Προς το περιεχόμενο

ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ADSL/VDSL ROUTER post here(γράψτε εδώ)


poulinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 minutes ago, Mr_Terror said:

Nαι δεν το επιστρεφω.

οταν ειναι δωρεαν νομιζω γραφει δωρεαν διαθεση αλλιως βαση συμβασης και κατι τετοιο.

9 hours ago, ThanosR92 said:

Μα δεν ειμαι στον ΟΤΕ. Οσο ημουν ειχα. Στην Nova ειμαι.

νομιζα οτι ησουν οτε

9 hours ago, gokuthelegend said:

Χρησιδάνειο σημαίνει ότι σου δίνει δωρεάν ρούτερ για όσο καιρό θα είσαι συνδρομητής, και όταν κόψεις την σύνδεση για οποιοδήποτε λόγο θα πρέπει να το επιστρέψεις. Στην ουσία σου "δανείζει" ένα ρούτερ για να κάνεις την δουλειά σου.

και συνηθως παιζει πολυ χρησιδανειο οταν ειναι voip η τηλεφωνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, poulinos είπε

οταν ειναι δωρεαν νομιζω γραφει δωρεαν διαθεση αλλιως βαση συμβασης και κατι τετοιο.

νομιζα οτι ησουν οτε

και συνηθως παιζει πολυ χρησιδανειο οταν ειναι voip η τηλεφωνια.

Κάτι ποιο οικονομικό δεν έχεις να μου πεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 minutes ago, Mr_Terror said:

Δωρεαν ειναι.Ρωτησα μου ειπε το παλικαρι ειναι δωρεαν δεν επιστρεφεται ουτε στο συμβολαιο αναφερει κατι για επιστροφη ρουτερ.

μια χαρα.οι μισοι παροχοι τα εχουν αλλαξει.στο adsl δεν θυμαμαι τι ισχυει.σε vdsl λογικα πηρες το zte168

18 minutes ago, ThanosR92 said:

Κάτι ποιο οικονομικό δεν έχεις να μου πεις ?

σε asus το πιο φτηνο ειναι το https://www.skroutz.gr/s/6249738/Asus-DSL-N12E.html

σε tp link Μετα πας στο 8968  σε adsl  αλλα δεν αξιζει διοτι  το 9970 που ειναι και vdsl και υποστηριζει και g.vector ειναι πιο φτηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, Mr_Terror said:

Το Technicolor TG788vn v2 πηρα.Χειροτερο η καλυτερο ειναι απο το zte168?

 

το εχω δοκιμασει και προσωπικα το προτιμω απο το zte168.απλα το zte 168 ειναι λιγο πιο ευκολο σε καποιες λειτουργειες.συνηθως τα 788 τα εδιναν σε voip χρηστες και μετα τα ζηταγαν πισω.σε απλους vdsl εδιναν τα Technicolor 589 που ειναι το ιδιο ακριβως χωρις ομως το κομματι του voip.και στην αρχη επαιζε πολυ 788 μεχρι να φερουν 589.ειχαν δωσει και technicolor 5336 που ηταν vdsl για μια περιοδο.

Και το 168 καλα παει με σχεση zte 108 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας. Εχω ενα προβλημα. Το ρουτε της Νοβα που εχω (απο το 07-08) τα εχει φτυσει κ κανει αρκετες αποσυνδεσεις,μαλιστα πολλες φορες στην επαναφορα η ταχυτητα αντι να ειναι στα 11mb που εχω εχει πεσει στο 1-3-5 και πρεπει να το ξανακανω επανεκινηση για να ξαναδουλεψει. Μιλησα με την Νοβα κ μου προτινουν να παρω το δικο τους κ να δωσω 20 ευρω. Αξιζει ομως? Υπαρχει κατι στην αγορα σχετικα στα ιδια λεφτα να κανω την δουλεια μου? ουσιαστικα θελω να εχει 3-4 ethernet θυρες και να ειναι λιγο ευκολο το μενου για να ανοιξω πορτα για το utorrent.

Χαθηκα λιγο με τις σελιδες για αυτο ειπα να ρωτησω. Επισης ειμαι στο 24 της Νοβα και δν ξερω πότε θα ερθει εδω που ειμαι το 50αρι αν κ η Wind-Ote κανουν κατι εργασιες στην ευρητερη περιοχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 hours ago, aggelianna said:

Καλησπερα σας. Εχω ενα προβλημα. Το ρουτε της Νοβα που εχω (απο το 07-08) τα εχει φτυσει κ κανει αρκετες αποσυνδεσεις,μαλιστα πολλες φορες στην επαναφορα η ταχυτητα αντι να ειναι στα 11mb που εχω εχει πεσει στο 1-3-5 και πρεπει να το ξανακανω επανεκινηση για να ξαναδουλεψει. Μιλησα με την Νοβα κ μου προτινουν να παρω το δικο τους κ να δωσω 20 ευρω. Αξιζει ομως? Υπαρχει κατι στην αγορα σχετικα στα ιδια λεφτα να κανω την δουλεια μου? ουσιαστικα θελω να εχει 3-4 ethernet θυρες και να ειναι λιγο ευκολο το μενου για να ανοιξω πορτα για το utorrent.

Χαθηκα λιγο με τις σελιδες για αυτο ειπα να ρωτησω. Επισης ειμαι στο 24 της Νοβα και δν ξερω πότε θα ερθει εδω που ειμαι το 50αρι αν κ η Wind-Ote κανουν κατι εργασιες στην ευρητερη περιοχη.

