag, άνοιξα τα ports αλλά δεν είδα προκοπή. Εξετάζω να αλλάξω modem μήπως διορθωθεί η κατάσταση. Κοίταξα και τα draytek και τα tp-link όπως προτείνετε κάποιοι στο forum και έχω μπερδευτεί, ακόμη και draytek με draytek έχουν διαφορά μέχρι και 100 ευρό. Οι διαφορές στις τιμές τους είναι μεγάλες και αναρωτιέμαι αν και η διαφορά στην απόδοση είναι αντίστοιχη για απλή μεν χρίση αλλά και απαιτητική. Αν ναι ποιο modem προτείνεται για μικρότερο δυνατό lag στην καλύτερη τιμή, το budget είναι ευέλικτο.

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλε ενας φιλος vdsl με τη wind και του έδωσαν το ZTE ZXHN H168N. Ευχαριστημενος με τις ταχύτητες αλλα το wireless δε φτανει ως τον κατω οροφο. Υπαρχει καποια ρυθμιση που μπορεί να κανει για μεγαλύτερη εμβέλεια; Δε θέλει repeater - ποιο router θα του προτεινατε σ αυτή την περίπτωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλυτερο router για gaming χωρις wifi και vdsl?? Δεν θελω να βαλω vdsl γιατι εχω ακουσει για μεγαλα ping, το μονο που με ενδιαφερει ειναι να εχω χαμηλα ping αδιαφορη μου ειναι η ταχυτητα και το wireless αλλα ok δεν με πειραζει και να εχουν. 100-150 δινω max.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ότι ping έχεις στο adsl θα έχεις και στο vdsl αρκεί να παίζεις σε ίδιο path κι ISP...

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...