κανα thomson εχεις?αν και εχουν firmware update εν τουτοις μαλλον ηρθε η ωρα του.δεν ξερω ποιο δινει η Forthnet για να δεις αν συμφερει.αν ειναι κανα zte108 οχι δεν αξιζει.ισως να ειναι και technicolor(απογονος του thomson) τα οποια ειναι καπως καλυτερα.ελπιζω μονο να μην ειναι θεμα γραμμης αντι για θεμα modem/router.κατα τα αλλα με 30-40 ευρω βρισκεις tp link και asus που ειναι συνηθως καλυτερα απο αυτα που δινει ο παροχος.σε λιγα λεφτα tp link 8968. αν αλλαξουν τα καφαο με τα νεα Kv ναι καποια στιγμη θα μπορεις να βαλεις vdsl και θα σου δωσουν εξοπλισμο εκτος αν θες απο τωρα να παρεις κατι που να ειναι και vdsl.πχ tp link 9970 Και υποστηριζει και vectoring.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/7/2018 στις 10:00 ΠΜ, kostasSTi είπε

Καλημέρα παίδες...

Μετά από αρκετή αναζήτηση και ψάξιμο, ακολούθησα τη συμβουλή πολλών εδώ μέσα και πήρα ένα VR600 V2, από το οποίο είμαι απόλυτα ικανοποιημένος αλλά και εντυπωσιασμένος θα έλεγα! Η ταχύτητα, η ευκολία αλλά και το UI (ακόμα και η mobile έκδοσή του) είναι τα βασικά προτερήματα αυτού του router. 

Ευχαριστώ!

Modem είναι; Παίζει και adsl αλλά και vdsl αν γίνει αλλαγή στη γραμμή; Δίνει δυνατότητα παραμετροποίησης της γραμμής adsl;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 minutes ago, gousias said:

Modem είναι; Παίζει και adsl αλλά και vdsl αν γίνει αλλαγή στη γραμμή; Δίνει δυνατότητα παραμετροποίησης της γραμμής adsl;

ειναι και adsl και vdsl .δεν ξερω αν υποστηριζει να πειραξεις το Margin.καποια tp link το κανουν.επισης υποστηριζει και vectoring.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, poulinos είπε

κανα thomson εχεις?αν και εχουν firmware update εν τουτοις μαλλον ηρθε η ωρα του.δεν ξερω ποιο δινει η Forthnet για να δεις αν συμφερει.αν ειναι κανα zte108 οχι δεν αξιζει.ισως να ειναι και technicolor(απογονος του thomson) τα οποια ειναι καπως καλυτερα.ελπιζω μονο να μην ειναι θεμα γραμμης αντι για θεμα modem/router.κατα τα αλλα με 30-40 ευρω βρισκεις tp link και asus που ειναι συνηθως καλυτερα απο αυτα που δινει ο παροχος.σε λιγα λεφτα tp link 8968. αν αλλαξουν τα καφαο με τα νεα Kv ναι καποια στιγμη θα μπορεις να βαλεις vdsl και θα σου δωσουν εξοπλισμο εκτος αν θες απο τωρα να παρεις κατι που να ειναι και vdsl.πχ tp link 9970 Και υποστηριζει και vectoring.

ναι ενα thomson εχω. Συμφωνα με την τεχνικη υποστηριξη ειναι θεμα ρουτερ.Ετσι μου ειπαν δλδ. Ενας φιλους μου που εχει vdsl του εχουν δωσει ενα  Technicolor TG589vn,αλλα εκεινος εχει vdsl Κλειδωμενο στα 49,99 :@ καπου διαβασα αυτο που ειπα οτι δλδ τις περιοχες Νικαι-Κερατσινι τις εχουν μοιραστει ο ΟΤΕ και η Wind. Τωρα ποτε θα ρθουν σε εμενα Η κοντα σε εμενα δεν ξερω. Μπορει να παρει κ πανω απο 1 χρονο και να μην αξιζει να παρω τωρα κατι τετοιο.

Ερωτηση μου ειπες για 2 tp link, 1 για adsl στα 36 και ενα για vdsl στα 38 με μια ακομα λεξη "vectoring" που θεωρητικα θα επρεπε να ξερω αλλα δεν ξερω. Εαν ειναι να δωσω τα ιδια λεφτα παω και σε vdsl και ας μην υπαχει στον οριζοντα για τον επομενο χρονο. Νομιζω δλδ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, gousias είπε

Modem είναι; Παίζει και adsl αλλά και vdsl αν γίνει αλλαγή στη γραμμή; Δίνει δυνατότητα παραμετροποίησης της γραμμής adsl;

Είναι ADSL/VDSL modem router αλλά δεν έχει ρυθμίσεις για τη γραμμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, κάτοχός Vdsl OTE με το κλασσικό Modem/router που δίνουν. Θελω να αυξήσω λιγο την ποιότητα του wifi και του lan και σκεφτόμουν αυτό https://www.skroutz.gr/s/4913830/TP-LINK-Archer-C2-v1.html . Θα κάνει δουλίτσα? Λογικά απλά το κουμπώνω στο μαμα router και ρυθμίζω μετά έτσι? Επίσης μήπως αξίζει να σκεφτώ για νεο modem router ή θα μπερδευτεί το πράγμα λόγω voip? Έιμαι ανοιχτός και σε προτάσεις διότι δεν το έχω ψάξει πολύ το θέμα. Ευχαριστώ. 

Επεξ/σία από denis_kos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίδες υπάρχει καμμία καλη λύση ADSL router για ένα δίκτυο με έως 10 χρήστες ταυτόχρονα;

Με ενδιαφέρει το ping καθώς γίνονται lan party.

Επιπλέον θα ήταν καλό να δέχεται και VDSL μήπως γίνει κάποια αναβάθμιση γραμμής στο μέλλον.

 

Κόστος θα ήθελα μέχρι 100 Ε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...